Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) burgatshow


burgatshow
veterán

Csak a videó hiányzik és ha már itt tartunk, te se írod le jól: nem Taekwon-do, hanem Tae Kwon-Do.

(#2) VoDaFoNe válasza burgatshow (#1) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

te meg ne köss bele :D amúgymeg a ruhára is így van ráhímezve... :D de amúgy neked van igazad

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#3) Viszlát válasza VoDaFoNe (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

És mi az a bemuatattó? ;)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) VoDaFoNe válasza Viszlát (#3) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Jó már ott van :U :B

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#5) burgatshow válasza VoDaFoNe (#4) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha csak fele annyira lennék laza mint a két csaj...

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Jól nyomják:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Viszlát válasza VoDaFoNe (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Én a kulcsszavaknál látható bemuatattóra céloztam, de köszi a linket is, kíváncsi lennék hányszor vágták fejbe magukat míg gyakoroltak :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) paramedic válasza burgatshow (#5) üzenetére


paramedic
aktív tag

Minden könyv ott nyílik... :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) VoDaFoNe válasza burgatshow (#5) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

talán nekem a fele megvan:D már csak egy picit kell nyújtanom és megvan a régi hajlékonyságom:)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#10) rauschie


rauschie
senior tag

egyébként egy ilyen harcmüvészet valós körülmények között mennyire használható?

értsd: ha valaki össze akar verni azt össze tudod verni(természetesen az adott harcmüvészetben megfelelő jártasságot feltételezve) vagy nem kimondott garancia? oké, nincs garancia semmire de úgy mégis...

nem kimondottan vodának címzem a kérdést(nem konkrétan te össze tudsz e verni valakit :P ) hanem inkább a küzdősportos rétegnek... szóval inkább csak a bruce lee filmekben vannak ilyen dolgok? illetve mennyi igaz abból a tipikusan közhiedelemben élő sáskakungfus-kinaiarcos képből ami elég sok emberben(részben bennem is) él?

tudom hogy a kérdéseimre nincs igazából értelmes válasz, inkábbcsak valami körülírást szeretnék ha valaki venné a fáradságot :B

(#11) VoDaFoNe válasza rauschie (#10) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

ami ebben a videóban van, az mind csak látvány. szóval ez nem él meg a valóságban. Amúgy amik az edzéseinken vannak, azok megélnek. Jó mi is szoktunk néha egy kettőt csinálni de 95%-ban használható.
(én meg a verekedés :DDD háhhháááá:DDD)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#12) peterszky válasza rauschie (#10) üzenetére


peterszky
őstag

Szvsz nem sok. Bátyám és én elég sokáig "tékwándó"-ztunk, ő egész sokáig jutott (piros öv azthiszem), nekem talán zöld, már nem emlékszem (általános iskolás lehettem). Úgy gondolom, hogy ez inkább a mozgáskoordinációt és talán a reflexeket fejleszti (rám ilyen hatása volt). Többre mész valami bottal vagy baseball ütővel (ha mellette még valami küzdősport is van, akkor az az igazi) ;]

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#13) Tüzi válasza rauschie (#10) üzenetére

Harlem-i gettóban van egy jó mondat szólás. "Annyit ész, mint egy 9mm-esbe a lőszer"

Nagyon bírom a küzdősportosokat, én is edzettem 4-5 évig. Aztán abbahagytam, azóta a kardok érdekelnek, azt meg nem tanítja senki :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#14) VoDaFoNe válasza peterszky (#12) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

ööh... :O nem tom azért ez fájt... :O

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#15) peterszky válasza VoDaFoNe (#14) üzenetére


peterszky
őstag

Lehet, hogy más nem így gondolja, ez személyes gondolat/tapasztalat volt ;)

mod.: Amúgy nem tudom, hogy a Lapaj név mond-e nektek valamit, nekem ő volt a "mesterem" :) Nagy figura, mondjuk már jó sok éve befejezte ő is, úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#16) Vandit. válasza Tüzi (#13) üzenetére


Vandit.
addikt

Már, hogyne tanítanák?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#17) Tüzi válasza Vandit. (#16) üzenetére

Lemaradt a lényeg, bocsi :)
Szal a környékemen senki sem tanítja. Pesten lehet, de nekem az 110-130 km, szóval elég deficites lenne. :( Nademajd egyszer kijutok Japánba... vissza se jövök :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18) paramedic válasza Tüzi (#17) üzenetére


paramedic
aktív tag

Pernyetiprónak Force helyett szamurájkard lóg majd az oldalán? Juj... :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A videó nagyon pofás. Nekem személy szerint nagyon bejön. Tökéletes show-elem. Hogy Tae Kwon-do... Otthon vagyok a harcművészetben. Lassan 13 éve költöztem be ;] Bár nem ezen a részén. De nem hiszem hogy ez (had idézzek) TKD. Igaz,hogy nagyon komoly mozgás van benne. Amivel a srác kezd...meg amit az egyik lány "művészkedik" ...emelem kalapom. Nem versenyre való,sem utcára...mégannyira sem harcművészet szvsz. De ettől függetlenül tényleg szép produkció és elismerésre méltó. Mégha nem is az ami...

