Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pipa vagyok,behalt tegnap a 4TB külső HDD-m. Nem,nem ejtettem el,egy kopott USB port végzet vele. :(((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) atike


atike
nagyúr

A kék led állapotot megelőzően parkolja is gyorsan a fejeket....? :U Vagy kap egy ütést, bekékül és máris van egy pár lyuk a lemezen..., :DDD :DDD

(#3) arn


arn
félisten

en barmilyen vinyoval kiekelem az autot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Bici


Bici
félisten

Tok jo ez a kulso HDD haz, de milyen winyo van benne?
Ez eleg fontos tenyezo azert. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) arn válasza Bici (#4) üzenetére


arn
félisten

olyan sok vinyogyarto nincs mar, en igy nagy meglepetest nem varnek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Bici válasza arn (#5) üzenetére


Bici
félisten

Ez azert ennek egy fokkal bonyolultabb. :U
Mondjuk nem mindegy, hogy egy WD Green/Blue van benne, vagy egy WD Gold. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) tibaimp válasza Bici (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gold-ra nem is számíts, legjobb esetben is valami Seagate Ironwolf NAS (ami nem rossz!)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Bici válasza tibaimp (#7) üzenetére


Bici
félisten

Sejtettem, hogy a lehetö legolcsóbbt rakják bele, de sosem értettem, hogy miért nem része a specifikációnak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) King Unique válasza Bici (#4) üzenetére


King Unique
titán

Ez 2,5"-os külső merevlemez és 3,5"-os WD Gold, meg Seagate IronWolf nyilván nem lehet benne... Egyébként meg egyszerű, könnyen kikövetkeztethető, hogy mit rejt a belseje. Az 5 TB-osban biztosan Seagate van, mivel jelenleg csak ők gyártanak akkorát 2,5"-os méretben. A 4 TB-osnál is ezen a sorozat modellje (ST4000LM024), vagy a szintén Seagate Laptop HDD sorozat (ST4000LM016) esélyes. A 2 TB-osoknál pedig rendszerint a Mobile HDD sorozat ST2000LM007 modelljét szokták manapság használni az olyan gyártók, akik saját belső merevlemezt nem gyártanak.

Tehát átlagos merevlemezek szoktak lenni az ilyenekben, nem speciális, extra tartós modellek. Illetve ezeknél a külső az, ami extra strapabíró, nem pedig a belső (HDD). Az utóbbi típusát pedig azért sem adják meg a specifikációban, mert eleve több tárolókapacitású modell van egy adott sorozaton belül. Plusz a gyártók fenntartják a jogot, hogy időnként akár a belső HDD típusán is változtathatnak.

[ Szerkesztve ]

(#10) Bici válasza King Unique (#9) üzenetére


Bici
félisten

Ertem.

Hopsz, annak nem neztem utana, hogy mekkora a lemez belul. Mondjuk ezt sem reklamozzak nagyon (sehol?), de gondolom a meretekbol lehet kovetkeztetni, vagy a kulso tapellatas hianyabol.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) King Unique válasza Bici (#10) üzenetére


King Unique
titán

Mármint minek? Az ránézésre látszik, hogy 2,5"-os külső merevlemez, a gyártó termékkínálatában is eleve azok között szerepel, vagyis akkor értelemszerűen a belső merevlemez típusa is olyan. Plusz ilyen ütésálló, vízálló stb. modelleket is rendszerint 2,5"-os fizikai méretben szoktak gyártani.

(#12) Bici válasza King Unique (#11) üzenetére


Bici
félisten

Annak, hogy mekkora winyo van benne. :)
Nekem ez nem megy ranezesre. :N
Es valoban, a gyarto oldalan sem neztem meg, hogy hova soroljak. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Dr. Akula válasza King Unique (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezért lenne jobb ha csak a házat árulnák.

Velociraptorral jó lenne. Már ha gyártanának még olyat.

[ Szerkesztve ]

(#14) King Unique válasza Bici (#12) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a mostani cikkben írják a 140 x 96,2 x 33 milliméteres külső méreteket, amiből következtetni lehet rá. De azért elfért volna a cikkben a mobil, vagy 2,5"-os utalás is, ahogyan egy link sem ártott volna a termékről, hogy még egyértelműbb legyen.

(#13) Dr. Akula:
Ha nem is pont ezt, de árulnak strapabíró külső házakat is. Viszont a HDD-t illetően nagy választási lehetőség nincsen, mert 4-5 TB-osban jelenleg csak az előbb említett Seagate-ek jöhetnek szóba, mivel a 3-4 TB-os WD-k csak külső merevlemez formájában érhetők el. 3 TB-nál szintén csak a Seagate és max. még a Toshiba opció. A 2 TB-osoknál van igazán választási lehetőség, ott a Seagate mellett a WD és a Toshiba is játszik. A Hitachi meg max. 1 TB 2,5"-os méretben... Egyébként a 10K-s Raptor pont nem lenne jó választás, mert az vsz megfőne aktív hűtés nélkül egy ilyen passzív hűtéses külső házban, plusz csak USB-ről a tápellátása sem nagyon menne.

[ Szerkesztve ]

(#15) troviko


troviko
senior tag

Biztos drága lesz, de veszek egy ilyet.

https://www.oldtech.hu/

(#16) arn válasza Bici (#6) üzenetére


arn
félisten

Hogy atmegy rajta az auto, szerintem total mindegy, hogy blue vagy gold.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) King Unique válasza arn (#16) üzenetére


King Unique
titán

Normál személyautónál még pont nem, mert a HD830 3 tonnás (!) terhelést (nyomást) bír ki, ehhez már teherautó kell, vagy kamion... :DD

(#18) Dr. Akula válasza King Unique (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Velociraptornak alapból csak egy k. nagy bordájva van, nincs aktív hűtése és bírja a kiképzést. Nálam is. Itt meg lehetne a ház maga a borda. Mondjuk ez az egész külső vinyósdni nem sokáig lesz érdekes, a 2.5"-eseket megeszik az SSD-k, a 3.5"-esek is csak addig vannak biztonságban amíg olcsóak. Relatíve. Mert hát vagy 10 éve ezeknek se csökken az ára, csak jön egy újabb, nagyobb, és beáll a korábbi fölé árban. Nagyjából mindegyik vinyónak 10k/TB a fajlagos költsége a kicsitől a nagyig. Voltak itt jóslatok hogy jövőre harmadolódnak az SSD árak, amit én nem hiszek, főleg nem nálunk, de még azzal se lennének vinyó szinten. Úgyhogy a 3.5"-esek még jóideig húzni fogják. Jelenleg nincs más opció az olcsó adattárolásra.

(#19) bbaro


bbaro
csendes tag

Értem én, hogy kibírja a külső ház az atomvillanást is.
Most jön a DE:
Ahogy sokan írtátok a HDD ami benne van, az is bírja a strapát?
Hány, de hány 2,5" hurcibálós vinyóm ment már tönkre a rázkódástól.
Mert attól, hogy leejted és meg sem karcolódik a külseje, azért a vinyót rendesen éri erőhatás.
Nincs a világon rezgéscsillapító anyag ami megakadályozná ezt.

Illik válaszolni "A feltett" kérdésre, még akkor is, ha nemleges a válaszod.

(#20) King Unique válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


King Unique
titán

Egy asztali PC-n belül nyilván kaphat aktív hűtést a Raptor is, ami azért egy 10K-s fordulatszámú merevlemeznek nem árthat. Ellenben egy passzív hűtéses USB-s külső házban vsz melegedne, mint állat. Pláne egy ilyen ütésállóban, aminél eleve többrétegű burkolat van a merevlemezen és az sem mindenhol fém, mert egy része műanyag / gumi / szilikon. Aztán a tápellátás megint off, mert a Raptornak 12 V kell, az USB meg általában csak 5 V-ot tud. Max. egy 3,5"-os, külső tápos megoldásnál lehetne esetleg opció. Aztán ott van még a tárolókapacitása is, ami talán max. 1 TB volt, ami manapság kb. semmi. Szóval nem, annyira azért mégsem lenne jó választás külső használatra... :N

Ha megnézzük azt, hogy jelenleg mennyibe kerül egy 2,5"-os külső HDD 1 TB-os kivitelben, meg mennyibe egy ugyanekkora külső SSD, akkor az előbbieknek nagyon is van és lesz még egy darabig létjogosultsága. Sőt, az előbbiből még egy 5 TB-os is olcsóbb, mint az utóbbiból 1 TB, ami megint nem mindegy. Majd akkor lesz más a helyzet, akkor fognak a HDD-k veszélybe kerülni, ha a belső és külső SSD-knél is megfizethetőbb áron lesznek a több TB-os modellek.

