Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norbi21


Norbi21
senior tag

Na ezek után lesz érdekes, mennyien veszik majd a cuccost. Azért az ellenkampány 4-ik képe nem rossz :DDD

(#2) Karma válasza Norbi21 (#1) üzenetére


Karma
félisten

Az ellenkampány negyedik képe nem helytálló :P
Van egy csomó oldal, ahol már áttértek a H.264 szórásra, iPhone-on is nézhető :DDD

Morden24: Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3) Morden24


Morden24
nagyúr

Nem mondom, én sem fizetnék ennyit egy feltupírozott ebook reader-ért (USA-s korlátozással), de azért vazze...

Adobe anti-iPad kampány -> Az az igazság, hogy ezt nemes egyszerűséggel meg kéne fordítani, és anti-Flash kampányt csinálni belőle. Az Adobe meg ne antikampányoljon, hanem dolgozzon, mert a 10.1 b2 is olyan szar, mint a bűn a GPU támogatással együtt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4) infectedmann


infectedmann
őstag

Én szeretem az Apple termékeit, de ez az iPad EPIC FAIL lett.

(#5) iZed


iZed
aktív tag

attol nem kell felni, h az iPad nev mar le van vedve. a cisconak is mar vagy 10 evevan iPhone nevu keszuleke, le is volt vedve;) ismerjuk az applet, semmisem akadaly.

(#6) vince válasza infectedmann (#4) üzenetére


vince
őstag

megalol az a kép :DD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7) attisx válasza Karma (#2) üzenetére


attisx
addikt

"Van egy csomó oldal, ahol már áttértek a H.264 szórásra, iPhone-on is nézhető"

Melyek azok?! ;] :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8) Stiky


Stiky
senior tag

Muhaha ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#9) littlelion21


littlelion21
addikt

BangBros. HD --> ez a kampány is megfogta a net felhasználásának a lényegét :DDD

(#10) Thibbie22


Thibbie22
tag

Azt hiszem az Apple-t elvakította a 9-10 éve tartó nagy siker és úgy gondolták bármilyen szutykot le tudnak dugni a fogyasztók torkán csak azért, mert rajta van az alma. :K

A java és flash cuccokat szerintem javítják a megjelenésig, de még akkor is ott a USB hiánya, meg ez a microSIM dolog... :K Nyögvenyelős no.

Last 1 year: N95 Sand->N95 8 GB->N82->5800 XM Red

(#11) Mr.Csizmás válasza infectedmann (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Ulkesh


Ulkesh
őstag

" az elektronikus könyvek piacán indul hamarosan harcba, ám ez utóbbi szolgáltatás kizárólag az Egyesült Államokban lesz elérhető"

Ezt honnan veszik?
Az Ispazio-n meg arról cikkeznek, hogy a nagyobb olasz, angol és francia könyvkiadók már leszerződtek az Apple-vel, gyaníthatóan nem USA megjelenésekre.
No meg per pillanat is több száz könyv elérhető az iPhone App Store-jában is és nem csak az USA-ból lehet megvásárolni.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#13) atike válasza littlelion21 (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Igen. Akár tetszik - akár nem....

(#14) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Engem is zavar a flash hiánya, persze lehet kifogásokat keresni, hogy úgyse kell, meg csak belassítja a rendszert. De a webnek egy jelentős része használja és egy ezt hiányoló készüléket ne akarjanak már úgy eladni mint valami revolúsöneri internet divájszt.
Az, hogy az iPhone-ban nincs még számomra nem olyan nagy gond, de ebben a készülékben, már elvárnám, hogy az internetet kompromisszumok nélkül tudjam használni.

Ja a Flash szar ahogy van, de van ahova kell, és jó lenne ha eldönthetném hogy kell-e nekem vagy sem.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#15) (An)Dante válasza Ulkesh (#12) üzenetére


(An)Dante
őstag

apple.com/ipad/features -- oldal alja:

1. iBooks is available only in the U.S.

Szerintem ez elég egyértelmű! Én a hivatalos oldalról szedtem, és az Apple álláspontja szerint csak ott lesz elérhető ez a funkció. Ezzel egybevág, hogy sem a kanadai sem a magyar oldalon nem szerepel a virtuális könyvespolc a funkciók között.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) Inarus válasza Thibbie22 (#10) üzenetére


Inarus
addikt

"A java és flash cuccokat szerintem javítják a megjelenésig,"
Kizárt. :N

"Adobe anti-iPad kampány" + "Adobe anti-iPhone kampány". Látom az Adobe PR-osaik nagyon, de nagyon unatkoznak... :F Azért ez a sértett kampányolás mutat valamit...

