Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Dany007 válasza Winner_hun (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig fontos :)
Mi anno 2004-ben amikor gyakorlatilag 24/7 toltuk a Quake 3-at online, mindig ilyenről áradoztunk!
Sőt, csináltunk saját kábel tartót annyira kellett volna egy ilyen akkor.

A probléma ott kezdődik, hogy az egérnek a kábele értelemszerűen nem feszes, nem nyíl egyenes. Következésképpen ívben kunkorodik. Egyenes eleve nem lehet, mert akkor a kábelnek feszülnie kéne, ami az egér mozgásánál nagyon érezhető lenne. Meg szintén macerás lenne megoldani.
Tehát a kábel kis hullámokban, kunkorokban van az asztalon. Így gyakorlatilag az egér mozgatásakkor csak az első "kunkor" mozog, azt tologatja az ember ide-oda játék közben.
A gond ezzel az, hogy - persze felülettől függően - a kábel a kunkor miatt ellenállást fejt ki az egérre. Minden mozgásirányban más más erősséggel.
Namármost ez a precíz és gyors célzásban idegesítő lehet. Nem azt mondom, hogy egetrengető problémáról van szó, csupán egy kis bosszúságot okoz. Én speciel nagyon érzékeny voltam rá, nagyon zavart. 1-1 nagyobb mozdulatnál valósággal éreztem, hogy tolnom kell a vezetéket is az egér előtt. Ha pedig a vezetéknek puha gumiborítása van, akkor kifejezetten képes tapadni az asztalra.

Sok Razer egér többek közt ezért készül pl igen vékony és hajlékony kábellel. Viszont anno pl egy Logitech 510-esnek vagy 518-asnak egész vaskos merev vezetéke volt.

Na és itt jön a képbe a kábel tartó szerepe. Hiszen jó beállítva a kábeltartó a kábelt a levegőben tartja az egér előtt. Nem ér le a földre, nincs kunkor sem. Így gyakorlatilag nem lesz érezhető a kábel ellenállása sem.

Persze az egész "probléma" megszüntethető egy vezeték nélküli egérrel. De valamiért azt nemsokan szeretik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.