Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

"A Core 2 Duo E6600 az első Core 2 Duók idején bemutott 65 nm-es Conroe mag köré épült 4 MB másodszintű gyorsítótár kíséretében. "

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

A teszt alapján azt szűrtem le hogy ha például fullHD-ban szeretnék játszani akkor bőven elég ezek közűl a procik közűl vmelyik és jobban megéri inkább VGA-ra költeni és ha véletlenül nem elég akkor ott van a coreunlock vagy a tuning:)

(#3) misx


misx
senior tag

Hasznos cikk, még csak átfutottam, azonban a dőlt betűs rész megragadta a figyelmem. Valóban igaz, hogy egy átlagember a jobb CPU-k erejét nehezen használja ki. Én is kódoltam már videót, amikor nagybátyámnak kellett átvenni a családi mozijait, de valóban ki lehet várni a végét, nem vészes (még P4-gyel is csináltam anno). Mostanában sokat töprengtem azon, hogy vegyek-e négymagos Intel-t vagy sem, aztán úgy döntöttem, hogy nem. A jelenlegi játékok két szálon is remekül futnak, ráadásul a régi programoknál (mivel nosztalgia mindig kell, pl. Splinter Cell részek) még hátrány is lehet, mert ott még a Ghz számított. Az "időtállóság" fenntartása más kérdés, de úgy gondolom, Core2Quad még lesz egy ideig a piacon (ha meg nem, ott van a használt piac). Ezért is nem hoz lázba a Core i5/i7 széria. Ha meg a Ghz lesz kevés, ott a tuning. :P
Az AMD-t minden dicséret megilleti, sajnos még soha nem volt velük tapasztalatom, de úgy látom jobban jártam volna, ha anno AM2-es lapot veszek. :)

(#4) Overlocker


Overlocker
veterán

Fless kollega, cseréljétek le azt az MSI lapot! ;)

Pentium G6950 @ 4700 Prime

[ Szerkesztve ]

(#5) Móci


Móci
addikt

A dőlt résszel a végén én is egyetértek, ezért is van még mindig meg az E7200, s nem cserélem le másra. Ha brutálisan kisebb lenne a rendszer fogyasztása, s még jó áron is adnák, elgondolkodnék rajta. De így nem.
Ha új gép vásárlásra kerül a sor (néha beesik egy-két ilyen 'megrendelés'), akkor AM3-as konfigot dobok össze. Mivel az az olcsóbb újonnan. Használtan inkább én is valami 775-ös gépet ajánlok, sok embernek évekig elég lesz az is.

A teszt jó volt! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Egyetértek az utolsó bekezdésben lévő sommás véleménnyel - talán azért hamarosan a 4 magosok kerülnek a kommersz kategóriába, és az már elég lesz tényleg jó ideig szinte mindenkinek.

(#7) rudi válasza Móci (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem E2180-an van tuning nélkül :D Mióta is, 2-3 (vagy több) éve? Terveztem, hogy egyszer majd veszek a P35-ös alaplapba valami négymagost, de egyáltalán nem hiányzik a többlet, amit nyújtana. Hamarabb költök 30-40 000 forintot SSD-re, mint processzorra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) atesss


atesss
addikt

Egy E3200/ E3300 / E3400-at kellett volna tesztelni. :)
(Amúgy Celeronnak hívják, de én ezt már automatikusan el is felejtem, mert nem azzal foglalkozok hogy milyen nevet adnak neki a marketingesek, hanem hogy a valóságban mi az ár/érték aránya.)
Illetve a vélemény részben leírt teszthez amit terveztek is tudom javasolni ezt.
Kb. 11-12e ft, fogyasztásban nagyon jó (főleg alulfeszelve), és tuningban is.
És egy G31-es / G33-as alaplap is simán elég hozzá, az meg tényleg nagyon olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#9) Móci válasza rudi (#7) üzenetére


Móci
addikt

Én is arra fogok legközelebb benevezni, az fix. :)
Netezésre, néha egy minimális játékra, hd tartalmak nézésére, s kis munkára bőven tökéletes a mostani konfigom. Csak az a fránya ssd piszkálja a fantáziámat...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) ViZion


ViZion
félisten

Bizony, asztali gépnél a legolcsóbb IGP-s alaplappal egy kétmagos CPU minden átlagos usernek elegendő. 2GB ram, vagy több, meg egy jó-közepes VGA, és kis kompromisszumokkal "gamer pc"...
Pár éve álmodtunk csak azokról a procikról, amik most a lista alján vannak...

