Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Hitelt a népnek!... :(((

(#2) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Egyre jobb árakon mennek a Ryzenek :) Talán lesz majd akkora árverseny, ami kompenzálja a VGA-k felpumpált árait. Tudom, nem lehet kapni, ezen ez se segít..

2. oldal: "AMR Cortex-A9" ARM lesz az..

Illetőleg nemrég gondolkoztam én is egy e-book vásárlásán, de sajnos ezek még nem érik el azt a szintet. Lehet, hogy ez csak a média hatása, nekem azonban HD vagy FHD felbontás kéne ilyen célra 7-8 colon. Aki már használ egyet, az megmondaná, mennyire megalapozott az igényem?

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#3) pusszycat válasza Hunmugli (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Osztottam szoroztam, amennyit én olvasok (régebben azért elég sokat olvastam) arra elég a tabletem, ami legalább 8.3 ". A kérdés az, olvasol ahhoz eleget,h kihasználd.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) consono válasza Hunmugli (#2) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem nem megalapozott. 6"-en az 1024x768 bőven elég. Szép sima már itt is a betűk rajzolata, de akár képregényt is lehet vele olvasni. Más az eink mint az aktív LCD, pont ezért jobb olvasni az ebook olvasón, mint a tableten. Szerintem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#5) Tankblock válasza Hunmugli (#2) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Bőven elegendő, inkább a garanciára kell figyelni, és a támogatásra,
(Nehogy úgy járj mint a kolléga aki 6Xe HUF eBook olvasó javítására mondtak neki 44e HUF költséget a gari lejárta után.

Ha sokat olvasol megéri.

Release the Beast....

(#6) sysrq válasza Hunmugli (#2) üzenetére


sysrq
őstag

Amire te használnád ahhoz biztosan kell a FHD meg a 7-8 coll. Aki olvasásra veszi annak elég a 6 és a 800x600 is, mert olvasni azon is jó, és még hordozható méret. Jó pár éve használok egy xbook 60v-t és az már akkor is a kínálat alján terpeszkedett. Persze gyártóként én is ontanám a háttér világításos, érintőképernyős, üveglapos, színes, kávét főző olvasókat hogy felárért megvegyék majd behajítaná a sarokba a kedves vevő. A könyvolvasósokra meg a könyvtárba járók fújnak.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Van 6"-om régóta, de kicsinek tartom. Gyorsan is olvasok és a szemem se a régi, sűrűn kell lapoznom. 8"-10"-al már kiegyeznék, de nem 60 ezer forint felett.
Ekkora méret még bőven hordozható.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#8) deja vu


deja vu
addikt

Jók az Asus monitorok, főleg a PB, PA széria.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) BoB válasza Ted_Beneky (#7) üzenetére


BoB
veterán

Nekem is kicsi a 6. 8 jobb lenne de elég ritka...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) Hunmugli válasza sysrq (#6) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Na de fekete-fehérben? ;]

Akkor az a felbontás kb HD-t jelent 8 colon. Sajnos vannak méretigényeim. Na jó, ejtsük a téma átértelmezését. Nem szeretek telefonon sem olvasni, nem éri el a könyvek betűméretét, vagy pedig sokat kell huzigálni a képernyőt :( Nem véletlenül könyv helyett kéne, ha már kettőt is helyettesít, akkor biztos könnyebb szállítani.

Szóval az e-book legyen könyv méretű, de legalábbis nagy, és ne csak egy fekete-fehér phablet..

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#11) hypno skate válasza Hunmugli (#2) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ha kinyitsz egy normál méretű nyomtatott könyvet, akkor gyorsan rájössz, hogy a 6"-os e-book olvasó nagyjából annyi szöveg megjelenítésére képes, mint a könyvbe tördelt, mert a kijelző teljes felületét felhasználhatja margó nélkül. (margónak ott van a káva 3:) )
És egy 600x800-as felbontás is elegendő, csak az nem mindegy, hogy milyen betűtípust használsz.

