Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kinder


Kinder
senior tag

Ideje volt szerencsétlennek, nagyon eljárt felette az idő.

[ Szerkesztve ]

(#2) leslieke


leslieke
Jómunkásember

RIP!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) Burt1793 válasza leslieke (#2) üzenetére


Burt1793
veterán

Ne aggódj, holnap ugyanez a cikk lesz a Badáról! :D

(#4) leslieke válasza Burt1793 (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD Meglehet, bár hogy halott, azt már régóta tudni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) blade zte


blade zte
őstag

Egy cég önállóságának utolsó hangadója. A microsoftnak meg már fel sem kell vásárolnia a nokiát ahhoz, hogy a nokia ezt elvessze...

Oppo find 7 astro black

(#6) satz18 válasza Burt1793 (#3) üzenetére


satz18
őstag

Csak annak nem volt szárnyalása.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) MarQs


MarQs
senior tag

...jó újra visszaidézni ezeket a mobilokat!
Remek korszak volt - megélni szint úgy!
Thx!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#8) Fáraó


Fáraó
őstag

Nem tudja valaki az első sorban lévő két kagylós készülék típusszámát? Valami olcsóbb, 2 kijelzős kicsi kagylót keresek, ezek meg hirtelen megtetszettek.

Voltak szép pillanatai, de lemaradt a fejlesztésben.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#9) Namelesske válasza satz18 (#6) üzenetére


Namelesske
addikt

Szerettem a Symbiant én nem csalódtam benne egyszer sem. Emléke örökké él bennem. :(

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10) Burt1793 válasza satz18 (#6) üzenetére


Burt1793
veterán

Hát igen, nekem volt N70-től kezdve N8ig minden... :)

(#11) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Köszönjük a cikket, tartalmas volt és "nosztalgia-dús".

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#12) ribery22


ribery22
tag

Béke bitjeire! Az én első okostelefonom is ott van a képen! (6670) Remélem az E51 még egy darabig jó lesz, de cserénél is figyelembe fogom az S60-at, másodlagos telefonnak tökéletes. Sőt, míg az E51-et használtam elsődlegesen volt olyan androidos aki irigykedett rá!

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#14) Paul119


Paul119
addikt

Kar erte pedig hogy szerettem az 5800 es az e66omat :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#15) Burt1793 válasza ribery22 (#12) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem is megvan még az E51, működik is, szükség esetén használom is.

(#16) Bdanyy


Bdanyy
addikt

kár értük, 7650től követtem az S60-t a bugkirály omnia hdig, ezt a kommentet épp utóbbiról írom, másodtelefonnak megtartottam.
Eddigi legjobban szeretett telefonjaim közt a 3650 6630 N95 mindig megmarad :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#17) Koczó93


Koczó93
őstag

Nokia 6120-on nagyon szerettem. de mostmár valóban eljárt felette az idő.

(#18) Ygg


Ygg
senior tag

RIP Symbian.

(#19) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

én 7650 telefonnal kezdetem. nagy jóság volt. még doom is volt rá. rip

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Nem volt ez rossz rendszer, főleg, hogy a Nokia megfelelő telefonokat épített köré. Én egy N80-ast használtam évekig, tökéletesen kiszolgált, sőt ami nekem különösen fontos egy telefonban - viszonylag elfogadható fényképeket is készített, kb 22.000 képet lőttem vele az évek alatt :DD time-lapsehoz tökéletes volt, meg monitorra netes felülethez. Sajnos elhalt a szalagkábel 5 év után. Most egy Nokia astound-ot nyúzok, szintén megelégedéssel, itt is fontos szempont volt a kamera, videózásban nagyon jó, annak ellenére, hogy 2 éves már a cucc.

Nem volt a symbian rossz, ki lehetett használni, nekem kifejezetten stabil volt - igaz eddig csak ezen a két telefonon használtam. (mondom ezt úgy, hogy több, mint 10 éve használok windows-os rendszerű PDA-kat és jópár éve androidos tableteket is)

(#22) Lenry


Lenry
félisten

a Symbiannak vége, de én igazán akkor is a MeeGo agyonlövése miatt haragszom :(((

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) M5Norbi válasza Namelesske (#9) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pont ugyanígy gondolom. Jó volt használni,nem volt túl lassú sem megbízhatatlan.

És igen jó alkalmazások is voltak rá.Pont eléggé volt testreszabható stb....

