Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Gondolom egy egszerű firmware frissítéssel orvosolható.

De ha más jött volna rá, mekkora durranás lett volna :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Psych0


Psych0
őstag

Lololol. A jövőben a mindenre kiterjedő viruskeresés már nem csak a hordozható adattárolókat tartalmazza, hanem az akkumlátort, ventillátort/pumpát, monitort, hangszórót...

A szervízben:

A: Hé haver, virusos volt a billentyűzeted.
B: Influenza szezon van, ez előfurdul.
A: Nem az, hanem a Win32.GpCode.ae
B:

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3) 5h4rK


5h4rK
tag

Szvsz. biztos van egy biztositek a tulhevules ellen az akkumulatorban.

(#4) Tikakukac válasza 5h4rK (#3) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglepődnék, ha lenne. Emlékezve mondjuk arra a fatal error jellegű dologra mikor csutkára hajtva szegény gép még az akksiból is vett villanyt, mert valaki szar volt matekból Almáéknál :DDD

Fícsör vazze, ha unod a géped fogod és leolvasztod. Utána mész másikat venni. Gond, problem?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) #92942848


#92942848
törölt tag

Szerző: Dajkó Pál

ja igy már értem.

(#6) 5h4rK válasza #92942848 (#5) üzenetére


5h4rK
tag

En nem ( tenyleg nem )

(#7) sh4d0w válasza #92942848 (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak hogy képben legyél: máshol is megjelent a hír...

Pl it: http://blackhat.com/html/bh-us-11/bh-us-11-briefings.html#Miller

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#8) moha21


moha21
addikt

Nem az aksi, hanem az azt vezérlő hw a sebezhető.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) SWiNEBoY

Apple...

(#10) bLaCkDoGoNe válasza SWiNEBoY (#9) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Troll...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) essexboy válasza SWiNEBoY (#9) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Hat igen, ez hanyagsag...

essexboy

(#12) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Érdekes. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sérülékenység létezhet és ki is lehet használni.
Mondjuk nem is vagyok hacker/cracker.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#13) nbg válasza ZCoyote (#12) üzenetére


nbg
senior tag

Latod, ezek a fiatal szovjet mernokok... :N

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#14) floatr válasza SWiNEBoY (#9) üzenetére


floatr
veterán

Majd egy safari sebezhetőségen keresztül weboldalról bepecselik a firmware-t :DDD

(#15) GrandeP


GrandeP
őstag

Mik vannak?!.... Télleg tudnak ezek az oroszok.. :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#16) hohoo


hohoo
senior tag

"Nem lehet meghackelni! Csak rosszul használjátok!" /Steve Jobs

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#17) fatal`


fatal`
titán

Mi? Dehát nincs rá vírus és különben is sebezhetetlen...

(#18) #24737024 válasza fatal` (#17) üzenetére


#24737024
törölt tag

Mi? Dehát nincs rá vírus és különben is sebezhetetlen...

Nem unalmas ez még? :U Különben is, mikor hallottál utoljára sebezhetetlen rendszerről? :U

(#19) fatal` válasza #24737024 (#18) üzenetére


fatal`
titán

Ha nem érezted az iróniát a hozzászólásomban, akkor az a te problémád. :)

(#20) big-J válasza fatal` (#19) üzenetére


big-J
őstag

én éreztem , de télleg nincs rá

(#21) #24737024 válasza fatal` (#19) üzenetére


#24737024
törölt tag

Éreztem az iróniát, de ez kisiskolás humor, ne haragudj. :N

Ha csak a tényeket nézzük akkor:
1) nincs sebezhetetlen rendszer
2) Mac OS X-re elenyésző számú vírus létezik
3) a kettőnek csak érintőlegesen van köze egymáshoz

(#22) big-J válasza #24737024 (#21) üzenetére


big-J
őstag

lehet kisiskolsás volt , de te elismerésre méltó készséggel adod neki az ingyen leckét trollolásból :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#23) varga911 válasza big-J (#22) üzenetére


varga911
senior tag

Csak hogy én is beszálljak: írásjel elé nem teszünk szóközt. :DDD

(#24) ddekany válasza varga911 (#23) üzenetére


ddekany
veterán

"Hogy" elé meg vessző kell. ;]

(#25) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

No problem, put away the battery

Steve Jobs

Sent from my iPhone

(#26) #24737024 válasza varga911 (#23) üzenetére


#24737024
törölt tag

Mi is volt itt trollkodás? :U

[ Szerkesztve ]

(#27) tocsa válasza #24737024 (#21) üzenetére


tocsa
senior tag

Egy kicsit gondolkozzunk. Tételezzük föl, hogy az Apple megváltoztatja a jelszót. Ebben az esetben is valószínűleg az összes akkuban ugyanazt az egy megváltoztatott jelszót alkalmazzák, hogy a szervizelést megkönnyítsék. Ekkor is azonban legalább egy szervíz dokumentációból, vagy rosszabb esetben szoftverből megint csak megtudható lenne ez a megváltoztaott jelszó. És ugyanott volnánk.
Szerintem itt inkább arról van szó, hogy Charlie talált egy új érdekes tőmadási felületet. Minden bizonnyal más laptop vagy okostelefon elektronikákban is vannak hasonló támadható felületek és jelszavak. Az Apple esetén viszont most egy esetleges vírusnak kapóra jöhet, hogy a hardver teljesen egységes (oké, ez így ebben a formában nem igaz, természetesen vannak hardver verziók...). Amíg az Android piac heterogén. Ebben az esetben most hátrányt jelent az egységes felépítés.
?
Mi a véleményetek.

Még pár gondolat: manapság a kártevők legtöbbször információt gyűjtenek és a minél jobban elrejtőzködés a céljuk. Ilyen szempontból nincs értelme akksit megfőzni, vagy DoS-olni. A rés kihasználása egy esetleges ipari célú kértevőnél jöhet szóba (például egy versenytárs rossz hírnévbe hozhatja a céget, de persze ezt vissza lehetne göngyölíteni). Vagy mint a Lulz tevékenységéből látható: azért még mindig vannak akik szórakozásból hackelnek. Mi van ha írnak egy kártevőt arra, hogy megszívassák a trendi-burzsuj Apple fanboi-okat?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#28) ddekany válasza tocsa (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Azért erre van megoldás: az akkura rá kell nyomni gyárilag egy jelszót, amit nem lehet gépileg kiolvasni, csak szemmel... Persze így utólag már szopás van.

(#29) llaszlo válasza tocsa (#27) üzenetére


llaszlo
veterán

És, hogyan juttatod a vírust az akkuba?? Ezt csak úgy lehetséges, hogy legyártasz egy rakás másolatot amit piacra dobsz -> Nem kell gagyi másolatot, utángyártottat venni. Meg nem kell warezolni, és kétes forrású honlapokat látogatni.

Charlie szerintem jobban ismeri az iOS-t meg az OSX-et, mint maguk a fejlesztők. Ezzel kel ezzel fekszik és a hibákat keresi. Biztos van valami komoly oka, hogy miért nem dolgozik még az Apple-nél.

[ Szerkesztve ]

(#30) Depression válasza llaszlo (#29) üzenetére


Depression
veterán

Ez a kétes forrású honlapok a kedvenc mondatom. Ha visszanézzük, hogy mennyi bank és hivatali szerv honlapját törték már fel, ez a mondat arra zsugorodik, hogy nem kell internetezni.
Ja igen, a ph! Is szerepelt már a gugli által nem ajánlottak között.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) tocsa válasza llaszlo (#29) üzenetére


tocsa
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.