[ Szerkesztve ]

(#21) macilaci78 válasza bbaro (#19) üzenetére


macilaci78
nagyúr

+1 sokkal hamar szenved el sérülést az adat annál, hogy az szemrevételezéssel látszódjon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) King Unique válasza bbaro (#19) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen külső HDD-nek pont az a lényege, hogy teszteli a gyártó a különféle igénybevételekkel és külső hatásokkal szemben, amibe nyilván az is beletartozik, hogy belül a HDD túlélje ezeket. Például a Transcend weboldalán lévő videó is jól szemlélteti ezt a tesztelést rázkódás, leejtés stb. igénybevételeknél. De ha megnézed a HD830-nál a gyártó weboldalát, akkor ott van pl. a MIL-STD-810G 516.6 katonai ejtésteszt max. 122 cm-es magasságból. Vagyis annyit nyilván kibír egy ilyen eszköz és nem fog belül megnyekkenni a merevlemez pár lejtéstől, ellenben egy normál külső HDD esetében már igen. Viszont itt értelemszerűen véletlenszerű lejtésekről van szó és azokat sem feltétlen korlátlan számban. Egy korábbi tesztben szemléltetve van ez, de ott is csak néhány leejtés után jelentek meg a merevlemezen szektorhibák, viszont végleg nem ment tönkre. Ellenben egy normál típusnál a HDD akár már 1 ilyen leejtéstől megnyekkent volna. Egyébként ütésállóság tekintetében is lehetnek különbségek egyik-másik ütésálló külső HDD között, van amelyik többet kibír. Sőt, a konkurens gyártónál pl. az Armor A80 megint elég strapabíró darab, amit EZ és EZ a videó is jól szemléltet, ahol az utóbbinál egy háztetőről dobták le... :Y

[ Szerkesztve ]

(#23) ledgeri


ledgeri
nagyúr


Hmm.. SOS szituációban azért ilyencsatis kábelt találni nehezebb..

De azért ez a szilikon azért puha lehet a vinyónak.

Csak kérdés: eséskor az elektronika csatlakozó része is mozdul?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) Dr. Akula válasza King Unique (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kaphat, de nálam speciel nem kap, és azért elvan itt 0-24-ben ilyen kánikulában is. :) Táp az persze hogy kell külső, de az minden 3.5"-nek kell (bordával együtt ez is az). De nem azt mondtam hogy ez lenne a legjobb külső vinyó, hanem hogy lassan külső vinyó se kell, mert ott az egyre olcsóbb SSD (előrejelzés, így már versenyképes lesz, főleg a sebességet is beleszámolva, mert azért az se árt ha a sok terát nem egész napig kell megtölteni), vinyóból meg csak a 3.5" marad, mert az meg annyira olcsó (viszonylag, SSD-hez képest), hogy nincs mivel kiváltani, de azt meg leginkább hotswap rackben csatlakoztatjuk a géphez.

(#25) Dr. Akula válasza King Unique (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem van beszart 2.5" WD Passportom, és mivel fixen USB-s, még csak simán SATA kábellel se tudom csatlakoztatni. Azoknak az adatoknak annyi.

A leejtéses tesztekkel mindig szkeptikus vagyok, egyik telefonom tokkal együtt esett derékmagasságból, és hiába a szilikontok + rendes tok, szanaszét tört a gorilla glass.

(#26) King Unique válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


King Unique
titán

Nálad lehet nem, de más már panaszkodott a melegedésre. Plusz egy ilyen merevlemeznek azért a működési zaja sem éppen a legkisebb, ellenben egy 2,5"-os küldő HDD abból a szempontból pont előnyös lehet, hogy rendszerint halkan teszi a dolgát.

Ezek az előrejelzések az egyre olcsóbbá váló SSD-kről meg megint olyanok, hogy a gyakorlatban nem nagyon, vagy csak lassan tapasztalni a kedvezőbb árakat. Ha majd egy több TB-os belső / külső SSD-t tudok venni kb. annyiért, mint ugyanekkorát HDD alapon, akkor majd lesz miről beszélni.

(#27) Dr. Akula válasza King Unique (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 2 GTX1080-as turbinát se hallom a szobaventillátoromtól, amire ilyen kánikulában feltétlen szükség van. :D

(#28) bbaro válasza King Unique (#22) üzenetére


bbaro
csendes tag

Este utána olvasgattam, és megnéztem a linkeket, termékről meg a hasonló tesztekről tisztábban látom a helyzetet.
Már látom a fák között az erdőt.
A vízállóság tetszik, Mondjuk én beérném egy cseppállósággal is. De ha már lúd legyen kövér.
A strapabírósága a külsejére vonatkozóan: ha netán rálépek nem nyekken meg mint egy egyszerű HDD keret.
Egyszer történt meg, hogy háát Őőő... ráléptem na. De túlélte, csak kicsit behorpadt a ház.
A belső: Ha kibírja a kisebb rázkódásokat például, beteszem a táskámba betekerek a munkahelyre, és ebbe huzamosabb ideig nem megy tönkre (évek) már meg is győztek. Persze ha nem szállnak el az árazással!

Illik válaszolni "A feltett" kérdésre, még akkor is, ha nemleges a válaszod.

(#29) pusszycat válasza bbaro (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A rázkódástól használat közben szokott tönkremenni,nem biciklizés közben a leparkolt fejekkel,de mint mindig lehet,h tévedek. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) tibaimp válasza Bici (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet, hogy olcsó az Seagate Ironwolf NAS, de jó is, már több haveromnak is ajánlottam, nekem egy 8TB-s van, csendes, gyors mint a fene, 3 év gar.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Dr. Akula válasza tibaimp (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Héliummentes?

(#32) tibaimp válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem az, de nem tudom pontosan.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) pusszycat válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A héliumos a jobb,elvileg.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) Dr. Akula válasza pusszycat (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már amíg benne van a hélium, én inkább nem kockáztatnék, a hélium szeret szökni.

(#35) tibaimp válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Annyit találtam róla, hogy 6 tányéros 12 fejes. Ha jól tudom, 6 lemezt még el tudnak egy 3,5 colos házban helyezni He nélkül is. Az feltűnt, mikor kézben fogtam, hogy nagyon "tömör", úgy értem, nincs az a tipikus kimélyítés a nyák oldali részen, mint a "normál" vinyóknál, hanem egy nagy tömb az egész fémház, és ahhoz képes marha nehéz.

A 14TB-s már 8 tányéros, az már tuti He-s!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) #72042496 válasza tibaimp (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sima IronWolfot nem tudom, a Pro verzióból a 10-es és afölöttiek a héliumosak. (A 10-es a tesztek/beszámolók szerint jelentősen halkabb is a 8-asnál.)

[ Szerkesztve ]

(#37) Szab02


Szab02
aktív tag

Igazából én a 3 év garanciát keveslem az ilyen "cél" eszközöknél. :U

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#38) Akula válasza King Unique (#22) üzenetére


Akula
őstag

Egy "átlagos" HDD még egy tower ház oldalra borulásától is kimúlik.
Sajnos tapasztalat...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#39) pusszycat válasza pusszycat (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hirtelen felindulásból rendeltem (talán a cikk hatására) egy ADATA 2TB HD720 HDD-t.

Ez itt az,ez is ütés és vízálló amúgy.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) tibaimp válasza #72042496 (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A sima Ironwolf-ból a 10-es már He-s. A pro verzió annyiban tér el a simától, hogy jár hozzá 2 év ingyen Rescue szolgáltatás.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Pont keresgélek egy hasonlót, de már megvárom ennek az árazását... :K

(#42) bbaro válasza pusszycat (#29) üzenetére


bbaro
csendes tag

Szia. Nem tudom. Nem ejtettem el soha. Figyeltem rá, hogy leválasztás után álljon egy kicsit nem egyből be a táskába és indulás. Volt még egy rendszeresített statikus zacsi is a hordáshoz. Mégis megadta magát hamarabb mint szerettem volna. Egy 320-as meg egy 500-as is. Fene tudja.

Illik válaszolni "A feltett" kérdésre, még akkor is, ha nemleges a válaszod.

(#43) pusszycat válasza bbaro (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az én 4TB WD külső HDD ami csak 8 hónapos volt és csak párszor vettem elő,h mentsek rá,és sehova sem volt hurcolászva, másolás közben érte a hirtelen halál,most megy vissza remélem kicserélik és nem rázna le valami mesével. (kíváncsi vagyok)

Közben megjött az Adata is amiben Toshiba HDD van,és meglepetésemre gyorsabb mint a WD. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) Akula válasza pusszycat (#43) üzenetére


Akula
őstag

ezen nem csodálkozok

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#45) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sajnos nyugdíjazott lett a termék, sehol nem kapható már. Utódja nincs, marad az egyel alatta levő HD710 Pro. Konkurrenciától van még a Silicon Power Armor A66, Silicon Power Armor A85B, amik szintén 5TB-ig tudnak.

(#46) King Unique válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk nem is feltétlen akkora nagy baj, mert nem volt minden téren annyira kidolgozott és strapabíró, pl. a Micro-B aljzata eleve kissé instabil volt, nem volt fixen rögzítve a külső házhoz. A konkurencia, a Silicon Power ilyen téren eleve előnyösebb a robusztus Type-A (USB-A) csatlakozóaljzatnak köszönhetően. Ami viszont mindkettőnél kis nyűg, mármint az állandó be/ki húzása és dugása, az a csatlakozót a portól és folyadéktől védő gumidugó, amit nyilván nem szabad erősen megrántani, mert akkor kiszakadhat.
Na meg a fizikai mérete és a tömege sem volt semmi a HD830-nak, konkrétan "féltégla feeling". :D
Ha már külső hatásokkal szembeni ellenállás, akkor az ADATA HD10 Pro elég masszív, de míg az az ejtéstesztnél MIL-STD-810G 516.6 minősítésű 1,5 méterről, addig a Silicon Power Armor A85B "MIL-STD 810G Method 516.6 Procedure IV" 3 méterről, + az utóbbi 500 GB-os nyomást is kibír, mármint ha egy személyautó áthajt rajta.
+ Amit mindkét gyártó, ugyanúgy az ADATA és a Silicon Power is erőltet az ilyen 4-5 TB-os 2,5"-os külső merevlemezeknél továbbra is, az a 4Kn (4Ke) logikai-fizikai szektorméret. Aminek persze megvan az az előnye, hogy a 4-5 TB-os külső HDD akár MBR alapon is inicializálható és így a GPT-t nem kezelő operációs rendszerrel (pl. Windows XP, lejátszókon / tévéken futó OS) is használható, akár FAT32-re is formázható holott annak normál esetben 2 TB a korlátja, stb. Ellenben ha netán maga a külső ház megy tönkre, akkor a 4Kn (4Ke) alapon inicializált és particionált HDD tartalmát utána nem lehet olvasni 512e alapon egy másik USB-s külső házba vagy a PC-be téve és SATA-n csatlakoztatva, GPT-védőpartícióként fog megjelenni meghajtóbetűjel nélkül, ami ilyenkor nyilván szívás.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dr. Akula válasza King Unique (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ADATA minden külső vinyójára Micro-B-t rak, a HD710 Prora is, az is ugyanúgy lötyög, nem rögzített, figyelni kell rá. A Silicon Power Type-A-ját én is jobb megoldásnak tartom, ha engem kérdeztek volna, itt is az lenne, de nem kérdeztek. :) A HD830-ban pont a féltégla masszivitás tetszett, 2-t vettem, egyik beszart, helyette már nem tudtam másikat, így lett HD710 Pro.

Jó lenne még az Apacer AC732 és az AC633, csak azokat meg kapni nem lehet itthon.

(#48) King Unique válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy Micro-B-t használ az ADATA, de van amelyiknél jobban megoldott a rögzítés a külső házon belül, ellenben a HD830-nál csak a SATA csatlakozó tartotta a SATA-USB PCB-t, ami nem annyira ideális. Ha a HD710 Pro is ilyen, akkor annál ez szintén gyenge láncszem, sőt volt akinél a hasonló HD710A Pro sorozatnál levált a PCB-ről a Micro-B aljzat, ami eleve szívás.

Ezek az Apacer 2,5" külső merevlemezek egész jónak tűnnek, a dizájn is tetszetős, a robusztus Type-A aljzat is előnyös, bár az ejtéstesztnél csak a szokásos 1,22 méteres standard van, ellenben az AC732 vízálló is 1 méterig 60 percen át, valamint 4 tonnás nyomást is kibír, hasonló mint a HD830. Vagyis összességében strapabíróbb, mint pl. Transcend StoreJet 25M3 és 25H3, vagy LaCie Rugged sorozatok, amik szimplán csak ütésállók.

[ Szerkesztve ]

(#49) amdni


amdni
aktív tag

Üdvözlet!

Vásároltam egy Adata hd650-2t külső HDD-t a hardverapron.
Eladó szerint rendben működik, pár napot futott, 100% Hard Disk Sentilel szerint.
Ez valóban igaz, ellenőríztem én is.
Viszont nem tudom használni, mikor másolok pl. egy 20 Gb-os fájlt rá (NTFS, vagy ext4), 11 Gb-nál leáll a másolás, és pirosan villog a led rajta ami eddig kéken villogott.

Mi lehet a gond? Rossz a HDD? Linux Mint 21.1 Cinnamon-t használok.
chkdsk.exe lefutott kb. 6 óra alatt, nem talált hibát.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.