Igazából mai hardverekkel (és ha nem megy ki a divatból) simán tudna mindent szvsz amit a mai oprendszerek.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24) jakabtamas


jakabtamas
tag

Meghótt... :/ Az Android végzett vele.

(#25) GeryFlash válasza Lasko (#13) üzenetére


GeryFlash
veterán

Gondolom az ezt megelőző sivár életedet a Symbian létezése okozta....

Kár érte, szerintem ingyen kellett volna adni, mint a droidot, és akkor az ázsiaik is fejlesztettek volna rá, ergo lett volna termékpiac és lettek volna rá programok, de hagyták meghalni, ez a Nokia hibája volt, és azzal hogy beálltak az MS mögé, meg is halt a cég, 2-3 év ha vissza van még nekik, mert egyszerűen a microsoft le*szrja a a wp fejlesztését, hiába a jo OS, reklám is kellene neki, meg olcsóbban kéne adni, hogy ne csak 2 cég fejlesszen rá (igazából már a htc sem)....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) Kobak77


Kobak77
aktív tag

"...a Symbian modelleknél a 360 x 640 pixelt sosem sikerült átlépni..."

Még a Nokia kínálatára sem állja meg ez az állítás a helyét, ugye ott az E6 640x480-as felbontással. A Symbian meg jóval többre is képes lehetett volna. Például volt 1024x600-as symbianos telefon is, igaz az nem Nokia.

Több szót meg kár rá vesztegetni, politikai döntést hoztak, a kifuttatásnak, bedarálásnak semmi köze nem volt a rendszer képességeihez. Elopnak nem kellett konkurencia, hát kicsinálta.

Érdemes utánaolvasni SymbianOS fórumtárs kálváriájának, hogy milyen akadályokon keresztül tudta csak beszerezni a 808-asát.

(#27) real777


real777
tag

Én még mindig symbiant használok(c7), de már megérett a cserére:)de nagyon jó rendszer volt. most wp-re cserélek majd, természetesen nokiára:)

(#28) joey04


joey04
titán

Nagy kedvencem volt, évekig használtam, a 6600 volt a személyes kedvencem, de volt n82, n90. P1, meg 3650-em is. Csak az iPhone meg az Android valóban lelépte őket, így én is váltottam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Kobak77 válasza M5Norbi (#23) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Nem csak simán tudna mindent, hanem olyannyira tud is mindent, hogy ha nem vagyok hajlandó lemondani semmilyen, az N8-on használt funkcióról, akkor a 808-on kívül nincs más megvehető készülék. Sajnos.

Nem ragaszkodnék a Symbianhoz, de az innováció az én olvasatomban nem azt jelenti, hogy nem tudjuk/akarjuk egy 3 éves készülék szolgáltatáskínálatát sem utolérni. Márpedig ez a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#30) Quasi_modo válasza Lasko (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jól vagy ?

valami

(#31) Vtwo


Vtwo
senior tag

Én jól elvoltam vele.
(3650,3660,X-701,Moto 925,SX1,6630,N95 8GB,6210Navi,E90,N97 Mini).
Néhány fagyástól eltekintve semmi komoly bajom nem volt a rendszerrel.
De eljárt felette az idő sajnos,a Nokia későn kapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#32) tolvaj!


tolvaj!
őstag

3650->6600->6680->N95 imádtam őket egytől egyig, ma is megvannak eltéve kivett akkumulátorral. szép kort élt meg a rendszer na :D

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#33) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Soha nem felejtem el fantasztikus telefonok voltak a rendszerhez pl az osszes kommunikator vagy e71/e61. Maga idejében isten volt

(#34) tailor válasza MarQs (#7) üzenetére


tailor
őstag

+1! :R

(#35) M5Norbi válasza Kobak77 (#29) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen sajnos ez így van.

Mondjuk én emiatt jöttem Droidra. Kicsivel instabilabb (bár a 4.x-től már elég jó) de amit ott használtam szerettem nagyjából megtaláltam itt is.

De ettől még sajnálom jól használható,jól megcsinált átgondolt rendszer volt nem vészes hibákkal.
Ha a Nokia nem kényelmesedik el és jobban bővíti funkciókkal jobb kijelzőkkel (és nem évek után csinálnak érintős telefont azt is középszintűt) akkor nem hullnak porba sem ők sem a Symbian...........
Az utolsó jó darab talán az 5800 volt.Ha ezt a vonalat fejlesztik jobban állnának.

DE ez már fikció kár okoskodnom........... :U

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#36) BobTail


BobTail
őstag

Jó kis búcsúztató cikk volt! 5800-m mai napig használatban van, még napokig bírja az aksija, és mindene jó :) A MeeGo-t én is sajnálom, abban volt innováció és lehetőség, de kár volna belemenni a "mi lett volna ha" dologba... most Lumia van, szerintem a Nokia hatására igen gyors ütemben és jó irányba fejlődik a rendszer, remélem idővel kihúzza őket a szarból! :U

(#37) sanyijedi


sanyijedi
őstag

de kár, lezárult ewgy korszak :( én nagyon szerettem, évekig csak a symbian.. és mi lett belőle :'(

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#38) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Lezárult egy korszak. Jöhet az újabb, de jobb mint a mostani.

;]

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#39) malnabokor


malnabokor
senior tag

"Hajt az idő gyorsan - rendes útján eljár -
Ha felűlünk, felvesz, ha maradunk, nem vár;
Változik a világ: gyengül, ami erős,
És erős lesz, ami gyenge volt azelőtt."

Arany János, Toldi estéje

Sose volt szerencsém használni, de mindenki mindig dicsérte...

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#40) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

A rendszert azért sajnálom, ha anno nem ültek volna a babérjaikon..most lehet nem ez történne..

ami viszont kifejezetten tetszik :
' szép animációk és a teljesen retardáltak számára is egyértelmű kezelhetőség mellett tették le a voksukat' :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#41) Dr.Anonymus válasza malnabokor (#39) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a hónap kommentje és méltó búcsúzás
:R

(#42) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Ez 13 évig bírta, kíváncsi vagyok, hogy az Android hány év múlva jár ugyaníggy. Mindig jön egy újabb és népszerűbb rendszer, ami mindenkinek kelleni fog.

(#43) JR.CSé válasza Dr.Anonymus (#41) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 Sajnos véget ért egy korszak ezzel. Személyesen én mai napig Symbian-os készüléket használok. Amíg nem esik szét meg is marad.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#46) ZooLee


ZooLee
őstag

Nekem még a Psion S5mx volt az első ilyen gépem, onnantól kezdve hosszú évekig volt Symbianos készülékem. Szinte fájt végignézni a képet, sok telefon megvolt közülük, és még jó néhány másik, az N8-ig bezárólag.

Remélem Stephen Elop, téged is így fognak "elfelejteni"! :(

(#47) brazz


brazz
csendes tag

Sokan azt írják, hogy eljárt felette az idő.

[link]

40, azaz 40 taskot futtat egyszerre röccenés nélkül, és a task váltó is ismerős lehet :)
Igen, most találta fel az Apple az IOS7-ben.
Mindezt egy szimpla, nem quad core-os szörnyeteggel.

Ott hibázta el a Nokia szerintem, hogy a felhasználók a mai napig úgy gondolkodnak, hogy a Symbian = a cikkben bemutatott őskövület telefon... pedig pl Nokia 701

Gorilla glass
Masszív, fém ház
A fenti oprendszer
4 napig bírja az akksi
8GB tárhely gyárilag
TV-re köthető

(#48) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nekem azt hiszem az N70 volt az első symbian telefon. Szerettem nagyon, kiváló fotókat és videókat köszönhetek neki. De sajnos 2 év után kezdett butulni, és átálltam az eddig második legjobban szeretett telefonomra, a 7390-re (series volt, felüdülés a symbian fagyásai után). Utána megint elkallódtam, és 5800 volt, 1 évig. Megintcsak fagyások, lassulások, indokolatlan memóriakártya-dobálások után végleg droidra váltottam. Nem volt rossz a symbian, de sok energia kellett hozzá, hogy problémamentes rendszer legyen belőle,

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#49) Balinov


Balinov
félisten

RIP. Ericcson R380-am ill. SE P990i-m volt. mindketto szeretheto keszulek volt a maga idejeben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50) gerilee válasza malnabokor (#39) üzenetére


gerilee
aktív tag

Tökéletes idézet... :R

Sajnálom, hogy vége a rendszernek, de csalódott csak a MeeGo kukázása miatt vagyok. Volt benne bőven potenciál.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.