Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A kicsik ára nem rossz, de a nagyobbaknál már 4k-t is kínálnak ennyiért, talán valamivel kisebb méretben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) atike


atike
nagyúr

Az 50 colos 470 dollár, az 274-es árfolyamon számolva majdnem 130 000 Ft. Mire idekerül az azért sajnos jóval drágább lesz.

Itthon meg már Samsung is van 150 000 Ft-ért 50 colos (LG meg 140-éer... :) ). Szóval nehéz lesz jó áron adni ezeket, de jöhetne igen. Legyen csak árverseny... :DDD

(#3) F e Z o válasza atike (#2) üzenetére


F e Z o
veterán

Itthon még rájön az ÁFA is.

H2O über alles!

(#4) Jim Tonic válasza F e Z o (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyszerűbb úgy számolni, hogy Európában annyi euróban, mint az USA-ban dollárban. Arra már nem kell semmit számolni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) DithenS válasza F e Z o (#3) üzenetére


DithenS
senior tag

Mért USA-ban nincs áfa? Ezek az árak amerikai áfávao értetendő,ami kevesebb ugyan tehát igen jön még rá kicsit több teher,de nem 27. Nem neked írtam amúgy hanem csak mondom hogy sokan szoktá írni hogy nade 27 százalékos áfa is rájön,nem annyi nem csak az amerikai és a magyar áfakülönbözet megy rá.

(#6) Jim Tonic válasza DithenS (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is ezt írtam elsőre, aztán kiszerkesztettem. Sales Tax van, ami gyakorlatilag ÁFA. Átlag 5%.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Lala77 válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Lala77
tag

Ez az annyi itthon euróban, mint kint dollárban addig volt nagyjábóli átváltási szám, amíg a dollár 220 környékén volt, az euró meg közel 300.
Most nincs ilyen arány a két valuta közt, a vám/áfa aránya viszont nem változott.
Mivel most értékben közel vannak, kb a pár százalék vámot lehet elfelejteni, de az áfát rá lehet számolni.

ingyombingyom

(#8) Z10N


Z10N
veterán

Es a panel milyen, mert arrol semmit nem tudtunk meg.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#9) ALBY


ALBY
senior tag

Vivát! Jöjjön csak a Vizio is. Csak tényleg maradjanak olcsók az áraik.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#10) #45185024


#45185024
törölt tag

Örvendetes hír , de csak megnéznék egy UHD-s tv árat is velük.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tigerclaw válasza DithenS (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az USA-ban netto árakat szoktak megadni épp azért mert nem egységes az "áfa".

Nagy kár, hogy az EU-ban nem terjeszkednek...de biztos oka van ennek.

Amúgy épp nézegettem a TV árakat és meglepődtem, hogy van már pár márkás 4k TV kifejezetten alacsony áron. (Philips, Panasonic, Samsung, LG például) Ezeknek van valami komoly problémája, gyengesége, hiányossága, hogy ennyibe kerülnek, vagy van ezekből vállalható is?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) .mf


.mf
veterán

Ez a cím, ez valami rossz tréfa? 8-évesek hekkelték meg a Ph rendszerét?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) myckie2 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


myckie2
őstag

Én is a minap néztem LG 4K 102"-os tv 140 ezer forintért nagyon jó árban van. Azért kíváncsi lennék egy ~250 ezer és egy ~400 ezer forintos 4K tv és ez az olcsó 4K tv között mekkora a különbség.

(#14) ricinus13 válasza ALBY (#9) üzenetére


ricinus13
senior tag

Az ár nem olcsó hanem alacsony.

(#15) PuMbA válasza myckie2 (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Nagy a különbség. A felbontás csak az egyik összetevő a képminőséget illetően, de nem a legfontosabb. Egy alacsonyabb felbontású, de jobb kontrasztú, jobb mozgásmegjelenítésű, kevesebb bevilágítási hibával rendelkező készüléket mindig jobbnak látunk :)

[ Szerkesztve ]

(#16) kingadam válasza myckie2 (#13) üzenetére


kingadam
csendes tag

Hol lehet 102"-os tvt 140ezerért venni? :Y Veszek 3-at rögtön :DD
102 cm lesz az.

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#17) myckie2 válasza kingadam (#16) üzenetére


myckie2
őstag

Hoppá, elírás. :B

(#18) Tigerclaw válasza PuMbA (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Letesztelhetnék a PH-ban ezeket a teljesen alap belépő 4k-s tévéket. (TV-ként, és monitorként is)
Olcsóak és csábítóak. A smart TV hiánya meg legtöbbször nem hátrány, mert olcsón jobb minőségben fel lehet okosítani bármelyiket utólag. A kép minősége a döntő, meg monitorként a késleltetés és az, hogy tud-e valódi 60Hz-es képfrissítést.

A Vizio talán sosem jön az EU-ba, viszont ezek itt vannak,olcsóak és tesztelni kellene ezeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) #56573440 válasza kingadam (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

Oda meg max monitorkent kell a 4k ;]

(#20) tecsu válasza DithenS (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Nem. Az amerikai árakat mindig ÁFA (pontosabban Sales tax, de esetünkben tökmindegy) nélkül közlik, a boltban is e-nélkül van kiírva.
Tehát Magyarországra rájön a 27%-os ÁFA és a különböző mértékű vám (kb. 5-10%), a szállítási költség, és ezenkívül a helyi szolgáltatások infrastruktúrájának rezsiköltsége, az újabb és újabb kereskedők árrésével.
Bár Magyarországon magasabb az ÁFA mint mondjuk Angliában (ott 20%), sokszor hazánkban olcsóbb az áru, a rezsiköltségek és az árrések különbözete miatt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) Tigerclaw válasza #56573440 (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én vennék monitornak 4k-s TV-t, mert sokkal olcsóbb mint egy 4k monitor, de attól tartok, hogy mennyire válna be.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) PuMbA válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy használni jó-e. Már egy 32"-os TV-n se látsz át néhány dolgot monitorként, ha közel ülsz és forgathatod a fejed. TV-nek meg távolról túl kicsi :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Duree


Duree
veterán

Én támogatnám őket

[ Szerkesztve ]

duree54

(#24) myckie2 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


myckie2
őstag

Attól függ. Ha játszani szeretnél, akkor nem a legkellemesebb a nagy input lag miatt. Igaz ez is TV függő, de például a mostani LG-ken valami brutális, még játék módban is.

(#25) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Ez szép és jó, csak az a nagyon nem mindegy, hogy mégis milyen panel van benne.. Mert Tn+film-el nem nehéz ezt megcsinálni.. :))

(#26) #94529552 válasza Duree (#23) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mégis mennyivel? 10-20$-ral sokra mennének, vagy többre gondolsz? :D

Szerintem nem jönnek ide Vizio tévék, ez a cikk is csak a szokásos PH-s hülyítés, hogy ne legyen akkora pangás a tévés híreknél.

[ Szerkesztve ]

(#27) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Annyira nem estem hanyatt az áraktól. Nemrég vettem monitornak LG fHD tv-t, 32" méretben, 72.000 forintért. Tökéletes, és mégiscsak egy A brand.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#28) PuMbA válasza Den Hadnagy (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Objektív tesztek alapján az LG-nek van a legrosszabb képe, ha nézel a neten méréseket: kontraszt stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Z10N válasza myckie2 (#13) üzenetére


Z10N
veterán

102" 140k-ert? :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#30) myckie2 válasza Z10N (#29) üzenetére


myckie2
őstag

Vissza olvasol más is észre vette... :U

(#31) #94529552 válasza PuMbA (#28) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem igaz amit mondasz, és nincs legjobb, vagy legrosszabb képe egyiknek se, csak egy adott pillanatban, egy adott személynek. Nem értem, hogy miért fáj neked, hogy elégedett a tévéjével, amit monitornak használ?
A másik, hogy egyáltalán nem tudhatod, hogy milyen panel van a tévéjében.

[ Szerkesztve ]

(#32) PuMbA válasza #94529552 (#31) üzenetére


PuMbA
titán

"A másik, hogy egyáltalán nem tudhatod, hogy milyen panel van a tévéjében."

De, az LG TV-k 95%-ában IPS panel van, az alsó kategóriában pedig csak IPS, a Samsungnál például pont fordítva van :) Azt meg nem hiszem el, hogy valaki direkt a kisebb kontrasztot és a szürkének kinéző feketéket szereti. Ettől még lehet elégedett, csak felhívtam a figyelmet, hogy ennél csak jobb létezik, ha majd következő vásárlásra adja a fejét évek múlva :)

[ Szerkesztve ]

(#33) #94529552 válasza PuMbA (#32) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem kéne holmi saccolásba belemenni, és amit nem ismerünk azt nem kell fikázni. Gőzöd sincs, hogy mik az arányok.
Amikor már megvette, és elégedetten használja, akkor csak lehúzás amit tettél. Bár ez a divat a PH-n, de semmi értelme. Neked nincs ilyen tévéd, tehát nem ismered. De az se fájjon, hogy mások elégedetten használják utálatod tárgyát, monitornak és tévének egyaránt.
Most én is mondhatnám, hogy a Samsungban gagyi kijelző van, de nem teszem. Vagy azt is, hogy a te magasabb kategóriás tévéden 3 db-nak látszik egy teniszlabda mozgás közben, de nem mondom senkinek, szóval hagyjuk inkább a témát.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A low-end UHD szegmensben (160k alatt) tud valaki olyan TV-t ajánlani, aminek azért elfogadható a latency-je PC-vel használva?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Den Hadnagy válasza PuMbA (#32) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Jópár teszt, meg az itteni "milyen tv-t" meg "milyen monitort" topic átnyálazása után született meg a döntés.

Nem kevés oldalon eléggé körbedicsérték a készüléket, nekem semmi bajom a képével.
Objektív tesztek ide vagy oda, azért az LG sztem ért a kijelzőgyártáshoz.

Megtehettem volna, hogy háromszor annyit áldozzak rá, de minek?

Amúgy mindig örülök, amikor olyan fórumtársba botlok, aki ilyen magasabb rendű igazságok, meg tudás birtokosa, miszerint minden "X" márka által gyártott "Y" termék egy sz.r. Bravó :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#36) tecsu válasza #94529552 (#33) üzenetére


tecsu
addikt

Miért hőzöngsz? Felhívta a figyelmedet a netes tesztekre, ennyi.
Lehet, hogy téved, de te sértődötten, érvelés nélkül kibököd, hogy szerinted azok nem objektívek.
Szerinted az számít, hogy ki mit gondol a saját tévéjéről. (Dehát az pont szubjektív... na, mindegy.)

Egy televízió azért nem egy versenyhegedű, könnyen mérhető és összehasonlítható a többivel, egyszerű paraméterek alapján, méghozzá teljesen obejktíven. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) #94529552 válasza tecsu (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te mit hőzöngsz? Leírtam az érveimet, inkább olvasd el újra, mert nem sikerült meg értened. Márkafan vagy te is, hogy itt te sértődötten rám rivallsz? Nekem van Samsungom, ettől függetlenül nem rontok rá más tévét vásárlókra, hogy micsoda sz-rt vettek.

(#38) Z10N válasza myckie2 (#30) üzenetére


Z10N
veterán

Ha vissza olvasok, ha nem. Ez akkor is vicces. Latod, hogy nem hibakent hoztam fel.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#39) PuMbA válasza Den Hadnagy (#35) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem kevés oldalon eléggé körbedicsérték a készüléket, nekem semmi bajom a képével."

Ezek szerint minden, amit az interneten írnak, az igaz :)

"Amúgy mindig örülök, amikor olyan fórumtársba botlok, aki ilyen magasabb rendű igazságok, meg tudás birtokosa, miszerint minden "X" márka által gyártott "Y" termék egy sz.r. Bravó "

Nyugi, pont pár napja láttam egy ilyen 70k-s alsó kategóriás LG TV-t és a feketéje a VA monitoromhoz képest nem volt jó, valamint a betekintési szöge sem volt jobb :) Saját tapasztalatból beszéltem és felhívtam kicsit a figyelmet, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#40) #94529552 válasza PuMbA (#39) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem nem fogja Den Hadnagy a te mosódós túlszaturált Samsungodra cserélni a kedvedért. Miért piszkálod már megint? Mondtam már, lehet va panel benne, de ezt sem érted. Hogy lehetsz ennyire fanboy? :U

[ Szerkesztve ]

(#41) Jim Tonic válasza PuMbA (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem Te ezt ide csak úgy betoltad amúgy. Általánosságban az LG jóval jobb kijelzőket gyárt, mint bárki más, szinte mindegy milyen panelről beszélünk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) PuMbA válasza #94529552 (#40) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem egy BenQ VA monitorom van és végig arról beszéltem, szóval fanboy éppen nem vagyok :)

Jim Tonic: Akkor ez a TV miért nem éri el a konkurencia minőségét, ha olyan jó panelokat gyárt az LG? Én nyitott vagyok mindenre, de nem látom azokat a nagyon jó LG paneleket se tesztekben, se élőben :) Van jó panele biztos, de azt megint nem állítanám, hogy övéké a legjobb panel több kategóriában.

