Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vtwo


Vtwo
senior tag

Lehet hogy sokat kellett rá várni,de legalább elb...ták. :F

(#2) kavicssli


kavicssli
addikt

Elég volt végig olvasni a tesztet :D
Jó teszt volt!
Azért egy valami plecsnit megérdemelt volna! :U valami rosszat :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nagyon jó teszt volt :R

I humbly and respectfully decline™

(#4) eldiablo válasza Vtwo (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem kellett rá várni túl sokat. A SE a 4. negyedévre igérte.

(#5) Atlantis


Atlantis
veterán

Jó teszt, szinte éreztem, hogy ez lesz belőle. Ha már ennyit csúsztak a készülékkel, minek kellett most így kihozni? Pláne ilyen áron, kell a fenének, akármilyen jól is néz ki(szerintem egyébként nem túl szép).

Amúgy az a baj vele, hogy pont azok az apróságok hiányoznak belőle, amiktől egy SE-t szeretni tud az ember(már aki ugyebár). Ez a WinMobile eléggé elcseszett dolog, nehéz belőle jót kihozni

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) AS


AS
félisten

Hát nem cserélném le az Omniám, ami gyorsabb, szebb , és könnyeben kezelhetőbb , na meg okosabb, ja és persze olcsóbb is.

Ja igen qwerty... hát őszintén szólva én most már a virtuális billen is úgy tudok írni mint egy qwerty billel... ( Spb keyboard nagyon jó :) )

Egyetlen pozitivum a kijelző, de mint sokszor mondtam már az nem minden...

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) Malachi


Malachi
addikt

Annyira akartam, hogy jó legyen. :(

(#8) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

sajnálom, h ez lett, ami...

mondjuk...

hát, izé. A készülék maga így eléggé izé. :(((

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Elég lehangoló a teló!Nagyobb dobásra számítottam...

(#10) mrlujoak


mrlujoak
veterán

:(

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) amanoba


amanoba
őstag

pffffff......... :C nagyon kevés,szánalmasan kevés... :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#12) joey04


joey04
titán

gyenge.nagyon gyenge.és épp azokon a részeken gyenge amihez a se-nek köze volt.alapvetően jó a vas, de ez az se féle paneles rendszer egy katasztrófa.pár szokásos htc okosság javít valamit a helyzeten, de ez egy nagy semmi jó drágán.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Womb


Womb
senior tag

Hííj,de elkenték a száját szegény X1-nek.
De ami tény az tény,nincs mese,megmérettetett és könnyűnek találtatott.

[ Szerkesztve ]

(#14) eldiablo válasza Atlantis (#5) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#15) mrlujoak válasza joey04 (#12) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nyertem egy rekesz sört, köszi!
Fogadtam arra, hogy Te ezen cikk elolvasásakor a SE-t fogod okolni, azért, ami a tesztelőknek nem tetszik. Na, most hol van a fellengzős HTC X1-ezésed?!

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16) AS


AS
félisten

Nem nem... Itt winmobile 6.1 el van baj!! Aki nem tudja jól átformálni az megbukik, ennyi a lényeg.
Se -nek nincs tapasztalata ebben végül is nem okolom. Samsungnak, elég sok winmobile készüléke volt ( főleg Amerikában) HTC meg erre szakosodott.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17) Atlantis válasza eldiablo (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó, akkor nem késett. Akkor azt mondom, inkább késett volna, csak így nem kellett volna megjelentetni. Erről sem mossa le senki többé, hogy lassú vacak, ahogy a Diamondnál is még mindig az első kérdés az: télleg lassú?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) joey04 válasza mrlujoak (#15) üzenetére


joey04
titán

miért, mi a rossz ebben a készülékben? a panelek, azok kinézete, sebessége, használhatósága. ez az egyetlen amihez a se-nek köze volt, a többi rendben is van, ami a htc érdeme.egyébként nem HTC X1 ezt rosszul írtam, hanem HTC Kovsky (Venus).
a kirohanásod azért sem értem, mert a tesztek előtt leírtam, hogy a hd és a pro is jobb választás szerintem, nomeg az omnia is.így van, ez egy htc amire irtózatosan béna today plugin van ráerőltetve.ha ez a paneles hulladék lenne a HD-n vagy a Pro-n az elég gáz lenne, de szerencsére ott minden a htc érdeme.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) kovacsbeni


kovacsbeni
tag

Ez a teszt teljesen elfogult. Az Xperiat kipróbáltuk a mobilshown, de nem azt a változatot amit mindenki kipróbálhatott a SE pult-nál mert azon le volt fagyva az Igo ez által nagyon lassú volt és mindenki megnyitva hagyott mindent.... de az egyik kedves sony ericsson dolgozó ideadta a saját X1-ét, amin minden tökéletesen, és nagyon gyorsan futott...
Meg is lepődtünk, mert azt hittük hogy lassabb mint pl egy HTC Touch, de ezerszer gyorsabb. A HTC HD-t is kipróbáltuk, de az lassú volt(nagyon...nagyon....nagyon-nagyon...) Eddig az Xperia votl a leggyorsabb windows mobil amit valaha próbáltunk.
HTC-k csalódást keltőek, mert mindegyik lassú. Eddig favorizáltuk a htc-t is de már unalmas hogy nincs egy normális sebességű telefonja/normális tudás mellett.

