Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Okosabban fagy le lol. Hát a microsoftnak erre valóban oda kell figyelnie, mivel gyakran csinálja...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) Bici


Bici
félisten

Ez az TABonkénti külön szál elég jól hangzik, és az is fincsi, hogy fagyás után a begépelt szöveg is visszajön.
Csak nem lesz az IE is normális böngésző előb-utóbb??

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) .mf válasza Bici (#2) üzenetére


.mf
veterán

A dolog szépséghibája, hogy a Firefox már 2 óta tudja mindezt... :U
Ennyi a fejlesztés a nagy MS-nál, hogy lemásoljuk a konkurenciát? :U Kicsivel több innováció nem ártana.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Dave™


Dave™
nagyúr

A Microsoft adatai szerint a felhasználók átlagosan legfeljebb három fület nyitnak meg, ezért a második béta alapértelmezés szerint három folyamat indítására készül fel, de a hardver teljesítményétől függően indíthat többet is. Ideális esetben minden tab külön processzként fut, ilyenkor a weboldalak teljesen izolálva vannak egymástól.

Akiket én ismerek, kezdők-haladók egyaránt rendszerint sokkal több fület használnak, mondjuk inkább 7-8. De ez milyen szöveg már, hogy "de a hardver teljesítményétől függően indíthat többet is". Gondolom mivel külön processként fut, zabálni fogja az erőforrást. Már megint meg akarják mondani, mi lenne jó az embereknek.

(#5) Gregorius válasza Inv1sus (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

Főleg ha tele van pakolva béna instabil pluginekkel.

(#6) Bici válasza .mf (#3) üzenetére


Bici
félisten

A FF2 visszaállítja fagyás után a begépelt szöveget? Nem emlékeszem, ilyenre (most operát használok, régebben hsználtam FF-ot.)
Arra viszont kifejezetten emlékszem, hogy ha az egyik fül fagyott (nagyon ritkán), akkor lehalt az egész böngésző.
Nem mintha fenyegetne az IE8 használata, mert államvizsga után win->kuka, linux felrak. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) #54715584 válasza Dave™ (#4) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem 8 oldalrol jonnek az rss hirek...
van hogy 18-20 tabot nyitok meg, be is hal rendesen tole ff is, ie meg plane...
de rajottem, hogy csak a flash tartalmu oldalak miatt fagy...

(#8) FTeR válasza Inv1sus (#1) üzenetére


FTeR
addikt

lol vagy nem lol, ha fx nem fagyott volna ki és nem fagyna ki még mindig, akkor nem lenne többféle crash recovery ext már 0.x óta.
de opera meg mindig is tudta ezt, szal fx is csak másolt. ezen a ponton akár abba is lehetne hagyni az értelmetlen vitát.

#4
a te felmérésed nyilván sokkal szélesebb spektrumú és így nyilvánvalóan reprezentatívabb, mint az ms több száz milliós statja világszerte.

(#9) raczger válasza Bici (#6) üzenetére


raczger
őstag

Nekem visszaállította a szöveget, és ezen lepődtem meg, és örültem nagyot, amikor egy nagyon hosszú, több oldalas szöveget gépeltem, sajnos nem vagyok az az elmentős fajta.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10) Bici válasza raczger (#9) üzenetére


Bici
félisten

Az szép, akkor ez nem akkora újdonság. Köszi az infót!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) bambano


bambano
titán

Újdonságokkal jön az ie8: az lesz a legfőbb újdonság, hogy kiadják az ígért határidőre? Vagy az, hogy végre tisztelni fogja a szabványokat?

Végülis kibicnek semmi sem drága...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Robaj válasza bambano (#11) üzenetére


Robaj
addikt

"Vagy az, hogy végre tisztelni fogja a szabványokat?"
Nem kell tisztelni, csak ne kelljen hackelni meg külön css fájlokat csinálni :)

Kb. ez lenne az az újdonság ami érdekelne is.

