Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Avalon2007


Avalon2007
tag

Grat a Prohardver 1000. cikkéhez.

(#2) DarkByte válasza Avalon2007 (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem 1000. teszt. Cikkekkel (hírek?) ebben a pillanatban állank 9509-nél, szóval az is hamarosan eléri a bűvös 10000-t :) Én is gratulálok azért :C

Aranyos kis ketyere, bár sejtésem szerint nem sokkal többől már egy linux-os gépezetet is össze lehetne állítani ami ha nem is ilyen formában de képes kielégíteni a legtöbb igényt, és könnyebben bővíthető is. Azért tetszik. :)

[Szerkesztve]

(#3) Avalon2007 válasza DarkByte (#2) üzenetére


Avalon2007
tag

Szóval grat a ''Tesztek'' részben lévő dolgok közül az 1000-dikhez.

[Szerkesztve]

(#4) bambano válasza DarkByte (#2) üzenetére


bambano
titán

190 ezer forint az nem kicsit elszállt vételár. Ennyiből lehet venni egy használt dual xeon szervert, gigabites ethernetekkel, és még belefér a vinyók felújítása is, plusz két dlink gigabites switch. Debian linux, webmin, meg egy kis hekkelés.

Nagyon brutális tévedés az az árcédula.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) cappa86


cappa86
csendes tag

nem is tudom, dobozából ítélve mintha valami olcsó soho cucc lenne, az ára meg.... hát igen.
sokat tud, az ok, de vajon mennyire robosztus, mennyire birja a terhelést?
ez a konzol port meg... hát szal lol, miért nem usb vagy valami. pont amikor már az alaplapokra sem tesznek soros portot, hátmég laptopokra... nem arról van szó h kevés a terminál kapcsolathoz a 9600 bit/s, csak egyszerüen valamiért kipusztitják a gyártók.
sztem egyszerüen sokat nézegették a cisco routereket...

(#6) Chieftec


Chieftec
őstag

Ennyi penzert egy vicc. Eloszor azt hittem rosszul olvasom 190Kt..

(#7) DarkByte válasza Chieftec (#6) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát ebben van valami, mert én meg 160e ft nak olvastam. :Y De ha ebből a pénzből komplett szervergépet össze lehet állítani akkor ez tényleg egy nagy tévedés így ebben a formában. Persze majd ennek is esik az ára ha senkinek nem kell ennyiért..

(#8) Tapsi


Tapsi
addikt

Azért ha ehhez hozzádobnak egy pöppet, akkor már egy Cisco routert is vehetnek az esetleges vásárlók!

(#9) vivanto


vivanto
tag

Háttizé, már bocs de ez 1 sz@r, ennyiért edimaxot vicc. Kicsit hozzádobok és veszek ciscó cuccot. Amúgysincs helye a hibrid eszközöknek, vagy legyen router, vagy switch, vagy ap, vagy anyámkínja, de ez a nemistudommicsoda, még nem is 3. rétegbeli kapcsoló. Azért kíváncsi lettem volna h miért van rajt a console port, kár h a tesztből kimaradt, bár kétlem hogy 1 ioshoz hasonló rendszer lenne rajt.
Ez az eszköz azoknak a vállalkozásoknak jó, akiknek van rá pénze és vállalkozásnak akarnak tűnni, de vagy túl gyenge hozzá a hálózat h legyen rá szükség, vagy mégse elég nagy vállalkozás ahhoz hogy egy rendes hálózati r.gazdát tartsanak.

(#10) zombikiller


zombikiller
tag

Hát ennek aztán van ára ennyi pénzből egy komplex gépet lehet venni (és nem is a legrosszabbat). Minek kell csinálni egy ilyen drága szerkezetet gyártani? ki fogja ezt megvenni? Nem tom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nálunk otthon van egy SMC router négy LAN csatlakozóval azt az ekrült 10 k ba, és azzal teljesen jól megvagyunk és szerintem az átlag usernek nem is kell ennél sokkal több, de akkor kinek fog ez kelleni :F

(#11) Chieftec válasza zombikiller (#10) üzenetére


Chieftec
őstag

Ezaz mert ez nem atlag usernek van. Kisebb cegeknek szantak, de ott sincs szukseg ilyenekre amit ez tud. Nem hinnem, hogy egy 10 gepes melohelynek 2 WAN kapcsolata lenne. Nagyobb vallalatok meg ugyse vesznek ilyet. Ra kell csak nezni. Ense tudom igazan kinek szantak ennyiert.

(#12) zombikiller válasza Chieftec (#11) üzenetére


zombikiller
tag

Hát ja mondjuk azoknak akiknek telik rá, mint pl a Microsoft nem nagy kiadás lehet egy ilyet megvenni :DDD

(#13) orbano válasza zombikiller (#12) üzenetére


orbano
félisten

A M$ biztosan ilyeneket vesz... :DD

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) zombikiller válasza orbano (#13) üzenetére


zombikiller
tag

még az is lehet, hogy két emberre vesznek 1 et :D

(#15) #64791808


#64791808
törölt tag

Ez a kügyü úgy ér valamit, hogy van egy ezer főt foglalkoztató cég, oda vesznek két ilyet és csókolom.

Home and Office use-ra valóban sok az ára, mert ezt egy celeronos gép egy jó alaplappal meg két giga switch-csel ellátja, még az is lehet, hogy kevesebből, csak ugye azt nekünk kell összerakni, beállítani, és soha nem lesz ennyire kompakt.

(#16) rudi válasza #64791808 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont erről van itt szó. Igen, megvalósítható egy használt számítógéppel is ugyanez, de ha hozzáadod a beállító szakember munkabérét, akkor nem biztos, hogy sokkal olcsóbb lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) eddie303 válasza rudi (#16) üzenetére


eddie303
őstag

raadasul nem ennyit fog fogyasztani. Szerintem impressziv cucc.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#18) bambano válasza rudi (#16) üzenetére


bambano
titán

A dupla, tartalékolt wan kapcsolatokat kezelő, vpn-es miegymásos edimaxot beállító munkabérét nem kell kifizetni? Azt se a szomszéd Pistike fogja meghekkelni...

Másik hsz-re: 1000 fős nagyvállalatnál az edimax márka nem kerül a látókörbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) tkazmer


tkazmer
addikt

Ez az edimax mennyire jó márka? Lanpartyzni szeretnék, és kinéztünk egy ilyet[link]. Nem lenne gyakran használva, csak ha épp 4-nél többen jövünk össze...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) Szoszibá


Szoszibá
tag

Én sem igazán tudom, hogy hova szánták ezt a terméket. Nagyon rossz szegmensbe lőtték be, már ha egyáltalán belőtték.
Kisvállalatnak, vagy közepesnek nincs szüksége olyan szolgáltatásokra amit ez az eszköz gyárt, nagyvállalatok meg nyílván nem ilyet vesznek.
Több mint egy éven keresztül programoztunk CISCO routereket és switcheket console porton keresztül. Hát azt nem kívánom senkinek. Értelmét sem látom már a sok parancs megjegyzésének, ha egyszer a grafikus felületen minden beállítható, persze nem a varázslóval.
Az ára biztos esni fog, szerintem elég gyorsan és előbb utóbb piacot fog találni ez is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.