Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Mennyi amúgy a memória fogyasztása aktív AAA játék során kb?

(#2) Silentfrog válasza Ghoosty (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

He-he én mindig ezt kérdezem egy olyan hírnél,amiben fogyasztás csökkenésről beszélnek,de megválaszolni senki sem tudta ,illetve kimérni én sem tudtam. ! :)

(#3) MasterDeeJay válasza Silentfrog (#2) üzenetére

Neten lévő teszteknél egy átlag asztali ram fogyasztása 2-4w. Notiban nyilván alapból kevesebb lehet, de még szerintem így is jelentéktelen. Többet ér ha levesszük a fényerőt vagy a procin visszaveszünk eggyel mint az energiatakarékos ramokkal. Nyilván ha hasonló áruk van akkor a takarékos a jó vétel.
Egy szerverpakban lehet összejönne párszáz watt mínusz a takarékos ramokból

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) Silentfrog válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én még ezt nem találtam leírva sehol,de lehetséges ,hogy reális a szám mert én egy ssd-vel fix proci feszültséggel próbáltam kimérni egyszer,vga nélkül Egy modult terheltem majd bele a másik modult és úgy is teszteltem,de nem láttam különbséget a fogyasztásban.

(#5) gab1ka


gab1ka
aktív tag

~10 fillér óránként,napi 10 óra gépezés mellett évi 365 forint...

(#6) vittorio7


vittorio7
őstag

Biztos nem lesz olcsó.

(#7) MasterDeeJay válasza Silentfrog (#4) üzenetére

Lehetséges azért nem találtál különbséget mert hibahatáron belül volt az eltérés az összfogyasztásnál. Azaz szerintem nem lehet egyszerűen és pontosan kimérni. Talán közvetlenül a ram tápellátásánál kellene valahogy.
Pár teszt: [link] [link]
Két db ram esetén mértek 1W idle és 6w load különbséget 1.25 és 1.5v között Kingston lovo ramokkal. Egy notinál azért 6w jelentős lehetne, csak ugye az esetek nagy részében nem használunk nonit 100%-on pörgetve minden ramot kihasználva

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) Silentfrog válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezért van az,hogy az átlagembereket teljesen hidegen hagyja egy -25%-os fogyasztáscsökkenés egy modulnál.
Persze ahol rengeteg van egy gépbe,szerverbe,ott nem mindegy. Ott meg kérdéses,hogy a plusz ár kompenzálja e a fogyasztáscsökkenésből adódó áramszámlát.

(#9) .mf válasza vittorio7 (#6) üzenetére


.mf
veterán

:W Köszönjük Emese.

25 nm helyett 20 nm, legalább 20-22%-kal több chipet ki tudnak hozni waferenként, tehát olcsóbb lesz a gyártása.

Engem inkább az érdekelne, hogy mikor lesz windowsos táblákban és netbookokban alap a 4 GB. Ha ezek a lapkák 4Gb-esek, 4db-ot össze-stackelnek 1 chipbe, 2 chipből megvan a 4GB, tehát még a hely sem lehet akadály. Nevetséges, hogy a legtöbb windowsos igazán mobil (Kabini, Bay Trail) táblagépben csak 2 GB RAM van, tehát csak annyi, mint a töredék-akkora méretű droidos csúcstelefonokban...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Spectrum


Spectrum
aktív tag

A fogyasztás csökkenésével a melegedés is kedvezőbb, szerveres felhasználásnál pedig szoktak számolni a hűtés költségével is. ;)

(#11) Silentfrog válasza .mf (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azt azért meg kell jegyezni, hogy ha olcsóbb a gyártás az nem jelenti ,hogy egyből olcsóbb lesz egy termék.
1000 példa van erre,leginkább a különböző piaci,illetve egyéni érdekek szabályozzák az árakat./túltermelés,árfolyamok,munkaerő ár,anyagárak, cég érdekek stb /

(#12) vinibali


vinibali
őstag

annyit csökkent már a lapkák fogyasztása, hogy lassan a nullához konvergál :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) buherton válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


buherton
őstag

Ne keverd a szezont a fazonnal. Ha abszolút mérést végzel, akkor fontos a mérőeszköz hibája, amit meg is szoktak adni mért jellemző nagyságának függvényében (jobb műszereknél hőmérsékeltet és az idő függvényében is meg szokták adni). Jelen esetben viszont kvázi differenciál mérést végzett, aminél gyakorlatilag el lehet hanyagolni a mérés hibáját, mert nem az abszolút értékre volt kíváncsi hanem a különbségre. Viszont a különbség mérésnél fontos a műszer felbontása, és szerintem te erre gondoltál.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) Kotomicuki válasza Silentfrog (#11) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Példa valóban több van arra, hogy ha olcsóbb egy termék előállítási költsége, akkor az ára stagnál, vagy emelkedik: a RAM-kartel is egy tökéletes példa erre!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#15) bteebi válasza Silentfrog (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Ott a pont. Amúgy ettől függetlenül összességében örvendetes ez a hír.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) dgabor80


dgabor80
tag

DDR5-öt meg nem is fejlesztjük gőzerővel asztaliba/szerverbe... a régi jó gépsorok életciklusát/megtértülését nyújtjuk ki ki inkább....

