Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Az első mondat annyira tetszik :K :K
"a DirectCompute 5.0, a DirectX 11 és az OpenCL 1.1 támogatásában az AMD továbbra is előnyben lesz" Ennél meg valószínűleg az lesz a magyarázat, hogy olyan gépben (amibe szánják a terméket) úgysem szükséges ezek támogatása...
No mindegy, minél több gyártó és termék van, az a felhasználóknak annál jobb, szóval like. :D

[ Szerkesztve ]

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#2) flexxx2


flexxx2
őstag

Kár hogy semmi értelme egy ilyennek a windows platformon kívül, inkább egy arm-os tablet.

(#3) atti_2010 válasza flexxx2 (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hagyd már a fenébe az ARM-ot mindenki azt hiszi hogy jön a megváltó de tulajdonképpen sehol sincs a mostani procik mellett.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Translator


Translator
tag

Karcsú lesz ez így. Azért 2011 van vagy mi, a DX11-nek már alapkövetelménynek illene lennie...

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#5) Abu85 válasza Day 'n' Nite (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont, hogy ezeknél a gépeknél számít. Nincs CPU teljesítmény, de erősnek mondható a GPU. Mivel a multimédiás alkalmazások zöme már támogat valamilyen GPGPU felületet elhagyhatatlan legalább az OpenCL 1.0 támogatása. Ellenkező esetben nagy lesz a lemaradás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) mghltm


mghltm
addikt

en szemely szerint nem estem hasra a brazos teljesitmenyetol, joval tobbet vartam tole. az nvidia-fele integralt videos megoldasokhoz kepest semmivel nem tud tobbet... :(

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) atti_2010 válasza Day 'n' Nite (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Adok egy példát, csináltam egy P4 gépet valakinek AGP portal, nagyon jól működött de ahol volt flesh meg ilyesmi belehalt a proci mert 100% ment és nem volt elég, próbáltam egy másikat PCI-E HD 4650 gyorsítja a flash-t teljesen más volt a helyzet, tökre jól működött a cucc.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) atti_2010 válasza mghltm (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Rendes Magyar teszteket nézz, nem külföldi lefizetett oldalakat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) mghltm válasza atti_2010 (#8) üzenetére


mghltm
addikt

jobban megbizok a kulfoldi tesztekben ( hardocp, anandtech, techpowerup, tweaktown, xbitlabs, guru3d, ... ), mint barmilyen "Rendes Magyar teszt"-ben ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) atti_2010 válasza mghltm (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nagyon rosszul teszed, lefizetik őket vagy válogatott alkatrészeket kapnak, magyar teszteket nagyon sokszor sikerült megismételni, külföldieket pedig nagyon ritkán.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Eddie141


Eddie141
senior tag

Hát nem hoz túl sok ujdonságot, hiszen ígyis csak felzárkóznak.
Azt viszont végképp nem értem, hogy miért lenne egy ilyen ezközben 6gb/s satára szükség :F
Mindenesetre dícséretes, hogy végre érdemi változás éri a vga-t.

Az Arm még lehet érdekes. De az Nvidia hhasonló megoldására is kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#12) darál0w


darál0w
Jómunkásember

az új Atom több helyen felzárkózik a Brazos platform mögé, de a DirectCompute 5.0, a DirectX 11 és az OpenCL 1.1 támogatásában az AMD továbbra is előnyben lesz. Szintén nem elhanyagolható tényező, hogy 2012 elején már a 28 nm-es gyártástechnológián készülő Deccan platform lesz az ellenfél, - jaj de jo volt ezt így reggel elolvasni. remélem asztali fronton is mielőbb így lesz.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13) Angel1981 válasza atti_2010 (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez eléggé "összeesküvés elmélet"-nek tűnik..... :)

