Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

"elvégre a tervek megvannak, előbb-utóbb csak megtörik a jég"

Miért törne meg?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) berVi


berVi
senior tag

Pedig a gyenge szar szerver igerete annyira hivogato volt. Kb. annyira, mint egy alacsony fogyasztasu markologepe, vagy egy alacsony fordulatszamu sarokcsiszoloe. Megdobbenten allok a kudarc elott.

(#3) azbest


azbest
félisten

Az intel vs amd teljesítmény ugrással megszívták. Ha jól sejtem az utóbbi 1-2 évben nagyot ugrott a magok száma és a teljesítményhez viszonyított költség csökkent. Nagyon optimista dolog volt azt feltételezni, hogy még 5+ évig közel állandó teljesítményű és drága megoldások lesznek csak x86 fronton.
Az armos megoldások a sok mag szolid teljesítménnyel és visszafogottabb fogyasztás vonalon voltak. Ha meg drága is, fogyaszt is, plusz a szoftverek kompatibilitására külön figyelni kell, úgy már nem csoda, ha nem terjed.

[ Szerkesztve ]

(#4) UnA válasza berVi (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem is tudtam, hogy ti a szervert sarokcsiszolónak használjátok :)

Egyébként értem, miről írsz, de nagyon sok olyan felhasználási terület van, ahol a nyers CPU erő egyáltalán nem a legfontosabb faktor.

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lehet, hogy unalmas, de ezekről a "pár év mulva 25%-on leszünk" típusú kijelentésektől mindig az örökzöld Itanium grafikon jut eszembe :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyszerűen nem túl logikus ARM szervereket használni, ha a fejlesztés x86/AMD64-es PC-ken is zajlik.

Nem értem, ez hol a probléma, hiszen 30 éve lehetett Acorn PCket kapni ARM2 procival.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Cathulhu


Cathulhu
addikt

"Ha a szerverpiacon nagy szereplőnek számító Intelhez hasonlítjuk az aktuális IP-jeiket, akkor bizony az ARM már jobb."

Ez meg azert az Abu univerzumban is egetvero marhasagnak szamit. Miben jobb? Semmiben.


[link]

"Egyszerűen nem túl logikus ARM szervereket használni, ha a fejlesztés x86/AMD64-es PC-ken is zajlik."

Ez mar mashol is lattam, de megintcsak erthetetlen. Egy szerver szoftvernel nem edesmindegy, hogy a programozo milyen gepet hasznal? Nem asztali Windowson fog Win32-es appokat irogatni Visual Studioban. Vagy hasznal egy arm compilert es dolgozik a megszokott gepen, vagy eleve egy szerveren fejleszt es tesztel. Ennyi erovel iOS-ra es Androidra se lehetne rendesen fejleszteni... Nameg a POWER is egesz szepen muzsikal, pedig nem is tudom mikor lattam utoljara PC-ben (ugy 2006 korul johetett az utolso Mac?)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) UnA válasza Cathulhu (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

IP, intellectual property. ;)

(#9) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

A Phoronix-es eredményeket látva én ezt az ARM helyében nem erőltetném, mert számomra úgy tűnik, hogy nagyon távol vannak...
A jelenleginél kb. háromszoros teljesítményt + komplett ökoszisztémát + AMD-nél is versenyképesebb árat kellene szerintem egyszerre kínálniuk ahhoz, hogy a szerverpiaci szereplők egyáltalán megfontolják a számukra még így is kockázatos beruházást/átállást ARM alapokra.

Az ARM helyében tehát én nem tapsikolnék erre további pénzt, mert annak elherdálása 2-3 év múlva nagyon fájni fog a cégnek és részvényeseiknek is, amikor végre belátják a fentieket.

Inkább azt erősíteném, amiben most is erősek/verhetetlenek, hogy fenntarthassák az elsőségüket.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#10) Cathulhu válasza UnA (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tisztában vagyok vele, de egyrészt itt szvsz nem a klasszikus értelemben van használva, másrészt akkor várom a választ, hogy abban ugyan miben van előrébb mint az Intel

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) siposz


siposz
aktív tag

"Egyszerűen nem túl logikus ARM szervereket használni, ha a fejlesztés x86/AMD64-es PC-ken is zajlik."

Ez nekem nem tiszta, JVM vagy .NET framework/core esetén nem tök mind1, hogy milyen gépen írták és milyen gépen fut?

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

" Ha a szerverpiacon nagy szereplőnek számító Intelhez hasonlítjuk az aktuális IP-jeiket, akkor bizony az ARM már jobb."

Mégis miben jobb? Tud AVX-et? Minden változatot? Tud x86-ot, x64-et natívan?

#9 hardzsi2: Van azo na piacon konkurenciájuk? Lesz a következö tíz évben?

[ Szerkesztve ]

(#13) Komplikato


Komplikato
veterán

Hopp, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14) UnA válasza Cathulhu (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

A beadott szabadalmakról van szó, teljesen klasszikus értelemben.

(#15) dokanin


dokanin
aktív tag

Pont annyira van létjogosultsága egy ARM szerver platformnak, mint a Windows Phone-nak volt az Android meg az Ios mellett. Teljesen felesleges.

(#16) pengwin válasza nyunyu (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Én meg azt nem értem, hogy Ha a szerverpiacon nagy szereplőnek számító Intelhez hasonlítjuk az aktuális IP-jeiket, akkor bizony az ARM már jobb.

Mégis hol jobb?
Oké, az ARM magok energiahatékonyabbak, de mivel a szerver folyamatok sem feltétlenül párhuzamosíthatóak a végtelenségig, így azért a magonkénti erő is kéne, ami meg rögtön haza vágja az energia hatékonyságot.
Emellé ott a szervereknél szükséges sok I/O, nagy memóriavezérlő, aminek a fogyasztása szintén mérsékli a magokon elért fogyasztási előny jelentőségét. Mert oké, hogy ugyanúgy kevesebbet fogyaszt 20W-tal, csak nem mindegy, hogy ez a különbség 50-70W vagy 200-220W között van.

Emellett a teljes platform kiforratlan, nincs közismert megoldás egy csomó problémára, amikkel x86-on annyira nem kell megszenvedni. Gondolom nem sok szervergyártó akar minden Linux LTS kernelt folyamatosan támogatni minden ARM-es szerverén...

Üdv, pengwin

(#17) Cathulhu válasza UnA (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem, a cikkben nem azokrol van szo, meg az meg inkabb hulyeseg lenne, az ARM ~4500 szabadalmat szembeallitani az intel ~90 000-vel.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) Kaiku válasza dokanin (#15) üzenetére


Kaiku
senior tag

Pedig itt már temették az iOS-t egyesek és az Android, WP megoszott piacát elemezgették. Szóval mindig vannak túlgondolt elképzelések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.