Móci az SSD sokunk vágya, de amíg 20k alatt nem lesz értelmes méretben, addíg felejtős nekem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) Móci válasza ViZion (#10) üzenetére


Móci
addikt

Nekem egy 40-es is elég lenne rendszernek, de nem olcsó dolog, az biztos.
Majd eljön még annak is az ideje...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) tomika


tomika
aktív tag

fLeSs: mélységesen egyetértek a dőlt betűs résszel! Örülök, hogy ezt így végre valaki leírta. :R

A felhasználói élmény mérésére talán valamilyen scriptet kéne csinálni, amiben szokásos dolgok vannak: x oldal betöltése, böngészése, office, vírusirtás, explorer cseszegetése, képek, zenék importálása, ilyesmik... majd ugyanezt megküldeni neki egyszerre.

Nem tudom mennyire kivitelezhető és mennyi értelme lenne, nekem ez jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#13) Zé_Mester válasza Overlocker (#4) üzenetére


Zé_Mester
őstag

úhhhhhhhhhhh :DDD :DDD

ez az alázás magasiskolája ugye tudsz róla :B :DDD
gratt amúgy, mi lenne ha lenne lefogatás is azon a procihűtőn .... :))

(#14) Gabor970 válasza tomika (#12) üzenetére


Gabor970
addikt

nagyon örülök, hogy jól választottam, amikor egy X2 550-et vettem, ami szépen szalad X4B50-ként, alapfeszen 3,4GHz sebsséggel. Tutiság ócsón. Köszönöm AMD!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#15) moha21 válasza Chaser (#1) üzenetére


moha21
addikt

És mi van a 6550-el?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) hfrankee


hfrankee
senior tag

Nagyon korrekt és profi cikk!
Köszönjük.

(#17) .mf


.mf
veterán

Külön grat a végéhez :R jó kis anti-reklám :DDD
Én is így vagyok vele, E2160 bsel moddal 2.7G-n, 945GC lapon -- már három éve sem voltak drágák, sőt, kifejezetten alsókategóriásnak számítottak; megtámogatva egy 4850-nel. Néha gondolkoztam rajta, hogy lecseréljem-e a procit vagy a procit és a lapot, de végül mindig arra jutottam, hogy a legtöbb dolog jól elfut ezen is, erősebb proci nem hozna annyit teljesítményben, hogy a váltás megérje.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Ribi válasza moha21 (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elég régóta nem lehet kapni.

(#19) rudi válasza Móci (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a V-s Intel már most sem olyan vészesen drága - szerintem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szokásos átfogó tesz :) Arra, hogy az X2-esből 4 magost varázsoljak, mennyi az esély, egy hozzá dukáló lapban? Mennyire random ez a játék? Ebben nem vagyok valami jól értesült :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) lsc válasza hoffman_ (#20) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt az apróban egy kis felárért vehetsz tesztelt procit.

Más : Egyébként a ha az itteni végszó rendben van akkor ide [link] mit kellett volna írni ? A magfeloldás meg már nem egy embernél rendesen működik, olyan áron meg verhetetlenek a B5x procik. Fogyasztásuk netezésnél és hasonló dolgoknál nem különbözik az X2-től ha meg kell a teljesítmény akkor ott van.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#22) EczkE


EczkE
addikt

Mostanában foglalkoztat a gondolat, hogy összerakjak egy PC-t. Procinál haverommal egy E6500-ben vagy egy E5400-ben gondolkotunk. Netezéshez, filmhez és játékhoz is elég lenne nekem.

Asszem mindenféleképpen!

(#23) McCoy20 válasza hoffman_ (#20) üzenetére


McCoy20
tag

tapasztalat: én is ezzel a céllal vettem X2 550-et, és jó is lett, de kb semmire nem használom ki a plusz 2 magot, szóval alapon megy, amit játékot néztem minden ment rajta, az "átlag" progik úgyszintén.

Amúgy az enyém január első felében készült porc, de gond nélkül viszi, szerintem az AMD nem nagyon akarja ezt a "plusz motiváló tényezőt" az AMD cpu megvételére eldobni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) dfdfdf válasza hoffman_ (#20) üzenetére


dfdfdf
őstag

Zé_Mester lehet tud segíteni neked ez ügyben nekem is most segít :)

(#25) HERR Z


HERR Z
veterán

Ha már így össze volt szedve a moddolható procik listája akkor a top olcsóságot bele kellett volna még írni(X2 5000), illetve hogy senki ne rohanjon 960T-ért.
a döltbetűs részhez annyit még hozzá lehetne tenni hogy egy 620, ha propus magos, bőven alulfeszelhető gyári órajelen 1.10-1.15V-ra amivel 35-45w max fogyija se lesz(mondjuk ez olyan lutri valamilyen szinten mint a tuning)

(#26) Metalfan


Metalfan
senior tag

A dőlt betűs résszel én is egyetértek, és pontosan ezért nem ácsingózom a négymagosok felé, inkább egy energiatakarékos X2 kellene egy SSD mellé :)

(#27) dfdfdf válasza dfdfdf (#24) üzenetére


dfdfdf
őstag

ELfelejtettem írni hogy van egy másik kolléga aki szintén nagyon jártas a témában és pedig a 24 HSZt író HERR Z kolléga :) sajnos el is felejtkeztem róla elnézést emiatt

[ Szerkesztve ]

(#28) fLeSs válasza HERR Z (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

X2 5000+ @ Phenom X4 vagy mire gondolsz?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) HERR Z válasza fLeSs (#28) üzenetére


HERR Z
veterán

őrá
phenom 2 x4 lehet belőle

(#30) depmod


depmod
senior tag

Az X4-es Athlon szorzója nem 13*200? Csak mert 23 szerepel a 200mhz mellett, és az elég jó kis tuning :DD

Amúgy a cikk is megerősitett abban, hogy a 5400+-os x2-esemet nem kell még cserélnem, a játékokat nem fogják sokkalta gyorsabban pörgetni az új prockók. Majd 1-2 év múlva elfüstölöm. :DDD

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#32) fLeSs válasza HERR Z (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, beírom a táblázatba.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) drherby


drherby
csendes tag

Én 17 ezerért vettem egy Athlon II. x3 at.2,9ghz es
Ec firmware speciál, ACC hez hozá sem nyúltam. lett egy Deneb magos phenom b35 öm amin nincs L3.
Hogy mennyire jó a negyedik mag???
Cinebench R10 8046 X3asként X4 ben 10900.Idő 1 perc 49. vs. 1 perc 21
RAdeon 5750 nel AVP 1280x1024 Dx11 High 4x es élsimitás :X3 44 fps átlag(min 29, max 61)
X4 átlag 59 fps(min 57 max 61)

[ Szerkesztve ]

(#35) Womb


Womb
senior tag

nagyon tetszik fless privát véleménye.
józan, emberi.

(#36) ProEvoFan válasza Womb (#35) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

a piacot sosem a józan emberek alkotják, józan embereknek :D

tetszik a cikk, a magánvélemény különösen

de...azért van egy-két játék ahol már szinte kötelező a 4mag, GTA4, GTA4: Episodes from Liberty City., Battlefield Bad Company 2
persze azért itt nem kell egy i7Core, de a 4mag erősen ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#37) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó ötlet ez a szubjektív vélemény a cikk végén :C Lehetne rendszerezni a későbbiekben.

A teszt pedig természetesen korrekt és objektív, ahogy lenni szokott. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#38) bartucc


bartucc
addikt

A tesztnél számomra sokkal fontosabb információkkal szólgált a tesztíró véleménye. (direkt nem fLeSs nevét írom ide, általános érvényű szerintem)
Jelenleg én egy E2160-at használok, és játékokban is elégendő már jó ideje, tuningolok is, rajta a Freezer 64, még egy 4850 mellett is elég lenne. Négy magosra intel fronton ár miatt nem váltanék, ha vennék talán egy Athlon x3-at jelenleg, (ha teljesen új gépről lenne szó), de egyébként nem tervezek váltást még egy jó ideig. Amig maximális beállításokhoz is elég egy megfelelő vga-val, kár fejleszteni, és nincs ami játékoknál jobban igénybe venné. Mostanában hobbyelektronikával is foglalkozok, és betegség miatt msn a kapcsolattartási formám 99%-a. Lenne pénz jobb gépre, de minek ha nem használja az ember.

Ha venni kellene, E5xxx-et vennék jelenleg, és ezt ajánlanám bárkinek...
Az emberben ott a vágy hogy feljesszen, legalábbis mindig érzek rá késztetést, de egy logikus gondolkodás után már nem:D

Elnézést a kisregényért, csak a cikkíró véleménye megmozdított valamit bennem. (na meg leírtam azt amit ő, kb :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39) Chaser válasza bartucc (#38) üzenetére


Chaser
titán

Nem Freezer7 van rajta?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Ribi válasza ProEvoFan (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Battlefield Bad Company 2 höz szerintem egyáltalán nem kell 4 mag.
Legalábbis nekem nem nagyon ment 40 fps alá max grafon. (szűrő nélkül) Sosem volt olyan, hogy mi ez a szaggatás, pedig arra érzékeny vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#41) z00li


z00li
senior tag

Remek cikk lett. :C Köszi! :R
Egyébként és is folyton azon agyalok, hogy milyen jó lenne egy erősebb gép, aztán szerencsére rájövök, hogy nincs rá szükségem, még a jelenlegit sem használom ki 100%-osan. :N

(#42) Gabrika


Gabrika
tag

gartula a cikkhez, klassz, színvonalas teszt

nagyon elgondolkodtató az utolsó rész, a magánvélemény
valóban így érdemes nézni a termékeket,
de
magam is meglepődtem, hogy az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy 'átlagfelhasználó' képidénye (s főleg CPU igénye) drasztikusan megemelkedett :Y

a legmeggyőzőbb érv pl. a közösségi oldalak játékai
amíg a pl. COD legutolsó része fut mint a vaj a késen, addig gonosz flash (főleg 2-3 játék egy időben való) futtatásakor bizony ismét brutálisan érzékelhető különbségeket láthatunk a CPUk között, mind magra (böngészőfüggő, pl. chrome), mind pedig órajelre érzékenyen

hihetetlen, de a 80as évek színvonalát sem megütő játékok lefektetik a procik egy részét

(mekkorát kacagnék, ha a következő teszt játékai között ott látnám: Farmville, Treasure Isle, ... :)) )

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#43) helkis válasza fLeSs (#28) üzenetére


helkis
addikt

pöpec lett a cikk, örülök, hogy bedobtad a régebbi vitákat, konklúziókat! :R
egy dolgot sajnálok, hogy nem a újabb intel architechturákkal versenyzik itt az AMD.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#44) sabe


sabe
csendes tag

Köszönöm a dőltbetűs hozzászólást a cikk végén, szeretnék még sok ilyet!

(#45) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Jó cikk!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#46) Henkei válasza helkis (#43) üzenetére


Henkei
tag

a g6950 ujabb architektura a legujabb pontosabban

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#47) Narancs


Narancs
őstag

A dőltbetűvel maximálisan egyetértek, sőt, még a két mag sem kell sztem átlagos júzernak. Én három Adobe CS4 progit használok egyszerre, +böngésző meg a szokásos dolgok, és soha meg nem reccen a filléres ósdi Athlon le. A vérolcsó integrált 760G-vel meg az a két játék amit néha előveszek (FC2, Drirt2) megy 1024*768-ban.

