Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Ezzel megcélozhatnák a VGA piac alsó szegmensét is :)

Pokolian tudnak valamit... azt egyszer a PC fronton is bebizonyították...
Kérdés: Mennyi plusz tranzisztort emészt fel a TBDR?

[ Szerkesztve ]

(#2) #31766272


#31766272
törölt tag

Szerintem a hardware fejlődés már egy ideje olyan mértéket öltött a software fejlesztők ellustultak, "elbutultak". Nincs kényszer, szükségük az optimalizálásra, és ez nem jó. (tudatlan felhasználónak mindegy hogy az erős hardware futtatja a rossz software-t, vagy gyenge hardware-en fut optimalizást kód)

(#3) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ezzel lassan elkezd valóságot ölteni a konzolszintű grafika mobil eszközökben. Kíváncsi leszek a szemmel látható végeredményre, mire lesz képes az új széria. :)

(#4) Bici


Bici
félisten

Ezek a csúcs mobil GPU-k hogy állnak teljesítmény / fogyasztás arány tekintetében az asztali csúcs GPU-kkal szemben? :U
Mármint ha össze lehet hasonlítani őket...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Srodney válasza Bici (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

ez szerintem sokakat érdekelne,köztük engem is....

(#6) lujó55 válasza Bici (#4) üzenetére


lujó55
őstag

igen, itt azt hiszem a fogyasztáson áll vagy bukik minden

(#7) Bici válasza lujó55 (#6) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem az asztali csúcs VGA-k esetén is nagyon fontos, mert nem mindegy, hogy mi fér bele az emberi fogyasztásba... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) lujó55 válasza Bici (#7) üzenetére


lujó55
őstag

ez természetes, hogy mindenki szeretné olcsóbban használni a vasat, de az asztali konfigba elvileg mindig jut delej a falból. Egy mobil gépnél akksi van. Ez azért elég nyomós érv szokott lenni

(#9) Abu85 válasza Bici (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Össze lehet hasonlítani ... csak nem ennyi adatból.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) mfercso


mfercso
tag

Minden csak idő és kérdése a PC-k teljesítménye 2 évenként 2-3x-osára emelkedik Idö kérdése és itt a skynet de meg kell hagyni hogy az a gpu és apu-val és a év tized Tényleg mindent vissz :D Gondoljatok bele a régi nagyi számítógépe gyorsabb olcsóbb lesz mindenkinek egy nagyon szép korszak jön.

Programozok pedig mindig is lesznek új programokra mindig is szükség lesz !!! Csak azok a programozok lustultak el akik nem fejlesztették tudásuk na és aki hosszú idö után térnek vissza a gyakorlatba.

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#11) kromatika


kromatika
veterán

komoly teljesítmény nem vitás.kérdés hogy mennyit fogyaszt?

(#12) Bici válasza Abu85 (#9) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor várunk. :)

Nagyon szívesen olvasnék egy olyan tipikus PH-s elemzést, ahol a lényegesebb mobil GPU-kat (Adreno, Mali, PowerVR, GeForce ULP, stb.) Összehasonlítjátok egymással és az asztali GPU-kkal - természetesen a jövőt is figyelembe véve... :K
Szerintem nagyon olvasott cikk lenne. Az androidos fórumokból az derül ki, hogy a GPU-kkal nagyon kevesen vannak tisztában. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah, ez nagyon jó lesz. BC3 tableten suhanni fog. :D

Egyébként emlékszem hogy régen az ATi is csinált mobilokba gpu-t, vagy mit, azzal mi lett?

[ Szerkesztve ]

(#14) MongolZ


MongolZ
addikt

Szerintem teljesítmény / fogyasztás tekintetében - a nagyon hasonló gyártástechnológia miatt - csak minimális különbségek lehetnek a mobil termékek javára, hiszen a fizika törvényeit még mindig nem sikerült megdönteni... :)

(#15) vicze válasza tzsolesz (#13) üzenetére


vicze
félisten

Adreno = Radeon ;)
Eladták a részleget a Qualcommnak.

(#16) tjb007 válasza vicze (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

Radeon -nak sohasem hívták, az Adreno - Radeon anagramma már a Qualcomm kreatív találmánya, amúgy meg egyetlen egy olyan ma is használt grafikus chip van ami közvetlenül az ATI/AMD -hez köthető, a Z430 alias Adreno 200.

[ Szerkesztve ]

(#17) tzsolesz válasza vicze (#15) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

és tjb007

Köszi az infót, akkor titokban jól sejtettem. Ezek szerint az AMD ebből teljesen kiszállt. Nem értem miért. :(

(#18) tjb007 válasza tzsolesz (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

A PC -s (x86) piacra szerettek volna teljes mértékben koncentrálni, az Imageon gyakorlatilag csak púp volt a hátukon ami csak hátráltatta volna őket a céljuk elérésében, pedig elég jól ment a szekér.