Ezzel együtt, ha végre színes e-ink kijelzőt kapnék 7-8"-on, emberi áron, az nagyon nem bánnám.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

0% THM mindig jo. :D

(#13) Maximum1


Maximum1
őstag

INKBOOK PIME 66 ezer? 45 ért van PW3 ami mindenre elég, mivel jobb ez?
Bluetooth? az meg minek?
Tesztet akarunk!

[ Szerkesztve ]

(#14) chopin42


chopin42
őstag

"Ősszel érkezett, és nagy port kavart az AMD Ryzen 7 processzorcsaládja." :F Nem is tudtam, hogy márciusban milyen évszak van...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#15) sysrq válasza Hunmugli (#10) üzenetére


sysrq
őstag

Minden stimmel, a 6coll ebook olvasó kijelző mérete közelebb áll az átlag könyv mérethez mint a 8coll. Az átlag olvasón lehet betűméretet állítani utána sortördeléssel igazítja a kijelzőhöz.
Az ebook-ba pont azért nem kell háttérvilágítás hogy ne fárassza a szemet hosszú órák után sem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#16) pengwin válasza deja vu (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Meg is kérik az árát! :Y

Üdv, pengwin

(#17) deja vu válasza pengwin (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Egyáltalán nem drágák, szerintem olcsó monitorok. Én csak Eizo, NEC monitort veszek, és azok többszörösébe kerülnek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18) deja vu válasza deja vu (#17) üzenetére


deja vu
addikt

Arra akartam utalni, hogy ár/érték arányban a tudásukhoz képest egyáltalán nem drágák. Ami ennél magasabb ligás, az már kategóriákkal drágább pl: Coloredge, Spectraview monitorok.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) Skiz válasza pengwin (#16) üzenetére


Skiz
csendes tag

Lassan 1 éve ülök egy PB328q előtt és minden forintot megért.Nem nagyon találtam akkor jobbat.32" VA paneles,nagy kontraszt,nincs black crush,homogén felület,színhelyes,75hz,WQHD. Igazi mindenes.(azért érdemes képeknél ellenőrzés céljából hátrébb ülni,80-100 centin belül színfüggő de látványos lehet a változás a széleken,VA panel átka ekkora méretben)Ezek után már tényleg csak az Oled...addig kiszolgál.

(#20) pengwin válasza deja vu (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Gondoltam, hogy megérik az árukat, ha te azt mondod, hogy jók...

(#19) Skiz
Én egy régi VA-s HP LP2465 előtt ülök naphosszat, használtan vettem 40 ezer forint alatt az Oázistól, de újonnan ez is nagyon drága volt ha jól tudom. Ég és föld a különbség a HP és a korábbi LG 24MB...akármi monitorom között, mondjuk az utóbbi újonnan került ennyibe.
A következő monitorom is VA paneles lehet, IPS nem kell, akkor sem, ha drága, jó elektronika és panel van benne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Typo: 1. oldal utolsó bekezdésben az alaplap neve nem véletlen Crosshair VI Hero? :DD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#22) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hát én 50K-nál akkor sem adnék többet egy 24"-os IPS monitorért sem. A Dell-nek is van már normális 24"-os IPS-ese ebben az árban, és ez a 83K-s ASUS tényleg annyival jobb lenne?! Tudom, spéci munkához biztos előjönnek a különbségek (ha vannak), de átlag felhasználásra, meg hobby Photoshop-ozásra, stb nem hiszem hogy számítana...

[ Szerkesztve ]

(#23) deja vu válasza SunMount3r (#22) üzenetére


deja vu
addikt

Melyik Dell van 50 ezerig abban a méretben? Csak az SE2416H ami elég bóvli, főleg az Asus-hoz képest. Igen, tényleg annyival jobb. Gyere a monitoros topicba és ott megbizonyosodhatsz erről.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#24) SunMount3r válasza deja vu (#23) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, nekem az is elég, ha most ide írsz pár típust ami 50K körül van és már jónak számít. :) Ez az "elég bóvli" is elég ködös kategória, pl. egy azonos árú LG-hez képest is "bóvli"?! Mert ha ennyiért mégis csak az a legjobb, akkor mégis csak... Ha meg nem lehet 50K körül normális 24"-os IPS-est kapni az elég gáz így 2017-ben.

De ha jól emlékszem épp te ajánlottál pár 24"-os ASUS-t is régebben (valami másik cikkes topic-ban, de nem mentettem el). Nem vagyok Dell fan, jöhet az is! :D

(#25) deja vu válasza SunMount3r (#24) üzenetére


deja vu
addikt

Jó az a Dell SE2416H az árához képest csak pwm-es.
Nem mindenki érzékeny erre.
Asus VZ249H
LG 24MP59G-P

Ezeket nézd meg.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Még mindig az alap Kindle a nyerő nálam, 20e-ből megvan általában, de semmiképpen nem megy 30 fölé. Persze nem itthon az álkapitalista népszívatás hazájában, ahol minden hatszor annyiba kerül, mint máshol.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#27) pusszycat válasza Fryskitt (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

csak nem bővíthető...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) SunMount3r válasza deja vu (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, de csak átmegyek akkor, mert felmerült pát kérdés...

(#29) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Ezzel a ryzennel,az AMD rendesen gatyába rázza az Intelt,ha így folytatja. Anno emlékszem mikor előrukkolt az Atlon64el... Akkor pakoltam először össze AMD konfigot magamnak.. Aki a jövőben újítani készül,és nem 0-24 órában game-re.. Annak érdemes számításba venni őket... Nem hordom le az Intelt,mert jelenleg(igaz csak egy ROG-os laptopom van) i5-öt használok,de ha lett volt ryzen procis lapos 3hónapja,akkor talán arról gépelnék most. Amire kíváncsi leszek... Az az,ha vajon a Vega(ha..) beváltja a hozzá fűzött reményeket... Mi lesz a következő lépése a cégnek... Tutira meg kellene erősödniük,mert igencsak sok zsetonra van szükségük..

[ Szerkesztve ]

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#30) Fryskitt válasza pusszycat (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

4GB eddig elég volt...sőt. Nem hiszem, hogy valaki több tízezer könyvet elolvas egy nyaraláskor. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#31) pusszycat válasza Fryskitt (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A pdf-ek elég sokat szoktak foglalni,ha ezt mellőzöd akkor elég lehet...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) Fryskitt válasza pusszycat (#31) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igen. Ezeket mellőzöm. Több okból is, egyrészt mert általában nem jól nagyíthatók (gondolok itt a betűméretre pl), másrészt nincs előnye a "könyves" formátmokhoz képest, amik pár száz kilobájtok. Képeket meg nem nézegetek e-inken, nem arra van.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#33) SunMount3r válasza Fryskitt (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

PDF-eket mobilos Moon Reader-el ugyan úgy lehet kezelni, mint a többi formátumot (átkonvertálja magának "on the fly") az e-book olvasok nem is tudnak ilyet?!

(#34) Fryskitt válasza SunMount3r (#33) üzenetére


Fryskitt
addikt

Van erre program... de a PDF véleményem szerint nem erre való, amúgy sem rajongok érte, általában azokat a formátumokat keresem, amik kifejezetten könyvre "valók", mint pl a mobi, azw, prc vagy mostanában az epub. És csak e-inken olvasok könyvet, szeretnék látni hatvanévesen is.... :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#35) balojazz válasza pusszycat (#27) üzenetére


balojazz
tag

Elég hardcore ebook-használó vagyok, 2012 óta nem tudtam telepakolni a kindle 4-em, majd a paperwhite 3 4 GB-ját, pedig kb. pár naponta-hetente elolvasok egy könyvet. Szürkeimportban a pw3 33000 körül kapható, a gari amúgy is amazonos, a felbontás 1440x1080, a reklámokat ingyen leszedettem chat-en, oszt ennyi.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#36) bteebi


bteebi
veterán

Ebook reader 66k-ért? :Y Oké, a jobbak közé tartozik, de akkor is...