(#14) atti_2010 válasza darál0w (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Feltéve ha az AMD nem örökli az Intel féle árazást, mert akkor ugyanott vagyunk csak a ló másik oldalán, és valljuk be nagyon szép ahogy az Intel mostanság teljesít de majdnem hülye kell legyél hogy tőlük vásárolj alkatrészt, talán a Sandy lenne az a kategória hogy nem olyan vészes de rengeteg embernek már semmi szüksége a proci + teljesítményre csak megveszi mert új, meg Intel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) atti_2010 válasza Angel1981 (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért olyan nehéz híres tesztoldalaknak válogatott alkatrészt küldeni ha meg tudják tenni hogy a nagykereket lefizetik (ez bizonyított, ki is fizették a büntit el is ismerték), de a magyar oldalak sem teljesen pártatlanok, ott van a HOC nem létezik hogy ne a Gigabyte legyen nyertes náluk, nem olyan nehéz manipulálni egy internetes oldalt, sajnos.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) darál0w válasza atti_2010 (#14) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha telejsítményben beéri/lehagyja, akkor itt árverseny lesz. remélhetőleg nem felfele akarják tulszárnyalni a másikat :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17) vanhalen


vanhalen
senior tag

Ha elmarad (technológiailag) ha nem, egyelőre még az emberek 90%-ának fogalma nincs mi dolgozik a gépében. Ráadásul, szemben az atommal szerelt és milliószámra eladott netbookokkal a Fusion-ös netbookokat még mindig nem látom sehol (vagy lehet én nem nézem elég szaporán?) Szívem szerint, ha választanom kellene 5x inkább Brazos, mint Atom, vagy ARM csodák, de ha a jelenlegi és jövőbeni eladásokat nézzük, akkor végülis ki is van elmaradva kihez képest? Intel meg Atom mellett szól az, hogy ismerik a nevet és a terméket is, még ha gyengébb akkor is. De hány laikusnak mond az valamit, hogy "Fusion-Brazos-Bobcat-OpenCl-DirectCompute-OpenGl-ES-DirectX10.1" stb? Talán nagyot ugrott a világ és én vagyok lemaradva (kétlem) de emlékszem még 6-8 évvel ezelőtt is tucatszám jöttek be az üzletbe ilyenekkel, hogy "videóókártyát akarok venni" - "Ok. és milyet?" - "valami G-set, egy ismerősöm mondta az a jó és ő ért hozzá" - "Geforce?" - "Jaajaa asszem az, meg ilyen kék" - (Alapmodell kitesz/ár közöl, válasz:) - "úúristen, ez ilyen drága lesz??"
Az AMD-nek iszonyúan be kellene reklámoznia az új Fusiont minden fronton és teleakciózni a világot, hogy a fejekben lévő gyapotföldet leégesse...

(#18) atti_2010 válasza vanhalen (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez a gond, rég megjelentek a HD jobbnál jobb kártyák és mikor megkérdeztem az eladót hogy milyet lenne érdemes venni (csak próbából) a Fermit ajánlották, kérdés hogy mire alapoz? "hát mindig is az Nvidia volt a legjobb", persze a HD 6850-70 ről még nem is hallott a megjelenés 6 hete után, az öklömnyi trafóval szerelt tápot pedig aktív PFC-nek mondta.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) vanhalen


vanhalen
senior tag

PFSZ? Akkor csak óvatosan, lehet robban:D Vagy Passzív Fekete Szeptember-re is gondolhatott, akkor lehet liberálisabban robban?:D

(#20) atti_2010 válasza vanhalen (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Amúgy PFS-t írtam nem PFSZ-t, nyilván nem ugyanaz, de tévedés volt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) antikomcsi válasza atti_2010 (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nagyon egyszerű!

Vegyél egy deszkát E350-el és teszteld magad. Látni fogod, hogy proci téren éppen csak elhagyja az atomot, és a celeront el sem éri.

Kis multimédiás kütyünek, netbooknak tökéletes, asztali gép kiváltására alkalmatlan, vagy csak erős kompromisszumokkal. Ne higgy senkinek, de magadnak igen. 26K-ért kapsz asrockot, próbáld ki és meglátod.

Ez az apu gyenge, de nem is az a szerepe, hogy borzasztó erős legyen. Ezzel is jól be lehet vezetni egy új termékvonalat a piacra, és erre tökéletes.

(#22) flexxx2 válasza atti_2010 (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

Én netbookhoz hasonlítom ezeket, nem rendes cpuhoz, fogyasztást is figyelembe véve.

(#23) Abu85 válasza flexxx2 (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ARM-os SoC-ok teljesítményben és fogyasztásban teljesen más ligát képviselnek. A Tegra 2 és a Samsgung Hummunigbird legerősebb megoldásai most az éllovasok ezen a piacon. Ezek fogyasztása 2-2,5 watt maximum. Egy 9 wattos Ontario háromszor erősebb CPU-ban és 6-szor GPU-ban. Teljesen más kategória a kettő. Az ARM akkor lesz összehasonlítható, ha majd lesznek 6-8 wattos Cortex-A15-ös lapkák SGX 54x MP8-as konfigurációkban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) vanhalen válasza atti_2010 (#20) üzenetére


vanhalen
senior tag

Szóvicc volt

(#25) LGLuke válasza Eddie141 (#11) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért célszerű 6Gbps sebességű csatolót tenni, mert egy mini hordozható gép erős multimédiás képességekkel és SSD-vel nyerő lehet a későbbiekben.

Egy netbookot akár prezentációra is lehet használni, ha van HDMI kimenete és bírja a fullHD-t. Ugye ebben az esetben lehet irodai gép prezentációra. Könnyen hordozható, így utazáshoz is kiváló, és otthon egy nagyobb TV-re kötve még filmezésre is alkalmas. Emellett SSD-vel növekszik az akkuideje, azonos mAh mellett is.

Ha valakinek van egy komolyabb asztali gépe, akkor mellé egy ilyen kis ütős netbook tényleg kiváló lenne.

(#26) Szlovi válasza Abu85 (#23) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Mi értelme van azt a harmatos GMA3150-et toldozni - foltozni - szögelni - reszelni,amikor egy nagyságrendekkel jobb és komolyabb IGP-t hoztak össze a SB-be? Talán ezt az IGP-t (akár a 6EU-s változatot), vagy a felépítését át kellene ültetni az Atom platformba és akkor a Brazossal egy szinen lenne :F

(#27) Abu85 válasza Szlovi (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az SB IGP-je kb. hatszor annyi tranzisztorból áll, mint ez a GMA 3150.

Az Intelnek erősen át kell majd építeni a grafikus vezérlőjét. A HD Graphics elsősorban a teljesítményre és nem a hatékonyságra koncentrál.
Az AMD-vel ezt nem érdemes hasonlítani, mert ők itt előnyben van. Az ATI mérnökei több évtizedes tapasztalatot vittek a céghez, és már régóta ugyanazokra az alapokra építenek, tehát tudják, hogy mit hogyan érdemes skálázni. Az Intel még csak most kezdi meg a felzárkózást a grafikában.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Szlovi válasza Abu85 (#27) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Értem.
Viszont ha alaposan át kell építeni,akkor nem érdemes helyette egy újat,pl.SB alapjaira?
Ok,hogy ott sok a tranzisztor,de csak mint alap koncepció kiindulási pontnak,és ezt áttervezni az Atomhoz.
Vagy esetleg ez is túl monolitikus,mint az Nvidia GPU-i (pl.GTX285)?

[ Szerkesztve ]

(#29) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hát...inkább a Brazos! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#30) Carlos_00 válasza Abu85 (#23) üzenetére


Carlos_00
csendes tag

"Ezek fogyasztása 2-2,5 watt maximum"

[link] "while consuming less than 250mW per CPU"

250mW az nem 0,25W?

(#31) erdoke válasza LGLuke (#25) üzenetére


erdoke
titán

Mi köze az SSD-nek a SATA 3-hoz? Nagyon kevés SSD-t korlátoz manapság a SATA 2, és azok tipikusan többe kerülnek, mint egy komplett atomos gép.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Abu85 válasza Carlos_00 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CPU üresjáratban annyival is beérheti. Ha így hasonlítunk, akkor az Atom Bonnell 800 mW, míg a Bobcat 600 mW.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Carlos_00 válasza Abu85 (#32) üzenetére


Carlos_00
csendes tag

Van ott egy táblázat:

Total power at target frequency: 0.5 W. Nem ez a maximális fogyasztás?

(#34) Abu85 válasza Szlovi (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az SB IGP-jének alapjai is a GMA alapokra épülnek. Annyi a fő különbség, hogy a HD Graphics sorozat már tartalmaz olyan a Z optimalizációs technológiákat, amiket az ATI és az NVIDIA 2001-2002 környékén vezetett be.
Lehet vagdosni az SB IGP-jét. Egy blokkot simán el lehet tőle venni, a setup részt is újra lehet építeni, mert nagyon elavult az évek során. A gond az, hogy nem lehet annyira skálázni, mint amennyire az AMD képes skálázni a saját architektúráját. Hasonló alapokra kellene az Intelnek is építeni, mert skálázhatóságban az ATI-s R600 alapjai egyelőre verhetetlennek bizonyultak. Ezt egyszerűen meg lehet látni. Az AMD minden generációban négy lapkát épít az architektúrára. Ez a négy lapka a maguk kategóriájában a legerősebb. Az APU-knál is ez a helyzet. Persze az R600-nak is meg vannak a határai, például az AMD sem tudja lejjebb skálázni az Ontario IGP-jét. Meg lehetnek fosztani pár SP-től és funkciótól, de a hatékonyság sokat romlana.

Az NV-t nem érdemes ide keverni. Ők eleve nem GPU architektúrát terveznek, hanem egy CUDA platformhoz illeszkedő rendszert a HPC piacra. Teljesen egyértelmű, hogy a hatékonyságuk nem lesz olyan jó, mint a más elvek szerint fejlesztő konkurensé.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Abu85 válasza Carlos_00 (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy fogyasztásra optimalizált A9-es mag fogyasztása 800 MHz-en. Egyrészt ezt a magot kell használni ehhez az energiamennyiséghez. A legerősebb SoC-ok 1-1,2 GHz-es A9-est használnak, vagyis a magonkénti fogyasztás teljes terhelésen 0,8-1 watt lehet. Ehhez egy SoC-nál még hozzájön a memóriavezérlő, az IGP, az egyéb dedikált egységek, amiből kijön a 2-2,5 wattos maximális fogyasztás, amit meg szoktak adni a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Carlos_00 válasza Abu85 (#35) üzenetére


Carlos_00
csendes tag

Hopp, így már értem. :B Köszi!

(#37) csibor válasza Abu85 (#35) üzenetére


csibor
őstag

Off

Brazos teszt nem lesz mostanában?

(#38) hohoo válasza mghltm (#6) üzenetére


hohoo
senior tag

Hát nem kicsit veri az iont... rendes tesztet kéne nézni.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#39) mghltm válasza hohoo (#38) üzenetére


mghltm
addikt

10, esetleg 20% elony nalam nem jelentos. varom a rendes tesztek linkjet...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

(#5) Abu85
Én is így értettem, mármint hogy nemtom miért hagyták ezeket ki...

(#7) atti_2010
Ismerős, nekem sodket370-es Celeronnal volt ilyen... lassult minden, még a 2D legegyszerűbb flash is... (ha egy honlapon, mittomén 5 flash animáció votl, már zártam is be mert használni sem lehetett... [kiv Opera turboval] :)) )

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#41) Flame_ válasza Day 'n' Nite (#40) üzenetére


Flame_
tag

Az Opera Turbo hogy segít be Flash lejátszásban? Nem csak az Opera szerverein át tömörítve tölti le a weboldalakat?

