Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

A teljesítményben elől lesznek, csak éppen 2x-es energiaigénnyel. Szánalmas ez a vergődés.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) Cythyel válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

hát jah, álmodni és marketingezni tudnak, de ahogy mondtad, csak vergődnek... elég megnézni az új ader lake proccokat is, pl2 240W+, és ez még lehet simán több is...

(#3) dokanin


dokanin
aktív tag

Kíváncsi leszek ez a piac mennyire lesz vevő a desktopon használt statégiára, hogy nem számít a fogyasztás, megoldjuk izomból.

(#4) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

gyakorlatilag a csúszó termékekre még ráígértek? :DDD merész

(#5) Darmol


Darmol
senior tag

Nem vett mostanában az Intel atomenergia üzletágat? :F
Sok mindent megmagyarázna. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#6) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

"Pat Gelsinger, a vállalat elnök-vezérigazgatója azt is elárulta, hogy már az 1 ZFLOPS-ra (zettaflops) fókuszálnak, ami nagyjából 1000 EFLOPS-ot jelent, és 2027-re szeretnék elérni ezt a határt."

Húha, ezek vagy titkolnak valamit és rájöttek, hogy lehet grafénből nagy lapkákat csinálni vagy ez is megy a legendás mondások közé, amik az elmúlt 6 évben csak záporoznak az inteltől :DDD

(#7) icp1970


icp1970
senior tag

Érdekes volt.Köszi.

(#8) nexwo


nexwo
őstag

Még hogy Zero Carbon meg alacsony fogyasztás a cél...

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#9) mater799 válasza Cythyel (#2) üzenetére


mater799
csendes tag

Majd jönnek a 8 mag és 5Ghz feletti oc értékek aztán nem csodálkozok ha megint beleszaladnak majd a 300-350W os értékekbe. :W

Vannak emberek akik megveszik ezeket a termékeket is a legkülönbözőbb indokokkal de nem akarok pálcáttörni a fejúk felett mert anno ugyan ez volt a helyzet az FX-ek kapcsán.

Nekem az a legjobb tippem hogy az esedékes kötbért konkrétan hardverben adják oda nekik ami egyszerre zseniális és gusztustalan is. :)

[ Szerkesztve ]

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#10) bencek


bencek
csendes tag

Ha valaki érti ezt mondja már el nagy vonalakban, emberi nyelven, mire jó ez az egész szuperszámítógépesdi kérem?

Az energia felhasználásról nem is beszélek :Y

[ Szerkesztve ]

"The road to success is always under construction"

(#11) Cythyel válasza mater799 (#9) üzenetére


Cythyel
senior tag

sztem extra oc nélkül is be fognak menni 300W fölé 1-2 pillanatra, ezt ha jól emlékszem az intel is lekommunikálta, de a stabilabb max tdp alatta marad

nekem az fx-ek kimaradtak, nálam barton -> llano -> ryzen ugrások voltak :DDD

(#12) tomchee91


tomchee91
csendes tag

Igazság szerint mikor új asztali CPU-t terveznek akkor is hasonló a felfogásuk, szal nincs új a nap alatt.
" Lehet, hogy 2*annyit fogyasztunk, de legalább 5-10% al meg vertük az AMD-t"
:DDD

(#13) mater799 válasza Cythyel (#11) üzenetére


mater799
csendes tag

Magukkal a peakekkel nem foglalkozok de számolok velük végeredményben. Amire gondolok az az amikor mondjuk cinebench vagy blender közben végig 300W feletti eredményekről beszélünk tartósan.

Visszatérve a peakekre nemrég láttam egy cikket amiben az volt taglalva hogy 1ms ra elvileg képes a Threadripper is felugrani 700W környékére. Aláírom hogy az egyik alma a másik meg körte de itt se számítok sokkal alacsomyabb értékre. :DD

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#14) Cythyel válasza mater799 (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

na igen, egyik oldalon sem a megadott a valós állandó turbó tdp, csak kérdés hogy ez mennyivel tér el a megadottól, és ebben biza a kékek jócskán vezetnek, sokkal magasabb az érték mint a vörös oldalon megadott és tényleges között... de vörösöknél a peak-ek sem annyira észveszejtőek ha ugyan azt a kategóriát nézzük mint a kék oldalon... az hogy threadripper alatt van 700as peak is 1-2ms-re, még azt mondhatnám hogy talán ok is, elvégre azok nem is átlagos felhasználásra szánt prockók, hanem munkaállomásba, és a deszkák bírják is, de amikor az intel 18 fázist és 70A feletti értéket kér az alaplap gyártóktól fázisonként, akkor ott már valami nagyon nem ok az i7 kategóriával, de i5-nél is hasonlót kérnek

(#15) #90088192


#90088192
törölt tag

Van valakinek grafikon arról, hogy hogyan változott egy adott műveletre kivetítve a fogyasztás az elmúlt 30 évben? Az lenne talán a legjobb összehasonlítási alap. :R

(#16) mater799 válasza Cythyel (#14) üzenetére


mater799
csendes tag

Biztos ami biztos alapon a peakekre 3-as szorzóval számolok de lehet lassan ezt a számot 4-re kell majd emelni. :DD
Megnéznék egy olyan buildet ahol a Gigabyte " bomba " tápegységével akarnak meghajtani egy 12900k-t meg mondjuk egy 3080-at vagy egy 3090-et persze némi oc kíséretében.😂

Ha az I7-hez kérnek 70 ampert akkor az I9-nek mégis mit akarnak? 100 ampert? Ezen most konkrétan kiégtem de rendesen. :C

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Erdekelne megis hogyan gondoljak 500-szorozni a telejsitmenyt 5 ev alatt.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) #90088192 válasza GeryFlash (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hát így: X a jelenlegi teljesítmény 500X amit akarunk. ;]

(#19) zsintai1987 válasza GeryFlash (#17) üzenetére


zsintai1987
tag

Majd szólnak a Principle Technologiesnak, és jópénzért eléírják hogy 7, meg 500xos teljesítmény :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#20) bryant56


bryant56
aktív tag

"Pat Gelsinger, a vállalat elnök-vezérigazgatója azt is elárulta, hogy már az 1 ZFLOPS-ra (zettaflops) fókuszálnak, ami nagyjából 1000 EFLOPS-ot jelent, és 2027-re szeretnék elérni ezt a határt."

Csak én nem értem miért így van megfogalmazva a cikkben, hogy nagyjából.
Ha jól tudom 1000 a váltószám, tehát nem nagyjából 1000 Exaflops, hanem pontosan 1000 Exaflops.

(#21) GeryFlash válasza zsintai1987 (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

zsintai1987: :DDD

bryant56: gondolom 1024

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) this is life válasza GeryFlash (#17) üzenetére


this is life
Ármester

Egy még épülőben lévő atomerőmű mellé húzzák fel, rakják össze , hogy legyen ami az energia igényt kiszolgálja . Az aurora 60Mwattja se gyenge , főleg a konkurencia fényében .

Agyturbina
500x60Mwatt , még tizedelve is sok , nem lesz akkora fejlődés .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#23) hokuszpk válasza GeryFlash (#17) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

quantum leap.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24) makkmarce


makkmarce
őstag

a brossúrán és a marketinganyagon kívűl elkészült már ebből valami?
legutóbb mintha egy pici AMD-t dobtak volna be helyette, mert a nagy szavakon kívül semmi se történt.
Szuper, hogy a képzeletbeli marketing gépezet már 2x gyorsabb :D

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#25) Jóember


Jóember
csendes tag

„…már az 1 ZFLOPS-ra (zettaflops) fókuszálnak, ami nagyjából 1000 EFLOPS-ot jelent, és 2027-re szeretnék elérni ezt a határt.”

Nemrég még úgy volt, hogy az Intel elengedi a szuperszámítógépek élpiacát. Azóta hirtelen megtalálták az aranytojást tojó tyúkot?

[ Szerkesztve ]

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#26) #90088192 válasza Jóember (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kérem kapcsolja ki, ez már itt a jövő Catherine Zeta Flopp-szal. :K

(#27) Jóember válasza #90088192 (#26) üzenetére


Jóember
csendes tag

:C

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#28) sutyerák007 válasza Jóember (#25) üzenetére


sutyerák007
senior tag

ott szerintem heti váltásban van egy mérnők és egy marketinges aki a külsős kommunikációért felel :K

(#29) #90088192 válasza sutyerák007 (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Vagy csak simán több személyiség lakozik egy testben, akár hívhatjuk tudathasadásos tüntetnek is ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.