Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, hogy linux felhasználó vagy, és egyben Win hater.

    Neked nincs szükséged rá, de sokaknak van. Munkára ezért is van leginkább elterjedve a mai napig a Win és az OSX. Ezekre vannak komoly grafikai csomagok (tudom van gimp, kb az egyetlen más rendszereken levő sw-ekkel érdemben összevethető alternatíva), illetve munkavégzésre kifejlesztett dolgok. Szerveren egyértelműen jobb a linux, ezt nem vitatom. De produktív feladatokra nem. A beáhgyazott rendszerek már érdekesebb témakör. Ahol érdemi interakció kell, ott többnyire valamilyen Win van, CE vagy XP Embedded. Mérőrenszereknél meg a W7 az alapértelmezett az utóbbi 3-4 évben. Linuxot tipikusan ott használnak, ahol nem szükséges interakció.

    Az idézett részletben sehol sem szerepel, hogy opt in-nek kellene lennie. Csak az, hogy hozzá kell járulnod. A Win nem utólag kéri a hozzájárulásod, elvégre a telepítés elején az arcodba nyomja az EULA-t. Egyébként gyakorlatilag bármilyen automatikus frissítési megoldás adatszolgáltatással kezdődik, függetlenül az OS fajtájától. Máskülönben nem is tudhatná az OS és a szerver sem, hogy mégis mit kellhet frissíteni.

    juvik: Akkor nem értem a felvetésed. Ott vannak az opciók egy helyen. Még fent sincs az OS a gépeden, de már letilthatod.

    Iscariah: Munkahelyi gép. Mi keresnivalója van rajta személyes adatoknak. Az, hogy céges információk ne jussanak ki, az meg nem a Te felelősséged elsősorban, hanem a rendszergazdáké.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés