Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psg5

    veterán

    válasz Ricardo #402 üzenetére

    Mindkettőtöknél ott a pont.
    Kicsit konkrét, pont a gyerek első lepeseire hajazva pont friss elmeny
    Nyaralás, fényképezőt természetesen hoztam/vittem, azonban persze hogy amikor leugrottunk a szálloda nagytermébe zenes estre gyerekekkel oda nem vittem csak az L735 telőm volt ott...sajna nem ugyanolyan képeket, videot csinalnak a telefonok,igy a kislányom első táncolása egy homályos képen es egy nehezen értelmezhető videon van meg...persze a látnivalóknál meg csak elő sem vettem a telefont...

    Ja es ez mar a sokadik volt, vagyis meg csak nem is az utolsó csepp a pohárban arra hogy számítson a telefon fotoskepessege,sőt hogy sokat nyomjon a latba a következő vásárlásánál.

    [ Szerkesztve ]

    F.K.T.

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Ricardo #402 üzenetére

    Ricardo, psg5, dz1989 - értem, és ebben igazatok is van, de ez így hogy "akkor már legyen a lehető legjobb" megintcsak lóg a levegőben. Írnék konkrétumot, hogy pl mire gondolok.
    Az érzékelők dinamika átfogása csekély, ezért egy expós módban (a szoftveres HDR-t most hagyjuk) nem- vagy csak nagyon nehezen birkózik meg az égbolttal és a fő témával egyszerre. A kiégett, fehér égbolt engem annyira zavar, hogy azokat a képeimet törlöm is. Tehát ha csak telefon van nálam, és tudom hogy be fog égni az égbolt, akkor azok a különbségek amik a tesztben szerepelnek, pl felbontásban, teljesen irrelevánsak lesznek. Ha lenne fejlesztés kis felbontású (4-5MPX) de viszonylag nagy elemi pixelekkel operáló, nagyobb dinamika átfogású telefonokra, arra előbb mozdulnék rá mint a 400x-os nagyítású ecsetszőrre.
    A másik a késés exponáláskor. Lehet hogy erre külön lehet gyúrni (és elismerem hogy pl ebben gyakorolnom kéne), de lehetetlennek érzem pont azt a pillanatot elkapni, a képernyőt tapicskolva.
    A harmadik - ha már képernyő - napsütésben, amikor a legjobb képminőség áll rendelkezésre elvileg, alacsony iso, rövid záridő, a kijelzők zöme egyszerűen láthatatlan. Valami van rajta, sms-t el lehet olvasni, de a komponálástól, amikor látni szeretném mi van a képben, esetleg részleteket megfigyelni mielőtt elkészítem a képet, ez nagyon messze van.
    A negyedik a hisztogram, valahogy ezt a mobilgyártók nem erőltetik, pedig pont itt, a kis dinamika miatt nagyon kéne. Csak hát akkor kibújna a szeg a zsákbó' :-D

    Francia91 - alacsony isoval állványról statikus témáról egy expozíció sorozat, és számítógépen egy rendes HDR - ennek van létjogosultsága, és ebből lehet nagyon meglepően bika képeket összehozni, csak elég sok pöchöléssel jár. Illetve a mélységélességgel akkor sem lehet nagyon mit kezdeni.
    Az állvány - véleményem szerint - az egyik legfontosabb eszköz mindentől függetlenül.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés