Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raper


raper
senior tag

A MÉG TÖBB pénzért bármit!

(#2) Hiftu


Hiftu
senior tag

"a kiadó a javasolt fogyasztói ár feléért adja a terjesztőnek a köteteket, a kiskereskedők pedig eldönthetik, mennyiért akarják ténylegesen értékesíteni őket."

"A váltás a kiadók részéről egy védekező lépés volt az Amazonnal szemben"

Ha jól értem, akkor az Amazon itt egy kiskereskedő.
A kiadót vajon miért zavarja, hogy az Amazon 0 profittal adja el a kiadótól megvett köteteket.

Vagy esetleg a fordítás során elveszett információ?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szegény kiadók nekik nem mindegy??Az árát ők megkapják onnantól ...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#4) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Leáldozhatna már a kiadóknak.A zeneiknek is.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5) Tigerclaw válasza Brutális eb (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Majd le fog. A magas ár a kalózkodásnak kedvez, illetve annak, hogy egyre kevesebben fognak olvasni. Szerintem az e-bookok esetében úgy kellene szabályozni, hogy a kiadó kapja a pénz nagy részét, a webáruház pedig csak 5-10%-ot. Valamint ki kellene kötni, hogy a fizikai köny kiskereskedelmi árának 70%-át nem lépheti túl az ebook verzió kiskereskedelmi ára.

Sajnos a jelenlegi állapotok az audio, video és könyv szegmensben abba az irányba mennek, hogy a fizikai gyártás és terjesztés költségeit benyelik a digitális másolatokban utazó áruházak, mint az itunes vagy az amazon. Gyakran a letöltés drágább, mint a normál vásárlás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) nbg


nbg
senior tag

"A BBC által megkérdezett szakértő, Benedict Evans, az Ender Analysis elemzője azt mondja: bár úgy érezhetjük, hogy kiadók egy vagyont takarítanak meg azzal, hogy nem fizikai könyvekkel kereskednek, a nyomtatás csak töredéke annak az összegnek, ami egy könyv publikálásához szükséges."

Azert szivesen vennem, ha ezt valaki reszletesen, valos adatokkal levezetne, elmagyarazna...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) Tigerclaw válasza nbg (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, ez abszolút bullshit. Természetesen az író és a kiadó része nagyobb, de a fizikai könyv gyártása és forgalmazása szintén egy nagyobb rész.

-papír
-tinta
-ragasztó
-nyomdai előkészítés, nyomtatás
-raktározás
-szállítás
-kisker árrés
-selejt
-megmaradt példányok
-visszaszállítás
-hulladékkezelés

Ez az egész olyan mint egy áfacsökkentés, amit benyelnek a cégek. Az egész e-book ötlet arra alapult, hogy rengeteg pénzt meg lehet takarítani a fentiek elhagyásával és kíméli a környezetet is, de úgy néz ki a kiadó és a kereskedő maradni akar a régi árnál és a megtakarítást mind megtartaná.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Nagy Gábor válasza nbg (#6) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Helló nbg!

Eddig vagy egy tucat könyvet követtem el szerzőként vagy fordítóként, így van némi képem a költségekről.
Ha van egy 1000 forintos (brutto!) könyv, papírkiadásban, akkor abból átlagban

- 400 Ft a könyvesbolté, aki kirakja a polcra
- 70 Ft a szerzőé mint honor,
- 30 Ft a szerkesztőé/tördelőé
- 20 Ft a nyelvi és szakmai lektoroké
- 20 Ft a grafikusé, aki a címlapot elkészítette
- 200 Ft a papír és az egyéb nyomdaköltségek,

A maradék 260 Ft a kiadó egyéb költségeit és a nyereséget fedezi.

A Publio kiadó ([link] kiadói szerződése szerint: A kiadónk által üzemeltetett online könyváruházon keresztül történő vásárlás esetén az eladási ár 70%-a a szerzői honor az eladott példányok után.

