Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Örülök a HEVC terjedésének, kisebb tárhely, kevesebb sávszél igény..

(#2) Exelsior


Exelsior
senior tag

egy a fejlődik ám mobil szegmensen is az tuti. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#3) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

A 805 is 64 bites lesz?

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#4) alevan


alevan
őstag

Magasabb DirectX szintet támogat a Qualcomm mint az Nvidia?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) tjb007 válasza Seangaijin (#3) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, az 32 bites.

(#4) alevan

Nem, a K1-nél is 11.2.
-------------------------------
Az az év későbbi része meg egészen pontosan Q3, az ezekre épülő termékek pedig a legoptimistább becslés alapján az utolsó negyedévben kerülhetnek piacra.

[ Szerkesztve ]

(#6) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Tényleg nem kötekedésből írok, de pár 100 mW helyett nem lehetne pár tized Wattot írni? Sokkal megfoghatóbb mennyiségnek hat. :))

(#7) nicu71


nicu71
addikt

Viharbanszületett Danaerys ajánlásával! :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#8) nbg válasza nicu71 (#7) üzenetére


nbg
senior tag

Nemtom mi volt a grafikus célja, de ez egy eléggé süldő sárkányka lett... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#9) azopi74


azopi74
addikt

Na végre megjelent a hír. Akkor most mit is csinált a qualcomm a szájából? Minek a 64 bit? Minek a 8 mag? Sok kisteljesítményű mag helyett jobb a kevesebb nagy teljesítményű mag? Hülyeség az nV féle alacsony-magas órajelű blokkokra osztó 4+1 tegra-s megközelítés is, és az ARM 4+4-es Big.LITTLE is? Na ez egyszerre 64 bit, 8 kisteljesítményű in-order mag, ami ráadásul az nV és az ARM lefikázott megoldásait keresztezi. 4 magos alacsony + 4 magos nagy órajelen hajtott cluster - de mind szutyok Cortex A53. WTF? Ez hatalmas bukás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Ez a 615 nem semmi :) Bár nem tudom mennyi ezeknek a teljesítményük egy régebbi 1 magos procival szemben. Szerintem nem sok, bár telefonokba jelenleg ez is sok.

(#11) azopi74 válasza jozsef8 (#10) üzenetére


azopi74
addikt

Néhány szintetikus tesztet leszámítva megközelít majd két Krait vagy Cortex A-15 magot :)

(#12) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Érdekes, hogy a Windows sehol sincs a tablet piacon, sőt a DX-et is kikezdték az utóbbi időben, mégis mindenki DX támogatásra hajt. Kíváncsi vagyok ez a M$ ****** a passzát szelet is hozzáállás mikor fog megtörni...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) beast27


beast27
senior tag

Jól látom, 615 - 8 mag?!?! :Y :Y

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#14) azopi74 válasza beast27 (#13) üzenetére


azopi74
addikt

Na de milyen mag? Ez nem big.LITTLE, hanem little.LITTLE :) MTK és társai nyomdokába lépett a qualcomm is.

(#15) Szoszo94 válasza azopi74 (#14) üzenetére


Szoszo94
őstag

Olcsóbban kijönnek így és mennyivel eladhatóbb, ha azt mondják nyócmagos ;)
Az a kis százalék, aki pedig tudja miről van szó, majd kap valami erőset, persze jóval többért.
Nem tetszik nekem már ez a Qualcomm, pár éve letettem már róluk. Ami jó, az drága, ami olcsó, az sok kompromisszummal használható csak sajnos.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#16) tjb007 válasza azopi74 (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Olcsó 64bites LTE-s SoC kell a kínaiaknak, megkapják. Snapdragon 805-tel nem lehet oda betörni.
Bukás lesz......majd meglátjuk. A 8x26-ra is azt mondták (lehet, hogy épp te is), hogy bukás lesz. Meg lehet nézni mennyire lett bukás.

(#17) vicze válasza azopi74 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Na akkor tisztázzunk egy-két dolgot.

@tjb007: A K1 Kepler CUDA magokra épül, max. DX11.0-t támogat ahol többet írtak az elírás. Sőt a Maxwell is csak DX 11.0-t tud nem többet.

@azopi74: Nem csinált senki semmit a szájából. Sokadszorra is leírjuk, hogy a tudatlan marketinges managert a kijelentése után egyből el is távolították a cégtől.

Hát a nyolc az sajnos az ami, és most a Qualcomm enged a piaci "igénynek" és könyörtelenül szembe megy az MediaTekkel. A kínai OEM-ek részéről az olcsó 8magos(igen little.LITTLE) az igény akkor odadobják ezt mint kutyának a csontot, ne. Árban a majdani MTK alá mennek jó pár hónappal előttük piacra hozzák, és árban is alájuk tudnak menni, így 1-1-ben próbálják ellehetetleníteni a konkurenciát. Ez van.
MediaTek kikényszerített egy olyan csatát amit végső soron nem nyerhet meg és ez a Qualcomm válasza, még ragozhatnám, de felesleges remélem érted.
Ázsián kívül kis eséllyel fogsz találkozni ezzel a 8magos csodával.

[ Szerkesztve ]

(#18) emre33


emre33
addikt

HVEC/H.265 Adreno 330 gpu is tudná, ha írnának hozzá szoftveres codecet?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#19) tjb007 válasza vicze (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

Ez speciel csak a 64 bites dologra igaz. A nyolc magra jogosan mondhatná a seggcsinálást.

[ Szerkesztve ]

(#20) azopi74 válasza Szoszo94 (#15) üzenetére


azopi74
addikt

" és mennyivel eladhatóbb, ha azt mondják nyócmagos"

Sőt, ha azt mondják, hogy 64 bites nyócmagos, az biztosan négyszer jobb, mint a 32 bites négymagos, egyszerű matek :)
Hát Kínában érdekes emberek élhetnek, ha ott ilyesmi marketinggel lehet eladni a népeknek a telefonokat. Mifelénk vagy ért az ember a dolgokhoz, és akkor nem lehet ilyen hülyeséggel beetetni, vagy nem ért hozzá, nem is érdekli, azt se tudja, hogy mi az a SoC, meg mi az a CPU, de akkor meg azért nem fogékony az ilyenre.

(#21) Abu85 válasza emre33 (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ittiam ír OpenCL-es dekódert hozzá. Az bármin fut, ami támogatja az OpenCL 1.1 Full Profile-t, de nyilván az ARM támogatása miatt újabb Mali-kon megy majd a legjobban. Mindenesetre az Ittiam nem hiszem, hogy bezárja az ajtót, ha xy gyártó odamegy támogatásért. Végtére ez nekik is csak üzlet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) VaniliásRönk válasza azopi74 (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Olyannal sem találkoztál még gondolom, aki büszkén újságolta, hogy neki bezzeg 2GB-os VGA-ja van...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) Szoszo94 válasza azopi74 (#20) üzenetére


Szoszo94
őstag

Akkor tifelétek normálisabb emberek élnek, mifelénk mikor kiejtettem a számon, hogy négymagos telefonom van (tavaly, MTK powa) egyből mindenkinek leesett az álla és olyat akart. :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#24) azopi74 válasza tjb007 (#19) üzenetére


azopi74
addikt

Ott van az apróbetűs részben: :)

"Kepler supports DX11.2 with Hardware Feature Level 11_0."

De szerintem az Adreno 4XX sorozat is.

(#25) azopi74 válasza tjb007 (#19) üzenetére


azopi74
addikt

"A nyolc magra jogosan mondhatná a seggcsinálást."

Meg a big.LITTLE és a Tegra féle megoldások ekézésre, azt, ha jól emlékszem maga a CEO, Paul Jacobs követte el...

(#26) vicze válasza tjb007 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen kiscsillag. :DDD Igen* (*Nem)

Hát a 8mag is magánvélemény volt szintén, hivatalosan csak a ominózus videóválasz volt. :P
Amúgy egyetértek, mert tényleg maguknak mondnak ellent. A cél szentesíti az eszközt...

@azopi74: De nem big.LITTLE-t csináltak, hanem Little.Little-t, szóval hol a probléma? :P

[ Szerkesztve ]

(#27) azopi74 válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


azopi74
addikt

Most, hogy így mondod, egyszer megkérdezte egy ismerősöm, hogy gigás VGA-m van, és mit érdemes szerintem venni, hirtelen nem tudtam mire vélni a dolgot, szóval mondtam neki, hogy nekem a GTX 660 tűrhetően muzsikál, amúgy azt hiszem, 2 gigás, erre egy hét múlva elújságolta, hogy negyedárban megkapott egy ugyanolyan VGA-t, egy szintén 2 gigás GT 610-est, akkor az. Gratuláltam neki :-)

(#28) azopi74 válasza vicze (#26) üzenetére


azopi74
addikt

"Amúgy egyetértek, mert tényleg maguknak mondnak ellent. A cél szentesíti az eszközt..."