DE van egy kis bibi.
IE-t használók 46%-a ie6-ot használ...
Most vagy átállítom a headerben a kompatibilitási módot ie7-re és 3 ie css fájlt csinálok (ie5, ie6, ie7), vagy hagyom alapon és csinálok 4-et...
Valahogy ki kéne írtani már a régi, elavult böngészőket... ez lenne a legnagyobb újdonság :)

(#13) Inv1sus válasza FTeR (#8) üzenetére


Inv1sus
addikt

Kicsit el vagy tévedve, mert én első hozzászólóként nem hiszem, hogy sok mindenkivel vitáztam volna. :U De aki képes védeni a kukába való böngészőt, arra... no comment inkább. :)

Robaj: Na ja elképesztő, hogy mennyit kell egy web-programozónak küszködnie a hülye ie miatt. Firefoxba minden jó, de ie-be...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#14) Morden24 válasza Inv1sus (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az, hogy kinek mi a kuka, leginkább szubjektív.

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Inv1sus válasza Morden24 (#14) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ez csak a hozzáértéstől függ szvsz, hogy kinek mi a szubjektív.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#16) Morden24 válasza Inv1sus (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogyne. :o
Ha valaki elégedett valamivel, az le fogja szarni, hogy valami geek szerint ki mihez ért. Nem bántás, tény.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Robaj válasza Morden24 (#14) üzenetére


Robaj
addikt

Számomra az a böngésző kuka, aminél van újabb :)
Kuka a ff 2, az opera 8, meg az ie6 is, meg lassan az ie7 is, de egy a gond: ff2 előbb kifog halni, mint az ie6... sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#18) Morden24 válasza Robaj (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezzel teljesen egyetértek, de az emberek arra is elkezdtek vinnyogni, amikor felbukkant az XP frissítések között az IE7.
Személy szerint egyetértek azzal, hogy akár kényszerítőleg is frissítésre kéne ösztönözni a jónépet. Ellenben valószínűleg azért (sem) vezetek egy megacorp-ot, mert ilyen jópofa gondolataim vannak...

Mellesleg elég sok fx júzer van, akinek semmi fogalma nincsen arról (még ma sem), hogy van már fx3. A hülyeség nem böngészőhöz kötött dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Atomgeszi válasza Morden24 (#18) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"hogy akár kényszerítőleg is frissítésre kéne ösztönözni a jónépet."
Így van. MSN-nél is volt egy verzió, amivel nem tudtál belépni, le kellett tölteni(ez automatikus volt) és feltelepíteni, ezután használhattad tovább a friss msn-t.

(#20) Morden24 válasza Atomgeszi (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azóta is sokan használják a régit, illetve volt is rendesen anyázás, hogy deígydeúgy nem akarjuk az újat használni. Rá kell lépni a tökükre, és akkor váltanak. Csak az a baj, hogy (mint ahogyan mondtam) én gondolhatom ezt, meg te stb., ellenben egy bazinagy cég sokmillió felhasználóval már jóval kevésbé. Ez a gond.

Sectumsempra - For Enemies

(#21) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Én ugyan operat hasznalok, de ha ugy elkezdek olvasgatni vmi hirek utan, gyorsan megnyilik 8-10 tab.
Ez a szovegvisszaallitas egész jo otlet. Mondjuk nem hiszem hogy lecserelnem az operat, az egérmozdulatos kezelést, meg a 9minilinkes nyitokepernyot nagyon megszoktam mar.

(#22) gyga


gyga
senior tag

okos fagyás? :D hamár nem tudják normálisan meg csinálni legalább okosabban fagy pff.
tapasztalat: FF2 - 3 nekem még nem fagyizott, de ie6-7 annál többet...

kb ez olyan mint ha veszel 1 kocsit és később rájönnek hogy szériahibás, és elromlik x kilométerenként, ezért belerkanak egy kütyüt, hogy ha elromlik kihivja a szerelőt, és a probléma megoldva....azaz mégsem.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#23) Robaj válasza gyga (#22) üzenetére


Robaj
addikt

"tapasztalat: FF2 - 3 nekem még nem fagyizott, de ie6-7 annál többet..."
Nekem megy az a tapasztalatom, h. mindegyik tud fagyni :)
FF-nél jól jön a recover. Illetve FF3-nál már a szöveg is megmarad.

más: Sok proginál nem támogatom, h. kötelező legyen használni az újabbat (pl. total commander), ahol nincs lényeges újítás (számomra hasznos), viszont ie-nél ez nem mondható el, bár vállalatok...

(#24) gyga válasza Robaj (#23) üzenetére


gyga
senior tag

kétségtelen hogy, mind kettő tud fagyni, de a ff nálam még jól teljesített

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#25) Morden24 válasza Robaj (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na most itt az a gond, hogy a legtöbb ember ugyanezt mondja ("számomra semmi lényeges nem frissült"). Hozzátenném, én most kifejezetten a Windows-ra és komponenseire gondoltam, nem az összes himihumi 3rd party vacakra :)

(Amúgy Total Commander újabb verziójával mi bajod?)

Sectumsempra - For Enemies

(#26) FTeR válasza Robaj (#12) üzenetére


FTeR
addikt

sosem értettem, minek külön .css fájlok böngészőnként. még nem tudtam olyan cifra oldalt csinálni, h ne tudtam volna 1 .css fájlból hackek nélkül megoldani, h ugyanúgy jelenjen meg minden böngiben (ie6/7,fx2/3,o9 és többnyire safari is jó).
egyszerűen csak azzal kell kezdeni, h a default beállításokat közös nevezőre hozod. kb 10 sor css.

egyébként meg ha tényleg szabványos lesz a cucc, akkor meg átnyomod neki azt .css-t, amit az fx meg az opera is kap. ie5-el meg minek foglalkozol?

(#27) Robaj válasza Morden24 (#25) üzenetére


Robaj
addikt

tc: pl nem kell nekem csoportos átnevezés és tsai, nem használom ki a funkcióját. Ilyenért nem vennék meg újra egy programot (mert ugye vannak olyan progik, amiket egy éves supporttal tudsz megvenni, újabb verzióért megint ki kell csengetni a pénzt)

(#28) FTeR válasza Robaj (#27) üzenetére


FTeR
addikt

itt halkan megjegyezném, h tc ingyen van, feltéve, h nme zavar az a kis párbeszédpanel indításnál, amit rendszeres használtatnám már reflexből nyom az ember.
btw, már rengetegszer mentett életet a csoportos átnevezés :)

ms termékekre meg aztán végképp nem jellemző, h rövid távon váltani kell. aztán 10 év alatt 2-3 új generáció után már csak van elég újdonság.

(#29) Morden24 válasza Robaj (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja értem, így végülis érthető... én speciel simán freeware-ként használom a TC-t, nem zavar az az egy kattintás alkalmanként :)

Mellesleg természetesen nem arra gondoltam, hogy ripszropsz leemelnek a számládról X lóvét, és megkapod az új verziót.
Én inkább olyasmire gondoltam az IE esetében is, hogy ha nem is települ automatikusan, akkor kritikus frissítésként jelezze ki az Update, ne lehessen rejteni, és minden alkalommal csiligeljen a debil júzer képébe, hogy héka fiam, nem ártana ápdételni...

Sectumsempra - For Enemies

(#30) FTeR válasza Morden24 (#29) üzenetére


FTeR
addikt

oh, nem véletlen alakult ez így.
ms beharangozta, h ie7 kritikus frissítésként jön és rögtön mindenki nekiesett, h szemét ms visszaél a piaci hatalmával.
az már csak hab volta tortán, h mozillás arc meg azért szólt be, h ms túl engedékeny ezen a téren és sokkal jobban kéne erőltetni a verzióváltást.

