Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#200) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Egyetértek.Élvezd azt a hátralévő 70-80 évet !
De arra kíváncsi lennék.hogy a cikkből ki mit hámozott ki ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#202) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#201) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én azt hámoztam ki, hogy nagyon felfújták ezt a fertőzéses dolgot. Kormányszinten tartják félelemben az embereket.
Ettől függetlenül nem szívesen látnám, hogy tömegesen csődülnek hozzánk az afrikaiak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#203) Hieronymus válasza Vakegérke (#202) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ettől függetlenül nem szívesen látnám, hogy tömegesen csődülnek hozzánk az afrikaiak.

A menekültek többsége Olaszországon keresztül érkeznek Európába.
Pillanatnyilag senki sem tudja megmondani, mennyien érkeznek naponta. Olaszország már többször kijelentette, nem tudják egyedül megoldani a menekült problémát. A kötelező protokoll helyett, mára egyszerűsíttek.
A menekültekre ránéz egy orvos. Utána felrakják őket vonatra, jegy nélkül. A jegykezelők nem foglalkoznak velük. Ha valamelyikük mégis megbukik és visszakerül Olaszországba, azonnal nyer egy újabb utazást.
Most Németország a soros, ide nyomják a többséget. Minden településre le van osztva, mennyi menekültet KELL befogadniuk.

Én egy elővárosban lakom. nagyjából 18 ezer bejelentett lakója van a városnak. Kettőszáz menekültnek kell életlehetőséget biztosítani a következő bő félévben. Az kormányzati tulajdonban lévő felszabadítható építmények már tele vannak menekültekkel.
Nagyjából kiszámítható mennyi menekülttel számolnak a németek.

Magyarország egyelőre az elrettentés politikáját folytatja. A kevés menekültet, aki oda vetődik embertelen körülmények között tartja. Persze ezt sem lehet hosszú ideig csinálni. Ki kell venni a részét, a menekült problémából is.

A karantén hírek és a valóvilág között ennyi az eltérés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#204) Vakegérke válasza Hieronymus (#203) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ismét csak azt mondom, önvédelem.
Miért is kéne, vagyis kell Európának eltartania, etetnie olyan embereket, akik ide menekülnek? Nincs elég bajunk nélkülük?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#205) #67977536 válasza Vakegérke (#204) üzenetére


#67977536
törölt tag

Nincs elég bajunk nélkülük?
Nincs. :D Vagyis van, de nem az idemenekülő afrikiaktól fog összeomlani a gazdaság és megbomlani a világrend. Az életünkre meg nem olyan szinten veszélyesek, hogy ne lehessen őket beengedni semmiképp.

Amúgy is, ha feltartod őket a határon, bejutnak máshogy:Illegálisan, ellenőrzés nélkül. És annak csak rosszabb lehet a vége

(#206) Hieronymus válasza Vakegérke (#204) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ennek a problémának különböző szintjei vannak.
Menekülteket nem szokás hívni, jönnek maguktól is. Okmányok, tartalék és élelem nélkül.

Nyilván nem Európa határátkelőin jelentkeznek belépésre. Olaszország többségében tengerrel határos.
Eddig még nem sikerült olyan automata úszóegységet fejleszteni ami a tengeri határ elérése előtt felismeri a menekült szállító hajókat és neutralizálja azokat. Az ezzel kapcsolatos nemzetközi balhéról ne is beszéljünk.

De van egy csavar is a történetben. Európa elöregedik. Az életszínvonal és orvosi ellátás hatására folyamatosan emelkedik az átlagéletkor. A menekültek többsége fiatal. Néhány év képzés után munkába állnak Fiatalítják a kontinenst.
Csak abba gondolj bele, ha Magyarországon egymillióval több dolgozó és adófizető ember élne eltűnne a rés az állami kiadások és bevételek között. Több pénz jutna a nyugdíjasoknak is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#207) cskamacska válasza Vakegérke (#204) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyébként ha valamitől rettegni akartok, az ne a kamu ebola legyen, amit alapvető higiéniával, és a semminél jobb egészségügyi ellátással el lehet tüntetni, hanem az eltérő kultúrájú/vallású/bőrszínű alacsonyan képzett és beilleszkedni képtelen tömegek, melynek egyre növekvő aránya már rövid távon is etnikai konfliktushoz fog vezetni, hosszabb távon meg visszagurulnak még azok a bizonyos marhavagonok, amikben a mostani agyatlan vezetésnek is biztos akad hely, valami durva szélsőség hatalomra jutása után. :(((

Persze ez valahol a karma ami seggbe harapja még Európát, kellett nekünk random érdekek mentén bukott államokat eszkábálni a demokrácia szent nevében, nos, az anarchiából menekülők csak visszaadják a kölcsönt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#208) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Hát én az egészből csak annyit tudtam "kihámozni" hogy ez a rettegés fenntartása vagy igaz-vagy nem ! Magyarul nem értem miért volna jó bárkinek ezt erőltetni,ha a járvány nem veszélyes ?
Másrészről itt vannak a tények,amit viszont mindenhol lehet olvasni a halottak számáról,és az óvintézkedésekről stb.
Szóval én már nem tudom.
De úgy legyen,hogy egy átlagos európai higiéniával esélye nincs az ebolának,mert az igazán megnyugtató,és nem hogy rettegnünk,de talán még foglalkozni sem nagyon érdemes vele !
De a kisördög.....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#209) Hieronymus válasza pgyorgy59 (#208) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A híradás egyszerű üzlet tevékenység. Ha a nézettség nő, nő a hirdetések ára és a hirdetési kedv.

A régi példa szerint az nem vezető hír, ha egy kutya megharap egy postást. Ha egy kutyát harap meg a postás, azzal már lehet valamit kezdeni.

Sajnos az nem túl érdekes hír ha egy beteg meghal. Kicsit fel lehet dobni, keresnek 120 embert, akik talán kapcsolatba kerülhettek vele. Így már vezető hír lehet. Ami fokozza a kíváncsiságot és az információ éhséget.

A magyar specialitás a politika mentesség a hírekben. Utoljára az egyik nagy kereskedelmi adó híradóját láttam.
Balesetek, katasztrófák és más szerencsétlenségekről szólt. Ebbe jól illeszkedik az ebola. Kockázat mentesen lehet e kötelező műsoridőt kitölteni.

Nem arról van szó, hogy az ebola nem veszélyes. A saját "életterén" belül nagyon veszélyes, de ezt átlépve gyakorlatilag életképtelen. Vele ellentétben, a HIV, azonnal végigsöpört a világon, mégsem övezte ekkora rettegés.
A múlt évezred végén a keregemarha kór volt az aktuális mumus. De egy egyszerű influenza több áldozatot szedett, ami csak a mellékhírre volt elegendő.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#210) pgyorgy59 válasza Hieronymus (#209) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ezt értem.
De mi az élettere ? Afrika,nulla higiénia ?

Ez a magyar politika mentes híradás...?Megint csak nem tudom !
Mert az biztos hogy ált.azokról szól amit írtál (szrencsétlenség,baleset,stb.) és majdnem teljesen kitölti az adásidejét+egy kis sport,aztán vége !
A királyi adók meg súlykolják a "jól teljesít "szlogent,ami kicsit már unalmas !
Az is érdekes,hogy pl.az Euronews sokszor jobban tájékoztat,mint a hazai sima csatornák (persze reklám itt is bőven ),de sok hírt előbb látok !

Szóval akkor szerinted nagyon fel van fújva az ügy ???

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#211) Hieronymus válasza pgyorgy59 (#210) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A nyugati országokban, beleértve Magyarországtól Japánig húzódó keleti államokat is. (Kínát és a fejlettebb ázsiai országokat is beleértve, ahonnan hírek érkezhetnek.) Mennyien fertőződtek meg, helyben?
Olyan személyek akik sohasem jártak a veszélyeztetett országokban?

Nem muszáj a kutatást a mostani járványra korlátozni, visszamehet az időben addig, amikor azonosították és nevet adtak a vírusnak. (maga a vírustörzs idősebb lehet az emberiségnél, de ennyire nem lehet visszatekinteni)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#212) Vakegérke válasza Hieronymus (#211) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, neked van igazad. Hál' Istennek megállt a fertőzésekről szóló híráradat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#213) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Igen,úgy néz ki,csökkent a pánik.Azért még csordogálnak hírek.

[link]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#214) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#213) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt már láttam pár napja.a híradóban. Egyértelmű, hogy az ázsiai országok nagy ívben tojnak az egészre. Vagy tudják, hogy kamu az egész járvány mizéria, vagy azt mondják magukban, hogy a menekültek úgysem hozzájuk mennek, hanem Európába, vagy az USA-ba.

A csuda tudja. Tényleg érdemes ekkora feneket keríteni ennek a dolognak? Már én is kételkedem benne, és bizony ennek linkelt oldalnak is nagy szerepe van ebben.
Ettől függetlenül él bennem az önvédelem ösztöne. Tehát karanténba mindenkivel, aki be akar lépni a "faluba". Még mindig jobb az óvatosság, mint az ellenőrzés nélkül terjedő kór.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#215) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#214) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Engem is teljesen elbizonytalanított az az oldal,de tény és való,hogy jobb félni mint megijedni !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#216) Hieronymus válasza pgyorgy59 (#215) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

de tény és való,hogy jobb félni mint megijedni !

Nem jobb.
Félni folyamatosan lehet sok mindentől. Megijedni viszont kevés dologtól lehet.

Inkább ijedjek meg néhányszor az életemben, minthogy egész életemet félelmek között éljem le. (Jobb gyorsan megégni, mint lassan elpárologni.)
Nyilván a kockázat mértékét, hideg fejjel lehet, korrekt módon felbecsülni, ennek megfelelően cselekedni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#217) #67977536 válasza Hieronymus (#216) üzenetére


#67977536
törölt tag

"(Jobb gyorsan megégni, mint lassan elpárologni.)"
Legurultam a székről ahogy elképzeltem mennyire örülnék neki :D

Viszont igazat adok.Nem kockázatosabb ez mint sok minden más. A folyamatos aggódás, félés csak elveszi az időt azokról a dolgokról, amire úgyse jut elég. :)
Mérlegelni kell, aztán pedig ignorálni ha úgy adódik.

[ Szerkesztve ]

(#218) pgyorgy59 válasza Hieronymus (#216) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az utolsó mondatoddal egyetértek.
Az is biztos hogy sok mindentől lehet félni,eggyel több vagy kevesebb már olyan mindegy.

De kinek a pap,kinek a papné !
Inkább legyen bennem egy kis gyanú,félelem folyamatosan,mint hogy egyszerre csak nagyon megijedjek,összesza...m magam,szív-pánikrohamot kapjak a nem várt megrázkódtatásoktól.
A félős ember a maga tehetségével próbál felkészülni,a megijedt ember leblokkol,kapkod ! Szerintem.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#219) Hieronymus válasza pgyorgy59 (#218) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor legyen kívánságod szerint. Félj kedvere.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#220) pgyorgy59 válasza Hieronymus (#219) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ámen.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#221) hNp88 válasza pgyorgy59 (#220) üzenetére


hNp88
aktív tag

Olyan jó, hogy egyforma az avatarotok, néha azt hiszem, valamelyikőtök saját magával vitatkozik :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#222) Hieronymus válasza hNp88 (#221) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A probléma megoldva, avatar cserével.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#223) pgyorgy59 válasza hNp88 (#221) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Köszi,ez nagyon kedves !
Azért én nem is vitának nevezném,csak a hozzá állásunk (bizonyos dolgokhoz) kifejtéséhez...

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#224) pgyorgy59 válasza Hieronymus (#222) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Most majd hogyan tévesztenek össze saját magunkkal....?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#225) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Na,hogy ne unatkozzunk,és eggyel több kis félelmem legyen[Link]

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#226) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Na már megint[link]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#227) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#226) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Eddig még nem tapasztalták, hogy a fertőzés emberre is átterjedt volna."

Ez némileg megnyugtató.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#228) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#227) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Eddig még nem tapasztalták, hogy a fertőzés emberre is átterjedt volna.

Na ez az,amikor szerintem mégiscsak jobb félni,megelőzni,mint megijedni !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#229) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#228) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A beteg pulykákat levágták, a tenyészetet fertőtlenítették, továbbá "legalább három kilométeres" biztonsági övezetet és "legalább tíz kilométeres" megfigyelési övezetet jelöltek ki."

Szerintem ez megfelelő óvatosság.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#230) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

2015-re befejeződhet az ebolajárvány
http://www.origo.hu/nagyvilag/20141107-2015-re-befejezodhet-az-ebolajarvany.html

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#231) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#230) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak az ázsiaiaknak kéne némi pénzzel beszállni. Kíváncsi lennék, hogy mit össze siránkoznának, meg kunyerálnának, ha csak az ő területükön dúlna valami hasonlóan fertőző, hasonlóan halálos kór.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#232) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#231) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Na ja,és meg is kapnák,gondolom.De azért egy cseppet ők is beszállhatnának a dologba.
Bár,nem tudom,talán jobb is,hogy embert nem küldenek,de a felszerelés (ha van nekik ?),meg a lóvé az simán mehetne !
Vagy azért nem,mert pl. az ősi kínai gyógyászat mindenre jó..?? Hmmm..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#233) Hieronymus válasza Vakegérke (#231) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jobb lenne, ha a saját sarukat takarítanák el.

Az éves influenza járványokat vissza lehetne szorítani, ha a távolkeletilek nem tartanák egy légtérben a szárnyasokat a sertésekkel. Ezért vannak a madár és sertés influenza járványok. Persze az évente rajtunk is végigsöprő járványok is onnan származnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#234) Vakegérke válasza Hieronymus (#233) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen, ez is megérne egy misét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#235) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy Észak-Koreának igaza van?

"A helyi járványügyi vezető, Hong Sun Gwang az állami hírügynökség lapjában jelentett meg egy cikket, amiben arról írt, hogy az emberi jogok megsértésének bajnoka, az Egyesült Államok áll az ebola terjedése mögött.

A cikk bizonyítékokkal is szolgál, Ronald Reagan egykori beosztottja hozta nyilvánosságra állítólag egy cikkben, hogy az USA előállította az ebola ősét, hogy biológiai hadviselésbe kezdjenek."

Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#236) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#235) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Részemről akármit elképzelhetőnek tartok az USA ténykedésével kapcsolatban !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#237) cskamacska válasza Vakegérke (#235) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem, mert

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#238) hNp88 válasza cskamacska (#237) üzenetére


hNp88
aktív tag

:DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#239) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szerintem nem poén viccet csinálni egy halálos járványból. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#240) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"A WHO adatai szerint eddig már közel 17 300 ember fertőződött meg az ebola vírusával, és körülbelül 6100-ra nőtt már a kór halálos áldozatainak száma."
Van más is.
"Pozitív lett az ebolavírusra elvégzett tesztje az ENSZ egyik békefenntartójának Libériában - közölte a világszervezetre hivatkozva az MTI. Ez már a harmadik ebolajárványos eset a békefenntartóknál, az előző kettő halállal végződött."
Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.