A DDR4 felfuttatása mellett (ami szintén a samsung éllovagol) nem is értem... :F

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#17) #97716736 válasza gab1ka (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ez semmiség :DDD

(#18) CYBERIA válasza dgabor80 (#16) üzenetére


CYBERIA
őstag

A DDR5 nagyon messze van, ki tudja hogy lesz-e egyáltalán? :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#19) Reggie0 válasza Ghoosty (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Teljesen mindegy. A kerdes az, hogy mennyire szivja le a laptop akkujat, amikor sleepben van. Pl. anno az egyik laptopomban bovitettem a memoriat es onnantol kezdve mar nem 3 nap utan merult le, hanem 2.

(#20) .mf válasza Silentfrog (#11) üzenetére


.mf
veterán

Köszönjük Captain Obvious.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Silentfrog válasza .mf (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Dicséretes, hogy mielőtt beszólsz valakinek,legalább megköszönsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kotomicuki válasza .mf (#9) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Tehát, a gyártástechnológia váltás az 20-25%-os haszonkulcs növekedéshez fog vezetni, ennél a gyártónál - amikor már megtérült az átállás miatt belefeccölt zsé, meg amit még elakarnak írni ilyenkor... (az ULV-gépsor gyártók/fejlesztők meg csődbe mennek, szép lassan és oda a technológiai előrelépés). Ebből még nagyon nem következik, hogy ennek egészéről, vagy csak egy részéről is le óhajtana mondani csak azért, hogy az egyorrúak olcsóbban juthassanak (jóféle) memóriához...

Az ember azt várná, hogy ha csődközeli állapotok uralkodnak a memóriagyártóknál - ahogy azt ő maguk állítják (és cselekszik, önnön(?) balfékségük miatt) - , akkor a felhalmozott raktárkészletüktől igyekeznének megválni, akár kissé olcsóbban is, csak minél előbb tőkéhez juthassanak...
Erre fel a memóriaárak a duplájára emelkedtek, visszavetve a piaci forgalmat - a magán szektorban -> ezek szerint az ipari oldal képes eltartani őkelméket és nem szorulnak rá az egyorrúak pénzére: azaz, várhatod, hogy emiatt megduplázódjon a termékekben a felhasznált memória mennyisége... (más olvasatban: mesterségesen már olyan magas a memória ára, hogy csak az ipari (és sznob) szektor képes azt megfizetni - ha nem így volna, akkor neked lenne igazad és esnének a memóriaárak...) :N

A 4 GB-os termékek a következő generációt fogják majd alkotni, de csak akkor, ha már 3-4db, 2 GB-os vackot vettél, hogy a részvényes jól járjon - ezen a bizniszen megint csak nem az cél, hogy a vásárló is részesedjen vmiféle "haszonból" (értsd: időtálló eszközt kapjon a pénzéért, amit nem kéne másnap lecserélnie, mert az már az előállításakor elavultnak számított és csak a kínlódás volt a vele való érintkezés), de már ezt is megszokhattad volna, annyiszor eljátszották már velünk... :U

...ja, és természetesen: písz! :R

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#23) .mf válasza Kotomicuki (#22) üzenetére


.mf
veterán

Olvasd már el, hogy ténylegesen mit írtam, ne pedig arra válaszolj, amit bele látsz.

Waferenként nagyobb lesz a kihozatal, olcsóbb lesz a gyártás? Igen.
Írtam-e, hogy ez azonnali áreséshez fog vezetni? Nem.

Vittorio "Biztos nem lesz olcsó" kommentje Köszönjük-Emesét érdemel? Igen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) banhammer válasza gab1ka (#5) üzenetére


banhammer
veterán

Egy szerverparknál azért már sok pénzt meg lehet takarítani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) Ka Bala válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Valahogy el kell adni őket. És a vevőt talán meg lehet győzni a fogyasztással. Még ha csekély, vagy mérhetetlen különbségről is van szó. Ha már gyorsabbnak nem gyorsabb, mivel mással adnák el? Marketing.
Ja meg persze nekik olcsóbb így a gyártás, tehát nagyobb a haszon! ilyen egyszerű ez.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Lejjebb mehetnének már a memória árak....új ez meg új az csak az ára van elszállva...

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.