Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoja™

    őstag

    válasz xenom0rph #10193 üzenetére

    Idézet az első hsz-ből:

    ,,A Lítium-ion és a Lítium-Polimer akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet, ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék, utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.
    A Lítium-ion és Lítium-polimer akkumulátorok töltését egy és CSAK egy féle módon lehet elvégezni. Az úgynevezett "csodatöltők" és "gyors töltők" a lítium akkumulátorok esetében NEM LÉTEZNEK. A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Lítium-ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK a SAJÁT töltőjével. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.
    A lítium-ionos, Lítium-polimer akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól.
    Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg."

    Ezt még kiegészíteném azzal, hogy a telefon töltője kapcsoló üzemű, magyarán, ha a telefon nem kér enni, akkor a töltő nem tölti.
    Szvsz tök mindegy, hogy a teljes feltöltés után a töltőn hagyod-e vagy sem, ezért van töltés vezérlő elektronika a telefonban.
    Viszont ha megfogadsz egy tanácsot, akkor erőforrás igényesebb dolgokat nem végzel töltés közben, mert az akkor keletkező plusz hő hosszútávú hatásai nem épp kifizetődőek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés