Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Belba válasza tupacamaru (#25) üzenetére


Belba
őstag

1. A bankkártyát azonnal le lehet tiltani a Bank által megadott telefonszámon.
(A komolyabb bankkártyák letiltási díja 10ezer Ft, de sokszor megér ennyit.)
A lányom bankártyáját a suliben ellopták, ezt onnan tudtam meg, hogy sorra jöttek az SMS-ek a pénzfelvétel-próbálgatásokról a mobilomra... Azonnal telefonáltam az OTP-be, letiltották és annyi! (Nagyon hasznos szolgáltatás a Mobil-Info, megéri a párszáz Ft-os pótdíjat.)

2. Az elveszett/ellopott iratokat azonnal be kell jelenteni és ez igazolás lesz a jövőben, ha visszaélnének az iratainkkal! Ezért is jobb minél előbb bejelenteni, erről a jegyzőkönyvet gondosan eltenni.

3. Sajnos, iratok nélkül nem járkálhatunk (akkor meg azért kapunk büntetést). Viszont jó ötlet, ha a TAJ-kártyát, Lakcím-kártyát, Adókártyát, stb. lefénymásoltatjuk és ezt hordjuk magunkkal naponta! (Én ezt csinálom.) Az eredetiek meg szépen itthon bezárva, mondjuk egy betörő innen is elviheti...

4. "Csak akkor van nálam pénz, ha veszek is valamit..." :F
Én pénz nélkül sehova nem indulok el, még a parkba sétálni sem, mindig adódhat olyan helyzet, hogy szükség van kp.-re... Ha meg bankkártya van nálam, azt is ellophatják, ugyebár. Szerintem nem olyan óriási kunszt vigyázni a pénztárcámra, benne a pénzemre, meg a bankkártyáimra.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.