Tsak annyit... Egy komoly harcművész nem akad fenn ilyen mütyűrökön... Szerintem És az ágát nem rövidíti le mozaikszónak.... És nem háborodik/szólal fel ilyene vackok miatt... Bár épp most szólaltam meg én is :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Szvsz, semmi értelme ennek a felháborodásnak. Nagyon szép kis showt nyomnak le.
Én nem ismerem a Tae Kwon-Do történetét de oda van írva a videóba hogy 'Chole Bruce Taekwondo' Ez nem valami specifikus válfaja a dolognak? Mert akkor teljesen helyénvaló.
Mellesleg rengeteg olyan videó van ytube-on amik valóban nagyon súlyosan más stílust neveznek meg és mást mutatnak. Ami még szomorúbb hogy sok szándékosságot is láttam emögött konkurens stílusok lejáratása miatt. Ez itt egyáltalán nem az. Teljesen rendben van ez a zenés műsör, szépen alaposan felkészültek.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21) SystemRoot válasza rauschie (#10) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát kicsit erős leszek, remélem nem sértem meg a topiktulajt.
Ezeknek a harcművészeteknek a valóságbeli alkalmazása nagyon limitált. A Tae Kwon-Do é pedig különösen, mivel az tipikusan egy szabályokhoz kötött és szinte csak lábteknikából élő stílus. A valóságban ezzel abszolúte meghalsz. Még a legprofibb képviselői is jórészt kipusztulnak egy spontán utcai harcban. Sorry hogy ezt kell mondjam. Tényleg nagyon szép stílus és nagyon látványos nekem nagyon tetszik és minden elismerésem mert nagyon ügyesek de ez nem az utca kegyetlenségére való. Csakhogy mondjak egy jó szót is róla ilyen vonatkozásban hallottam sok olyan ringes harcosról aki ötvözte a Tae Kwon-Do -t és nagyon sokra vitte vele.

Jah, mivel gondolom ebbe bele fognak majd kötni ezért álljon itt az amire alapozok: Amikor Angliában éltem megismertem két Kuvaiti csajt, mindkettő fekete öves Tae Kwon-Do -s volt, az egyik tanította is már a dolgot, nagyon ügyesek voltak meg minden, de pont a tanítómester csajszi mondta hogy egyszer került bele egy kocsmai veszélyhelyzetbe angliába és hirtelen totálisan tehetetlennek érezte magát, érezte hogy az ügyes kis rúgásai most nem a helynek megfelelelőek. Ráadásul eléggé szerencsétlenül jött ki belőle szegény mert természetesen(mint az esetek 99%-ában) közel harc lett belőle, és tök rosszul szerepelt, a barátai mentették ki, kicsit cikinek is érezte mint utólag elmondta, de már feldolgozta.
A Tae Kwon-Do egy nagyon szép sport, de egyszerűen nem túl alkalmas önvédelemre, bár önbizalmat eleinte biztos ad, és az végülis valamicskét segít.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#22) Tüzi válasza paramedic (#18) üzenetére

Szegény páciens ne szenvedjen sokat, tudod :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23) cizoe válasza SystemRoot (#21) üzenetére


cizoe
őstag

Hát igen, a jó öreg vipera plusz harcikutya kombó viszi a pálmát ezek felett.. :DDD Nem is beszélve a sivatagi sasról. :))

(#24) hoffman_ válasza SystemRoot (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha nem tévedek,akkor a kérdés nem kizárólag a Tae Kwon-Do ra vonatkozott,hanem úgy a harcművészetekre általában :)

És szerényvéleményemszerint sokuknak igenis van létjogosultsága. Tény h akadnak kivételek... És döntő szerepet játszik benne,hogy a tradicionális alapokról beszélünk-e vagy a kifejezetten ilyen területekre létrejött változatokról. Én csak a saját tapasztalatom alapján tudok érvelni. De ez alapján mindneképpen igen a válasz. Azzal együtt,hogy mi a tradíciót és a hagyományt is ugyanúgy tanuljuk és tiszteljük. Sőt azt kell mondjam,hogy a Jiu-Jitsuban az alapmozgás,amely jóval több mint 1000 éve alakult ki,ma is tökéletességgel használható és állítom,hogy működik. Hisz létrejöttének is ez volt az oka.Ez maga a kulcs. Persze végletek itt is előfurdulnak. Sokszor látsz Jiutsut,ami nem is Jitsu és egyéb nyalánkságok. De összességében nagyon sok harcművészet van amely akár a tradicionális,akár a mai mozgáskultúrájával sikeresen alkalmazható. :D

(múltkor találtam modot Oblihoz,amiben lehet rúgni) :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

gyalázat ez a videó...
én breakelgetek és az ilyet sértésnek veszem, amit itt produkálnak :)

mod: ragozásbeli problémák

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#26) blueMerle


blueMerle
veterán

Nekem van egy 45 kilós hatalmas kutyám lásd az avatarom hogy milyen, esténként vele mozdulunk ki sétára. Nincs gond, messze elkerul minket mindenki :D

Én egész kiskoromban karatéztam vagy mifene, Shotokan talán. Aztán rá egy évre egy nálam kicsivel nagyobb srác odajott, valami balhé miatt lenyomott akkorát hogy azt sem tudtam hova nézzek....akkor beláttam ez nem a legjobb önvédelmi módszer.

Aztán 5 évet jártam egy igazi getto-suliba, mivel a magyar nyelvu tanítást felénk nem olyan sok suli müveli hogy finom legyek, választás sok nem volt hogy hova járjak. Na amit ott megtanultam, az igazi utcai harc, a kisebbségiekkel való napi bunyók, az valóban megtanított valamire. Ettol fuggetlenul lehet hogy egy TKD-s szarrá verne. Benne van a pakliban. Egy bekapott utés el tud dönteni mindent... :U

(#27) VoDaFoNe válasza blueMerle (#26) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

legerősebb támadás a sima egyenes ütés:)
nekemis colliem van:)

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#28) blueMerle válasza VoDaFoNe (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

Tényleg? :P Dejódejó még egy collie gazdi. Fotó róla esetleg?
Itt az avatárom képe "mögött" rejlö IGAZI collie kutyusom:
és egyben a brutális életveszélyes gyilkos harci tömegpusztító fegyver :D

Hatalmas arcz a kutyám egyébként, majd írok róla :))

[ Szerkesztve ]

(#29) cizoe válasza blueMerle (#28) üzenetére


cizoe
őstag

Nekem is colliem volt kölökkoromban, de másik kutyával való verekedés közben bekapott egy marást és sokkot kapott, elpusztult. rest in peace.. A tiéddel ellentétben az tényleg Blue Merle volt, ilyesmi, mint ez.

(#30) burgatshow válasza blueMerle (#28) üzenetére


burgatshow
veterán

:)

(#31) VoDaFoNe válasza burgatshow (#30) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Pont ezta' silány képet rakod be róla? ááá

blueMerle: ő is nagyarc valamilyen szinten... kicsit félős de én így szeretem:) kicsi öreg hölgyem. Amúgy szép a kutyud:)

[ Szerkesztve ]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#32) Vandit. válasza VoDaFoNe (#27) üzenetére


Vandit.
addikt

Legerősebb támadás a lágyékrúgás. ;)
Esetleg torokra és térdre is hatásos támadni.A taekwon-do meg utcára egyáltalán nem jó szerintem. :(

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#33) VoDaFoNe válasza Vandit. (#32) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

dehogynem jó.. csak jól kell alkalmazni..
én ütésnél gondoltam.. ott legerősebb az egyenes..persze érdemes életpontkat támadni.. szóval szem, fül, orr, ágyék

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#34) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Régen Kung-Fu-ra jártam. Bár még kicsi voltam, annyit azért láttsam belőle, hogy nagyon sok haszna van. Hmm... Nem jártam sokáig, bár az a rövid idő alatt (pár év) 11-12 évesként föltettek a 14-18 évesekhez gyakorolni, a haladó csoportba. :DDD Visszagondolva olyan dolgokat csináltam már akkor, én, kicsinek meg, amikről ma el sem tudnám képzelni, hogy a felét is meg tudjam. Nem mellesleg az iskolában az évfolyam legrosszabb tesizője voltam, mikor elkezdtem, a néhány év után pedig az egyik legjobb. Sajnos a tendenciát nem tartottam, mert kosárlabda-edzéseket tettek a helyére, és én meg eltunyultam, maradt a talicskázás és kapálás :P

Majd valamikor egyetem alatt, ha lesz rá időm, szándékszom járni egy kicsit más stílusú harcművész egyesületbe. ;];];] Asszem azért annak is fogom hasznát venni.