Tessék csak összehasonlítani az arányokat...
:F :F

[ Szerkesztve ]

dr. Nagy Gábor

(#9) domperke válasza Nagy Gábor (#8) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

köszi nem leptek meg a számok ilyesmire gondoltam. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#10) nbg válasza Nagy Gábor (#8) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom az adatokat! Ha ez tenyleg a valosag(hoz kozeli), akkor, mint atlagember, azt mondom, szepen le van huzva a szerzo, es jol keres a bolt. Mindenesetre e szerint az arkepzes szerint cirka 20%-kal kellene olcsobban adni az ekonyveket, mert ugye a nyomda egy az egyben kiesik. Bar nem vasarolok tul gyakran ekonyvet, de nem nagyon latok ilyen kulonbseget...
Viszont a masodik pelda tukreben azt mondom, sokkal jobban jar a szerzo, viszont most vasarlokent erzem magam lehuzva, ha ugyanugy 1000 forintert veszem meg elektronikus formaban is az arut.
Biztos nem en fogom megvaltani a vilagot a bugyuta kis gondolataimmal, de nem lehetne a kereskedo hasznat, amennyiben a kiado sajat webboltot uzemeltet, realisan szettobni az erintettek kozott, hogy mindenki jol/jobban jarjon? Ertem en, hogy mindenki penzbol el, de azert na...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#11) Psych0


Psych0
őstag

Undorító. hogy nagyobb hasznot akarnak az e-bookok után(de nem meglepő). Simán eljátszhatnák, hogy csak a kiadó webáruházából lehessen rendelni, és akkor, mind a kisker ár(szakadék), mind a nyomdai / szállítási költségek eltűnnének, és akár nagyobb hasznot kalkulálhatnának jelentősen kisebb fogyasztói ár mellett, de neeem inkább megint elmennek a fogyasztók ingerküszöbéig, amíg rájuk nem borul az egész. Majd észreveszik, hogy az emberek azt gondolják, hogy jóformán csak az író+szerkesztő munkája van benne egy e-könyvben, így egyáltalán minek fizetne 100Ft-nál többet érte és inkább levarezolja, minthogy 1000-1500Ft kifizessen.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#12) zseko válasza Nagy Gábor (#8) üzenetére


zseko
veterán

Ennyiért b@sznék könyvet írni. Már elnézést. Vagy akkor csinálnék egy webboltot és ott árulnám. Én is jól járnék, az olvasók is. Én a könyvesbolt és a szerző hasznát minimum megfordítanám, vagy kapjon 100-120-at, de ne 6x-át mint a szerző :((( El lehet adni azt a könyvet könyvesbolt nélkül is, majdcsak észhez térnének. Közvetlenül a szerzőtől megvenném a könyvet, de a többi ingyenélőt nem kívánom tápolni. Kíváncsi vagyok mikor borulnak az ilyen dolgok akkora nagyot, hogy valóságos eredménye legyen.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#13) nebulo


nebulo
tag

Én nagyon vártam, hogy kézzelfogható valósággá váljon a digitális disztribúció. Könyv és zene terén elsősorban. De ahogy elnézegetem az ilyen és ehhez hasonló híreket. pont a legvonzóbb faktor, az ár az ami nem stimmel. Már most nevetséges, hogy a CD és könyv olcsóbb az "e" társaiknál. És nem is merek belegondolni, hogy mi lesz mondjuk 10 év múlva, amikor tőlünk nyugatabbra az említett médiákat lehet, hogy 90%-ban már táblákról fogyasztják majd az emberek, ergo nem vehetsz meg valamit olcsóbban fizikai hordozón, mert nem is jelenik meg úgy.

Ha azt nézzük, hogy valaki havonta megvesz 2 regényt, 3 albumot ,4 filmet és 1 játékot ... számoljunk utána... :O

(#14) #40553216 válasza nbg (#10) üzenetére


#40553216
törölt tag

Talán tegnap volt szó az ebookokról és árukról a Kossuthon. A műsorvezető csajnak pont az volt a baja, hogy egy könyv miért drágább ebookként, mint kinyomtatva. És az ott lévő valami kiadói okostojás megmagyarázta!!!t

(#15) jerry311 válasza #40553216 (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha eleg idot adtok, akkor megmagyarazom, hogy egy auto sokkal halkabban es jobb hatasfokkal gurul szogletes kerekeken.
Minden megoldhato csak akarni kell. A kiado azt akarja, hogy hidd el az e-book dragabb. Hat minden okot el is mondanak, amirol ugy gondoljak az olvasok megeszik.

Lasd hibrid autok. Maga az auto elettartama soran sokkal kevesebb CO2-t bocsajt ki, mint a nem hibridek. Azonban arrol egy szo sem esik, hogy az akkumulatorok es egyeb elektromos berendezesek fejlesztese, gyartasa, hulladekkent ujrafeldolgozasa mennyi CO2-t es azon felul egyeb mergezo anyagot juttat a kornyezetbe.
Senki se gondolja, hogy egy Litium banza vagy akkumulator gyar kornyeken majd viragzo mezoket es egeszsegtol kicsattanlo elolenyeket talal.

(#16) Arena87 válasza Hiftu (#2) üzenetére


Arena87
aktív tag

Mondjuk amazon-nál is vannak olyan ekönyvek, amik annyiba kerülnek mint a kemény kötetes könyv! :\ De mondjuk abban is 100%-ban biztos vagyok, hogy kiadó nem engedi csökkenteni a könyv árát.... -.-"
Mondjuk tényleg vannak olyan digi könyvek ami 0,99$-ba kerülnek! Kicsit se nézetem amikor megláttam ezt az árat. :C

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#17) felvono válasza zseko (#12) üzenetére


felvono
tag

Teljesen egyet ertek veled. A zene-film-konyv iparban jelenlevo kiadok egy dolgot felejtenek el, vagy hallgatnak el szandekosan mikor a kalozkodasrol beszelnek. Meg pedig azt hogy rengetegen nem azert warezolnak mert az ingyee van hanem mert nem tartjak etikusnak hogy egy ember/csoport szellemi termekevel mas emberek/csoportok gazdagodnak meg piszkosul.
Az artisjus pl miert nem csinal egy honlapot (persze persze tudom a valaszt sajnos :( ) amit onkoltsegen uzemeltetne, es a kiadok helyett a zeneszek kozvetlenul arulhatnak a zeneiket. Ha ugyan anyit kernenek mint amennyit jelenleg kapnak a kiadoktol, nem hogy visszaesne a kereslet hanem robbanaszseruen megnone. Senki nem gondolhatja komolyan hogy barki is sajnalja egy kenyer arat pl egy zenesztol, vagy egy irotol azert a remekmuert ami a sajat szellemi tulajdona. Viszont igen is sajnalom 10kenyer arat egy olyan kiadotol aminek nem a napi kenyerre kell a penz hanem a mindennel fontosabb novekedeshez, felvasarlashoz, multinacionalizalodashoz( pfejj be szep szo ), a befektetok hajasodasahoz. Ez igy nincs rendjen az en ertekrendem szerint. Hajra warez, Hajra fuggetlen irok, zeneszek, filmesek! :C

[ Szerkesztve ]

(#18) exposeman


exposeman
csendes tag

Az a véleményem hogy ha drágítanak azzal csak a kalózkodást fogják támogatni! :C De ezt ha ők saját maguk nem fogják fel akkor,ez az ő bajuk.Sok kicsi sokra megy elvet ha nem ismerik akkor ne is várjanak nagy bizniszt az e könyveken.Olyan lesz mint a zene vagy a film ipar.

Felháborító hogy mindig az alkotók hátán akar valaki meggazdagodni!

Ha 1000Ft egy hagyományos könyv max 100Ft fizetnék elektronikus formában érte,viszont egy 5000Ft ért max 200Ft-ot...és még rajtam kívül sok más úgyszintén,szánna rá kisebb pénzt.Papír könyv porfogó meg már van elég,több nem kell a házba. :W

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Sok dolog a kiadók nélkül meg sem jelenne, mert az írónak nincs pénze kiadni a terméket.
Így viszont a kiadó jogosan várja, hogy a kiadásba fektetett pénze megtérüljön.
Ez eddig teljesen jó, nincs vele semmi gond.
A gond akkor kezdődött, amikor egy író kevesebb hasznot kezdett el zsebre tenni egy eladott könyv után, mint a kiadó. (Figyelmezzétek, hogy hasznot írtam, nem %-ot, nem ugyanaz!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.