*szerk: Nem szóltam, megvan: "to maximize speed, Flash content is only loaded if you click it." :B

[ Szerkesztve ]

(#42) Srodney


Srodney
senior tag

a cikk végén az van hogy a netbook piac már nem számít slágernek... :N ezt a szánalmat...még egy évet sem bírt ki ez a kütyü,és máris divatja múlt ócskaság lett...de azért az is érdekes hogy mindenestre még azért 50 millát eladnak belőle...hát ilyen a divat... :( :(((

(#43) LGLuke válasza erdoke (#31) üzenetére


LGLuke
őstag

Most még. De már az átlag ssd-k olvasási sebessége is 250MB/s körüli, és ezek már 40-64GB-os méretben is elérhető áron kaphatóak.
Későbbiekben túl fogják szárnyalni a 300MB/s-ot, ráadásul ez elméleti maximum, amit valószínűleg közel sem tud egyik vezérlő sem.

(#44) Abu85 válasza csibor (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De lesz. :) A héten valamikor. Legkésőbb a jövőhéten.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) yakuza.tora válasza Abu85 (#44) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na azt én is kíváncsian várom! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#46) vinibali


vinibali
őstag

akárki akármit mond erre a hírre, hogy az intel majd így meg úgy jön ki az új fejlesztéssel. ez az előny nagyon nagy... a tabletek (és vagya SoC-ok(ARM)) egy dolog miatt nem fognak sosem HTPC vagy netbook elől embereket nagy mennyiségben elvinni. nincs olyan akkumlátor amit rendesen kielégíti az igényeket. egy előző hszben valaki mondta, hogy nem lát fusionos termékeket. hát egy régebbi hszben én is írtam: hogy karácsonytájt a szaturnuszban:) én sem láttam konkrétan egyet sem. a Fusion, hogy tényleg nagy legyen reklám kell, vagy(is) kőkemények kell PR tevékenységet folytatni.
én bízok egy szebb fusion-ös jövőben :))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#47) #16939776 válasza LGLuke (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

A cím azt írja hogy új generációs atom :W
Ha csak ráncfelvarrás lesz+némi órajelemelés akkor felejtős...

Amd sokkal többet kínál, ebben a szegmensben, olcsóbban. Ha ráfeküdnének a support-ra(linux-os driverek, HTPC-hez) akkor sokkal jobban fogyna.

Akinek az adatátviteli-sebsebég nagyon számít az már vett PCI-Express-es SSD-t.

A Sata3 egy két-évig még nem fog semmilyen előnyt nyújtani a felhasználók 99%-ának.

Ha csak a sata3-as DVD írót nem vesszük annak ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) LGLuke válasza #16939776 (#47) üzenetére


LGLuke
őstag

PCI-Express-es SSD-t laptopba??? :))

Azért ne rugaszkodjunk már el a cikktől. Nem asztali gépről van szó, hanem hordozható, hosszú akkumulátoros üzemidővel rendelkező netbookokról.

Simán el tudnék képzelni egy 80GB-os SSD-vel ellátott prémium netbookot, ami minőségi anyagból van, és tartós üzleti felhasználásra van. Akár 150-180Ft között is.
Mert akinek kel a hordozhatóság és a hosszú üzemidő mellett a gyorsaság a hétköznapi feladatokhoz, annak bőven elég egy ilyen cpu is 2-4 GB ddr3-mal megspékelve és egy gyors SSD-vel. Az Atom platform meg idestova 3 éves.
Ha megint 3 évet kell várni a 3. Atom generációra, akkor már vígan lehetnek 4-500MB/s-os sebességre képes SSD-k is elérhető áron.

(#49) vinibali válasza #16939776 (#47) üzenetére


vinibali
őstag

nem csak a supportra kéne ráfeküdni. hanem kéne némi elmefrissítést is végezni, hogy van élet a fal másik oldalán is:) persze csak képletesen.. valamiért soha az életben nem láttam még AMD-s reklámot semelyik tvben :F mert intelest a discoveryben már igen :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#50) erdoke válasza LGLuke (#48) üzenetére


erdoke
titán

"Ha megint 3 évet kell várni a 3. Atom generációra, akkor már vígan lehetnek 4-500MB/s-os sebességre képes SSD-k is elérhető áron."
Nem lesznek, kezeket ki a biliből.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.