Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Nem semmi. :K Sajnos még kevés noti tudja kihasználni a magasabb frekit, de idővel biztos máshogy lesz. :))

(#2) Normi™


Normi™
őstag

Egy időzítésre még kíváncsi lennék,eddig nagyon jól hangzik.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Lehet tudni,hogy mennyi áramot eszik egy memoriamodul?

(#4) mghltm válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


mghltm
addikt

mobil llano minden plusz megahertznek nagyon orul ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) buherton


buherton
őstag

Ezt úgy írják hogy húúúú mennyivel csökkent a fogyasztás meg minden, ha ez enné a legtöbbet a számítógépben... Oké dicséretes hogy csökkent a fogyasztása, de azért procinál sokkal jobban mutatna ha 15-20% kevesebb teljesítmény mellett gyorsabb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) .mf válasza buherton (#5) üzenetére


.mf
veterán

"de azért procinál sokkal jobban mutatna ha 15-20% kevesebb teljesítmény mellett gyorsabb."

Tessék? :))
Na jó, nyilván a fogyira gondoltál, de szerencsére az is van -- pl. Sandy Bridge az Arrandale-hez képest. Épp ma olvastam egy tesztet Anandtechen valami 11.6" notiról, aminek előző generációjában ULV Arrandale, mostaniban ULV Sandy van. Nem csak a fogyasztás csökkent / akkuidő nőtt (idle esetében drasztikusan), de a teljesítmény is magasabb volt.

Jól van, még tovább zuhannak a memóriaárak, lassan már utánunkdobják :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) pumpa007 válasza .mf (#6) üzenetére


pumpa007
tag

Tudnál dobni egy linket az említett cikkhez? Szívesen elolvasnám.

(#8) vinibali


vinibali
őstag

valaki épp megjegyezte, hogy mennyire elmaradt a Elpida mostanában. tessék :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) buherton válasza .mf (#6) üzenetére


buherton
őstag

Hát nem tudom de én még olyan tesztet nem láttam ahol a proci TDP-je 15-20%-kal csökkent volna a következő generációban :U . Inkább csak azt látom, hogy most jelenleg stagnál, de am összességében folyamatosan nő (és nem IDLE-ben értve hanem csúcson járatva).

IDLE-ben jó részt szoftverrel oldják meg a teljesítmény csökkenést, ami értelemszerűen számolási képesség csökkenéssel jár.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) #65675776 válasza buherton (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy átlag gép az üzemidő 80-85%-ában idle üzemel, szóval nem meglepő, hogy azt a fogyasztást akarja mindenki a lehető legjobban csökkenteni.

(#11) .mf válasza pumpa007 (#7) üzenetére


.mf
veterán

Ez a cikk volt az.

Buherton: a TDP-ben osztályok vannak már, nem az egyes procik fogyasztását mérik. Ami könnyen látható, hogy bár a TDP 18 helyett 17W, addig az órajel az 1,2GHz -> 1mag turbo 2,27GHz i7-640UM Arrandale-hez képest az i7-2617M Sandy Bridge 1,5GHz -> 2mag turbo 2GHz -> 1mag turbo 2,6GHz-re módosult. Ha csak az alapórajelet vesszük, 5%-kal alacsonyabb TDP mellett 25%-kal magasabb órajel és azonos órajelen kb +5-10% teljesítmény. Ezeket összegezve majdnem kijönne az, amit vársz, ha a TDP-t is jelentősebben csökkentették volna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) pumpa007 válasza .mf (#11) üzenetére


pumpa007
tag

Köszönöm a linket!

(#13) buherton válasza #65675776 (#10) üzenetére


buherton
őstag

Az egy dolog hogy 80-85%-ban IDLE. Számoljunk:

Legyen 10 óra ezek közül is A8-3650 (IGP-vel számolva)

Idle:
idő: 8 óra
teljesítmény: 36 W
energia fogyasztás: 288 W/h

Terhelés:
idő: 2 óra
teljesítmény: 110 W
energia fogyasztás: 220 W/h

Kemény 68 W/h különbség van, holott az idő 2:8 arányban oszlik meg. Mondjuk az igaz, hogy a teljes terhelés alatti teljesítmény csökkentés kevésbé érződik meg (pl. 5W-al), mint ha idle-be csökkentik (szintén 5W-al). Mert az a példával számolva idleben 40 W/h-val míg terhelés alatt csak 10 W/h csökken.

(#11) .mf:: ...ha a TDP-t is jelentősebben csökkentették volna.

Értem én mit mondasz, de valahogy akkor sem látom megvalósulni terhelés alatt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) kerelo


kerelo
senior tag

Ez így nagyon igéretes :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.