Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89) st3v3np3t3r válasza #55525888 (#81) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kb. annyi, de pontosabban 1Gbit/s=125MByte/s 10Gbit/s=1250MByte/s...
Véleményem:
Ehhez a SATA3 SSD-k eleve kevesek(nem még a HDD-k), hogy ezt a sebességet akár valós időben is menteni tudja a háttértárra így ehhez a 2.5 és 10Gbites nethez már M.2 NVMe SSD kell, melynek írási sebessége legalább 1.5-2GByte/s, na meg persze nem Intel Celeron processzor, vagy valami régebbi technológiás Intel vagy AMD. Meg valljuk be... Mire nem elég akár az 1GBit-es net?

De nézzük egy kicsit hardveres szemszögből...
A 2.5 vagy 10Gbites nethez hálókártya is kell, csak 1 hely a sok közül a 10GBe-s kártyára [link] vagy alternatív megoldásként kellene egy USB3.1-10GBe LAN adapter(amit kerestem, de nem találtam)... 2.5GBites kártya is kapható, és hát szerintem az se olcsó [link]
Találtam egy Asus [link] alaplapot, amin 10Gbe-s port van, annak a CPU support listáján 7. meg 10, gen Intel CPU-t ír, a Gigabyte-nak is van ilyen alaplapja, ami 7.gen,9.gen és 10.gen Intel CPU-t ír, de hogy legyen AMD is, MSI... Ryzen Threadrepper 39xx, vagy ASRock
Ezek az alaplapok átlag embereknek nem hinném, hogy megfizethető kategória.

Nagyon jó, hogy a Digi piacot szeretne hódítani a Villámgyors internet piacon, lehet kereslet is lenne rá, csak hát a lakosság nagy része nem rendelkezik megfelelő hardverrel illetve anyagi forrással hogy ennek a magas sávszélességnek eleget tudjon tenni. Azért meg tök felesleges 10Gbites netre előfizetni, hogy csak a 10-edét tudja használni.

De nézzük a képet amit belinkeltek...
Ping 0ms... ezt még talán el tudom képzelni(bár szerintem kizárt), hogy abszolút zéró idő a késleltetés a szerver és kliens között... De akkor az sávmutató miért mutat kb.50Mbitet, amikor alul 1.15Mbitet ír de a teszt szerint a feltöltés 7400Mbit? Nekem ez így valóság szinten nem áll össze, ezért szerintem ez a kép kamu!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.