[ Szerkesztve ]

(#35) blueMerle válasza cizoe (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

Az enyém is tényleg Blue Merle. Törzskönvyvezett kutya, ott is az van megjelölve, valamint mindkét szülö Blue Merle. Akkor mégis mi lehetne? :DDD
Tudom hogy nagyon kevés sötét szin van benne, kizárólag a farka végénél.

A kutyusod pedig nagyon sajnálom :(

Voda: nagyon aranyos tyutyu. Az enyém is fél bizonyos dolgoktól, de alaptermészete nagyon harcias, föleg az idegenekkel, idegen kutyákkal. Kiváló házörzö, ez már egyszer kétszer be is bizonyosodott :))

(#36) Vandit. válasza VoDaFoNe (#33) üzenetére


Vandit.
addikt

Eleve lóbálják a kezüket. Nem is értem miért jó így. Ezt akármelyik versenyen meg lehet nézni. Hiperpörgőrúgással meg sokra nem mész utcán. Ütéshez közel kell menni, ezért célszerűbb rúgni, de nem fejre, hanem inkább térdre vagy combra és persze lágyékra. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#37) Crystalheart válasza Vandit. (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De az a rúgás ha nincs olyan erejű, hogy rögtön hanyatt is essen tőle az ellen vagy eltörjön a csontja, nem sokat ér, mert az adrenalintól úgysem érzi még a lágyékot sem :DDD (Én legalábbis úgy vettem észre. Volt már, hogy téglával dobáltak meg, karomon-combomon talált el, ugyanide rögtön utána ötkilós husánggal ütöttek, bár ahhoz képest gyengén, de végül tökön is rúgtak - egyiket sem igazán éreztem. Ha az emberben egyszer fölmegy a pumpa... Mondjuk utána hetekig fájt mindenem. :DDD )

Igazából a jól irányzott pofánütés lehet hatásos, csak azt meg azért én nem merném bevállalni, ahhoz túlzottan féltem az ütlegeltet... Pláne, hogy leggyakrabbaz az illető az öcsém.

[ Szerkesztve ]

(#38) tbs válasza burgatshow (#30) üzenetére


tbs
addikt

Höhöhö. Most itt szüleimnél birkózhatok egy "ilyennel". :DDD Öcsém kutyuja, nagyon nagy marharépa, majd küldök nektek képet (Vodának valszeg) róla. :K

(#39) VoDaFoNe válasza Vandit. (#36) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Persze... tudod én is szoktam küzdelemnél.. elfelejti az ember.. Tehát ez elég hülyeség... Mellesleg nem csak "hiperpörgő" rugások vannak. Megjegyzem nálam már jól jött..
Gyepáltak küzdelembe esélyem nem volt de emeltem a lábam, fordultam, felemeltem ameddig csak tudtam, majd a lábszáramat lerántottam. Úgy fejberúgtam a csajt hogy beszédült.. Mellesleg szerintem ha orrnyergen vágnak, vagy beleszúrnak a szemedbe nem csak az ágyékvédésre fogsz gondolni...

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#40) burgatshow válasza VoDaFoNe (#39) üzenetére


burgatshow
veterán

Neked alapvetően az a bajod, hogy képtelen vagy egy kicsit is az adott témára hangolódni (ha kell formára, ha kell küzdelemre, ha kell önvédelemre... soroljam még?).

Úgy meg nem lehet, hogy nem veszed komolyan, és a pástra bemenetel előtt nem érzed úgy magad, hogy pörögsz, be vagy melegítve és egészségesen nem remeg kezed lábad (a remegés köszönhető az adrenalinnak).

Utca az pedig teljesen más élet. Mesélhetnék, nem akarok, nem szépek. Itt vagyok és élek. A többit meg midnenki képzelje utána.

Ja és nem az Isten mentett meg gondolhatjátok...