Beauty is pain

(#48) wody21


wody21
tag

AMD-ben az a szimpi, hogy aki tényleg csak egy kicsit ért bios turkáláshoz, akkor X2 555 esetében:
-alulfeszelve 'alig melegedve' bőven elég teljesítményt lead (ÁTLAG felhasználás)
-ha meg szükség van nagyobb erőre' akkor egy reboot, bios, acc + norm fesz és BEKAKILSZ a hirtelen jött plusz teljesítménytől : )
Nekem első AMD rendszerem (x2 240 majd 555/b55) és megdöbbentően más a 'hozzáállás' mint eddigi 'Inteleimnél'. Bár hozzátartozik, hogy kiválóak az AM3-as alaplapok, amik mindezt lehetővé teszik!

(#49) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Maximálisan egyetértek a szerkesztői véleménnyel. Annak idején a Cel300A-t még húztam, ahogy később az 1GHz-es Coppermine-t is. Most meg tökéletesen elég a D510MO, a kétmagos Atommal meg 2GB RAM-mal. Az esetek 99%-ban 1 számjegyű % a procik terheltsége. Ha meg a maradék 1%-ban kellene a teljesítmény, akkor egye-fene, kivárom, míg megcsinálja :).

Szervernek építettem egy gépet Intel BLKDG41RQ alaplappal és E3300-as procival. Az alaplap+proci együtt került nettó 20e-be és 1-2% körüli terheléssel néma csendben teszi a dolgát.

szerk: persze akkor még nem ennyi volt a dollár meg az euro :(

[ Szerkesztve ]

(#50) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A múlt héten újítottam be én is relatíve új gépet.
A régi a jelenleg "javasolt" P35-DS4 és E5300 + ekl hűtő a narancsos. Sikerült túladnom rajta 26k-ért és mivel megtartottam a 2*2Gb ddr2-t így AM2+ra gondoltam, mert szerettem volna egy olyan platformot ahol van lehetőség ésszerű áron a későbbiekben 4magosítani, ha kell, valjuk be a 775-ös foglalatban ez órási költség!
Ekkor jött a sokat linklet Skótos cikk, így a következő konfigot újítottam be:

GA-MA785G-UD3H 17k
lehetett volna olcsóbban is lapot venin csak nem pécsen 12-15kért már igen jó lapok vannak

X2 5000-est sikerült szereznem végül boxosat 13k-ért
és sikerült eléri vele ezt, úgy hogy még alul is feszeltük egy kicsit:

Így ha előtte nem veszek egy komolyabb hűtőt akkor 4kból lett volna meg a váltás, így 8k lett.

A kérdés jogos, megérte?
Nézzük mit kaptam a 8kért (jobb esetben csak 4):
1. Újra minden alkatrészem garanciális
2.+2 mag
Kell-e nekem? Igazából nem tudom, a jelenlegi kari (8800 GTS 512) mellé sztem nem, de ugye mivel játszom így később lesz vga csere, amihez azért kell az erősebb proci. Mondjuk egy 5850-en mellé? Elég lesz? (Várom a CPU-GPU párosító tesztet, újdonság egy darabig úgyse jön, se a vga se a cpu fronton) Szóval nem tudom, hogy elég lesz, de ennél olcsóbban nem tudtam volna 4magos rendszert építeni, most biztos hogy nem, de ha így folytatja a forint akkor később sem!
3. plusz fogyasztást biztos többet eszik, bár ki lehetne ezt küszöbölni, ha a gyártók is úgy akarnák. Lenne rá két ötletem, de gondolom ez nem fog megvalósulni: 1 Magok teljes kikapcsolása ha nincs rá szükség 2 Integrált vga-s lapokban a diszkrét vga kikapcsolása 2D-ben

Sztem jól döntöttem, akinek kicsi a költségvetése annak mindenképpen ajánlom, sztem jobb válásztás, mint egy sima X2-es, vagy összejön vagy nem és árban sem több!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.