Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Nekem is erős a gyanúm h marketingmeghajtású lett ez az egész hajcihő

(#2) Daveedka


Daveedka
tag

ezaz Opera a király :) , IE-t keresztben lealázza, 2 éve használom már, nekem bejön :D

(#3) VladimirR válasza floatr (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mikor nem volt az?

(#4) Taky


Taky
senior tag

Én is kb 2 éve használom már az Operát, messze meghaladja a konkurensek tudását...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) floatr válasza VladimirR (#3) üzenetére


floatr
veterán

A 9.5-ig. De tény hogy az exploder esetében mindig a marketing volt a hajtóerő :)

Szerk: jabocs a netscape eltiprása is ott volt a projektcélok közt a bulletin-ben ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) VladimirR válasza floatr (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ertem, szoval anno, meg a fizetos ideokben (verzioszamot sajna nem tudok) nem csinaltak olyat, hogy szorjad szerteszet a "download opera" bannereket, s ha osszegyulik par szaz klikk a te banner-jeidrol, akkor kapsz egy ingyen licenszt? (meg nem futottam bele olyan oldalba, ami ie-vel megnyitva szo nelkul atiranyitott, mintha kattintottam volna a fenti banner-re?)

amugy felreertettel, nem csak az operara ertettem (sot, rajuk talan legkevesbe, elegge mellenyultak tobbszor is, mint az lathato a reszesedesukbol), hanem ugy altalaban a bongeszopiacra

(#7) sowi


sowi
őstag

csak a memoriakezelessel csinalnanak mar valamit, a 9.akarhanyas verzioktol folyamatosan problemazik nalam, felrakom ezt a 9.60at, hatha jobb lesz...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#8) Sanyix válasza sowi (#7) üzenetére


Sanyix
őstag

mit problémázik? Nálam soha semmi baja nem volt 9-es verziónak memóriával se kíndózon se linuxon.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#9) floatr válasza VladimirR (#6) üzenetére


floatr
veterán

Ez a banneres-fizetős korszak engem nem zavart. Akkor is a fícsörök alapján szerettem, mert aszerint alakították a saját ütemükben, ahogy az valóban jó volt. A FF korszakból kimaradtam, a Netscape-re már nem emlékszem eléggé, az IE viszont a kelleténél többet boldogított. Utóbbinál egyértelműen marketingcélok voltak a szem előtt.

Most egyértelműen a versengés dominál, bár engem ez leginkább arra emlékeztet, ahogy a piacon próbálják egymást túlkiabálni az árusok. Erre céloztam, és általánosságban értettem, amit mondtál. Szvsz új keletű a jelenlegi licitálási verseny.

(#10) sowi válasza Sanyix (#8) üzenetére


sowi
őstag

felzabalja a memoriat, egy ora bongeszes utan ranezek es 250 megat mar be is nyalt

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11) floatr válasza sowi (#10) üzenetére


floatr
veterán

Linux alatt nekem is döglik

(#12) VladimirR válasza floatr (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem arra gondoltam, hogy reklam volt az operaban, hanem arra, hogy volt olyan akciojuk, hogy regeltel a my.opera.com-ra, ott valasztgattal banner-t s kitetted a sajat honlapodra, az opera meg szamolta, hanyan kattintanak ra
ha osszegyult eleg klikk, kaptal egy opera licensz-t
szoval ilyen virusmarketing feleseg

egymas tulkiabalasarol meg a phishing filter jut eszembe hirtelen:
ms beletette az ie7 betajaba
mozilla beletette az fx2 betajaba (azt hiszem akkor az volt soron)
fx2 jott ki elsonek, vertek is a melluket, hogy nekik van eloszor
aztan jott az ie7 is, nekik is volt, ok is vertek, nekik volt eloszor
aztan mind a ketto akkora hulladek volt a kezdetekben, hogy nehez lenne szavakkal leirni

(#13) floatr válasza VladimirR (#12) üzenetére


floatr
veterán

[OFF]"szoval ilyen virusmarketing feleseg" -- akkor hálistennek abból is kimaradtam

A phishing-es téma előtt meg a tabok voltak terítéken. Áhh kezd visszajönni lassan az ebédem... :D [/OFF]

(#14) krystman


krystman
őstag

Én csak most, próbáltam ki az Operat, eddig FF-ot használtam, de azt kell mondanom, hogy vannak nagyon jó megoldások benne. Nekem nagyon tetszik, hogy előre be lehet állítani oldalakat, és elég egy Ctrl+1,2, stb.és már másik oldalon is vagyok. Talán picivel a F.F gyorsabb még mindig, de ez is nagyon jó pörög.

(#15) cousin333 válasza krystman (#14) üzenetére


cousin333
addikt

"Talán picivel a F.F gyorsabb még mindig, de ez is nagyon jó pörög."

Igazából ez a bajom. Mármint, hogy ez a mondat helyesen úgy hangzik: "Talán a F.F most először gyorsabb, de ez is nagyon jó pörög." Opera 9.5 sokat gyorsult a 9.27-hez képest, de az FF3 még többet az FF2-höz viszonyítva. Operának kicsit össze kellene szednie magát, és nem az FF-el versenyezni (lásd: "adjuk ki gyorsan az 9.5-öt, mielőtt az FF3 ideér"), hanem önmagában egy jó böngészőt csinálni. Stabilat, gyorsat, bugmenteset. És készen lesz, amikor készen lesz...

Amúgy ez a 9.6 előzetes nyilván nem előzmények nélküli, és nem 2 nap alatt készülzt el. Nem tudom, hogyan számoznak, de a buildszám növekedés sokkal több változtatást sejtet, mint amit hivatalosan közöltek.

"We spared no expense"

(#16) Sanyix válasza krystman (#14) üzenetére


Sanyix
őstag

Az ff eddig soha nem volt gyorsabb az operánál... most nemtudom mi van, nem láttam még teszteket. De 9.5-ig minden aktuális verzió durván verte a tesztek 90%-ában az ff-et (és minden mást is, csak a konqueor tudta utólérni néhányban).

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.