Hirdetés

2021. december 4., szombat

Gyorskeresés

Legfrissebb anyagok

(#1) Acélfarkas

Acélfarkas
aktív tag

A teljesítményben elől lesznek, csak éppen 2x-es energiaigénnyel. Szánalmas ez a vergődés.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) Cythyel válasza Acélfarkas (#1) üzenetére

Cythyel
senior tag

hát jah, álmodni és marketingezni tudnak, de ahogy mondtad, csak vergődnek... elég megnézni az új ader lake proccokat is, pl2 240W+, és ez még lehet simán több is...

(#3) dokanin

dokanin
aktív tag

Kíváncsi leszek ez a piac mennyire lesz vevő a desktopon használt statégiára, hogy nem számít a fogyasztás, megoldjuk izomból.

(#4) sutyerák007

sutyerák007
senior tag

gyakorlatilag a csúszó termékekre még ráígértek? :DDD merész

(#5) Darmol

Darmol
aktív tag

Nem vett mostanában az Intel atomenergia üzletágat? :F
Sok mindent megmagyarázna. :DDD

A vérem piros. A sznoboké kék. Zöld a szörnyeké. avagy "Én annyira nagyon irigyellek téged, hogy beszélhetsz velem."

(#6) szmörlock007

szmörlock007
aktív tag

"Pat Gelsinger, a vállalat elnök-vezérigazgatója azt is elárulta, hogy már az 1 ZFLOPS-ra (zettaflops) fókuszálnak, ami nagyjából 1000 EFLOPS-ot jelent, és 2027-re szeretnék elérni ezt a határt."

Húha, ezek vagy titkolnak valamit és rájöttek, hogy lehet grafénből nagy lapkákat csinálni vagy ez is megy a legendás mondások közé, amik az elmúlt 6 évben csak záporoznak az inteltől :DDD

(#7) icp1970

icp1970
senior tag

Érdekes volt.Köszi.

(#8) nexwo

nexwo
senior tag

Még hogy Zero Carbon meg alacsony fogyasztás a cél...

...with great power there must also come - great responsibility! - Peter Parker principle... Me: I have two gaming VMs

(#9) mater799 válasza Cythyel (#2) üzenetére

mater799
csendes tag

Majd jönnek a 8 mag és 5Ghz feletti oc értékek aztán nem csodálkozok ha megint beleszaladnak majd a 300-350W os értékekbe. :W

Vannak emberek akik megveszik ezeket a termékeket is a legkülönbözőbb indokokkal de nem akarok pálcáttörni a fejúk felett mert anno ugyan ez volt a helyzet az FX-ek kapcsán.

Nekem az a legjobb tippem hogy az esedékes kötbért konkrétan hardverben adják oda nekik ami egyszerre zseniális és gusztustalan is. :)

[ Szerkesztve ]

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VI Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#10) bencek

bencek
csendes tag

Ha valaki érti ezt mondja már el nagy vonalakban, emberi nyelven, mire jó ez az egész szuperszámítógépesdi kérem?

Az energia felhasználásról nem is beszélek :Y

[ Szerkesztve ]

"The road to success is always under construction"

(#11) Cythyel válasza mater799 (#9) üzenetére

Cythyel
senior tag

sztem extra oc nélkül is be fognak menni 300W fölé 1-2 pillanatra, ezt ha jól emlékszem az intel is lekommunikálta, de a stabilabb max tdp alatta marad

nekem az fx-ek kimaradtak, nálam barton -> llano -> ryzen ugrások voltak :DDD

(#12) tomchee91

tomchee91
csendes tag

Igazság szerint mikor új asztali CPU-t terveznek akkor is hasonló a felfogásuk, szal nincs új a nap alatt.
" Lehet, hogy 2*annyit fogyasztunk, de legalább 5-10% al meg vertük az AMD-t"
:DDD

(#13) mater799 válasza Cythyel (#11) üzenetére

mater799
csendes tag

Magukkal a peakekkel nem foglalkozok de számolok velük végeredményben. Amire gondolok az az amikor mondjuk cinebench vagy blender közben végig 300W feletti eredményekről beszélünk tartósan.

Visszatérve a peakekre nemrég láttam egy cikket amiben az volt taglalva hogy 1ms ra elvileg képes a Threadripper is felugrani 700W környékére. Aláírom hogy az egyik alma a másik meg körte de itt se számítok sokkal alacsomyabb értékre. :DD

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VI Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#14) Cythyel válasza mater799 (#13) üzenetére

Cythyel
senior tag

na igen, egyik oldalon sem a megadott a valós állandó turbó tdp, csak kérdés hogy ez mennyivel tér el a megadottól, és ebben biza a kékek jócskán vezetnek, sokkal magasabb az érték mint a vörös oldalon megadott és tényleges között... de vörösöknél a peak-ek sem annyira észveszejtőek ha ugyan azt a kategóriát nézzük mint a kék oldalon... az hogy threadripper alatt van 700as peak is 1-2ms-re, még azt mondhatnám hogy talán ok is, elvégre azok nem is átlagos felhasználásra szánt prockók, hanem munkaállomásba, és a deszkák bírják is, de amikor az intel 18 fázist és 70A feletti értéket kér az alaplap gyártóktól fázisonként, akkor ott már valami nagyon nem ok az i7 kategóriával, de i5-nél is hasonlót kérnek

(#15) Agyturbina

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Van valakinek grafikon arról, hogy hogyan változott egy adott műveletre kivetítve a fogyasztás az elmúlt 30 évben? Az lenne talán a legjobb összehasonlítási alap. :R

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#16) mater799 válasza Cythyel (#14) üzenetére

mater799
csendes tag

Biztos ami biztos alapon a peakekre 3-as szorzóval számolok de lehet lassan ezt a számot 4-re kell majd emelni. :DD
Megnéznék egy olyan buildet ahol a Gigabyte " bomba " tápegységével akarnak meghajtani egy 12900k-t meg mondjuk egy 3080-at vagy egy 3090-et persze némi oc kíséretében.😂

Ha az I7-hez kérnek 70 ampert akkor az I9-nek mégis mit akarnak? 100 ampert? Ezen most konkrétan kiégtem de rendesen. :C

(#17) GeryFlash

GeryFlash
addikt

Erdekelne megis hogyan gondoljak 500-szorozni a telejsitmenyt 5 ev alatt.

"Van pár ezer órám a GW2ben, szerintem nem rossz, de hamar meg lehet unni." (Kolbi_30)

(#18) Agyturbina válasza GeryFlash (#17) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Hát így: X a jelenlegi teljesítmény 500X amit akarunk. ;]

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#19) zsintai1987 válasza GeryFlash (#17) üzenetére

zsintai1987
tag

Majd szólnak a Principle Technologiesnak, és jópénzért eléírják hogy 7, meg 500xos teljesítmény :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, 2070 giga OC, rx 5700xt nitro+

(#20) bryant56

bryant56
tag

"Pat Gelsinger, a vállalat elnök-vezérigazgatója azt is elárulta, hogy már az 1 ZFLOPS-ra (zettaflops) fókuszálnak, ami nagyjából 1000 EFLOPS-ot jelent, és 2027-re szeretnék elérni ezt a határt."

Csak én nem értem miért így van megfogalmazva a cikkben, hogy nagyjából.
Ha jól tudom 1000 a váltószám, tehát nem nagyjából 1000 Exaflops, hanem pontosan 1000 Exaflops.

(#21) GeryFlash válasza zsintai1987 (#19) üzenetére

GeryFlash
addikt

zsintai1987: :DDD

bryant56: gondolom 1024

"Van pár ezer órám a GW2ben, szerintem nem rossz, de hamar meg lehet unni." (Kolbi_30)

(#22) this is life válasza GeryFlash (#17) üzenetére

this is life
veterán

Egy még épülőben lévő atomerőmű mellé húzzák fel, rakják össze , hogy legyen ami az energia igényt kiszolgálja . Az aurora 60Mwattja se gyenge , főleg a konkurencia fényében .

Agyturbina
500x60Mwatt , még tizedelve is sok , nem lesz akkora fejlődés .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének hogy szolgál az egészsége?

(#23) hokuszpk válasza GeryFlash (#17) üzenetére

hokuszpk
veterán

quantum leap.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24) makkmarce

makkmarce
senior tag

a brossúrán és a marketinganyagon kívűl elkészült már ebből valami?
legutóbb mintha egy pici AMD-t dobtak volna be helyette, mert a nagy szavakon kívül semmi se történt.
Szuper, hogy a képzeletbeli marketing gépezet már 2x gyorsabb :D

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#25) Jóember

Jóember
csendes tag

„…már az 1 ZFLOPS-ra (zettaflops) fókuszálnak, ami nagyjából 1000 EFLOPS-ot jelent, és 2027-re szeretnék elérni ezt a határt.”

Nemrég még úgy volt, hogy az Intel elengedi a szuperszámítógépek élpiacát. Azóta hirtelen megtalálták az aranytojást tojó tyúkot?

[ Szerkesztve ]

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#26) Agyturbina válasza Jóember (#25) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Kérem kapcsolja ki, ez már itt a jövő Catherine Zeta Flopp-szal. :K

(#27) Jóember válasza Agyturbina (#26) üzenetére

Jóember
csendes tag

:C

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#28) sutyerák007 válasza Jóember (#25) üzenetére

sutyerák007
senior tag

ott szerintem heti váltásban van egy mérnők és egy marketinges aki a külsős kommunikációért felel :K

(#29) Agyturbina válasza sutyerák007 (#28) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Vagy csak simán több személyiség lakozik egy testben, akár hívhatjuk tudathasadásos tüntetnek is ;]

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.