Nem az Apple-től tanultak kommunikációt? :)

(#29) Cobra. válasza azopi74 (#24) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen, szoftveresen támogatja a 11.2-t, ami kb semmire nem jó.

(#30) tjb007 válasza azopi74 (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valóban mondott olyat, hogy színtiszta PR fogás az egész, ami mondjuk igaz is, de ez még nem zárja ki, hogy ne csinálhatnának ilyent. Profitorientált vállalat, erre van igény, ők meg teljesítik.

(#26) vicze1

Kínában mondta ezt egy sajtóeseményen.

„In addition Kepler will be the first mobile GPU that supports key API specifications such as OpenGL 4.4, DirectX 11.2, and CUDA™ 6.”

Ennél meg már nincsen csillag ;]

(#31) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ultramobil szinten nem kritikus a 64 UAV támogatása, ami igazából a feature_level_11_1 legfontosabb funkciója. Az ok pedig egyszerű. Egy HDAO-t bekapcsolunk és vége az ultramobil szint tűréshatárának. Még egy compute effekt és zuhan az fps 10 alá is. Szóval itt nem számít, hogy ki mit ír a DX-hez. Maga a teljesítmény olyan dolgokra lenne jó, mint amiket az Intel kidolgozott anno az IGP-kre ... compute shaderes HDR és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) azopi74 válasza Abu85 (#31) üzenetére


azopi74
addikt

A 11.1 és 11.2 között meg feature szinten egyedül a tiled resources a különbség, ami szintén nem nagyon értelmezhető ultramobil SoC-ok esetében, ugye?

(#33) Abu85 válasza azopi74 (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tiled resources az opcionális követelmény. Ha valami azt nem támogatja, akkor az nem baj. De nem kötelez erre senkit az MS. Meg eleve a tiled resources is egy picit gyerekcipő még. A TIER1 szint a minimum, hogy működő legyen, a TIER2 már picit jobb a shader feedbackkel, de még mindig hiányzik a tile-pool, amire kell majd egy harmadik szint. Ezt az MS nem építette be, belátható időn belül nem támogatja majd a többség, csak a GCN architektúrára pedig felesleges egy ilyen komplex fícsőrt felhúzni. Az AMD ezt eleve elintézi magának a saját API-val.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) #25954560 válasza azopi74 (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem kizart h a 64bit jo lesz szervereknek. igaz az intel is nagyon nyomul h csokkentse a teljesitmenyigenyet, de egyelore eleg sokan gondoljak ugy h 64bites arm alapu szerverekkel lesz mit keresni a piacon.

(#35) Mate válasza Abu85 (#33) üzenetére


Mate
nagyúr

Mindenki szidja a DirectX-et amikor csak tudja, ennek ellenére senki nem lép fel ellene komolyabban. Vagy csak én látom így a dolgot?

(#36) Sir Ny válasza azopi74 (#27) üzenetére


Sir Ny
senior tag

megkerdezte, hogy mi a fontos, es azt modntad, a 2 giga? ugyi vagy.

-

(#37) Mate válasza azopi74 (#20) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálunk ugyan úgy hülyíthető ezzel az ember.

HD logó, 1 TB, cooler master, samsung. Meglátják és veszik pedig sík hülyék hozzá, aztán nyavalyognak, hogy lassú pl. a pc, pedig 1 TB....

(#38) azopi74 válasza Sir Ny (#36) üzenetére


azopi74
addikt

Olvasd vissza a hsz-t és értelmezd. Nem kérdezett ilyesmit. Csak annyit, hogy nekem hány gigás, amin olyan szépen futnak a gamek nekem meg nem volt energiám elmagyarázni, hogy mekkora hülyeséget kérdezett.

(#39) azopi74 válasza azopi74 (#38) üzenetére


azopi74
addikt

Meg azt is kérdezte, hogy milyet érdemes venni (nem azt, hogy mi a fontos), én meg elmondtam neki, hogy milyenk GPU-kban gondolkodjon Radeon vagy GeForce fronton, ha elfogadható minőségben akar játszani is. De az úgy látszik, túl bonyolult volt, benne valahogy a 2 Giga maradt meg. (Ami nem tudom, honnan jöhetett neki, én még nem is hallottam ilyesmiről korábban, hogy RAM alapján "kategorizálni" a VGA-kat, biztos néhány vérpisti terjeszti ezt a baromságot - ennyi erővel akár a GPU órajelével is összemérhetnék őket :D )

(#40) #65675776 válasza azopi74 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez nem kell Kínába menned. Mo ugyan ez. Nem véletlenül van nagy piaca a Lenovo telefonoknak.

(#41) VaniliásRönk válasza azopi74 (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem meg az összes ismerősöm, aki (csak) azt hiszi, hogy ért a számítástechnikához (miközben halvány segédfogalma sincs róla) a VRAM mérete alapján kategorizálja a kártyákat. Amikor próbáltam magyarázni, hogy miért nem elsősorban az alapján kell megítélni egy kártyát, akkor először az értetlenséget lehetett látni a szemükben, aztán jött a csalódottság, utána pedig többnyire a tehetetlen düh. De mivel minden igyekezetem ellenére sem sikerült felfogniuk miért nem a VRAM mérete az elsődleges, így a továbbiakban is ezt tekintették mérvadónak.
Nem szoktam erőltetni a dolgokat, így egynél többször egyikkel sem próbálkoztam, és persze tanácsot sem kértek soha, hiszen ők értenek hozzá.
Az pedig rém egyszerű, hogy miért a GT 610-et vette. Mert azt hitte, hogy jó boltot csinált az olcsó, de mégis "kétgigás" kártyával.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) azopi74 válasza #25954560 (#34) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, nagy a nyomulás az ARM-es mikroszerverek körül, és ide bizony kell a 64 bit, mégpedig azonnal. De a Calxeda csődje nem túl jó jel, illetve az, hogy a finisben elfogyott a befektetők türelme. (Talán az Intel Avoton érkezése miatt? Úgy tűnik, sikerült a megelőző csapás)

De itt egyébként ultramobil soc-okról volt szó, és nem én mondtam hogy ide nem kell a 64 bit, hanem a qualcomm azóta menesztett marketing fejese :)

(#43) azopi74 válasza #65675776 (#40) üzenetére


azopi74
addikt

Itt Mo-n Lenovo telefonok? Én nem sokkal találkoztam. Max. néhány szürkeimportos sufnigéesemben. De se hivatalos retail csatornákon, se szolgáltatónál nincsen. Pedig Vibe széria nem rossz, de gondolom nem azok adják az eladások nagy részét.

(#44) Cassi


Cassi
senior tag

"Ez a SoC tehát sok újítást nem hoz, de Snapdragon 805 érkezéséig kihúzza vele a cég."

A Digitimes szerint a Nexus 6-ban 810-es lesz, annak viszont szeptember táján érkeznie kellene, ha a Google nem akar eltérni a szokásaitól.

(#45) #65675776 válasza azopi74 (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Környezetemben, és PH!-n is elég sokaknak van. De más MTK SoC-os telefonja is. Mind ugyan arra a koncepcióra épül: sok, de gyenge, kis fogyasztású és kis helyigényű mag.

Mondjuk a Lenovo jól csinálja. Most már két Európában nem forgalmazott brand is a kezében van. De jó már nekünk.

(#46) azopi74 válasza #65675776 (#45) üzenetére


azopi74
addikt

Motorolát se forgalmazzák egész Európában? Azt hittem, csak mo-n nincs.

(#47) #65675776 válasza azopi74 (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legtöbb készülékük így sem jut el Európába. Hiába van több helyen is úgymond képviseletük. Nem véletlenül volt nagy hír, hogy a Moto X UK-ben piacra kerül.

(#48) vicze válasza Cassi (#44) üzenetére


vicze
félisten

Hát persze... :U Ők már csak tudják... szokásos infóbulvár.

@daa-raa: Jön a UK-be és németekhez a Moto Maker is még idén.

[ Szerkesztve ]

(#49) Meteorhead válasza azopi74 (#27) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Valahogy nekem is hányni támad kedvem, amikor meglátom óriásplakátokon, hogy:

Core-i7!!!!!
4GB Memória!!!!
4GB Video!!!!!!
99.999 Ft!!!!!!!!!!!

És akkor egy második generációs ULV Intel prociról beszélünk, valószínűleg egy 4GB-os SD kártyával, mint memória, és 4GB-nyi ingyen mozi trailerrel.

De ez kell a népnek. Nem értem én hogyan juthattunk idáig.

(#50) Cathulhu válasza vicze (#17) üzenetére


Cathulhu
addikt

MediaTek kikényszerített egy olyan csatát amit végső soron nem nyerhet meg

Majd tesznek rola a kinai hatosagok, hogy megnyerje.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.