Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LK


LK
addikt

Titkosított,kívülről egy szálnak látszó letöltést mi alapján szűrnek ki? Már most lehet 1-2 ezerért/hó ilyen szolgáltatást rendelni ;) .
Egyébként a filmgyártókat ki bünteti meg azért,mert agresszióval teli értéktelen szarokat készítenek? Ki kártalanítja azokat az embereket akik elmennek a moziba és élvezhetetlen 1 kaptafára írt tucatsz@rt kapnak? Megérdemlik a filmgyártók amit kapnak.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2) Depression


Depression
veterán

Mikor hoznak végre egy olyan törvényt, mely szerint az internet is alanyi jog.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Tetszik az EU hozzáállása.

sweetlou6.wordpress.com

(#4) LK


LK
addikt

Egyébként sem mennék moziba,mert nem tudom már megfizetni. Ha nem lenne internet,akkor sem.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

De nagy az egyetértés ebben, a globális felmelegedéssel kapcsolatban pedig nem tudtak egy lépést se előre jutni mikor Dániában összeültek az országok vezetői...

Hiába no, látszik melyik számukra a jövedelmezőbb:

internet feletti ellenőrzés>környezetvédelem

Thanos was right.

(#6) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát ezeknél elgurult a gyógyszer:D
Idióták nem tudom hogy gondolják ezt igen csak nagy kapacitással kellene az IPS-eknek rendelkezni hogy azt a kitudja hát TB adatfolyamot szűrjék másodpercenként :U
Nem megoldhatatlan de azért elgondolkodtató.
Aztán hogy képzelik majd figyelik az adatforgalmam aztán ha szerintük túl magas majd egyöntetűen felrugják a szerződést és még a hátralévő időt is fizetnem kell ami visza volt a hűségszerződés lejártáig.
Ez kezd kissé olyanná válni mint amikor fizeted a sarcot a DVD-ért, memória kártyáért mert biztos hogy az internetről illegálisan letöltött mp3-at rakja rá.
Itt meg ugye magas adatforgalom biztos warezolt, hollót lehet hogy csak éjjel-nappal Youtube-on nézett Full HD-s házi videókat ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) dajkopali válasza Depression (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

van már ilyen: Európában Finnországban és Spanyolországban
Az utóbbihoz érdemes hozzátenni, hogy épp Spanyolországban a legliberálisabb - és a világ más részei által a leginkább támadott - a fájlcsere szabályozása: senkit nem ítélnek el addig, amíg be nem bizonyosodott, hogy a tartalommegosztásból anyagi haszna származott

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) LK válasza Kalandor (#8) üzenetére


LK
addikt

Ja,kampányfogás. Régen pont ők szüntették meg a 1.5 forint/perces modemezést. Ez csak képmutatás,szavazatnövelésre jó.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#10) Neil Watts válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az nem IPS hanem ISP (Internet Service Provider) Az IPS az egy panel tipus a monitoroknal. :)

(#11) sese1 válasza LK (#1) üzenetére


sese1
csendes tag

Kártalanítás talán lehetséges lesz. "Csoportos perlés - sok kicsi sokra megy".
Most már csak létre kéne hozni egy oldalt ahol hasonló véleményű emberek jelentkeznek és kérik vissza a ,mozijegy, a dvd vagy egyéb a film miatt létrejött káruk (ami nem csak anyagi lehet) ellentételezését.

(#12) sese1 válasza sese1 (#11) üzenetére


sese1
csendes tag

Bár lehet hogy az lenne a célszerűbb ha a szellemi alkotások szabályozásán elgondolkoznának. Egy egyszerű lépéssel bizonyára megadnák magukat. Elég lenne ha pl 200.000-ember egy -egy sor mondatot elmondana valamilyen filmből és aki mellette van az feljelenti. Ha mindenki így tenne a jogalkotóknak is el kellene ismerniük az ésszerűen védhető korlátozások igényét az emberek részéről.

(#13) Depression válasza dajkopali (#7) üzenetére


Depression
veterán

Ez a spanyol felfogás a legszimpatikusabb. Csupán önös érdekből: Nem értem miért akarnak a magyar jogvédők mégtöbb pénzt küldeni Amerikába. A legtöbb torrentoldalnak van etikai szabáblyzata, amiben tiltják a magyar termékek feltöltését. Filmeknél addig, amíg megy a moziban, csak DVD-n megjelenőt meg teljesen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Barthezz2 válasza Kalandor (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azzal a max 2500-ért internetet mindekinek dologgal csak annyi a probléma, hogy baromira nem mindegy az sem, hogy 2500-ért egy 5Mbit-es ADSL-t fizetek, vagy egy "ócska" mobilnetet.. Tény ami tény, legalább lenne mindenhol, de én továbbra is falra tudnák mászni mikor látom reklámban, hogy 120Mbit, meg igy optika, úgy optika, nálunk meg egy alap ADSL sincs :W Nade nem offolok, ezt már párszor szidalmaztam :DDD
Egyébként nem tartom ossz ötletnek, csak azért kicsit pontosítani kellene.. mondjuk a finn példa alapján, 2500-ért, 100Mb/s, 2015-ig mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#15) bambano válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


bambano
titán

nekem meg nem... olyan megszólalásaik vannak, amiből simán ki lehet hátrálni és a hír szerint a jogászokat is odaengedték.
azt kellett volna mondani, hogy elmennek a fenébe az amcsi stúdiók, nem pedig támogatni a tervezetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) gabor85 válasza dajkopali (#7) üzenetére


gabor85
őstag

akkor az a liberalizmus nem olyan mint a mienk (volt)? :)

(#17) bambano válasza dajkopali (#7) üzenetére


bambano
titán

Miért a spanyol a legliberálisabb?

Pali, annak utána kellene nézni, mert más portálokon nem így láttam, hogy EU jogászok (hivatalos, kormány által delegált) vettek részt a tárgyalásokon, vagy olyan jogászok, akik az eu-ban laknak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) lejtő


lejtő
csendes tag

Nem baj, nem számít miféle az internet szabadságát veszélyeztető szerződés jön létre, ahogy az EP válsztásokon is láthattuk szépen megerősödnek mindenféle kalózpártok. Ettől jobban aggódik minden nagy párt, mint mondjuk a kiadók nyavajgásától és fogják tudni, hogy hol a helyük az ilyen kérdésekben :K . Csak legyenek efféle irányzatok és lehetőleg minnél több ember gyakorolja a szavazati jogát.

(#19) S e t h válasza LK (#1) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az büntetné őket, ha nem néznék a produktumaikat.Te milyen kártalanításról beszélsz?Aki agyhalott módjára beül mindenféle hulladékra az csináljon úgy mint az egyszeri paraszt aki föld nélkül maradt, azaz vesse magára.Gondolom nehéz lenne tájékozódni előtte, hogy milyen film az amire be akar vki ülni.
Ha elmész étterembe és kérsz vmit amit korábban még nem ettél, akkor nem fogod kifizetni ha nem ízlik?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#20) x007 válasza Depression (#2) üzenetére


x007
tag

Már látom, valaki megelőzött... de azért itt hagyom :)

http://einclusion.hu/2010-01-03/1-megabit-mindenkinek-jar/

[ Szerkesztve ]

(#21) Cyberpunk válasza Neil Watts (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja igaz összekevertem :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) Neil Watts válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


Neil Watts
veterán

hehe... :DDD

(#23) #53246592 válasza dajkopali (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

A dolog megvalositasa a következökeppen törtenik napjainkban Finnorszagban:
Varosokban egyebkent is van mar mindenhol kabel es/vagy ADSL tehat ott ez lenyegtelen.
Videken ha van is telefonkabel amin jöhetne az ADSL, sok helyen mar nem lehet ADSL szerzödest kötni, mert belathato idön belul leszedik a kabeleket.
A 100%-os lefedettseget - legalabbis a lakott teruletek es nyaralok lefedettseget - vezeteknelkuli 450MHz-es halozattal tervezik. Elvileg mar közel van a 100%. A sebesseg kemeny 1Mbit. 5GB letöltese utan ugyan muködik tovabb a net, de alacsonyabb prioritast kap az ember, ami azt jelenti hogy este kvazi lehetetlen netezni...

Es mindennek semmi köze a fajlmegosztashoz, mondjuk hogy a finn törvenyek nem eppen a legliberalisabbak ebböl a szempontbol.

(#24) #53246592 válasza #53246592 (#23) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ja, es termeszetesen az hogy alanyi jogon jar != ingyenes.
Az 1Mbit/5GB peldaul 40 euro + a modem ami most akciosan 50 euro (a "normal" ar 250+ euro) + aki nem ert a szamitogepekhez az fizet egy minimum 200 euros beszerelesi dijat is.

(#25) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Megfogalmazom 6 pontban, hogy mi lenne a legideálisabb hozzáállás és mi lenne a megoldás:

1: a szabadság szent és sérthetetlen
2: a magánélet a szabadság velejárója, ezen kívül szent és sérthetetlen
3: az internetes kommunikáció a magánélet szerves része, kivétel a hivatalos és munkaügyek
4: a szolgáltatóknak semmi közük a felhasználók magánéletéhez
5: a felhasználó maga felelős a letöltött illetve megosztott tartalomért
6: a kalózkodás elleni legjobb fellépés a teljes multimédiás tartalmakat forgalmazó rendszer megreformálása

Mi ebben olyan nehéz??

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#26) JanR válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


JanR
addikt

Ezzel latod en is igy vagyok! Ahogy olvastam a hirt, meg is lepodtem, hogy ilyen felfogasa van az EU-nak :U

(#27) Sweet Lou 6 válasza bambano (#15) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az igaz, de az EU-tól az eddigi tapasztalataim alapján már ez is jó eredménynek számít...

sweetlou6.wordpress.com

(#28) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ehh, remélem ebből soha sem lesz semmi. Viszont a 3 dobásod van dolgot be kéne vezetni, de nem az internetfelhasználók ellen, hanem a gyíkosok, rablók, sikkasztók, tolvajok stbk.-kel kapcsolatban.

(#29) #95561216


#95561216
törölt tag

"A mostani felháborodást az okozta, hogy az összegyűlt jogászok láthatóan azt az elképzelést támogatják, hogy a kalózkodás elleni, a szerzői jogok védelmében történő lépések legalkalmasabb formája az, ha a szolgáltatókat kötelezik különféle módokon tartalomszűrésre. Ha sikerülne egy ilyen megoldást keresztülvinni, akkor az a korábbi törekvésekhez képest 180 fokos fordulat lenne, mivel némely országban – mint például az Egyesült Államokban – törvény védi a szolgáltatókat, vagyis nem felelősek a hálózatukon átfutó bitek tartalmáért, de ahol ilyen egyértelmű törvény nincs is, ott is alapvetően az az álláspont, hogy a tartalom másolóját és megosztóját kell felelősségre vonni, őt lehet kötelezni, vele szemben lehet fellépni."

Ezzel kb az egyenértékű, hogy a drogcsempészésért a kisrepülő gyártóját, vagy az autópálya építőjét tennék felelőssé.

(#30) bambano válasza #95561216 (#29) üzenetére


bambano
titán

a szolgáltatók eddig is kötelezve voltak valamilyen szinten a tartalom "szűrésére", a fő különbség az, hogy eddig a szolgáltató nem volt perelhető.

Ez kb. olyan, mintha az országos rendőrfőkapitányt perelném be, mert egy sok éve nyugdíjas rendőr eltört egy poharat a csajágaröcsögei kocsmában.

Továbbra is azt mondom: pereljük a filgyárakat a torrent miatt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) dajkopali válasza bambano (#17) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, láttam én is ilyesmit, de nem nagyon látom alapját, hogy csak két példát mondjak, a most kiszivárgott dokumentum egy jelentés, melyet az EU által megbízott tárgyaló készített az Európai Bizottságnak, a bevezetőjében is ez szerepel:
"Participants: Australia, Canada, the European Union (COM+PRES+7 MS), Japan, Korea, Mexico, Morocco, New Zealand, Singapore, Switzerland, and the United States.
Commission delegation was led by DG Trade and included DG Markt, DG Infso and DGn Taxud.
The rotating Presidency was represented by Spanish PermRep, Ministry of Justice and Customs services. 7 other MS attended (UK, FI, SW, FR, DE, IT, CZ). Very good cooperation with the Presidency."
A korábbi fordulókról kiszivárgott többi jelentés is általában minisztériumoknak szól, szóval sztem nem kétséges, hogy állami felhatalmazással vesznek részt a jogászok az egyeztetésen.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Ez tudjátok kinek nem tetszene még a "sima" emberken kívül?

ARTISJUS, FILMJUS-nak és a többi kedves ingyenélőnek, mert ilyen alapon nem kérhetnének több lóvét. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) Barthezz2 válasza Bikerider (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:R :DDD

Everybody lies.

(#34) JanR válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


JanR
addikt

Gyilkosokonal 3 dobas? SZERINTEM aki kepes elvenni egy masik ember eletet ( itt azokra gondolok akik ezt direkt csinaljak es onszantukbol ), annak nem jar 3 dobas... Boven eleg az az 1 amikor az "esemenyt" megteszik...:U

[ Szerkesztve ]

(#35) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Illegális film/zene/játék mindíg lesz...
Majd majd megint az lesz, h a piacra mész, csak majd nem lemezen veszed meg, hanem pendrive-ra nyomják fel...

A kiadók és a művészek is tejben vajban élnek...még itthon is...szóval a karvaj tőke ennyire nyughatatlan megint....

No nembaj....majd ha nem lehet torrentezni akkor még kevesebb eredetit veszek, sok albumot azért nem vettem meg, mert miután meghallgattam rájöttem, h nem tetszik, ha nem lenne torrent ezt buktam volna, nomeg a sok IQ film, sokszor meg sem nézem, mert 10 perc után nem bírom...ilyen szemétért elvárnák, h fizessek... LoooL

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#36) Sweet Lou 6 válasza dokesz007 (#35) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,sok albumot azért nem vettem meg, mert miután meghallgattam rájöttem, h nem tetszik, ha nem lenne torrent ezt buktam volna, nomeg a sok IQ film, sokszor meg sem nézem, mert 10 perc után nem bírom...ilyen szemétért elvárnák, h fizessek... LoooL" - +1 :K

sweetlou6.wordpress.com

(#37) JanR válasza Sweet Lou 6 (#36) üzenetére


JanR
addikt

Filemeknel meg igaz, de zeneknel a mai vilagban mar nem, mert ott a jutub, ahol meg lehet oket hallgatni!

(#38) Rickazoid válasza dokesz007 (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ezzel nem vagy egyedül, nem sok torrentezőt ismerek, de állítom, hogy az általuk letöltött filmeket talán ha egyszer megnézik, talán, a zenék többsége meg mind tök egyforma, igazán jó zenéket (általam igazán jónak tartott zenéket) meg nem is lehet ténylegesen jó minőségben megtalálni az interneten, csak f@szomnyi méretűre tömörítve.
Erre lenne kiváló, ha jelképes összegért megnézhető/meghallgatható lenne online, kicsit többért letölthetnéd, havi díjért pedig meghatározott mennyiséget tölthetnél le vagy bármikor nézhetnél online filmet vagy hallgathatnál online zenét, emellett lehetne választani több minőség közül is, minél jobb, annál drágább lenne. Pár ezrest meg is érne, ha bármikor megnézhetnék online egy filmet, amelyikhez kedvem van épp.
Jókora üzlet lehetne ebből, kár, hogy senki nem vállalja be. :(

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#39) Johnny Cage válasza LK (#1) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Megérdemlik a filmgyártók amit kapnak."

Mit kapnak? A mozi reneszánszát éli, elég csak a monsztre bevételeket produkáló Avatar-ra gondolni (2 és fél milliárd dollárnál tart és még nem látszik a vége). Itt a 3D és az Imax, amit főleg a hatalmas vászon miatt nem lehet otthon reprodukálni. Tavaly nézőcsúcsot döntöttek a mozik. Ha valakinek, hát a filmgyártóknak nem lehet okuk panaszra.

(#40) julius666 válasza Johnny Cage (#39) üzenetére


julius666
addikt

A mozi reneszánszát éli

Reneszánszát? Miért, volt sötét középkora? Ezt úgy mondod, mintha most lábalt volna ki vmi irdatlan válságból. Közben meg kb. a születése óta toppon van.

Amúgy a látványfilmek esetében biztos hogy pozitívan jött ki hálivúd a torrentügyből. Ugyanis azokat moziban érdemes nézni, akinek elég hogy letölt vmi moziban felvett zs kategóriás divx-hányadékot az azt jelenti hogy sajnálja rá a pénzt/nincs is. Ergó torrent nélkül se nézné meg.
Viszont a vígjátékok meg hétköznapibb filmek esetében már messze nem ilyen rózsás a helyzet, az már otthon is megnézhető a haverokkal, baráttal/barátnővel egy sör mellett.
A komoly, illetve romantikus filmekről nem is beszélve.

(#41) Johnny Cage válasza julius666 (#40) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Reneszánszát? Miért, volt sötét középkora? Ezt úgy mondod, mintha most lábalt volna ki vmi irdatlan válságból. Közben meg kb. a születése óta toppon van."

A mozizás történelme során nem egy mélyponton van túl. A jegyeladások a 2000-es években konstans csökkentek, a 3D mozi újra-felfedezése kavarta most fel valamelyest az állóvizet. A mozizásnak is volt hőskora, amit nem éppen most él (bár a 2009-es év kiugróan sikeres volt a jegypénztárak szempontjából, de a 3D előadások felárát nem árt tudomásul venni).

[ Szerkesztve ]

(#42) sh4d0w válasza dajkopali (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi Pali, a blogbejegyzésemben ezt is kétségbe vonták.

https://www.coreinfinity.tech

(#43) hemaka válasza Sweet Lou 6 (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Várd csak ki a végét...

(#44) sbazsi válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


sbazsi
veterán

és az 1 dobásod van c. dolgot a korrupt politikusok ellen... :U

(#45) perempe válasza LK (#9) üzenetére


perempe
addikt

A nagy cégek érdekét nézik, mert azok visszacsorgatnak a párt kasszájába, pl. Microsoft szerződés.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#46) JanR válasza sbazsi (#44) üzenetére


JanR
addikt

Inkabb a korrupt emberek ellen, mert nem csak a politikusok korruptak!

(#47) Rickazoid válasza julius666 (#40) üzenetére


Rickazoid
addikt

julius666, ezt nem feltétlen neked írom, csak így van mihez kapcsolni egy ekkora OFF-ot.
Mégis mire jó a mozi? Egy halom vadidegennel nézel egy akkora vásznat, amit nem is látsz át bizonyos körülmények közt, ráadásul túl hangos, a 3D-ben szemüveget kell felvenned, kib@szott drága és egy halom vadidegen is jelen van, akik időnként nagyon érdekes megnyilvánulásra képesek, egyébként is zavaró, ha mások beleröhögnek a filmbe.
Elnézést, ha bárkinek belegázoltam volna a lelki világába, de szerintem a mozi egy letűnt kor elavult maradványa, ami érthetetlen okokból lehet ekkora siker még mindig.
A mozi miatt olyan drágák egyébként a filmek, amilyenek. Milliónyi reklám, amit mind a néző fizet meg, és ha már a mozifilmeknél megfizeti, miért ne fizetné meg a nem annyira reklámozott, moziban nem játszott filmnél is? Én nem mennék moziba, ha ingyen volna se. Sokkal értelmesebben is el lehet tölteni az időt, mint másfél-két óráért kiadni egy halom pénzt, majd irdatlan zajban eltölteni azt, egy olyan filmet nézve, ami harmadát nem éri meg annak, mint amit a mozijegyre költöttél, pláne IMAX-nál.
Sok film nem csak megnézhető otthon, hanem sokkal jobb otthon, haverokkal, barátokkal vagy Baráttal/Barátnővel megnézni, a többiért meg nem éri meg annyit kiadni, hogy egyszer lásd.