(#20) bepe79


bepe79
addikt

``innentől viszont nagy kérdés, hogy a jövő Sony Ericsson okostelefonjai vajon milyen operációs rendszert kapnak majd. A UIQ-nak vége, a Symbian végleg átkerült a Nokia fennhatósága alá, a Microsofttal épp durci van, úgyhogy marad az Android és esetleg a Linux``

Az SE kijelentette nemregiben, hogy az o keszulekein ugyan nem lesz Android, ugyhogy az is kiesett. Tehat csak a Linux marad, azt meg nem nagyon tudom elkepzelni.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#21) Malachi válasza kovacsbeni (#19) üzenetére


Malachi
addikt

Na most akkor hogy van ez? Nagyon akartam egy ilyen telefont, de a teszt kiábrándító. Hiába próbálgatnám az üzletben 5 percig, akkor sem tudnék meg róla sokat. Ha nem működik akadozva, mint ahogy a videón, én elfogadom az egyéb hiányosságait.
Na most mi legyen. :F

(#22) fateless


fateless
veterán

Nekem tetszik ez a paneles elrendezés, mert mindig más és más részre van szükségem. 3-4 panel elég is lenne nekem. A gondom inkább azzal lenne, amit leítrak a tesztelők is, hogy 2-3 mp, mire bejön a választott panel. Ha ez 0,2-0,3 mp lenne, valamint a sebesség is javulna, számomra közel ideálissá válna ez a készülék.
Addig viszont távol marad tőlem a vágy a birtoklásra.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23) mrlujoak válasza joey04 (#18) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tökmindegy mivel mit magyarázol...
Egyszerűen már előre láttam - pontosabban láttuk, mert most legalább ketten msolygunk rajtad - hogy ha valami nem fog tetszeni a tesztelőknek, az csak a SE hibája lehet.
Mondom, 1-1 rekesz sört nyertünk... :DD

A teszthez inkább nem fűztem semmi tartalmi mondandót, mert a csapat nem enyhén elfogult ebben az évben a SE-nal szemben.
Elég, ha csak a proto C902 tesztjére gondolunk. Azóta se került a cikkbe frissebb kép, ami már nem a bizonyítottan rossz protodarabbal készültek.
Ekkora lehúzást, még az Apple iPhone sem kapott - na jó, lehet ekkora volt - a kisebb ám annál jobb hírek meg szinte elkerülte az oldal szerkesztőinek figyelmét.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#24) joey04 válasza mrlujoak (#23) üzenetére


joey04
titán

nekem mindegy, de ha visszaolvasol láthatod hogy régebben is az volt a nevetséges számomra, amit szintén a serián olvastam egyébként, hogy a htc lett meggyanúsítva azzal, hogy a TF3D egy másolat, méghozzá a se megoldásának másolata, holott az egy jobb, szebb, használhatóbb megoldás.és ekkor még Bogék egy árva szót nem nyilatkoztak erről a készülékről, de persze igen, most alakítottam ki a véleményem... :U
egyébként meg ha a panelek nem tetszenek, akkor az kinek a hibája szerinted?
az iPhone meg azért nem kapott ekkora lehúzást, mert ennyire nem rossz és lassú készülék.de azt a készüléket ne hozzuk fel ebben a topikban, abból csak baj lehet.

azt meg lesheted hogy sört vegyek neked

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) fateless válasza mrlujoak (#23) üzenetére


fateless
veterán

Lehetne az, hogy mindezt privátban tárgyaljátok meg? :K

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#26) kovacsbeni


kovacsbeni
tag

A sebességgel semmilyen gondunk nem volt, az IGO is futott rendesen, de lesz olyan igo amit külön erre terveznek ;)
Úgyis lesz szoftverfrissítés, de persze ez valahogy kimaradt a tesztből...

(#27) Malachi


Malachi
addikt

Megnéztem néhány teljesen friss "tesztet" a jutubon, és csodák csodájára egészen remekül működtek a telefonok. A végén még tényleg azt gondolom majd én is, hogy elfogult lett ez az írás.

(#28) Gubro válasza kovacsbeni (#19) üzenetére


Gubro
senior tag

Jó ez a felséges többes.
WC-re is együtt mentek?

(#29) Gergooo


Gergooo
csendes tag

Helló!

Ez az elfogult többes rólam szól ;)
Együtt mentÜNK showra, MINDKETTŐNKnek tetszett, és tényleg gyors. Nézd meg valahol boltba, vagy jútúbon, és meglátjátok... kipróbálTUK htcket és használhatattlanul szarok. LASSÚAK!!!!

(#30) Atlantis válasza fateless (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Kiváló javaslat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) AS válasza Gergooo (#29) üzenetére


AS
félisten

LOL, te meg próbálj ki egy gyári Omiát meg látjuk mi a gyors...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#32) soulweaver


soulweaver
csendes tag

A HTC és a Speedshop mennyire támogatja az oldalt?

Jól fizetnek? :F :F :F :W :W :W

(#33) AS válasza soulweaver (#32) üzenetére


AS
félisten

Ilyen szokás nyilvános forumon kérdezni.....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#34) soulweaver válasza AS (#33) üzenetére


soulweaver
csendes tag

De miért van az hogy csak a Mobilarénások fikázzák a telefont?

Előzőt elírtad, miközben számoltad a pénzt?

(#35) fateless válasza soulweaver (#32) üzenetére


fateless
veterán

Építőbb lenne azt kérni a tesztelőktől, hogy mivel ez egy nagyon várt készülék, egy-két hónap múlva kérjenek el egy másik készüléket tesztelésre, hogy láthassuk, mit segít a SW-frissítés, mint vádaskodni.

Van erre mód, Bocha, Bog? A FIAT után szabadon hívhatnátok X 1/2-nek a tesztet :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Szóval van egy jó minőségű készülék, a billentyűzete is tetszett a tesztelőknek, meg a kijelző is, de mivel a panelek nem a TouchFlo szintjén vannak, valamint a sebesség sem jobb, mint a többi WinMo 6 készüléké, így a tesztelők ki vannak akadva.
Nem nagyon értem, miért várták azt, hogy egy WinMo alapú készülék egyszerre megtáltosodik? Talán még nem volt szerencséjük kellő számú WinMo alapú készüléket tesztelni?

Egyébként a kedves szerzőpáros minden PDA-funkciókkal bíró készülékének tesztjén valahogy azt érzem, hogy nekik ez a sok mobitelefon után még mindig egy új, némileg ismeretlen terület. Letesztelik egy készülék néhány funkcióját, főleg azokat, amelyeket a mezei telefonokon is, és azokkal a képességekkel, amik miatt az ember egy oprendszeres okostelót vesz, nem sokat foglalkoznak.
Erősen javasolnám, hogy az ilyen készülékek tesztelésére alakítsanak ki olyan szempontrendszert, ami alapján a PDA jellegből fakadó tulajdonságok is kellően kivesézhetőek.

Mi van például a szervezőfunkciók szinkronizálásával? Milyen PC-s programmal lehet, mivel nem? A szerzők elintézik azzal, hogy Outlook megy rajta, oszt szevasz.

Milyen navigáció fut rajta? OK, az i-Go bebukott, de mi van a többivel? Valóban nincs kéznél másfajta progi, amivel kipróbálható lett volna?

És még folytathatnám...

[ Szerkesztve ]

(#37) Murderer69 válasza mrlujoak (#23) üzenetére


Murderer69
őstag

"mert a csapat nem enyhén elfogult ebben az évben a SE-nal szemben."

Ez szerintem nem elfogultság....Ez tisztán látás és hogy miért mert semmi érdemleges dolgot nem tud felmutatni az SE ebben az "évben"
És akkor csinálják ők is azt amit egy-két elvakult SE fan csinál mert majd jobb lesz idővel blablabla meg a tököm le is kel húzni ha hoki és nem tud semmit sem felmutatni ennyi.....

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#38) soulweaver


soulweaver
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=ZtcadwKZMdA
gyors;)
Amúgy az IGO futott rajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#39) fateless válasza PDA_FAN (#36) üzenetére


fateless
veterán

Mi van például a szervezőfunkciók szinkronizálásával?

Active sync :F

soulweaver: valóban gyors.
bár kétszer durván belassult ... mivel megakadt a netkapcsolatom :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#40) Gubro válasza Gergooo (#29) üzenetére


Gubro
senior tag

Akkor szólj a másik énednek, hogy ezt nagyon gyorsan hagyjátok abba, mert a dupla nick tiltott.
Látom, milyen IP-ről jöttetek.

Ez soulweaver-nek is szól.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kickass


Kickass
őstag

most jöjjön az h 'mondtam, mondtam, megmondtam' :F

(#42) soulweaver válasza Gubro (#40) üzenetére


soulweaver
csendes tag

iskola.../padtárs:D

[ Szerkesztve ]

(#43) Atlantis válasza PDA_FAN (#36) üzenetére


Atlantis
veterán

Ilyen hardver mellett miért ne lehetett volna normális, használható sebességet elvárni?