(#17) Morden24 válasza Ulkesh (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert a licencek eddig csak az USA kiadókkal lettek lerendezve, és ugyanazok a kiadói jogok más entitásokhoz tartoznak más országokban.

Sectumsempra - For Enemies

(#18) Ulkesh válasza (An)Dante (#15) üzenetére


Ulkesh
őstag

Igaz, ezt nem láttam. Viszont furcsa, hogy per pillanat is vagy 15 ezer ebook elérhető akár a magyar app Store-ból is.
Gondolom ez az "available only in the U.S." csak a szerzői jogok tisztázásáig lesz igaz, vagy előfordulhat, hogy régiónként változó tartalom lesz majd. Az viszont 100% hogy nem csak az USA-ban akarnak majd ezzel kaszálni :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#19) Fidel76


Fidel76
tag

Hazánkba jobb lesz ha levédi az apple a FaPad márkanevet, hogy itt is tudja értékesíteni...jaj, most jut eszembe a malév már levédette a fapad kifejezést. :D

(#20) <NewL>


<NewL>
addikt

There's an app for that

(#21) (An)Dante válasza Ulkesh (#18) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nyilván nem, de ha az Apple Magyarországon 200.000 forintot akar elérni a 64 GB-os, modem és eBook olvasó NÉLKÜLI, internetes oldalakat csak részben kezelő készülékért, akkor a siker nem tűnik garantáltnak. A 16 GB-os, modem nélküli modell ára valahol 130.000 forint körül várható.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#22) <NewL> válasza (An)Dante (#21) üzenetére


<NewL>
addikt

16Gb a legkisebb :B

There's an app for that

(#23) (An)Dante válasza <NewL> (#22) üzenetére


(An)Dante
őstag

Köszi, közben javítottam.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#24) Karma válasza <NewL> (#20) üzenetére


Karma
félisten

Jé, Flash nélkül is milyen sok minden használható :U
Látszik, hogy a Disney se hülye, mint ahogy a Flash-játékok fejlesztői se.

Biztos vagyok benne, hogy a Zynga előbb-utóbb kiad egy natív Farmville klienst.

“All nothings are not equal.”

(#25) (An)Dante válasza Karma (#24) üzenetére


(An)Dante
őstag

Vagy Javascript alapút.. :-D

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#26) Ulkesh válasza (An)Dante (#21) üzenetére


Ulkesh
őstag

Nem mi vagyunk a célpiac és várhatóan a következő 50 évben ez nem is fog változni :D

E-book olvasót egyébként tartalmaz mindegyik változat :D

Nekem bőven elég lesz, ha a saját már meglévő könyveimet kezelni fogja, a többi engem annyira nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#27) Karma válasza (An)Dante (#25) üzenetére


Karma
félisten

Akár. C64 emulátort is írtak már JS-ben, egy ilyen tamagotchi sima ügy.

Egyre jobban birizgálja a fantáziámat ez a dög. PDF-et olvasni ennél kisebb méretben nem igazán lehet normálisan, ezt a 6"-os 800x600-as felbontású eInk cuccaim után nyugodtan ki tudom jelenteni. Laptoppal meg nem szeretek olvasni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#28) <NewL> válasza Karma (#27) üzenetére


<NewL>
addikt

elo fogsz ra rendelni! van egy olyan erzesem:))

arra azert kivancsi vagyok ,h az xms-be hanyan rendeltek mar elo ra. egy par blogot olvasok,mar lattam vagy 8at

There's an app for that

(#29) madstunt


madstunt
addikt

hmm egyellőre kicsitt amatőr módon bevezetet és elpozicionált készüléknek tűnik de majd az idő megmondja meg a vásárlói rétegg hogy mennyire igaz a sejtésem. Ha lesz 2.G. belőle arra kiváncsi leszek de szvsz a szifon 4G fejlesztései előre vetítik majd miben fejlődik és merre ez is

Karma: Maffiawars már van

[ Szerkesztve ]

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Ilyen piti hibát elkövetni, hogy nem az látszódik a promo képen, mint amit valójában lát a júzer, aki felmegy arra az oldalra. Meg is érdemlik, ha ilyen bénák. :D

(#31) Karma válasza madstunt (#29) üzenetére


Karma
félisten

Tudom, meg Live Poker is.

<NewL>: Áhh, majd ha egyszer kapok fizetést, meg úgy állnak a csillagok.
Az nem ma lesz, úgyhogy most nem leszek early adopter.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#32) Dassler válasza infectedmann (#4) üzenetére


Dassler
őstag

:DDD

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#33) Dassler


Dassler
őstag

Azért egy webezésre szánt technkia flesh nélkül manapság nem az igazi.
Nem, mintha akartam volna venni ilyet. Valahogy nekem nem jött be ez az almás világ. Na jó, az iPod Nano igen, de azt is drágállottam. Meg az egyetlen érintőképernyős telcsi volt sokáigaz iPhone, amit használhatónak tartottam, amikor működött :((( hétfői darabom volt. Nekem nem volt szerencsém velük, de ettől függetlenül megértem, akik szeretik a termékeiket.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#34) schawo válasza Dassler (#32) üzenetére


schawo
titán

Kabaré, hogy egy "számítógép" legfőbb adatának a háttértár mérete számít, és az alapján osztályozzák. Már az iPodnál is viccesnek találtam, de legyen, ott még kb meg tudom érteni. De egy internetkészüléknél?

Vagy mi a csoda ez. Találjunk már neki valami nevet. Táblagép az nem ez, olyat már régóta gyártanak, és az egy teljes értékű számítógép. Ez internetvégződés?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Ulkesh válasza schawo (#34) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ez egy iPad :D
Nem tudod sehova sem besorolni, mert még nem volt ilyen kategória.
De most már van és nem is egyedüli képviselő, mert jön az MSI hasonló gépe Tegra2-es alapokon, Android-dal.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#36) rudymester


rudymester
senior tag

Megértem, hogy a Flash-t már el kellene felejteni, meg hogy sokan átállnak a HTML5 nyelvre, de akkor is nagy arconcsapások érhetik a vásárlókat. Hazaviszi, használja, majd rájön, hogy egy csomó oldal érdekes külalakkal jelenik meg. Ennyi pénzért már igazán tudhatná a flash támogatást...

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#37) Dassler válasza schawo (#34) üzenetére


Dassler
őstag

A marketing az egy dolog, ők csak olyan elnevezést "gyártanak" amit el lehet adni a vásárlóközönségnek, ez a dolguk. Én ezért nem haragszok senkire az Apple-nél :)
Szerencsére nem kötelező megvenni, szóval majd úgy is kiderül, hogy bejön-e nekik, vagy sem. Ha nekiáállsz gyártani színes gemkapoccsal díszített ceruzahegyezőt, és elhiteted az emberekkel, így vagy úgy, de hogy szükségük van rá, akkor abból is lehetsz milliomos.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#38) Integra


Integra
titán

BANGBROS, LOL:))
hát igen, az adobe most odanyomott egy durva jobb horgot az apple-nek, frappáns húzás volt, bravo:)
más kérdés, hogy a flash is egy hulladék..
szóval ez igazi szar vs fos háború kettőjük között:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) Ulkesh válasza Integra (#38) üzenetére


Ulkesh
őstag

"hát igen, az adobe most odanyomott egy durva jobb horgot az apple-nek"

Téves, a pofont ők kapták előbb, most egyenlítettek :D
[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#40) geri|


geri|
aktív tag

Nagyon kíváncsi leszek erre a perre...

LiveStrong

(#41) Integra válasza Ulkesh (#39) üzenetére


Integra
titán

annyira kurva jó vagy, de tényleg...
tisztára mint egy óvódás.. csak a ciki nálad az, hogy lassan 40 felé közelítesz.
nem baj, jó neked szétcakkozott weboldal is, csak győzd megmagyarázni mindig, hogy miért isten amit az apple csinál és miért szar, amit mindenki más.
nem nyavajogni kell a flash-en, hanem megoldani a problémát. ezt az apple úgy oldotta meg, hogy sehogy. érdekes megoldás.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) Mr.Csizmás válasza Ulkesh (#39) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

múltkor még arról volt szó, hogy az A9-es proc.-ot nem akarják leterhelni, ezért nincs se multitask, se flash.

egy mai dátumos cikk arról, hogy állítólag a plugin flash okozza a sok crasht.

ez kb. olyan mintha az autómánia (vagy egyéb) márciusban lehozna egy cikket arról, hogy télen azért volt sok baleset, mert csúsztak az utak, és van aki még mindig nyári gumit használt, és IJB :)

mod a fent linkeltből

butcher511 2010.02.01. 12:51:52 Ez nagyon átlátszó duma....
Azért nem akar apple flash-t, mert egy rakás érdekes alkalmazás van rá, amit ezután nem appstore-ból szednének le a userek pénzért, hanem simán ingyen használnák...