De hogy valami ON is legyen, a torrentezés egy "technológia", aminek semmivel nincs több köze a kalózmásolatokhoz, mint az FTP-nek, vagy a szimplán tömörítve megosztott tartalmaknak, csak azokat valamiért nem piszkálják ennyire. Így nem értem, miért a torrentezést akarják tiltani, hisz az egy legális technológia. És most nem egy illegális filmeket torrenttel letöltő mondta ezt, hanem valaki, aki szerint egy technológiát sem szabad sztereotip módon kezelni, csak mert a többség úgy illegális tevékenységre használja.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#48) littlelion21 válasza Rickazoid (#47) üzenetére


littlelion21
addikt

Mindig öröm ilyen okosságokat olvasni... :DDD :R

(#49) Sweet Lou 6 válasza Rickazoid (#47) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az FTP-n a warezt azért nem bántják, mert eltudnak kérni érte pénzt :DDD (joke)

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#50) BonFire válasza Rickazoid (#38) üzenetére


BonFire
veterán

Igen megérné, ha én választhatnám meg a paramétereket. De nálunk még mindig az a divat, hogy előbb vágják a filmet, utána szinkronizálják, és sok esetben amikor az eredeti vágatlan verziót nézed, egy csomó helyen hiányzik – az egyébként hihetetlen xarul elkészített – szinkron. Nem csak filmeknél bevett gyakorlat ez, de sorozatoknál is.

+ Van Magyarországon 3 szinkronstúdió összevissza 8-10 szinkronszínésszel, és az a pár színész szinkronizálja az összes szereplőt. Cseppet kiábrándító. Főleg, hogy aki az egyik sorozatban főszereplőt szinkronizált, a másikban egy epizódszereplőt, amely szereplő ha a későbbiekben visszatér, akkor már más lesz a szinkronhangja, volt úgy, hogy egy sorozaton belül egy szereplőnél 3 különböző hangot számoltam össze. Persze ez mind ezen a 8-10-es körön belül.

Aztán gondolnak egyet, és az egyik évadtól kezdve lecserélik az összes szinkronhangot, mert csak, és hiába hasonlít jobban az új az eredetihez, ha a rosszat szokta meg az ember az is zavaró lehet.

Én nem nézem, de a tesóm mondta, hogy a Dr. House-ban csinálták meg, hogy epizódon belül váltottak szinkronszínészt. A reklámig X hangja volt, a reklám után meg Y-é! Nooormális? És az ilyen tartalomért kellene fizetni? Majd a minőségi munkáért!

A Nyolcadik utas a halál c film (Alien 1979) szinkronja tiszta magyar népköltés volt, mert a magyar szöveg köszönőviszonyban nem áll azzal, ami a filmben tényleg elhangzik!!! Nemhogy félrefordították, de teljesen újraírták az egészet, csak úgy! Ha jól tudom, ez már feldolgozásnak/átdolgozásnak számít, ami másfajta tarifával számolandó a szerzői jogi téren, mint a mezei szinkron. Mindazonáltal kíváncsi lennék, hogy a film alkotóinak ezt az orrukra kötötték-e egyáltalán? Szvsz nem, mert per lett volna belőle, nem is kicsi.

Az ilyenért kéne fizetni? Lófaxt! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.