Az ASUS monitorok tetszenek, nem is tudom, melyiket venném inkább :U. Most egy U2412M-em van, tehát méretre-képarányra tök ugyanazok, persze a drágábbik modell nyilván jóval jobb. Elsődleges monitornak viszont jó lenne egy jobb, ráadásul talán inkább egy 27"-os példány, 2560×1440-es felbontással. Attól szerintem se méretben, se felbontásban nem nagyon kell jobb. Esetleg 4K, de az is csak azért, mert jól skálázható FHD-ra.

Az akciós Dellek viszont nekem nem bejövősek. A legdrágább mondjuk igen, de annyi pénzt nem szánnék rá :P. Az viszont továbbra is zavaró, hogy 15,6"-on továbbra is erőltetik a HD felbontást - persze nem rossz, de nem is az igazi. FHD-t a népnek! :K

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) deja vu válasza bteebi (#36) üzenetére


deja vu
addikt

Az olcsóbbik Asus képminőségre szinte tök ugyanaz mint az U2412M, talán icipicit jobb, meg masszívabb maga a monitor. U2412M-ről csakis minőségi WQHD, 4K monitor érdemi erőlelépés.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38) VS461 válasza Hunmugli (#2) üzenetére


VS461
tag

Szia!

Hagyományos, nem érintős Kindle-m van, 6 hüvelykes, 800x600 pixeles. Olvasni teljesen jó, nem jön elő bennem, hogy kicsi lenne a felbontás.
Néha eszembe jut, hogy mi lenne, ha nagyobb lenne, mondjuk, 8 ", de a 6" könnyebben kezelhető utazás alatt; elfér a nadrágom oldalzsebében :)
Az "alacsony" felbontás, mondom, teljesen jó 6" méreten.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Köszi az összefoglalót.

(#40) Scholes9 válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én meg VA paneles monitort vennék, IPS-t nem :) Volt mindkettő már :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#41) Khelben válasza Fryskitt (#34) üzenetére


Khelben
nagyúr

szeretnék látni hatvanévesen is

Ennek mi köze az eink-hez? Mert ha jól tudom, azt mondták a kutatások, hogy a kijelző önmagában nem okoz látásromlást, max a pislogás elmaradása miatt lehet rossz a szemnek.

(#42) pusszycat válasza Khelben (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg a hosszzabtávon közelre fókuszálás sem használ. Amennyiben a kijelző kicsi (pl. telefon) főleg gyerekkorban a bandzsítás borítékolható. 😵

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) Seirus


Seirus
tag

Nagyon fölbosszantott ez a cikk végén található áruhitel tukmálás. :(
Ha nincs valakinek 140.000 Ft-ja laptopra az nem hogy intő jel, de figyelmeztető kiáltás hogy NE vegyen 140.000-ért laptopot!

Vannak itt HA-n 30-40 körül netezésre tökéletesen alkalmas PC-k ha gép kell.

De tudom ez a téma nagyon más irányba vezet.

Telefonszám adatlapomon.

(#44) gerii válasza Khelben (#41) üzenetére


gerii
addikt

Kijelző bámulása rontja a szemet. Fix és rövid fókusztáv, mesterséges fény, ÉS amit qrvára nem hirdet senki, hogy PWM-es a többsége, azaz vibrál mint az állat.

(#45) BoB válasza gerii (#44) üzenetére


BoB
veterán

Utóbbit annyivel kiegészíteném, hogy max fényerőn nem vibrál. Szóval azon kell használni :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#46) Khelben válasza gerii (#44) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyi erővel az ebook olvasó is rontja a szemet. Én amoleden olvasok, az nem vibrál.

(#47) BoB válasza Khelben (#46) üzenetére


BoB
veterán

Pedig rákeresve nekem nagyon úgy tűnik hogy előszeretettel alkalmazzák a PWM-et AMOLED-es mobiloknál is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#48) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Remelem visszajonnek a divatba a 16:10-es monitorok!

(#49) BoB válasza turbulencia8 (#48) üzenetére


BoB
veterán

Jó lenne!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#50) szami777 válasza turbulencia8 (#48) üzenetére


szami777
addikt

Én is évekig olyat használtam, utána a 16:9 fura volt, jobb szerettem a 16-10-et.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.