Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Erről van szó, korrekt hozzáállás.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2) Infernohun


Infernohun
tag

Bocsánat kérés a Sonytól :Tiszteletre méltó....hát igen ez Japán... :R (remélem nem gond a link)

[ Szerkesztve ]

(#3) hoffman_ válasza Infernohun (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Korrekt a cikk, én is így gondolom, teljes mértékben.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) heihachi válasza Infernohun (#2) üzenetére


heihachi
addikt

Ha lenyúlták volna a bankkártya és személyes adataimat, akkor ettől nem lennék boldogabb.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5) #51736960 válasza heihachi (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

bocsánatot kértek, ez is valami... (bár sokra nem megyünk vele, ez tény)

amúgy kíváncsi lennék, hogy pölö magyarországon mikor fog az előfordulni, hogy egy felelős pozícióban levő személy kiáll a nyilvánosság elé, és meghajolva bocsánatot kér az elkövetett hibáiért :U

(#6) blint63


blint63
tag

"aki érintett az ügyben, mindenképpen igényeljen új kártyát"

És állják a költségeit? :F

(#7) Morden24 válasza #51736960 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

magyarországon mikor fog az előfordulni

A meghajláshoz gerinc kell.

Sectumsempra - For Enemies

(#8) anulu


anulu
félisten

ez a PSN Plus csak egy mézesmadzag... tekintve, ha valamit letöltesz / használni akarsz, akkor aktív előfizetés kell. a 30 nap lejárta után semmi nem fog működni.
nem kárpótlás ez, hanem trial :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) Jarlaxle válasza Infernohun (#2) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

A hajlongas az ingyen van, majd ha fizetik az uj bankkartya igenylest akkor mondom azt hogy tiszteletre melto.

(#10) Rigel77 válasza anulu (#8) üzenetére


Rigel77
tag

Neked soha nemi nem jó. És igen vannak olyan dolgok amik maradnak plus lejárta után is. Avatarok , kedvezményes játékvásárlások, témák . Ezek mind maradnak ha letelik a plusban az 1 hónap. De úgy látom nálad csak a CFW ami hasznos , ami eredeti dolog abban csak a hibát keresed. :W

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#11) dabadab válasza Rigel77 (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Neked soha nemi nem jó."

Nemi vacak promoajandekot teriteni normalis karterites helyett azert tenyleg nem a vilag legelegansabb es legtamadhatatlanabb dolga.

DRM is theft

(#12) dilipok válasza dabadab (#11) üzenetére


dilipok
veterán

Ha viszont igy allunk neki, akkor azt se felejtsuk el, hogy alapjaban veve egy ingyenes szolgaltatasrol van szo. Akkor tudnam inkabb jogosnak venni a panaszt, ha pl mint a boxnal, fizetni kellene a multiert.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#13) heihachi válasza dilipok (#12) üzenetére


heihachi
addikt

Itt most nem a "kiesett" "havidíjért" kell kárpótolni, szóval teljesen mindegy, hogy fizetős, vagy sem.

Itt azért kárpótolnak, mert okoztak vele egy csomó szopást. Igényelhetsz új bankkártyát (ami ha szarul választ az ember bankot, mint pl én, akkor 1 nap szabadságba is kerül), tilthatod le az előzőt, reménykedhetsz, hogy nem lopják el az accodat, és reménykedhetsz, hogy személyes adataiddal senki nem fog visszaélni, hogy email címedet nem fogják spamküldésre használni, stb, nem tudom mik férnek még ide bele, az adatoktól függ, amiket megszereztek/elloptak. Ezért kell kárpótolni az embereket (már akit, engem pl nem, pedig van PS3-am), és ezért nevetséges egy avatar, vagy egy háttér, vagy 30 nap próbaidő.

Nem mellesleg azokat az embereket akik emiatt elpártolnak a Sonytól kellene visszacsalogatni. Az ezekkel a dolgokkal nem fog menni.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) Rigel77 válasza dabadab (#11) üzenetére


Rigel77
tag

Azért vitatkoznék vele erről a vacak "promoajándék" dologról.
Mint írtam van benne olyan dolog ami marad a plus lejárta után is. A másik dolog hogy a pluson kívül más is lesz . Legalábbis ezt mondták.
Mivel nem ismered a plus következő 1 hónap tartalmát , elég nehéz helytálló véleményt mondani róra. Ja de lehet előre sírni. Mert az trendi.

Egyébként te milyen kártérítést akarsz ? Fizessen a Sony pénzt neked ? És most komolyan érdekel te mit tartanál reálisnak , és persze a realitás talaján maradva.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#15) elithun


elithun
őstag

És, hogy derítették ki azt, hogy az Anonymus csoportnak nem volt hozzá köze? :F

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#16) dabadab válasza elithun (#15) üzenetére


dabadab
titán

Megkerdeztek 4chanen. Gondolom. :P

(#14) Rigel77: az egyhavi PS+ korrekt karpotlas azert, hogy jo darabig allt a PSN, a szemelyes adatok meg foleg a hitelkartyaadatok elveszteseert viszont valami komolyabb karterites kellene.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) ollie válasza blint63 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szinte sehol nem kell fizetned a bankkártyáért, persze itt, Magyarországon ez kivétel. Ettől még lehet, hogy fizetik neked, ha megkérdezed.