(#41) SystemRoot válasza VoDaFoNe (#39) üzenetére


SystemRoot
őstag

Bocs, de nagyon helytelen ha a Tae Kwon Do -t te önvédelmi rendszernek képzeled. Totálisan nem alkalmas rá. Ez egy látványos küzdősport. De én azt tudom neked tanácsolni hogy ha harchelyzetbe kerülsz ne értékeld magad túl és próbáld szóval elrendezni, vagy elfutni, de leginkább elkerülni a helyzet kialakulását. Az utcai harc mindig undorító és unfair. Még ha képzett és profi küzdő is vagy akkor is bármikor benne van a pakliban hogy Te maradsz a földön. Ráadásul ha tegyük föl ügyesen küzdesz és megsérül az ellenfeled, na olyankor a legroszabb veszteni, mert elborul az agya és tuti hogy téged a mentők visznek majd el.
Én harcművész vagyok és mivel kedvelem az éjszakai életet gyakran volt "szerencsém" csúnya helyzetekhez.
Elmondanék neked pár alapelvet amit megtanultam az idők során:

-Mindenáron próbáld elkerülni a küzdelmet. "Egy elkerült harc az egy megnyert harc". Legyél szelíd, és semmiképpen sem provokáló. Inkább nyelj le bármilyen sértést. Egy harcban szinte majdnem biztos hogy megsérülsz, mégha gyakorlott és képzett is vagy. És emiatt már önmagában nem éri meg.

-Semmiképpen ne mutasd ki túl korán hogy Te képzett küzdő vagy, ne vegyél fel semmiféle alapállást. Ha még a harc elött kiderül az ellenfél számára hogy Te akár veszélyt jelenthetsz számára, nem lesz rest pótolni a hátrányát egy székkel, vagy sörösüveggel.

-Ha már harc van és rádtámadtak, próbáld azt a lehető leggyorsabban lerendezni és a leghatásosabban. Minél jobban elhúzódik egy küdelem annál valószínűbb a sérülés.
Ne sajnáld az ellenfeled, legyél brutális, NEM veszíthetsz, mert ha már megsérült az ellenfeled biztos lehetsz benne hogy többszörösen visszaadja.

- Ha látod hogy támdani készül, előzd meg. Általában előnyösebb sokkal a támadás. Aki elösször üt általában előnyben van. Ha meg akar ütni próbáld megelőzni és üsd meg Te elösször. Egy sikeres ütés az elején eldönthet mindent.

Remélem segítettem valamit. Esetleg lehet írok majd valamikor erről én is itt a Logouton valamit.

ui: jah és hoffman, félreértettél én nem gondolom hogy a harcművészetek mind értelmetlenek, csak úgy gondolom hogy a legtöbbjük az és ritka az ami valóban hatásos.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#42) SystemRoot válasza SystemRoot (#41) üzenetére


SystemRoot
őstag

sry, kétszer ment el a lentebbi.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#43) SystemRoot válasza SystemRoot (#41) üzenetére


SystemRoot
őstag

írtam egy cikket ide a logoutra erről a témáról.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#44) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Utcára csak a box, ill. a thai box alkalmas az ismertebbek közül, de ezek sem a legjobbak. Ha ilyet kerestek, akkor ott van pl. a Krav Maga.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Gambit válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Gambit
őstag

A box tényleg jó, csak akkor van gáz, ha a másik sokkal nagyobb, nehezebb, erősebb nálad. Nem véletlenül vannak boxban sem a súlycsoportok. Hiába vagy sokkal jobb, ha kisebb vagy, hátrányban vagy.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#46) Jim Tonic válasza Gambit (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy alap boxoló 2-3 év tapasztalattal simán elken egy 1,5x akkora képzetlen ellenfelet.
A méretkülönbség minden sportban megvan, utcán pedig mindig probléma. :-)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) Crystalheart válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Láttam már 60 mínusz x kilós kínai kungfus bácsikát, amint megtámadja két izomagy barnaember, hogy majd jól kipakolják... :DDD Nem kellett sok, hogy negálódjon a felállás, egy perc múlva futottak. Vicces volt :D

Egyébként meg a középkori hagyományőrzés + fabot kombóra szavazok, elég brutál tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Gambit válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


Gambit
őstag

Az a baj, hogy képzetlen ember nem nagyon fog megtámadni utcán. Inkább olyanok fognak neked esni, akiknek már van némi tapasztalatuk az utcai hadviselésben. (Esetleg néhány év felfüggesztettel.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#49) SystemRoot válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem, ez túl erős sarkítás. Van egy pár harcművészet ami eléggé alkalmas. A Thai Box szerintem is jó. A Box is kb rendben van, de az már nem különösebben, ott tökönrúgnak a rossz állásod miatt és vége. A Krav Magát én nem tartom sokra.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#50) SystemRoot válasza Gambit (#48) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát, azért de megfog simán. Az viszont tuti hogy csak olyan fog megtámadni aki erősebbnek ítéli magát nálad. Vagy mert nagyobb darab, vagy mert ott vannak a barátai, vagy a legroszabb, ha tud verekedni.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.