Egyébként már elfáradtam, minden jót! :R

[ Szerkesztve ]

(#43) Jim Tonic válasza PuMbA (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Példákkal lehet dobálózni, de induljunk abból ki, hogy szinte az összes professzionális monitorban LG panel van, a Dell talán nem is vesz mástól. Ezen felül ott az OLED, ami csak az LG-nek van egyelőre.

Amúgy abban a cikkben pont dicsérik az az TV-t.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) PuMbA válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, dicsérik, viszont, ha megnézed, akkor a Sony és a Samsung hasonló kategóriás TV-eihez meg odaírják, hogy azok a kategória legjobbjai :) Csak erre gondoltam, a munkámban egyébként nálam is LG panel van IPS :)

[ Szerkesztve ]

(#45) #94529552 válasza PuMbA (#42) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudom, milyen boy vagy, de hogy itt felesleges vitát gerjesztettél, azzal hogy leszóltál valakit, aki másik márkát mert választani, aminek még lehet, hogy jobb kontrasztja is van, mint a tiédnek. :C Egyébként meg rengeteg szempont van ami alapján tévét vagy monitort választunk, sajnos most neked csak egy, amit betanultál sok éve.

[ Szerkesztve ]

(#46) Den Hadnagy válasza PuMbA (#39) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

"Objektív tesztek alapján az LG-nek van a legrosszabb képe, ha nézel a neten méréseket: kontraszt stb."

Aztán meg:

"Ezek szerint minden, amit a neten írnak, az igaz."

Aha. :)

Jól nyomod, folytasd ;)

És még mindig nem tudod, pontosan melyik típussal rendelkezem :D

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#47) PuMbA


PuMbA
titán

Ahogy írtam itt a vége, befejeztem, ne írjatok többet :R

[ Szerkesztve ]

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A márkahűség fontos dolog a cégek számára. Én anno sok éve épp LG-t vettem, mert az volt jó áron, jó méretben. A mai napig tökéletesen működik, pedig már 8 éves. (LG 42LC51 - 720p-s HD TV)
Tavaly épp ezért LG-t vettem a szüleimnek. Az is szépen muzsikál. Egyiknél sem néztem, hogy milyen minőségű a kijelzője és mindkettő abszolút megfelelő. (persze nem egy UHD OLED TV, de nem is annyiba került)

Most alapból adja magát a dolog, hogy UHD-ból is elsősorban LG-t keresek, de csak azért mert nekem bevált. Ha rossz lett volna a saját tapasztalatom, biztos nem vettem volna többet LG-t.

Remélem, hogy a Foci EB és az Olimpia kapcsán lesz valami promóció, vagy akció a TV-kkel kapcsolatban, de most olyat keresnék, amit monitorként is használhatnék. Muszáj leszek feltúrni a netet tesztek után.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) tecsu válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


tecsu
addikt

"Remélem, hogy a Foci EB és az Olimpia kapcsán lesz valami promóció, vagy akció a TV-kkel kapcsolatban."
Ilyen eseményekkor éppen az lenne logikus, ha tartanák az árakat, de bereklámozzák a drágábbakat, hogy vegye a "nép", akár hitelre is.
Majd ezután esik az ár, karácsonyra kijön az újabb modell, aminek jövőre esik az ára ahogy csökken rá a kereslet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#50) Tigerclaw válasza tecsu (#49) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Viszont ilyenkor jön meg a kedve a népnek a TV vásárlásra. Ha meg tévé vásárlási boom van, nem mindegy a gyártóknak, hogy kiét veszik. Az egyik márka elkezd reklámozni, meghirdet egy promóciót (pl. most bizonyos Panasonic TV-kre 5 év garancia jár (még talán)) és akkor lépnie kell a többinek is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.