:K

[ Módosította: bolondember ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) <NewL> válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


<NewL>
addikt

és erre a kikopizott részre már a fórumokon tízezerszer válaszoltak így, én is leírom akkor
az AppStoreban ezekből a gagyó játékokból 10 perc alatt százat találni ingyen. és még internet sem kell hozzá,hogy játszak :P

egyébként gratulálni szeretnék azoknak a juzereknek akik ilyen baromságokon lovagolnak,hogy a netes kecskét meg tudja etetni :C (Farmvill vagy mi a csöcs:D)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#44) tikshow válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


tikshow
addikt

utóbbi igaz, de az baromi nagy adatforgalmat csinál(jó itt jöhetsz azzal, mert az appstore nem? nem, ha nem telefonon keresztül szeded le), ami elég nagy gond, hiába kapod meg az iphone-t legkissebb 500 megás csomagba, 1-2 nap játék után volt nincs kb, de am kiváncsi lennék, hogy mennyi az adatforgalma(wifi nélkül!) egy átlagos flash képes telefonnak

(#45) asadasad22 válasza Karma (#24) üzenetére


asadasad22
őstag

ja. meg a tobbmillio oldal fejlesztoi akik flash-t hasznalnak sem hulyek es csak az apple baromsaga miatt kulon megcsinaljak ipod/pad-re is.

komolyra forditva a szot: ez azert eleg durvan szanalmas.. flash es java nelkul nemhogy ultimate brozing ixperiensz nincs, de a teljeserteku bongeszo fogalmatol is tavol van az egesz. ennyi erovel opera mini-vel is lehet bongeszni tablet-en, csak akkor javascript se legyen sehol, csak kepek es szovegek. szerencsere ahhoz meg az apple is keveske hogy az egesz webet atreformalja, igy minnel tovabb marad ennel a szanalmas strategiajanal, annal tobb vasarlot/tamogatot veszit.

(#46) Mr.Csizmás válasza <NewL> (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet ingyen van, de a letöltés akkoris forgalom/pénz.

és kikérem magamnak, nem farmville-zek, mint egyesek :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Tök egyértelmű, hogy azért nincs flash ebben mert szimplán konkurencia lenne az AppStore cuccoknak, és + bevételtől eshetne el az Apple, de ez a cikkben is benne van..aki ezt nem képes felfogni azaz ő baja...

You are not prepared.

(#48) Karma válasza asadasad22 (#45) üzenetére


Karma
félisten

Mondj egyetlen komoly oldalt, ami a mai világban Java-t használ.

Ha ezen túl vagyunk, a többmillió flashes oldalból mennyi használja menüre, amit simán CSS-sel is meg lehetne csinálni, nemhogy Javascripttel, csak az ügyeletes "webdizájner" vérpistike éppen a warez-Flasht próbálgatta ahelyett, hogy megírta volna normálisan? Mindjárt kisebb lesz a szám...

“All nothings are not equal.”

(#49) Ulkesh válasza Integra (#41) üzenetére


Ulkesh
őstag

"nem baj, jó neked szétcakkozott weboldal is, csak győzd megmagyarázni mindig, hogy miért isten amit az apple csinál és miért szar, amit mindenki más."

Rámutatnál, hogy hol írtam most ilyet? Csak belinkeltem egy cikket, ami az Adobe lépését megelőző Apple riportról szól.

"nem nyavajogni kell a flash-en, hanem megoldani a problémát. ezt az apple úgy oldotta meg, hogy sehogy. érdekes megoldás."

Mellesleg ezt az Apple nem tudná megoldani, mert közük nincs a Flash-hez, ha az Adobe képtelen optimalizált stabil playert fejleszteni, akkor vagy berakod a rendszered alá a szart, vagy sem. Ennyi az összes választási lehetőséged.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#50) Integra válasza <NewL> (#43) üzenetére


Integra
titán

csak vigyázzál, mert egyszer lesz farmod, azt rábasztál.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.