Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Remelem, hogy jobban elterjed ez a 4 napos dolog. Jo lenne az embernek nem a munkaert elnie.

(#2) [Newman]


[Newman]
tag

OFF
Örülök, hogy még nem merült ki a pozíció generátor.....Chief People Officer

ON
Támogatnám én is, hogy legalább próbáljuk ki. Állami cégeknél a péntek már így is csak kettőig tart kb, a többi napon viszont többet vannak bent.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#3) Cs1csó válasza [Newman] (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K Amúgy az külön jó pont hogy nem csak a klasszikus ,8-tol 4-iges irodistak hanem ügyfelének is akik esetleg műszakban dolgoznak.

(#4) buherton


buherton
őstag

A 4 napos munkahéten is 40 órát kell dolgozni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) sztanozs válasza buherton (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

Változatlan alapbér = 80% fizetés (persze lehet napi 10 óra munka is, de nem valószínű)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) tomazin válasza sztanozs (#5) üzenetére


tomazin
veterán

Nem. A bonuszuk/osztonzo/jutalek lathatja karat.

(#7) strogov válasza buherton (#4) üzenetére


strogov
senior tag

A kísérlet 80% munkaidő 100% bér. A produktivitást pedig a korábbi 100%-hoz mérik. Utóbbit pl. a magyar telekomnál nem tudom hogyan fogják mérni, mert csak arról van nyilvántartásuk, hogy bent volt 8 órát az ember az meg így is meglesz.

(#8) azbest válasza buherton (#4) üzenetére


azbest
félisten

Nem írják le egyik hírnél sem, hogy pontosan mit jelent ez náluk most.
Nem nézem ki egyik magyar cégből sem, hogy elengedjen 8 órát.

Gondolom valamennyire ügyeleteket is kell vállalniuk. Bár nem írják azt sem, hogy az egész cég ugyanazt a napot hagyná ki, lehet rotálják csapatok közt, hogy ne kelljen külön ügyeletet fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#9) ThodEE


ThodEE
őstag

Én jobb szeretem a mostanit, jövőhéten is csak 2 napot kellene mennem, igaz 3at megyek de kell a pénz :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#10) pappkarcsi válasza azbest (#8) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

LinkedIn-en megkérdeztem, azt írták, 32 munkaóra 40 órás bérrel. [link]

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#11) Parson válasza buherton (#4) üzenetére


Parson
addikt

Hogyan akarsz jobb eredményt várni, ha csak szimplán 40 óra helyett 32-öt dolgozol ?

Szimplán kevesebb munkától (céges szinten) kevesebb teljesitmény várható, de nem hatékonyságnövelés.

Pont az a lényege, hogy a 40 óra nem 5 hanem csak 4 napra van szétosztva, ettöl lesz hatékonyabb elméletben - a munka, de nem az élhetöség - ugyanis hosszutávon 10 óra alapból naponta már nem kevés (normális családi háttérrel). Persze mindannyian mások vagyunk, de nagy átlagban akkor is kell a napi szintü felfrissülés, ezért dolgoznak az emberek hosszu ideje 40 órás heti 5 napos munkarendben... aztán majd meglátjuk, feltalálják-e a spanyol viaszt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12) Foglalt név válasza pappkarcsi (#10) üzenetére


Foglalt név
addikt

Arra nem láttam még sehol ötletet, hogy azzal mi lesz, aki eddig 80%-ban volt. Ők csak fizuemelést kapnak vagy egy "így jártál" kártyát?

(#13) Parson válasza pappkarcsi (#10) üzenetére


Parson
addikt

Neee... ez komoly ?? Ezek megörültek... 40 órányi munkát (ha valóban 40 órányit végigdolgoznak jelenleg) csináljanak meg 32 alatt. Azaz napi 10 órányi munkát 8 alatt... azaz dolgozzál gyorsabban, kevesebb hibalehetöséggel... Ez embertelenebb mint a 4 napra napi 10 órára átállás. (Mondjuk nem látok bele a Telekom részletes tevékenységébe, de gondolom, nem malmozni vettek fel egy csomó embert anno.)

Következö lépés meg az lesz, hogy ha mindez megy 32 óra alatt, akkor extraként csináld meg még a pénteki 8 órát is persze plussz pénzért ha bevállalod... viszont ebben az emelt tempóban... ez embertelen irányzat.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#14) Cs1csó válasza Parson (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N Napi 8 óra de csak 4 napon keresztül.

Az én lustaságomnak a 3x6 óra felelne meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) f3rdzs0 válasza Parson (#13) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

általában ezek a cégek már nem a munkaórát hanem a teljesítményt nézik, és azért hajlandóak kifizetni 40 órányi munkabért 32 órányi munkáért. főleg, hogy már eddig is beárazták, hogy ha 5 napon kell bemenni, akkor a munkavállalók nagy része az ebédszünetet valszeg megtoldja 1-2 órával, hogy intézze a saját dolgait.

heti 4 munkanappal viszont marad 1 napjuk intézni a saját cuccaikat, szóval esélyes, hogy hatékonyabbak. plusz kevésbé tudnak halogatni dolgokat.

f3rdzs0

(#16) Parson válasza f3rdzs0 (#15) üzenetére


Parson
addikt

Ez más. Ha a munkaidöben malmoznak is (értsd képletesen), akkor azt a malmozást valóban át lehet rakni péntekre, így tök logikus.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#17) Cs1csó válasza f3rdzs0 (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kérdés, ha ez egyfajta általánossággá fogja kinőni magát akkor mi lesz a műszakos munkarendben dolgozókkal pl. nem 3x8 óra lesz hanem 4x6? Az alapban 4 műszakos munkarendet nem is nagyon lehet összerakni ezzel (12 órás munkarend)

(#18) consono válasza Cs1csó (#17) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ahol folyamatos meló van most, ott ezután is az lesz, gondolom. Meg hát ez csak egy 3 hónapos teszt, nem a teljes cég fog egyik napról a másikra átállni... Pont azért pilot, hogy az itt (is) felmerült kérdésekre legyen válasz, gondolom én.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19) Cs1csó válasza consono (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok de ez akkor feszültségeket fog szülni azok között akinek kevesebbet kell majd időben dolgozni.

(#20) consono válasza Cs1csó (#19) üzenetére


consono
nagyúr

Feszültség mindig van, miért ne pont ebből legyen? :) Sosem volt egyenlőség a munkahelyen...
Szerintem amúgy pont az lenne a lényeg, hogy a munkaóra alapú gondolkodásról átálljunk a teljesítmény alapúra... Nem az a lényeg, hogy hány órát dolgozik az ember, hanem az, hogy el legyen végezve a munka. Mindegy, hogy 5-4-3 nap alatt, vagy napi 12-8-6-4 órában. De ettől még nagyon messze vagyunk...

"In God we trust. All others must bring data"

(#21) lo_jo válasza Cs1csó (#17) üzenetére


lo_jo
senior tag

Szerintem nem lesz általánosság belőle. A legtöbb munkakör, ahol ezeket kísérleti jelleggel próbálgatják, az valamilyen kreatív, szellemi terület. Az átlag és a többség nem ilyenben dolgozik ma itthon, a 3 és 4 műszakosok elég nagy része valamilyen termelésben vesz részt, ahol a vezetésnek pont nem számít, hogy mennyire kreatív, kipihent a dolgozó. Persze, ott is lenne előnye, egy nyugodt, nem stresszelő, kipihent munkás kevesebbet hibázik, de az átlag magyar munkáltató nem tart ott, hogy ezt belássa.

A 3x8, 4x6, 2x12 stb. munkarendben is megoldható. Több ismerősöm is 3 műszakban 4-2 munkarendben dolgozik, náluk lenne ebből 4-3 vagy 3-2. Attól a 8 órás műszak ugyanúgy 8 órás, csak több embert kell felvenni, hogy mindig ugyanannyian legyenek egyszerre munkában. És itt jön a probléma. A multi ezt még ki tudja gazdálkodni, egy nagyobb cégnél jól beosztható, hogy ne legyen leállás, még akkor sem, ha esetleg 1-2 ember elmegy szabadságra vagy épp kidől táppénzre. De egy kkv-nál már akkor is meg tud állni vagy legalábbis lelassulni az élet, ha egyszerre ketten lesznek betegek. Az ilyen helyek nem engedhetnek meg maguknak annyival több bérköltséget, hogy megmaradjon a jelenlegi termelés, de a dolgozók pihentebbek legyenek.

@Parson Ez nem feltétlenül csak malmozás miatt van, de persze az sem kizárható. Saját példám IT-ból: A karácsonyi szabadságok előtt a csapatunkban láthatóan és mérhetően csökkent a produktivitás. Policy szerint az ünnepi időszakra már nem volt release december eleje óta, a karácsony előtti hétre és a két ünnep közötti napokra pedig csapatonként legalább 1-1 fejlesztő és tesztelő kellett, ha beütne bármilyen gebasz. Szépen lebeszéltük előre, ki-mikor-meddig, mindenkinek jutott pihenés. Januárban beindult újra a nagyüzemi tempó, látható és mérhető volt a javulás a november végi számokhoz képest. Utána eltelt 2-3 hónap és újra érződött a lassulás. Nekünk jött a márc. 15. hosszú hétvége, én meg is toldottam a maradékot szabadsággal, az ügyfélnél is akkoriban volt hasonló hosszú hétvége (több ország, több vallás, van, ahol ortodox naptár van, különböző nemzeti ünnepek, nőnap munkaszünetként, stb), szépen elosztották, hogy ki megy előtte és ki utána szabadságra, a csapat nagy része kipihente magát és újra javultak a mutatóink. Azóta megint lassulunk, de most jönnek a nyári szabadságok. Persze az ilyen hosszabb, 1-2 hetes szabadság után az első pár nap lassabb, fel kell venni a fonalat, de látható, mérhető és beszélgetések alapján érezhető, ha valaki kipihent, feltöltődött. Ilyenkor nem ritka, hogy a csapat által közösen megbecsült feladatokkal valaki hamarabb végez, mert szimplán csak produktívabb.

[ Szerkesztve ]

(#22) nevemfel


nevemfel
senior tag

Már csak az alapjövedelmet kéne bevezetni, és akkor a produktivitás garantáltan új rekordokat fog ostromolni. :)

Forget your troubles, c'mon get happy

(#23) Shyciii válasza Parson (#13) üzenetére


Shyciii
veterán

Istenem milyen hülyeségeket tudsz beszélni, ráadásul 2 posztban is...Senki nem mondta, hogy a 40 órányi munkát 32 óra alatt csinálják meg, hanem heti 40 óra munkaidő helyett 32 órát dolgoznak. Ha valami abba nem fér bele, akkor megy a következő hétre, mint ahogy most is, ha 40 óra munka alatt nem tudsz egy projektet befejezni, akkor folytatod a következő héten. Amúgy jah, annyira megőrültek a Telekomosok, hogy már több országban tesztelik ezt, Izlandon meg több helyen be van már ez vezetve (de lehet hogy azóta már többségben így dolgoznak). Borzalmas, hogy milyen hülyék ezek az Izlandiak...
Arról nem beszélve, hogy nettó faszság az is, hogy kevesebb munkától nem lehet hatékonyabb, és eredményesebb sem. Erről több kutatás is volt már, de nyilván te okosabb vagy.

[ Szerkesztve ]

(#24) Busterftw válasza Parson (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

A legtobb helyen ahol ez bevezetheto, a 40 ora az nem 40 ora munka sajnos, ezert merik altalaban a teljesitmenyt es a produktivitast.
Ha kaja utan azt az utolso 2-3 orat ugy vegzi, hogy sehogy, akkor teljesen felesleges ott ucsorogni.

Persze ezek meresehez megfelelo eszkozok kellenek, de jobb helyeken ez is megoldott.
Ha a 4 nap es kevesebb munkaido miatt jobb lesz a munkamoral es a produktivitas is novekszik, akkor siman jol jon ki a munkaltato es a dolgozo is hosszutavon.

(#25) Foglalt név válasza Busterftw (#24) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért a sztahanovisták mellet se menjünk el, akikre rá kell ripakodni, hogy 2 év után vegyenek már ki legalább 1 nap szabit, mert lehet, hogy rohadtul megszakadnak, csak éppen már nincsenek eszüknél, ami nem tesz túl jó a produktivitásuknak.

(#26) Parson válasza Shyciii (#23) üzenetére


Parson
addikt

Istenem, milyen hülyeségeket tudsz TE irni... sehol nem irták, hogy szimplán kevesebb lesz a munkaidö. Képzeld el, hogy itt Németországban is van erre a 4 napos munkahétre lehetöség, de itt 4x 10 órában kisérleteznek(-tek) vele (nem követem, pontosan kik és hol járnak vele). Mi több, ha tetszik, ha nem a szimplán kevesebb munkaidö az szimplán kevesebb munkaidö. Aki az eredeti 5x8 órában is malmozott, az a mostani 4x8 órában is fog tudni malmozni. Mert emberböl van, és nem robot. Ezt teccik érteni? Projekthatáridökröl meg Zeitdruck-ról hallotunk már? Nagyon effizient lesz.. persze ez föleg a komolyabb területeken nagyobb hálózatoknál jön elö megannyi kapcsolattal kommunikálóknál... ja a T-System is hasonló cipöben jár... hát mint irtam, meglátjuk, beválik-e. Beszélhetünk ilyen stilusban is, bár nem kéne eröltetni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27) azbest


azbest
félisten

Vagy szimplán arról van szó, hogy fizetést nem tudnak emelni és ezért inkább munkaidőt csökkentenek, aztán majd lesz valahogy

(#28) Hi!King válasza Cs1csó (#17) üzenetére


Hi!King
őstag

Miért ne lehetne összerakni? Ha általánossá válna a heti 32 óra munka, akkor a műszakos órarendben dolgozóknak is heti 32 órára lenne igazítva a munkarend, ennek megfelelően alakítanák a szabadnapokat. Attól még maradna a 3*8 órás munkarend, csak több embert kellene felvenni ugyanannyi munkára.

(#29) Hi!King válasza Parson (#26) üzenetére


Hi!King
őstag

Németekkel azért nehéz összevetni, mert Magyarországon gyakorlatilag bent van 10 órát így is a legtöbb irodista, mert határidők vannak, de nem vesznek fel több embert, meg az 1 óra ebédidő, aminek a felét sem használja ki, nem számít bele a munkaidőbe.

(#30) Parson válasza Hi!King (#29) üzenetére


Parson
addikt

Németország csak egy példa volt arra, hogy van igenis ilyen megoldás is, mint amit irtam (átcsoportositása a munkaóráknak, és nem szimplán lenyesése - ettöl még értem hogy nem munkaidöröl hanem leadott teljesitményröl lenen szó, de adminisztrativ területen ezt mérni nem kicsit nehezebb (oké, területfüggö lehet ez is), mint pl egy gyárban a CNC gép mellett - ez is jó példa, arra, ahol a teljesitménybér nagyon régóta müködhet, csak megállapodás kérdése). Összehasonlitani valóban nem érdemes a két országot, nem ezért emlitettem.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31) ForRedGlory válasza Parson (#26) üzenetére


ForRedGlory
félisten

4 nap, 32 óra. Nyugodtan kezelheted tényként.