***

(#18) hoffman_ válasza ollie (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én pont ma offoltam a K&H kártyámat, mert nagyon ganyé(pénzügyileg) volt, pláne, hogy szar számlát csináltam hozzá. Illetve nem szart, csak egyetemistáknak túl übert. Elég drágán jöttem ki évente, plusz a kártyadíj. Ha nem egy év után csinálom, akkor a megszüntetés is 5k.

De hogy pozitív is legyek nem olyan rossz a helyzet azért Mo-n sem. Az új számlám MKB-s, és egy forintomba se kerül. A számlanyitás szintén free, a bankkártya is. Nem akarok nagy számokkal dobálózni, de szerintem igen nagy hányada esik 18-26 közé a gémereknek, így tehát problem solved, nem kell bankkártya és egyéb díjak miatt sírni, jó helyen kell csinálni.

Ofkorsz, akkor is kellemetlen/bosszantó az eset, ezt aláírom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) zsigus válasza anulu (#8) üzenetére


zsigus
őstag

anulu:

Az előfizetésre való korlátozás csak az "ajándék" játékra vonatkozik, amit az előfizetés mellé kapsz havonta (de 30 nap alatt csak végig tud tolni egy játékot mindenki).
De pl. az akciós, PS+ tagoknak leértékelt játékokat használhatod az előfizu lejárta után is (bár tény, hogy Mo.-on nem sokan vannak akik fizetni tudnak PS Store-on).

Emellett viszont még lesz ingyenes tartalom is minden régióban, hogy ez mi lesz azt nem tudni, de a Sony-nál lehet játék, film vagy zene is akár, sőt több dolog is egyszerre.

Más:

Nem tudom egyébként, hogy konkrétan mit vártok még el?
A hivatalos közleményekben nem volt szó a kártyaadatok kikerüléséről, és a CCV számok sem kerülhettek ki a Sony szerint (a pletykákat hagyjuk, mert tuti, hogy lesz még egy pár, és hivatalos megerősítést nem kapott egyik sem). A többi személyes adat mindenkiről megtalálható a FaceBook-on vagy hasonló oldalakon (név, cím, e-mail, születésnap) a jelszó pedig meg lett oldva, hogy mindenki csak a saját gépéről tudja megváltoztatni.
Azért pedig mert nem volt 2 hétig PSN nem fognak óriási kártérítést osztogatni.

Persze ettől függetlenül sajnálatos az eset, mert itt nem önszántukból adták ki az emberek az adataikat (mint a közösségi oldalakra), de 77 millió embernek nem fognak nagy összegű kártérítést fizetni az tuti, már így is megviselte őket anyagilag ez az egész (és ki tudja, hogy a jövőbeni fejlesztéseket mennyire befolyásolja majd, anyagi szempontból).
Persze kompenzáció kell, mert ezt el is várják az emberek egy ilyen eset után.

Sztem rendben van a csomag (ha a PlayStation szórakoztató tartalom alatt egy normálisabb teljes játékot értenek akkor főleg), bár még a további részleteket várjuk meg, és aztán mondjon mindenki véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#20) dabadab válasza zsigus (#19) üzenetére


dabadab
titán

"A hivatalos közleményekben nem volt szó a kártyaadatok kikerüléséről"

De. Egeszen konkretan az, hogy tizmillio kartya adatai vagy kikerultek, vagy nem, fogalmuk sincs. Par gyanus eset mar elokerult, amiben a PSN-en hasznalt kartyak adataival eltek vissza, bar azt igazan nem lehet tudni, hogy ezek tenyleg a PSN-es betoresnel kompromittalodtak-e.

"A többi személyes adat mindenkiről megtalálható a FaceBook-on vagy hasonló oldalakon (név, cím, e-mail, születésnap)"

Ez viccnek gyenge volt, azt meg nem hiszem, hogy komolyan gondoltad volna.

"a jelszó pedig meg lett oldva"

Persze, leszamitva az ilyen eseteket.

"de 77 millió embernek nem fognak nagy összegű kártérítést fizetni az tuti, már így is megviselte őket anyagilag ez az egész"

Erre akkor kellett volna gondolni, amikor nem vedtek rendesen a kezelt adatokat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) zsigus válasza dabadab (#20) üzenetére


zsigus
őstag

Jó, csak már elegem van már ebből az egészből.
Megértem azt, hogy most ez nagy szenzáció, csak az a baj, hogy ha erről az esetről van egy hír, akkor abból mindig "linkelőverseny" lesz, és forrás nélkül, hivatalos adatként beállítva jönnek a kamu hírek, amit sokan elhisznek.
Ráadásul a kompenzációval sincs senki megelégedve, pedig a dolog fele még nincs is tisztázva , hogy pontosan mi lesz ebből (kivéve a 30 nap PS+-t, ami sokak szerint felháborító. miért is? mert egy 12 Fontba kerülő szolgáltatást ingyen használhat mindenki?).

