Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

"Az InviCloud elsősorban kis- és középvállalatok számára fejlesztett web alapú szerver szolgáltatás, mely teljesen egyedülálló a hazai piacon.": tényleg, ez igaz. Egyetlen más, ugyanilyen szolgáltatást sem hívnak invicloudnak.

"Az Invitel úgy látja, hogy a jövőben a cégek IT rendszere mind hasonló elven fog működni.": szemészeten gyógyítják.

"A felhőben bérelt szoftver biztonságosan, az év 365 napján, napi 24 órában üzemel.": és a hozzá vezető távközlés?

"az amerikaiak 51%-a szerint az IT felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja": a vicc az az, hogy ez akár igaz is lehet.

„Fontos, hogy a vállalatok üzleti vezetői is megértsék a felhőben, illetve az előfizethető informatikai megoldásokban rejlő előnyöket" az invitel számára rejlő előnyöket...

A spammeléssel kapcsolatos problémáimat az invitel nem kívánja érdemben rendezni, emiatt a magam részéről nem fogok ilyenekbe belevágni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

LOL, ezért a szolgáltatásért ez a pénz sok, pláne, hogy még az ÁFÁs árat ki sem merték írni .. vicc.
Amazon E2C vagy RackSpace sokkal előnyösebb konstrukciókat ad ...

-- end of transmission --

(#3) djculture


djculture
félisten

Murphy törvénye szerint ha egy fontos adatod felhőben található ,a felhő szolgálatatás pont akkor nem lesz elérhető mikor az adatodra szükséged lenne...

[ Szerkesztve ]

(#4) kromatika


kromatika
veterán

nem olcsó mulatság.

(#5) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Én csak a bárányfelhőket szeretem, nem azokat akik engem néznek birkának:D
Olcsóbban veszel egy LS20-ast és elhelyezed valahol. Igaz azok csak 1 hdd-sek nem ?:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#6) Chal válasza Tamás9x (#5) üzenetére


Chal
addikt

Te valamit nagyon benézel. Hova/hogy teszel be 1db csupasz pengét? És IP címet, sávszélességet mennyi pénzért adnak hozzá? Illetve hogy érted, hogy "olcsóbban" ? Amit írsz, az egy fizikai vas, annak is jóformán egy alkatrésze, és most menjünk el a mellett, hogy olyan nincs sehol, hogy neked ehhez adnak egy szabad slotot, ahova bedughatod. Ebben a formában nem nyújt hosting szolgáltatást senki. Szóval ez a penge önmagában is annyiba kerül, amiből akár évekig fizethetsz egy virtuális gépet az Invitelnél vagy máshol, és akkor még nem vettél hozzá IP connectet, ami mondjuk 3 évre vetítve kétszer annyiba kerül mint egy ilyen penge.

A legutolsó hely lenne egyébként ahol virtuális gépet bérelnék, tehát nem akarom őket védeni, de ettől függetlenül ne írjunk már ilyeneket.

(#7) Tamás9x válasza Chal (#6) üzenetére


Tamás9x
őstag

Dolgoztam 1-2 helyen és attól, hogy nem hirdetik ez már bevett szokás. Olcsóbb megvenni 1 pengét (szinte minden szolgáltatónál található IBM Blade szekrény mert olcsó.. és betenni mint kibérelni, hisz azt pakolsz bele amit akarsz. Utána egy ubuntut feltolni rá és egy pár nextbe senki nem halt még bele...
Most muszáj volt belém kötni? :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#8) Chal válasza Tamás9x (#7) üzenetére


Chal
addikt

Nem volt muszáj, de áruld már el hogy hol csinálnak olyat, hogy a hónod alatt beviszed a saját kis pengédet és bedugják neked a pont hozzá való, és éppen szabad slottal rendelkező chassis-ba? Tényleg érdekelne...
Egyébként meg komoly és elterjedt üzleti modell, illetve bevett szokás lehet, ha nem hirdetik :)
Az oké, hogy adnak neked bérbe már ott levő pengét, vagy meg is vásárolhatsz egy újat...

De egyébként inkább az alábbi indok miatt korrigáltalak:

- Ott van az IP connect kérdése, az sem ingyen van.
- Virtuális szerver szolgáltatásnál (felhőnél -> SIC!!!), bevett szokás ez az árazás. Normal Co-Loc. + IP connect áráért kapsz egy alap vm-et, 2-4Gb rammal, 100Gb alatti hdd-vel. Ez ma itthon legyen mondjuk 20-25eFt (tételezzük már fel hogy nem a Pistike Bt. -hez viszed...), átalánydíjas villannyal, 100M BIX-el, nem dedikált, shared nemzetközivel, 1db IP-vel. Ha nincs fizikai szervered, akkor ennyi pénzért egy üres rackunitot kapsz, meg egy utp kábelvéget. Csodák nincsenek, az sehol sem működik hogy hozzád vágnak többszáz GB, vagy TB storaget, sok giga ramot bagóért, csak mert virtuális szervert veszel.

Szóval szerintem az árral pont nincs semmi baj, nekem inkább a cég neve vált ki ellenérzéseket sok-sok múltbéli hosting probléma miatt. Valahogy nem hiszek benne, hogy pont ezt csinálták meg jól ( bár a VmWare/Cloud Director miatt elismerésem, ez egy jó irány).

(#9) Tamás9x válasza Chal (#8) üzenetére


Tamás9x
őstag

A cég nevével nekem semmi probléma, tény a bérelt vonalas szegmensben kicsikét drágák... Illetve voltak problémák, de kikupálódtak.

Aki keres talál, nem fognak nemet mondani a kis pengére, ha be akarja vinni az ember.
Kicsi helyet foglal, és nem a szolgáltatót terheli a szervizelési költség sem.

"Szerver hosting Akció | szervernet.hu
www.szervernet.hu/szerver_hosting.php
100Mbps szerver elhelyezés polcon vagy rackben 9.900 Ft/hó tól."

Szerk: Óckodom én is a pengéktől, mert van belőle jó néhány fajtaféle ízű színű... és ha az adott szolgáltatónál nincs az, valljuk be elég ciki:)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#10) Chal válasza Tamás9x (#9) üzenetére


Chal
addikt

"tételezzük már fel hogy nem a Pistike Bt. -hez viszed..."

:)

Ráadásul nézd meg mennyiért adnak ők is egy olyan klasszikus kis virtuális szervert amilyet a példában írtam: milyen meglepő, szinte pont annyiért amennyibe kerül náluk egy géphely + IP. Ugyanígy áraznak a nagyok is, csak náluk a modernebb terem miatt a költségek is magasabbak. Talán igazságtalanság részemről a kicsiket emiatt "Pistike Bt."-nek illetni, ez tény :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Tamás9x válasza Chal (#10) üzenetére


Tamás9x
őstag

Értem mire célzol. Lehet a nagyobb cégek kinevetnek, ha hasonlóval állítunk be, de a halandókat is számításba kell venni, nem csak az óriás vállalatokat.

Pont olyanon vesztem össze, az 1 ik rendszergazdával, hogy olcsóbb és jobb nekem egy virtuális gépet bérelni mint bevinni a saját 8 magos xeonomat mivel 2000ft különbség volt a kettő között. Mindenbe bele lehet kötni, és a végén senkinek sem lesz igaza vagyis mindenkinek, hisz nézőpont kérdése:)

Én Vérpisike.BT-nek nevezem a kicsiket ahol csak pc-t lehet betenni és van amikor 1 ip cím alól megy mindenki (nat) csak port van nyitva a szervereknek külön külön.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#12) Ironhand válasza bambano (#1) üzenetére


Ironhand
tag

Jó vicc, ilyen árakkal :DD

PM! az gyorsabb!

(#13) bambano válasza Chal (#10) üzenetére


bambano
titán

szerintem szét kellene nézned a piacon, akkor nem mondanál ilyeneket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Chal válasza bambano (#13) üzenetére


Chal
addikt

Milyeneket? A honlapjukról néztem ki, hogy mennyi náluk egy virtuális gép, és mennyi egy co-location+IP hosting.

De írj már légyszíves olyan hazai példát amire nem igaz az állításom.

(#15) Chal válasza Chal (#14) üzenetére


Chal
addikt

Bocsánat, olyan példat ami szakmai szemmel nézve megüti a minimum szintet, és nem gamer PC-kből "okosba'" összetákolt Fusimusi Bt. által fejlesztett csoda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.