Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egyre biztosabb vagyok benne hogy jól döntöttem 2 éve, hogy leteszek a tv és filmnézésről.

(évente ha megnézek 5-10 filmet lehet már sokat mondok)
Nekem nem hiányzik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Ra3


Ra3
őstag

szerintem nézd meg a Stardust-ot, az is fantasy, de inkább felnőtteknek szól, nem lesz belőle több rész, és nem nagyon hasonlít egyik klasszikusra sem :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3) Pukkancs


Pukkancs
tag

Régen voltak ilyen király filmek, mint A Keresztapa meg Rocky meg ahsonlók, ahhoz foghatóakat csak A Gyűrűk urában sikerült csinálni, de azon a nagy csatajelenetek dobtak nagyot meg a sztori. Am a Gyűrűk ura a világ legnagyobb tündérmesélye (mármint a könyv) Szerencsére karácsonykor nyomni fognak Bud Spencer-t úgyhogy nem fogok unatkozni :DD

mod: jajj kifelejtettem a nagy alkotások közül az indul a bakterház-at :))

[ Szerkesztve ]

(#4) parandroid válasza Pukkancs (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most néztem a SciFi Channel Tin Manjét, nekem kimondottan bejött. Kreatív, szép, szórakoztató, kellően klisés, kellően közhelyes, korrektül megspékelve némi eyecandyvel. :D

Ez is 3 részes volt, elsüthették volna trilógiának, de nem: leadták három egymást követő napon. Szeméyl szerint vevő vagyok a DVD-re, ha megjelenik - persze kint (amazon rulez), mert addig nem bírok várni, amíg nálunk is kiadják.

Amúgy részben a nosztalgia dolgozik bennem, emlékszem még a Krull bolygóra, a Gorra, meg az összes többi hasonszőrű B kategóriás fantasyre, amik gyerekkorom meghatározó filmélményei voltak, és ez valahogy azokkal volt rokon, persze mai köntösben, a mai ízlésvilágnak megfelelően.

Ps: Amúgy SciFi Channel lesz most nálunk is, nem? Akkor azért van rá esély, hogy jövőre a karácsonyi szezonban ellövik ezt itt is. :U

Más: Pukkancs kolléga: toldalékban nem használunk ly-t. Az a 'tündérmesélye', az nagyon súlyos... :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) Pukkancs válasza parandroid (#4) üzenetére


Pukkancs
tag

Nemtudom, hogy mi van velem, a lesz-t két sz-el írtam meg hasonlók. Elvesztettem a gógyimat :O

(#6) Parci válasza Ra3 (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megvolt, köszi. annál egyébként a golden compass - szerintem - jobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) maszogep válasza Parci (#6) üzenetére


maszogep
újonc

A Stardust nálam is jobban bejött, de én eleve csípem Gaiman bácsit és az ő történeteit.

(#8) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Aki igényes jó filmeket akar nézni ma itthon annak csak a duna tv és mtv2 nyújt alternatívát. Ajánlom mindenki figyelmébe, szombat és a vasárnap esti filmeket (22:00 után). Szinte csak díjnyertes filmeket adnak le.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#9) Efreet


Efreet
senior tag

sajnos az alap történetszáltól eltekintve (ami Philip Pullman His Dark Materials trilógiája 1995-2000) a filmet teljesen alárendelték a mai gyűrűkura-mániának. Pedig a könyvek nagyon jók, érdekesek - de a filmről egyelőre csak rosszat hallottam :(((

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10) Raymond


Raymond
félisten

Hat a Golden Compass nalam mar a bemutatok alapjan kihagyos. Ami nagy kar, mert Eva Green miatt meg azert megneznem :)

A Heroes jo volt az elso evad kb. feleig. Aztan elment a semmibe ugyanugy ahogy a Lost is anno. Meglepoen pont amikor a Heroes mar tenyleg szar lett ugyanakkor jott vissza a Lost a nezheto regiokba a harmadik evad utolso 5-6 reszevel.

Dexter is jo volt az elso szezonban, most a masodik mar nem ugyanaz de meg mindig nezheto. Foleg a tobbi orulettel osszehasonlitva.

Filmek kozul az American Gangster jo volt ha megprobalom elfelejteni egy szemet heroin kereskedo glorifikalasat. A Jesse James is meglepoen bejott, lehet mert nem vartam semmi gyorsra. Valahogy sikerult nekik nagyon nezhetove tenni meg ha a cselekmeny lassu is. Aztan meg jon a No Country For Old Men es a There Will Be Blood. Remelem jok lesznek.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) Wolverine válasza parandroid (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

A SciFi Channelt elhalasztották cirka egy évvel sajnos.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

nekem meg elegem van abból, hogy divat fikázni. divat fikázni a gyűrűk urát. divat fikázni harry pottert, ugyanúgy divat fikázni ezeket, mint győzikét. sőt divat az, hogy ha nincs tévéd, de igazán akkor vagy menő, ha van egy jó nagy és nem nézed.

less qq more pewpew!

(#13) Parci válasza Polacheck (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor menő vagyok, mert van egy jó nagy, és abszolút nem nézek tv-t rajta. ps3 és dvd/divx, 100%-ban. ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Vladi válasza Polacheck (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vanis benne igazság. Itt a jó kis net. Mindenki beszerezheti a neki való filmeket. :U

Nekem is van tv-m, de nem nézek tv adást. Viszont néha hiányzik. Deszar bl-t nézni kocsmában. :(
Nameg deszar arra várni, hogy a t. magyar kereskedelmi média méltóztasson már megvenni és szinkronizálni a kedvenc sorozataimat. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) philoxenia válasza Vladi (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem meccset nézni egyedül még rosszabb. Bár általában tévét is jobb valakivel nézni, ha egyedül nézem, állandóan kapcsolgatok. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) parandroid válasza Polacheck (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van egy jó 60 centis tévém, és a lányaim néznek rajta mesedévédéket, meg minimaxot és animalplanetet, különben semmit nem néznénk rajta. Akkor én most nagyonn menő vagyok. :D

Sorozatokat egyébként rengeteget nézek, de mindegyiket eredeti hanggal, bnetes tv-ripben, és ha mód van rá, akkor valami normális HD felbontásban, mert egyrészt több éves csúszással érnének ide, másrészt a magyarországi sugárzott adásoknak mocskosul szar a képe, a szinkrontól meg kiütést kapok, a reklámoktól meg agyvérzést. Úgyhogy tutira menő csávó kell legyek. :DDD

Tájékozódni egyébként a HVG-ből és a hvg.hu-ról szoktam, főleg amióta az indexen is elérte a bulvár a minősíthetetlenül magas szintet.

Mondjuk van még hova fejlődnöm, mert szinte minden filmben azt keresem, hogy mi tetszik, úgyhogy fikázásban nem vagyok túl jó. Gondolom az általam pár hozzászólással korábban említett Tin Man is bukás lesz, meg fika-hegyek fognak róla születni, mert általában ez van, ha végre bejön nekem egy film, vagy sorozat. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) lapa válasza Parci (#13) üzenetére


lapa
veterán

nézd meg a planet earth sorozatot 720p-ben. na az megéri.

(#18) aBONiE


aBONiE
csendes tag

Gyűrűk urát nem divat fikázni, szerintem az simán szar:)
Egyszer elkezdtem olvasni a könyvet, nagyjából a 160. oldalnál úgy elvágtam a francba, hogy a tapéta majdnen lejött... Elképesztően unalmas szvsz.
A filmek terén pedig, mostanában is vannak jó alkotások, eredetiek, bár sajna egyre kevesebben... :(
Vegyük például a Transformers nevezetűt, amelynek nagyjából annyi sztorija van, mint a reggeli cukros briósomnak, de egészen élvezhető a sok robbanással...
Vagy éppen egy sorozat következő darabja, pl. a Resident Evil 3, na az szerintem nagyon ott volt, az első kettő is gyilkos volt:) Netán a Bourne Ultimatum, vagy ilyesmik.
Sorozatok terén már más a helyzet. Öt sorozat van, amit elképesztően jónak könyvelek el:
1. Stargate SG-1 MINDENEK FELETT :DD
2. Stargate: Atlantis
3. Sopranos, az is elégjó
4. Friends, ezt ki nem szereti
5. és persze a jó öreg Rém Rendes Család:)
A többi, mai sorozat elég gyenge, a Heroest néztem, de olyan unalmas lett a 10. rész után, túl lassan vezetik, az amúgy nem rossz cselekményszálat, csak hogy még több pénzt kapjanakj a részekért.

(#19) zsiga667 válasza aBONiE (#18) üzenetére


zsiga667
addikt

Tehát akkor vegyük át mégegyszer. Gyűrűk Ura szar, a könyv is; Transformers jó, Resident Evil 1-2-3 jó. Jól értem?

Én kérek elnézést... :U

(#20) aBONiE válasza zsiga667 (#19) üzenetére


aBONiE
csendes tag

A gyűrűk ura igen, a Transformers nem, csak élvezhető, a Resi szintúgy.(ezeket úgy értve, hogy nem kiemelkedő alkotások, de a mai piacon talán még nézhetőek, 1szer, akár kétszer)
Ez nem teljes lista, csak néhány példa;)
Gy.U. személy szerint az iszonyatosan unalmas szálvezetés miatt nem tetszett meg nekem.
Ízlések és pofonok?

[ Szerkesztve ]

(#21) Parci válasza aBONiE (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát kis barátom, a gyűrűk ura film (köny). a másik kettő nem film.

láttam az összeset, és épp most állapítottam meg, h bár divx-ben kvázi ingyen nézhető ez a sok idióta akciófilm, egyszerűen nincs nekem erre időm többet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) aBONiE válasza Parci (#21) üzenetére


aBONiE
csendes tag

Mint mondtam, ízlések és pofonok.
Transformersről már kifejtettem, hogy persze, nem egy kiemelkedő filmtörténeti alkotás, nem a történetével dominál, nem is a rejtett üzenetek, vagy a filozófiája miatt nézik meg, mint ahogy a RE sorozatot sem, nem is ezt mondtam.
Csak annyit, hogy én élveztem. Szvsz, egy fárasztó nap után, egész jó kis élmény.
Nem akartam senkire sem ráerőszakolni az akaratomat, de szerintem a Gyűrűk Ura sem épp egy monumentális film.

(#23) Parci válasza aBONiE (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra céloztam vala, hogy az általad említett két film és a gyűrűk ura között dimenzionális különbség van, ízléstől függetlenül (tehát nem kell, h bárkinek teccen a gyűrűk ura, de ha szerinte egy focipályán jáccik a másik kettővel, akkor...).

a RE valami egészen tragikusan rossz holmi, a Transformers meg csak simán totálisan bárgyú. mindkettő olyan F-kategóriás tucatholmi, amire azt a két órát sem szabad rááldozni, amennyi idő megnézni őket. ez utóbbi már szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) parandroid válasza Parci (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy mondhatsz ilyet az RE-re? Mila cicijei simán elviszik a filmet, bár az igaz, hogy a piros ruci benne a legizgalmasabb dolog. :DDD Egyébként szerintem is vicces filmek, de az az ezrest megérte az első két rész, amennyiért megvettem őket. Lehet kövezni. :U Transzformerszbe belenéztem, az hiszem ezt nem tudnák olyan olcsón adni, hogy mevegyem.

A Gyűrűk Ura és a Resident Evil között az alapvető különbséget az jelzi, hogy míg az utóbbiért az ezres a korrekt ár, a Gyűrűk Ura trilógia részeinek darabját 10e-ért vettem meg... Jó, tényleg drága volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) CactuS válasza Parci (#23) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

No offense, de a Transformers messze nem olyan rossz film, mint ahogy azt sokat mondják. Nekem pl kifejezetten tetszett, volt benne pár rész, ami visszaadta a rég elfeledett Transformers képregények hangulatát. Nem állítom, hogy kultuszfilm, vagy stílust teremtő, de az aki anno szerette a Tfes képregényeket/rajzfilmeket élvezni fogja/élvezte a filmet.

REből az első az még átment a lécen,de már rezgett, a 2. leverte, így a harmadik kimaradt nálam :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.