Azért a szerzőpáros már tett lett ezt-azt az asztalra, a Windows Mobile lehetőségeiről, bővítéséről pedig több külön cikk is született, esetleg nézz utána. Pl.: a téged érintő kérdésekről ez.

Navigáviós program kifejezés idehaza a legtöbb embernél az iGo-t jelenti. Ha ez nem megy valamin, az megkérdőjelezheti az eszköz hazai navigációra való alkalmasságát. Megnézhetik msr programmal, az tény, de az iGo az alap.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44) Bocha válasza soulweaver (#32) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Milliókat fizetnek nekünk, hogy lehúzzuk azokat a készülékeket, amiken amúgy hasznuk van és szeretnék eladni őket. Meg egyébként is olyan rohadt elfogultak vagyunk, ja. :D

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#45) Bocha válasza PDA_FAN (#36) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Jómagam a Mobilarénás pályafutásom előtt két évig tevékenykedtem a PDAMánia nevű weboldalnál, ahol szinte csak és kizárólag PDA-kat teszteltem, azelőtt pedig szintén egy PDA-s oldalnál voltam, szóval biztosan igazad van, köszi a kritikát! :)

Hogy a szervezőfunkciók szinkronizálásával mi van? Hát kérlek ugyanaz, mint az összes többi Windows Mobile alapú eszközével: XP alatt ActiveSync, Vista alatt WMDC. Más nincs. Erről egyébként több különálló cikket is publikáltunk.

Navival kapcsolatban valóban lehet, hogy elfogultak vagyunk, mert nálam a PPC-s navi kb. iGO-t jelent, plusz a magyar piacon is ez az egyeduralkodó, meg minden második tulajnak ez van, szóval igen, ez a legfontosabb dolog, mert ha teszem azt gépet vált valaki, akkor nem árt, ha a régi iGO-ja fut az Xperián is. A GarminXT-ből meg már régóta próbálunk szerezni PPC-s verziót, valóban nem az olvasókra tartozik, hogy miért nem kaptunk még, a lényeg, hogy rajta vagyunk. Más programot nem érzek érdemesnek arra, hogy egyáltalán kipróbáljam.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#46) joey04 válasza soulweaver (#32) üzenetére


joey04
titán

kattogj el a speedshop honlapjára, a főoldalon egyből az x1 fogad, amit nyilván nem akarnak eladni, ezért fizetnek hogy itt lehúzzák.okos :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) soulweaver válasza Bocha (#44) üzenetére


soulweaver
csendes tag

De de de de:D Akkor is:D
Ez sony ericssson az meg htc és tudom htc gyártja elvileg de mégis sony ericsson és ezért ez azt jelenti ha nem mást jelent hogy mégis a htc fizethet hogty lehúzzátok a sony-t.Mert ők már beszedték a pénzt a fejlesztésért és mostmár mindegy nekik hogy megy a sony. Ezeknek a konspirációtheóriáknak alapja van;)

(#48) Womb


Womb
senior tag

Hmm...néhány emberke nagyon vagdalózik,mert a csúnya rossz Mobilarénás bácsik bántották az X1 de nem baj,mi is jól visszabántjuk a HTC-t,mert az nem a barátunk.

Miért nem vagy objektív,ha már szerinted,a Mobilarénás teszterek nem azok??
Mond meg szépen a véleményed,ahogy jól nevelt emberfia teszi.
Viselkedj úgy,mint ha a élőben fejtenéd ki a véleményed,nem pedig a monitor mögé bújva bátorkodsz,fogatlan kígyó módjára.

(#49) Gubro válasza soulweaver (#47) üzenetére


Gubro
senior tag

Na akkor most következett el a pillanat: állj le mindhárom nickeddel, ha nem megy, szívesen segítek.

(#50) soulweaver


soulweaver
csendes tag

Nem vagdalózok csak kifejtettem a véleményem az én magam sajátos módján.
Tehát: a Sony Ericsson Xperia X1 sebességével semmi gond, sokmindent tud, szinte mindent ami kellhet. Nem találtam benne semmilyen kihágó problémát.Lehet hogy valakinek a htc az álomtelefon sokáig nekem is az volt és mindeképpen megvédi azt de mostmár hogy láttam ezt sokkal inkább ez kéne. Paneleket lehet még rárakni, akár htc-set is! Netezni msnezni simán jó, qwerty billentyűzete is korrekt, és külön tetszik az ékezet kezelése is.
A htc Diamond/HD/Pro is jó telefonok, de mindegyik egy kicsit lassúnak tűnik. A menüjével sincs komolyabb probléma és az is korrekt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.