Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ismét kaptunk egy digitális rendszert, ahol drágábban vásárolhatunk, mint a boltban... :C

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2) sheriff.crib


sheriff.crib
tag

Nem értem miért erőlködnek ennyire ezen...a drm is befuccsolt....arról nem is beszélek, hogy a játékaikat milyen áron adják...
Értem én, hogy próbálnak különállóak lenni, de ha ez nem megy (élő példa DRM), akkor nem kéne erőltetni....Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

Ableton Live - NATIVE INSTRUMENTS -

(#3) dabadab


dabadab
titán

Valoszinuleg azert nem Steam, mert azt gondoljak, hogy igy hosszu tavon jobban kijonnek, mint ha a Valve-et (aki vhol megiscsak a versenytarsuk) tomnek penzzel.

DRM is theft

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ubi van! :DDD

***

(#5) Zsoccc válasza dabadab (#3) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Az addig ok, hogy nekik ez jobban megéri, ez egyértelmű. A kérdés az, hogy a játékosok miért vásárolnának tőlük, mikor már van jó pár bejáratott rendszer, amik többet nyújtanak ettől.

(#6) csoli31 válasza sheriff.crib (#2) üzenetére


csoli31
aktív tag

Sajna vannak annyira lusta emberek, akik inkább megveszik jóval drágában, minthogy elslattyogjanak egy üzletbe, vagy hogy megrendeljék valahonnan dobozosan. Meg hát rengetegen vannak akiknél az ár nem számít. Én se veszek még a Steamen sem új játékot, mert egyáltalán nem éri meg. Inkább porosodjon a szekrényben a doboz, minthogy jóval drágábban vegyen meg.

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#7) mephi666 válasza Zsoccc (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

következő lépés már az lesz, hogy kizárólag(!) az ubishop-ban lehet digitális formában megvenni a játékaikat és azzal magyarázzák, hogy: "gazdaságosabb és környezetbarátabb ez a terjesztési forma" :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Narxis válasza csoli31 (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vannak ám akciók is Steamen és D2D-n is.... Én pl. nagyrészt azokat veszem, új játékokból csak 1-2-t illetve ha pl. DRM mentes akkor kiadom érte akár a + 2-3ezer Ft-ot is. Ezért vettem Steamen BF BC2-t. De amúgy is tetszik a Steam, illetve a Community része. Látom ki milyen játékokat vett, mivel játszik, 1 klikk és már kapcsolódik is hozzá ha valami netes cuccal játszik stb. stb.

Annyira a doboz nekem nem számít, persze ha jóval olcsóbb boltban akkor ott veszem meg.

Thanos was right.

(#9) elithun


elithun
őstag

Tökéletesen felesleges, szerintem. :U

(#8) Narxis: ezért jó a Steam, továbbá a Steam-en nem csak játékokat lehet venni hanem egy csomó dologgal teszik érdekesebbé a játékokat, a community sem utolsó. :D

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) dabadab válasza Zsoccc (#5) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom az a terv, hogy idovel teljesen otthagyjak a Steamet, sot, talan masokat is megprobalnak magukhoz csabitani.

DRM is theft

(#11) Zsoccc válasza dabadab (#10) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Igen, ez benne van a pakliban, kérdés, hogy a mostani felhasználóbarát húzásaik után ezt milyen módon tudják meglépni.

(#12) csoli31 válasza Narxis (#8) üzenetére


csoli31
aktív tag

Én nem írtam, hogy nem szeretem a Steam rendszerét! :F Eleve használom, és már vásároltam is onnan játékokat. Egyszerűen, csak nem veszek tőlük újonnan megjelent játékokat.

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#13) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hajrá Ubi, jó úton a csőd felé..

(#14) Sicilian


Sicilian
addikt

Még 1 hülyeség a részükről ...

nothing is true everything is permitted..

(#15) wednesday válasza FoxiestFox (#13) üzenetére


wednesday
őstag

Azért a csődtől messze vannak. Konzolon elég népszerűek a játékaik.
Egem nem is igazán érintenek már ezek a dolgok DRM, vagy olnline bolt. Az UBI játékai egyre gyengébbek számomra. Sőt, olvastam, hogy a Ghost Recon is az egyszerűsítés útjára lép... :(

[ Szerkesztve ]

(#16) hommeros


hommeros
őstag

Úgy látom ez az Ubisoft lesz a piac nehézfejű cége. Azt hiszik, mert a homokozó lapátot csapkodják vörösödő fejjel, akkor majd mindenki sorban áll, és tőlük vásárol.

Jól tanúskodik erről az is, hogy pl az Anno 1404 nem mai darab, de az árából alig alig engednek, míg komolyabb neveknél akár 50-70% kedvezményt is lehet manapság látni.

Na, de ha nem eladó, hát nem kell megvenni tőlük! Ilyen egyszerű.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#17) h-yle válasza dabadab (#10) üzenetére


h-yle
addikt

Esélytelen. Be fogják bukni.

1.) A Steam már túl nagy ahhoz, hogy csak úgy ignorálják. És aki sokat vásárolt Steamen, van mondjuk egy pár tucat cím a "fiókjában", szépen egy helyen, nem fog még másik 6 rendszert használni, 5 progit futtatni, és 10 felé osztani a játékait.

2.) Nem látok arra se reális esélyt, hogy bármelyik kiadó lefeküdjön egy másiknak, és az ő rendszerüket használja, hacsak nem fognak a.) rohadt sok usert odacsábítani (nem fognak) b.) sokkal jobb feltételeket kínálni a többi kiadónak mint a Steam, vagy D2D (nem fognak).

Szerintem. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#18) sheriff.crib válasza ollie (#4) üzenetére


sheriff.crib
tag

Ken Ubi :DDD

Ableton Live - NATIVE INSTRUMENTS -

(#19) elithun válasza h-yle (#17) üzenetére


elithun
őstag

Egyetértek.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#20) Wolverine válasza Zsoccc (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez a játékosok döntése lesz nyilván. Ha nem fog működni a Ubishop, akkor idővel bezárják; de pl. a Blizzard Store is eléggé életképes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21) h-yle válasza Wolverine (#20) üzenetére


h-yle
addikt

Ha nem akar majd az Ubi platformosítani, hanemcsak download aztán go, az működhet, de az, hogy minden fejlesztőnek/kiadónak saját platformja legyen PC-n az soha a büdös életben nem fog megvalósulni.

A Blizzard itt pont egy rossz példa, mert az külön állatfaj. Az EA letöltős cuclija áll ehhez szerintem a legközelebb. Activision is lépni fog szerintem ugyan ebbe az irányba.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) Wolverine válasza h-yle (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

A nagyoknál akár a saját rendszer is működhet; ha valóban elég nagyok, akkor a játékosok használni fogják az ő platformjukat, hívják azt Steamnek vagy Battle.netnek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) #65675776 válasza h-yle (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

2. Ez már ott bukik, hogy a Steam a Valve nevezetű fejlesztő/kiadó cég rendszere...

Egyébként az lesz majd igazán érdekes ha kitalálják, hogy a Steam-en eladott Ubi játékok a továbbiakban nem lesznek játszhatóak.

(#24) Khaal válasza #65675776 (#23) üzenetére


Khaal
őstag

A Steamen vett Ubi-s Shaun White Snowboardingom jelenleg se működőképes, patch pedig nincs, szóval lehet már nincs is olyan messze amit mondasz.

(#25) h-yle válasza #65675776 (#23) üzenetére


h-yle
addikt

Tisztában vagyok vele, de a Steam már defacto "A" PC-s online játékplatform, és az első megállapítás miatt (userbase) használják más kiadók is.

A Steamen eladott Ubi játékok meg mért ne lennének játszhatóak? És mért szállnának ki a Steamből?

Khaal: Azt úgy hogy? Megvetted és nem működik??

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#26) #65675776 válasza h-yle (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most még azok. De ha az Ubi esetleg úgy gondolja, hogy neki elég a saját online disztribúciós rendszere, és otthagyja a Steam-et, lehet azt is fogja gondolni, hogy az ott eladott játékok már nem rendelkeznek érvényes licenccel. Sosem tudni.

(#27) h-yle válasza #65675776 (#26) üzenetére


h-yle
addikt

Nem vagyok nagy nemzetközi jogtudós (meg semmilyen) de szerintem az EULA nem tartalmazza a játékoknál, főleg a régieknél, hogy a kiadó bármikor visszavonhatja a használat jogát. Innentől kezdve pedig olyant pert akasztanának a nyakukba amit nem köszönnének meg.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#28) Khaal válasza h-yle (#25) üzenetére


Khaal
őstag

Pontosan ahogy írod, megvettem és nem működik. Több kis apróbb gond is van vele, a steam fórumon utána olvasgatva ezeket el is hárítottam, de így se működik. Nem vagyok egyedül a dologgal, de hivatalos megoldás nincs rá, az Ubi és a Valve egymásra mutogat, a patch is csak registry hackkel megy fel a steames verzióra.
Mindeközben a dobozos verzió viszont tökéletesen fut, leszedtem hozzá no-cd patchet, most így használom, mert legálisan nem tudom futtatni :P .

(#29) HaaS válasza #65675776 (#26) üzenetére


HaaS
addikt

Ááá, azt én sem hiszem...

Nekem az Ubiról az jut eszembe, mikor valaki tartja a markát, hogy minél többet tudjon vele fogni, de olyan erősen nyomja egymáshoz a kezeit, hogy az már fáj... csak idő kérdése, hogy mikor csúszik meg valamelyik kéz, és esik minden a földre....

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#30) dabadab válasza h-yle (#27) üzenetére


dabadab
titán

Erre a jó a DRM: nem kell joggal meg egyebekkel vacakolni, csak lekapcsolják a szervert, vagy beállítják, hogy a régi kulcsokat ne fogadja el.

DRM is theft

(#31) FoxiestFox válasza wednesday (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Áh, kivételesen nem anyagi csődre céloztam, hanem becsületire..
Nem is tudom melyik cég ennyire unszimpatikus, mint mostanában az Ubi. Talán az Apple.
Pedig régebben szerettem a kiadót, sok jó játékuk volt, és nem követtek el semmit, ami megkeseríthetné a termékeik használatát.
(Egészen az egyébként remek Splinter Cell 3-ig, amivel eredeti lemezzel képtelen voltam játszani, csak DVD-meghajtó csere után ment, pedig semmi baja nem volt :U .. )

(#32) HaaS válasza FoxiestFox (#31) üzenetére


HaaS
addikt

Mennyire igaz...

Mondjuk az tény, hogy a Beyond Good and Evil nálam az egyik legjobb (ha nem a legjobb) action adventure játék, de mióta rádöbbentem, hogy Ubis, akár nem is kell második rész... én semmiféle módon nem fogom kipróbálni, megnézni, megvenni ezt a játékot... azon egyszerű oknál fogva, hogy - ahogy írod is - unszimpatikusak.

Tényleg nem értem, hogy ha már nem olvasták el a jól a táblát, hogy Field of Shit, és jó messze begyalogoltak, akkor miért kell a közepén ugrálni?

Még mindig tartom: kívánom nekik a legjobbakat, minden úgy sikerüljön, ahogy tervezik... nélkülem.

"a sárkány is csak ember" - oxox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.