[ Szerkesztve ]

(#22) dabadab válasza zsigus (#21) üzenetére


dabadab
titán

"forrás nélkül, hivatalos adatként beállítva jönnek a kamu hírek"

Pl. az, hogy "a hivatalos közleményekben nem volt szó a kártyaadatok kikerüléséről"?... :U

Egyebkent meg persze, hogy hir, az eddigi legnagyobb adatvesztesi ugy, persze, hogy rettenetes botrany van belole, foleg ugy, hogy egyre-masra kerulnek elo azok a reszletek, miszerint a Sony retteneteseket benazott (passwordok plaintextben (jesszusom!), patcheletlen Apache na meg persze az, hogy legalabb egy hetig ultek az ugyon)

"a 30 nap PS+-t, ami sokak szerint felháborító. miért is? mert egy 12 Fontba kerülő szolgáltatást ingyen használhat mindenki?"

Nem, hanem mert egy ilyen botrany utan csak addig jutottak el, hogy egy marek uveggyongyot szetszorjanak. Ennel azert tobbre lenne szukseg.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) zsigus válasza dabadab (#22) üzenetére


zsigus
őstag

"forrás nélkül, hivatalos adatként beállítva jönnek a kamu hírek

Pl. az, hogy "a hivatalos közleményekben nem volt szó a kártyaadatok kikerüléséről"?... :U"

Igazad van rosszul fogalmaztam, itt elsősorban arra akartam célozni, hogy nem úgy volt a hivatalos közleményekben, hogy kikerültek, hanem lehetséges, hogy kikerültek. Nem mindegy.

"Sony retteneteseket benazott"

Ez így van, de ezek után kíváncsi leszek, hogy más cégeknél nem tartanak e vizsgálatot, mert sztem nem csak ők az egyetlenek akik "bénáznak".

Egy régi hírben pl. az áll, hogy állítólag az MS-hez is betörtek 2007-ben, csak az MS tett róla, hogy ne legyen nagy visszhangja a dolognak. Hogy igaz e vagy sem azt nem tudom.

(#24) anulu válasza Rigel77 (#10) üzenetére


anulu
félisten

az azért erős, h nekem semmi sem jó. csak valahogy nincs arányban 3-4 avatar / háttérkép (de még 50 se) és a személyes adataim...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Rigel77 válasza anulu (#24) üzenetére


Rigel77
tag

Hüüüü kikerültek a kamu USA/UK/JAPÓ adataid ? Egyedül a Magyar reg lehet fontos. De az is lehet kamu ha van neked . CFW mellet nem hiszem, hogy eredeti adatot adtál meg .

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#26) r3dsnake válasza Rigel77 (#25) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

azért 77millió userből nem csak kamureg volt. kivéve azokban az országokban, ahol nincs hivatalosan psn. egyetértek azokkal, akik szerint nevetséges ez az ingyen psn+ dolog. egy hónap promo egy fizetős szolgáltatásból, hátha előfizetnek még többen. vicces, hogy még ekkora bakinál is a sony fog jól járni végül

(#27) anulu válasza Rigel77 (#25) üzenetére


anulu
félisten

a) azert mert CFW-zek, nem egyenlo azzal, h kamu minden
b) magyar reg-em valos adatokat tartalmaz, UK fake, valoban
c) 3.55 ota CFW-zek, elotte OFW volt csak, PSN-nel minden massal

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) velizare válasza Rigel77 (#25) üzenetére


velizare
nagyúr

a helyzet ennél messze komolyabb. nemcsak a 77 millió psn felhasználók adatai kerültek ki, hanem pár nappal előtte konkrétan elloptak egy archivált, 25 millió ügyfél adatait tartamazó 2007es adatbázist, benne 10700 osztrák, német, holland és spanyol ügyfél személyi bankkártyaadataival, valamint 12700 nem-us ügyfél bankkártyaadataival. ezek nem a PSN hálózat előfizetői, hanem az SOE (mmo játékok, pl. Everquest I-II, Vanguard, Pirates of the Caribbean, DC Universe, stb.) ügyfeleit érintik.
szerencse a szerencsétlenségben, hogy a legtöbb hitel és bankkártya, ami 2007ben még érvényes volt, mára már nem az.
ez az adatlopás pár nappal a psn-es előtt történt, de csak a psnes törés után egy héttel később derült ki.

http://www.bbc.co.uk/news/technology-13256817

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.