Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

A flasht nem feltétlenül sajnálom, de örülök, hogy ezt a régi játékot beleraktad. Ebben a kánikulában jó volt, egy kicsit hógolyózni. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) elithun


elithun
őstag

Nahé, nekem csak most állt össze, hogy az Adobe a szerkesztő szoftvert is kukázza (vagyis, hogy főleg azt). Eddig úgy értettem, hogy csak a Flash playert dobja el.
Támogatom, hogy nyílt forrású legyen a szoftver.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) Bici válasza elithun (#2) üzenetére


Bici
félisten

Nem a fejlesztő szoftvert, csak annak flash támogatását. Az Animate tudtommal megmarat html5 támogatással.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) elithun válasza Bici (#3) üzenetére


elithun
őstag

Kezd összejönni nekem a fogalomzavar. :DDD
A petíció a Flash Player nyílttá tételéről, vagy a Flash szerkesztőprogramról szól?
Ha előbbiről, akkor nem teljesen világos miért segítene, ha nyílttá válna. A flash player telepítésével bármikor lejátszhatók a mostani flash tartalmak. Épp csak nem böngészőben, hanem a standalone telepített verzióval. Ha utóbbi, akkor meg igazán az Animateben ugyanúgy kivitelezhető minden, nem értem mit nyernénk. :F

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) Bici válasza elithun (#4) üzenetére


Bici
félisten

Nekem sem világos a petíció célja a cikk alapján.
A peticióból viszont kiderül, hogy a flash specifikációját akarják nyílttá tenni:
"Open sourcing Flash spec would be a good solution to keep Flash projects alive safely"

Sok rajzfilmes emberke, vagy játékfejlesztő nem akarja újra exportálni az eredeti .fla file-ból modern formátumra az alkotását. Lehet, hogy már meg sincs az .fla, csak a kiexportált .swf file.

Egy nyílt speci alapján lehetne biztonságos playert, vagy konvertert készíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) elithun válasza Bici (#5) üzenetére


elithun
őstag

Így értem, köszi! :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#7) Slack


Slack
tag

Eljátszottuk már ezt párszor szerintem. Jobb lenne, ha úgy általánosságban elgondolkodnánk a digitális javak jövőjéről. Technológiák jönnek, mennek. Ugyanakkor az elkészült tartalom az elavult formátum ellenére még értékes lehet.

(#8) inferno88 válasza Slack (#7) üzenetére


inferno88
őstag

Ilyen digitális jauuszág a Happy Tree Friends is. Régi szép idők. :DDD

Semper fi!

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Támogatom, érdemes lenne megőrizni az alkotásokat!
Ez nem megy az nem megy, én meg egyre többet telepítem a [Firefox ESR] verzióját hogy minden működjön még egy kicsit ahogy megszokták az emberek.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Vannak nyílt forrású alternatív Flash implementációk, pl. Lightspark, nem?

(#11) #39442176


#39442176
törölt tag

A petíció részben nyitott ajtókat dönget:
- az SWF formátum specifikációja már régóta letölthető ingyen az Adobe-tól, egy PDF formátumú doksiban, potom 243 oldal: http://wwwimages.adobe.com/content/dam/Adobe/en/devnet/swf/pdf/swf-file-format-spec.pdf
- létezik nyílt Flash implementációt célzó projekt
- webes Flash tartalmakat jelenleg is meg lehet tekinteni offline módon, erre készült asztali gépes lejátszó technológiával.

Ami valóban nem nyílt forráskódú, az maga a Flash Player, nem a Flash mint olyan (ez a megfogalmazás tartalmilag valójában amúgy is értelmezhetetlen, de mindegy).

[ Szerkesztve ]

(#12) janos1988


janos1988
addikt

Kizárt, hogy nyílttá tennék. Még néhány hobbi kóder kipofozná és újjászületne... :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.