(#19) vicze válasza tjb007 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudtam mi az anagramma szimbolikus jele, csak azért az egyenlőségjég. :P
Úgy emlékeztem, hogy még ATI (pont a felvásárlás előtt) nevezte át a sorozatot Adreno-nak, de úgy látszik csal az emlékezetem. :(

Most már biztos verik páran a fejüket a falba hogy kiszálltak anno. Qualcomm-nak meg mocsok mák, hogy elég olcsón megkapták a részleget és az igen jó mérnököket.

[ Szerkesztve ]

(#20) tjb007 válasza vicze (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Qualcomm adta a Adreno nevet, ha az AMD nem akarta volna megtartani az Imageon nevet akkor lehet, hogy még ma is ilyen név alatt futna.

(#21) cybercom78 válasza Bici (#12) üzenetére


cybercom78
csendes tag

Itt van egy összehasonlitó cikk, igaz angol de a táblázatok beszédesek

http://bastianzuehlke.wordpress.com/2012/04/05/mobile-gpus-architectures/

Illetve a jövő:
http://www.anandtech.com/show/5364/powervr-series-6-rogue-gpus-released-to-licensing

[ Szerkesztve ]

(#22) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Hú de nyomulnak előre! Sima pro user szemszögből nagyon értelmes dolognak tűnik, hogy ennyire rámennek a hatékonyságra és a renderelés felosztására. Egyszer csak elérik azt is, hogy simán rátesznek egy kártyára mondjuk 32 magot és már meg is jelentek desktop fronton is. Nagyon be fog nekik jönni szerintem ez a hatékonyságalapú megközelítés.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) polika


polika
senior tag

jó a cím "pokolian erős lesz a...", aztán a cikkben nincs semmi konkrétum, végig csak találgatás illetve a cikk legelején egy PR bejelentés hogy akár 1TFLOPS fölé is emelhető az elméleti teljesítmény.

Megint egy reklám cikk amiben zéró infot közöltek, ill az info hogy itt vagyunk, fejlesztünk, jön majd ki 2 ilyen meg ilyen kódnevű cucc, de nem mondjuk meg mi van benne, milyen gépbe megy, és mit fog a gyakorlatban tudni = 0.

(#24) polika


polika
senior tag

A vicc az egészben hogy a kommentek alapján mindenki itt hujjong hogy hű de jó, zabálják a semmit. Uborkaszezon van....

(#25) M@trixfan válasza polika (#23) üzenetére


M@trixfan
addikt

Inkább a tapasztalat alapján örül mindenki. iPad 3-on olyan grafika van már most is ami eléggé elgondolkodtató.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) polika válasza M@trixfan (#25) üzenetére


polika
senior tag

engem csak a címválasztásban megfogalmazott sommás vélemény és a cikkben nem létező tények amik zavartak

elhiszem hogy jó, hogy gyors lesz, jobb lesz mint a régebbi (különben nem vennék, minek fejlesztenék stb)

télleg csak az zavart hogy 0 tényből ilyen sokat mondó címet kreált a cikk írója (de igazából ezt is megértem, mostanában ha nem sokkol a cím akkor rá se kattintanak, kellenek a fenomenális jelzők, a sok hulla, a brutális balesetek a kékfény stb, mert különben le se szarjuk :N )

(#27) Bambalazs válasza M@trixfan (#25) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Mellesleg ugyazaz van az iPad 2-ben is azzal a különbséggel, hogy a grafikus egység 2 mag helyett 4-gyel dolgozik, tehát nem nagy újítás, csak megduplázták a teljesítményét.

Polika: ahhoz képest, hogy a PowerVR SGX 543 egységet 2009 januárjában jelentették be, abból következtetni lehet arra, hogy 3 év alatt milyen mértékű lesz a fejlődés. Az biztos, hogy mérföldkő jelentősségűt fognak alkotni ezzel az új szériával. :K

(#28) tzsolesz válasza Bambalazs (#27) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én még az 530-assal tolom a Black-ben, de ettől is el vagyok ájulva, hogy mit tud. Ok, hogy csak egy 800x480-as kijelzőt hajt meg, de a HD játékok ezen is szépen futnak.

(#29) M@trixfan válasza polika (#26) üzenetére


M@trixfan
addikt

Így végigfutva mégegyszer tényleg vicces :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#30) T-bag


T-bag
tag

A tegra 4-ben elvileg egy Kepler alapú GPU lesz amivel szerintem nagyon elhúz az Nv a konkurensektől. A Tegra 3 -ban egy nagyon régi cucc van és így is tartják a lépést.

(#31) Bici válasza T-bag (#30) üzenetére


Bici
félisten

Jelenleg le vannak maradva a Mali 400 MP4-el szemben, legalábbis a szintetikus tesztekben.

Smartbench 2012 Games:
- 2287 pont (LG 4xHD + Tegra3)
- 3514 pont (SGS3 + Mali400mp4)

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) Bici válasza Bici (#31) üzenetére


Bici
félisten

- 3374 pont (HTC One S + Adreno 225)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.