(#31) Morden24 válasza FTeR (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudom, "ott voltam", azaz emlékszem a szitura. Akkor is, most is marhaságnak tartottam, de mint mondtam, rám nem gyakorol nyomást Xmillió felhasználó, szóval lehetnek radikális nézeteim :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32) Tapsi válasza Inv1sus (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Nekem pl. Opera / FF gyakrabban fagy, mint IE 6/7! Ja, hogy én pluginok nélkül használom?
Win sem szokott fagyni. Jah, hogy én nem innen-onnan összetákolt gépet használok?

Tudás nélkül fikázni. Ez a legszebb :-)

[ Szerkesztve ]

(#33) Robaj


Robaj
addikt

Reménykedem benne, h. ez meg fog menteni :)
Jelenleg működik, de ki tudja mi lesz a final verzióban.

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />

[ Szerkesztve ]

(#34) John Fowler


John Fowler
tag

Nehéz a cikkhez falme-elés nélkül hozzászólni.

Inkább csak egy gondolkodásbeli sajátosságra hívnám fel a figyelmet: amint valaki már írta is, ez az átlag 3 fül ez zavar kicsit. Ennyire "készül fel" a rendszer alapból. LOL.

Operában én, mint felhasználó mondom meg, hogyha valamire ráklikkelek, akkor új fülön, vagy új ablakban nyíljon-e meg, és ráadásul még azt is eldönthetem, hogy mindezt a háttérben tegye-e. Ez a tiszta, mindenki azt csinál amit akar, és ahogyan akarja. valahogy ez az az érzés, amit egy ms-termék soha a büdös életben nem fog nyújtani.

Az "átlag"-ról meg annyit, hogyha tegnap hígfosásom volt, ma meg szorulásom van, akkor végülis átlagban jó az emésztésem, nem? Remélem értitek mire gondolok.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#35) John Fowler válasza Tapsi (#32) üzenetére


John Fowler
tag

"BME-VIK"

Tőled meg nem ezt várná az ember... :U

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#36) ArchElf


ArchElf
addikt

3 fül átlagosan??? Mennyi felhasználó lehet akkor, aki egynél többet nem használ?
Nekem átlagosan több, mint három van nyitva, de csúcsüzemben: keresek valamit, elkezdek böngészni, híreket/fórumot olvasok legalább 10-20 fül van nyitva. Ha a felhasználási idővel átlagolok, akkor nálam ez az érték legalább 7-10...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#37) Tapsi válasza John Fowler (#35) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért is?

Aki nem fikázza csuklóból a wint, és nincs belebuzulva a linuxba, az már nem lehet informatikus?

Cégnél kb. 600 munkaállomás van, mind IBM Thinkcentre, vagy HP CAD-hez. Még egyszer sem találkoztam kékhalállal.

Meglepődnél hány nagyvállalatnál használnak pl. W2K3 szervereket:)

[ Szerkesztve ]

(#38) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó a cím :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) #06658560 válasza ArchElf (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vajon mennyi felhasznalo nem hasznal egynel tobb fulet, mert mdinent uj ablakban nyit meg, ha sajat magatol kell tennie? Hidd el, rengetegen. Es itt megitn nem mi, itt uldogelo emberek vagyunk a hiteles tomeg, hanem azok az anonimok, akiket soha a budos eletben nem fogunk forumokon latni.

Egyebkent meg remelem midneki bepakolta a szokasos hideg elelmet, kolat, mirelit-hazhozhozott pizzat a gep melle, az IE. vs. andere flame 359974569875631548786456135789431356978943168784134857486486748647. reszenek vegigkovetesehez.

[ Szerkesztve ]

(#40) MaciG


MaciG
addikt

új böngésző? :U Jól hangzik, bár én még mindig az IE6-ot használom, mert a hetest sehogy se bírtam működésre bírni. :))

BANZAII

(#41) Gazala


Gazala
aktív tag

en max. 2 fulet hasznalok, amit mar megneztem/elolvastam azt az oldalt bezarom. minek hagyjam nyitva?