(#32) Parson válasza ForRedGlory (#31) üzenetére


Parson
addikt

Ez a #14 óta már nem kérdés. De azért köszi a feedback-et.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33) lo_jo válasza Parson (#30) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nem kell még Németországig sem menni, sok helyen ha nem egy kontrollmániás a főnök, akkor a dolgozó vállalkozóként bedolgozva rendszeres státuszjelentésekkel letudja az egészet és onnantól úgy osztja be az idejét, ahogy akarja, amíg kész van a munka határidőre.

Természetesen egy gyárban könnyebb ránézésre megmondani, hogy kész lett-e a napi 6 raklap bizbasz vagy csak 4,5, de ez közel sem jelenti azt, hogy a kreatív/szellemi munkáknál ezt ne lehetne mérni. Ezért vannak pl. a SMART goal-ok: specific, measurable, achievable, time-bound. Annyi a különbség, hogy a time-bound itt nem a műszak/nap végét jelenti, hanem az adott project végét, ami lehet hetekkel vagy hónapokkal később is. Persze ezeknek a kifutási ideje is hosszabb, ha valaki alkatrészt gyárt, akkor a vevő viszonylag gyorsan elviszi és fizet érte, míg egy reklám kampány egy új termékre hosszabb idő után fejti ki a hatását az eladásokra. Akik pedig értenek hozzá, azok a sikerességét is meg tudják állapítani, figyelembe véve a piaci, gazdasági, társadalmi és egyéb analízisket.

Aztán persze vannak azok a mérőszámok, amiket ugyan használnak, de sok mindent nem mutatnak meg. Egyik supportos ismerős korábbi munkahelyén volt a lezárt ticket per nap az atyaúristen a mérőszámok között, persze megfűszerezve egy kontrollmániás főnökkel. Ezzel csak azt érték el, hogy a banális, "próbálta már újraindítani" jellegű dolgokért már majdnem ökölharc ment (a főnök örült, hogy milyen lelkes a csapat), a valóban problémás eseteket meg tologatták jobbra-balra. Így néha hetek vagy hónapok után jutott csak oda a dolog, hogy visszakerült hozzájuk és a főnök tudomást szerzett róla, akkor viszont már tényleg meg kellett csinálni. Na ezért nem mindegy, hogy milyen vállalati környezetben kezdenek egy ilyen kísérletbe.

[ Szerkesztve ]

(#34) Parson válasza lo_jo (#33) üzenetére


Parson
addikt

Egyetértek. Ugyanakkor a teljesitmény mérésében még mindig látok problémákat, bár lehet hogy ez az én területemböl adódik csak... az aktuális projekt jelenleg már +2,5 éve tart, és még messze nincs a vége, na most eközben a részfeladatokat ha egzakt teljesitményre kellene mérni... ehelyett szimplán határidök vannak, amiket vagy sikerül tartani, vagy delay van (minö csoda, mint szinte mindenhol, pont ahogy te is irod, saját idöbeosztással). De olyat tenni, hogy ez és ez a fejlesztés bele kell hogy férjen x egzakt órába, már ott elbukik, hogy mindenki más, nem egységsugarú robot... annyira sokrétü problémakör lenne egyénre belöni a teljesitményelvü elszámolást hogy az hihetetlen, mivel nem egy CNC-be bedobálando darabszámról van szó, hanem klikkelgetésröl és döntéshozatalok soráról, de hogyan méred, hogy hány klikk és kurzormozgás volt felesleges / hibás és mennyi hasznos, és mindez mennyi idöre vetitve, plusz a döntéshozatalok minösége, meetingek hatékonysága, stb stb stb? Ha nem ezt csinálod, hanem csak szimplán azt mondod, hogy kevesebb idö is elég ekkora munkához, az csak szimpla lenyesése a munkaidönek, ami csak a streszt növeli, de a határidöt nem hozza közelebb, kivéve, ha egyazon héten belül van a kezdete és a zárása a projektnek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35) Cs1csó válasza Parson (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#36) Parson válasza Parson (#34) üzenetére


Parson
addikt

Hm, megpróbálom picit más irányból megfogalmazni a lényeget egy egyszerü példán keresztül:

Van egy projekt ami hétfön reggel kezdödik és pénteken este végzödik.
Ezt a projektet eddig Aladár (továbbiakban A) és Béla (továbbiakban B) is el tudja végezni határidöre.
Viszont az átállást követöen A még mindig kényelmesen el tudja végezni 4 nap alatt, igy neki nem gond élvezni a pénteket, B viszont igényli a plusz 8 órányi pénteket hogy jó eredményt tegyen le az asztalra, viszont ehelyett be van szoritva 4 napba, ahol túlórákkal kell mindezt megoldania -> amiböl stresszhelyzet jön a fönökséggel szemben.
A projekt ugyanugy 1 hét alatt lesz csak kész (pénteken senki se kezd uj projektbe), viszont hosszutávon B többet veszit mint nyer vele, mert a napi szintü pihenés és kikapcsolodás is kell MINDENKINEK egy egeszséges felfogásban.
Végereményben persze csak az a kérdés, hogy hány A és B van a cégnél.

Viszont hosszabb távu projekteknél részfeladatokra kell bontani a projektet és egyéni Zeitmanagement-et kell bevezetni, hogy a végsö hatridö B-nél ne csusszon teljesen el. No de ugyanez megy most is nagy projekteknél, csak heti 4 nap helyett heti 5 napban... ergo csak munkaidö lenyesés történik, ami extra streszt hoz a hétköznapokba.

Még egyszerüebben irva, adott 'projekt / beletolt munkaidö' ha változatlan marad (tehát a heti projektbe betolandó munkaidö változatlanul 5 nap, mert ennyit igényel adott feladat, malmozás nélkül), akkor viszont valóban szimpla munkahétrövidiésröl van szó, ami viszont szimpla csúszást okoz a projektekben.

Akárhogyanis a hatékonyság növelése mindehol kérdés, mégis adott munka igényli az adott belefektetendö idöt is, tiszta emberi hatékonyságtól függöen (üres idöket nem számolva).

Persze mindez nem jelenti, hogy master lennék a témában, szimplán a meglátásomat irtam le.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37) ForRedGlory válasza Parson (#36) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Írjál már a Telekomnak, hogy hülyék. Amúgy nem a teljes Telekomon belül lesz teszt, hanem csak ott, ahol minden további nélkül kivitelezhető. Innentől mi a gondod?

[ Szerkesztve ]

(#38) Parson válasza ForRedGlory (#37) üzenetére


Parson
addikt

Mint irtam, csak a meglátásomat irtam le... vagy nem erre van a fórum? Ha nem, akkor irjál már a gépháznak hogy 'hülyék, mert nem erre van a fórum.'
Intelligens kritikát bármikor szivesen olvasok, de nem az ilyen odamondásokat.

Gondom? Semmi gondom nincs. Leirtam egy véleményt, ennyi. Felölem úgy találják fel a spanyol viaszt, ahogy gondolják. èn már étéltem ezt itt egy pár éve, és végül én csak nyertem vele, de más kivitelezésben. :D

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39) ForRedGlory válasza Parson (#38) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tényleg nem értem, hogy miért mondod az almára, hogy körte. Ahol lehet, ott vezetik be. Tehát, ahol belefér ott mégis mi a probléma a bevezetéssel?

(#40) Parson válasza ForRedGlory (#39) üzenetére


Parson
addikt

Tényleg nem értem, miért nem érted, hogy nekem személy szerint nincs gondom az ö megoldásukkal. Csak a meglátásom irtam le és ennyi. Láthatóan nem érted a lényegét az irásomnak, de ezzel semmi baj, amig nem odamondás jön rá. Ennyi.

Almára körte? 8 órányi munka ha 8 órába kerül (vagy néha még többe) az megcsinálható 7-ben is extra stresszel és hibákkal. Ha meg ezek nélkül, akkor az valóban csak 7 órányi munka volt elötte is, amiért most fölöslegesen fizetnek ki egy 8-ikat. Ö dolguk.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#41) gbors válasza Parson (#36) üzenetére


gbors
nagyúr

Még egyszerüebben irva, adott 'projekt / beletolt munkaidö' ha változatlan marad (tehát a heti projektbe betolandó munkaidö változatlanul 5 nap, mert ennyit igényel adott feladat, malmozás nélkül), akkor viszont valóban szimpla munkahétrövidiésröl van szó, ami viszont szimpla csúszást okoz a projektekben.

Egyrészt az a várakozás / remény, hogy a 4 napos munkahét hatására az emberek hatékonysága nő, tehát 32 óra alatt többet fognak tudni elvégezni (extra erőlködés / stressz nélkül), mint az 5 napos munkahét első 4 napján.
Másrészt 25%-kal nyilván nem fog ettől a hatékonyság nőni, tehát ezt csak olyan cégnek szabad bevezetni, aki elfogadja, hogy az eddig 1 hetet igénybe vevő projektek 1.1-1.2 hétig fognak tartani.

Magánvélemény: ha nekem felajánlanák, hogy heti 4 napot dolgozzak arányosan csökkentett fizetéssel, akkor azelőtt írnám alá a papírt, mielőtt a főnököm befejezné a mondatot :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) Parson válasza gbors (#41) üzenetére


Parson
addikt

Köszi a hsz-t, ezt hivom konstruktiv hozzászólásnak.
Egyetértek veled, én is a projektcsuszásban látom az eredményt, de persze azt is, hogy lesznek akik miatt a projekt nem annyit fog csuszni, mint szimplán arányosan felszorozva jönne ki. De ez az amit majd megmutat az eredmény. Lehet hogy hiperproduktiv lesz a megoldás és kevesebb munkával többet érnek el (és nem csak rövidtávon), ami lássuk be valóban nem lenne baj. Csak hát a hosszú távú tapasztalatok (egészséges munkaterhelés mellett) nem ezt mutatják. :D

No de én itt kiszáltam, nincs kedvem jobban analizálni ezt, mint irtam csak egy meglátást irtam le, amugy is vannak akik jobban értenek ehhez, hiába is van konkrét példám, az csak egyéni tapasztalatom mutatja, és nem a céges szintü eredményeket.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43) consono válasza gbors (#41) üzenetére


consono
nagyúr

És itt fizetés csökkentésről szó szincs, ugyan azt a bért fogják kapni a pilot alatt az emberek, mint előtte.
Én úgy gondolom, hogy az egyik motiváló tényező a Telekomnál az, mint a legtöbb ICT cégnél: nem tudnak jó szakembereket felvenni, mert kevés van és az a kevés is tudja magáról, hogy értékes, kell nekik valami vonzót mutatni. Ahogy te is azt mondtad, hogy arányosan kevesebb bérért szívesen dolgoznánk 4 napot, biztos lesz fejlesztő is, aki így gondolja...

"In God we trust. All others must bring data"

(#44) azbest válasza gbors (#41) üzenetére


azbest
félisten

Kb azt sem tudjuk, hogy milyen csapatokról van szó :)
Ahol sok kis feldat van, ott lehet a kevésbé kiégett emberek gyorsabban dolgoznak és nem lassul összességében a feladatok fogyása. Majd kiderül a próba végére.

(#45) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

(#46) lo_jo válasza Parson (#36) üzenetére


lo_jo
senior tag

Azért ennél több buktatót is érzek, akár 5 munkanapos héttel is. Ilyen feszített tempóval Béla még most elvan 5 napig a munkájával, de hosszú távon úgy fog kiégni, mint az izzószálas villanykörte, az pedig normális helyen a vezetésnek sem célja, Bélának meg főleg.

Ha van ilyen felállás, akkor arra megoldást kell keresni. Lehet ez az, hogy a Béláknak össze kell dolgozni az Aladárokkal, a Menedzser Marciknak kisebb szeletekre kell bontani a projectet, kitolni a határidőket, de legrosszabb esetekben a Béláknak váltani kell, cégen belül vagy a piacon. A teljesítmény metrikák ki fogják mutatni, hogy hosszú távon az Aladárok viszik előre a céget, a Bélák meg húzzák vissza, legalábbis abban a munkakörben, amiben jelenleg vannak.

Nálunk is egyébként hasonló helyzet alakul, mert az ügyfél oldalon sokan mondanak fel, főleg Aladárok. Szerencsére Menedzser Marciék látják és értik, hogy mi a helyzet, így nem a Bélák ostorozása megy, hanem átértékelnek dolgokat, előre veszik azokat, amikkel semmiképp nem kéne kicsúszni a határidőből (törvényi, jogi megfelelések, 3rd party változások, stb) és kitolják a "csak" pénzt termelő újítások határidejét, amíg nem tudnak valahogy javítani az Aladár-Béla arányon. Tény, hogy ezen most a 32 óra nem javítana rövid távon, de akár fél éves távlatban is már lehetne előnye. Az első mindenképp az, hogy a Bélák nem a seggükön veszik a levegőt a 3. hónap végére, a másik pedig az, hogy ezzel lehetne Aladárokat csábítani a céghez, akik motiválják, tanítják, segítik a Bélákat, hogy ha nem is Aladárokká, de legalább Ágostonokká váljanak. Mert nem biorobotok dolgoznak, volt a csapatunkból felmondók között is olyan, aki konkrétan elmondta, hogy kevesebb pénzért, de nyugisabb körülményekre vált, neki most arra van szüksége.

(#47) gbors válasza azbest (#44) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, függ a munka típusától és maguktól az emberektől is, normális esetekben lesz is hatékonyságnövekedés, de azt nehéz megjósolni, hogy mennyi.
Mindezzel együtt, 25%-os hatékonyságnövekedést és ezáltal szinten tartott output / fő mutatót... hát, biztosra menve azt mondom, hogy nem sok cég fog megugrani.

#43 consono: nem lepne meg, ha ez ilyen bevezetési mézesmadzag lenne. Szép dolog a modern gondolkodás meg a humánus intézkedések, de ha felbukkan a CFO csattogó fogakkal, akkor az ilyesmi hamar meg tud változni :)

#42 Parson : úgy tűnik, azzal, hogy a covid alatti home office-tól nem dőltek össze a cégek, megjött a bátorság más téren is. Kíváncsi leszek, mit hoznak a kísérletek.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#50) GoldhandRent válasza Parson (#36) üzenetére


GoldhandRent
őstag

10 ből hány olyan embert ismersz, aki reggel bemegy dolgozni, elkezdi 100%-ban végezni a munkáját, semmi mást nem csinál, délben szigorúan max fél órában megkajál, de lehetőleg kevesebb idő alatt, hogy többet tudjon dolgozni, majd az utolsó pár órában is 100% teljesítményen megy megakadás nélkül? és ezt minden nap, minden héten hétfőtől péntekig, hónapokon, éveken át...??

majdnem minden ember reggelivel vagy kv-val kezdi a napot. számolj rá bátran 20 percet mind az 5 nap. akkor ha 1 kv nem volt elég, mert nap közepén megint fáradt a delikvens, akkor tol még egyet, megint 20p.. (mitől fáradt? mert nem pihen eleget, heti 5 nap 8 órát dolgozik, meg ki tudja mennyit basz el munkába járással)
akkor ott vannak még a versenyszarók, akik órákat ülnek a tojáson, mert nincs kedvük dolgozni és úgyis ráérnek.
mi a potenciális nyeresége a cégeknek a 4 nappal ? -> kipihentebb emberek, kevesebb kv szünettel, a versenyszarók meg hamarabb leszállnak a trónról
5x20 perc kávészünet 1óra 40 perc, ami néha kétszer van 3óra 20 perc, 5x1óra kula 5óra, az heti 8 óra 20 perc.. jé, pont egy nap
a home office meg még a bejárással járó korábbankelést és időkiesést is kivonja a képletből

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.