(#42) Gregorius válasza gyga (#22) üzenetére


Gregorius
őstag

okos fagyás? hamár nem tudják normálisan meg csinálni legalább okosabban fagy pff.
Az a nagy büdös harci helyzet, hogy a Microsoft nem fogja megcsinálni, hogy az Adobe flash pluginje stabil legyen. Azt esetleg megcsinálhatná, hogy a flash plugin fusson külön folyamatban, akkor viszont különféle technológiai akadályok miatt az egész kegyetlen lassú lenne.

itt halkan megjegyezném, h tc ingyen van, feltéve, h nme zavar az a kis párbeszédpanel indításnál, amit rendszeres használtatnám már reflexből nyom az ember.
Továbbá öröklicences, vagyis egyszer kell megvenned, onnantól az összes későbbi verzióját használhatod felár nélkül.

Inkább csak egy gondolkodásbeli sajátosságra hívnám fel a figyelmet: amint valaki már írta is, ez az átlag 3 fül ez zavar kicsit. Ennyire "készül fel" a rendszer alapból. LOL.
Nekem speciel elég gyakran előfordul, hogy 40-50 is nyitva van, főleg ha valamilyen témában keresek forrásanyagot. Persze nem vagyok átlagjúzer. De ha jól vettem ki a vonatkozó híranyagból, akkor az a 3 nem bebetonozott paraméter, valószínűleg valamilyen szinten konfigurálható lesz.

(#43) Morden24 válasza Gregorius (#42) üzenetére


Morden24
nagyúr

De ha jól vettem ki a vonatkozó híranyagból, akkor az a 3 nem bebetonozott paraméter, valószínűleg valamilyen szinten konfigurálható lesz.

Gondolom lesz egy olyan, hogy default: 3, vagy system specified, és simán átírhatod az értéket, csak bírja a masina memóriával. Szóval felesleges ez ellen ágálni, na :)

Sectumsempra - For Enemies

(#44) Dr. Romano válasza MaciG (#40) üzenetére


Dr. Romano
veterán

MaciG bármit csak az IE6-ot ne!! :Y
Biztonság szempontjából az egyik legrosszabb böngésző! (inkább FF vagy Opera-t válassz)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) leviske


leviske
veterán

Az tény, hogy okosabban fagy (én hülye lecseréltem a 7-est :( ), de gyakrabban is teszi... :(

MOD: Bár mit várjon az ember egy Beta1 állapotú böngészőtől? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) Polesz válasza FTeR (#28) üzenetére


Polesz
addikt

A Total Commander soha nem volt ingyenes!

Részlet a ghisler.com-ról:

[I]"Ordering Total Commander

Total Commander is a Shareware program. This means that you can test it for a period of 30 days. After testing the program, you must either order the full version, or delete the program from your harddisk."[/I]

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#47) Morden24 válasza Polesz (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

Király. Ez volt az utolsó lökés, hogy innentől Freecommandert használjak :)

Sectumsempra - For Enemies

(#48) Inv1sus válasza Tapsi (#32) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nekem nem fagy a ff, és egy plugin sincs feltelepítve. Windows meg nem attól fagy, hogy milyen géped van rofl. De ha úgy lenne ahogy mondod, akkor is a Windows hibája lenne nem?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#49) Morden24 válasza Inv1sus (#48) üzenetére


Morden24
nagyúr

Windows meg nem attól fagy, hogy milyen géped van

Megbocsáss, akkor mitől? Mert magától aztán nem. A saját tapasztalatom alapján megbízható 3rd party szoftvereket használva tökéletesen stabil a rendszer. Ez természetesen nem érvényes a beta szoftverekre, de ez nem is meglepő. Nálam is fent van IE8 beta1, fagy is. De fagytak az fx3 beták is rendesen, Win alatt, Ubi alatt egyaránt (én ezt a két rendszert használtam akkor, és meglepő módon Ububtu alatt 10x rosszabb volt a fx3beta).

Sectumsempra - For Enemies

(#50) Polesz válasza Morden24 (#47) üzenetére


Polesz
addikt

Próbáld ki az Unreal Commandert is. Nekem bejön. Bár néha Vista alatt hülyéskedik, de amúgy egész kezelhető.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.