Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

"a fizetős alkalmazások is, ám ha ilyen programokat nem tölthetünk le az országunkban - igen, ez fennáll Magyarországon is -, akkor nem fogjuk tudni megvásárolni a Marketen."
ez igen szomoru dolog, mivel felhasznaloi szempontbol a kovetkezot tapasztaltam: VENNI akarok egy programot. Felmegyek a marketre, de nem vehetem meg, utanajarok a neten, felrakom a Market Enablert, ami csak annyit csinal, hogy atirja a sim-kartyahoz tartozo szolgaltatoi adatokat, igy mar enged a market PENZT kolteni. Mennyibe tartana a Google-nek eggyel tobb szamot beirni az adatbazisba? :W Meg en csaljak, mert KOLTENI akarok?

(#2) z0d1AK válasza sto1911 (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem tudom a pontos okát, hogy miért nem engedélyezett. Nem tartom kizártnak, hogy azért, mert számlát kell adnia róla, viszont Magyarországon viszont nem fogadják el az elektronikus számlát, postán is ki kell küldeni. Így viszont kevésbé érné meg a Google-nek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) edward2 válasza z0d1AK (#2) üzenetére


edward2
addikt

Már miért kéne számlát adnia róla?

Szerintem itt valami sokkal mélyebb eredetű a probléma. Meg se lepne, ha valami artisjusos belepofázás folyna a háttérben, de ne legyen igazam.

(#4) kovacszk válasza edward2 (#3) üzenetére


kovacszk
senior tag

Mert Magyar országon minden értékesítés mellé legalább nyugtát kell adni és pont. Ez alól csak a használt értékesítés kivétel, az is csak egy bizonyos nagyon kis értékhatárig. Viszont az elektronikus számlát nálunk is elfogadják, legalábbis szolgáltatásoknál biztos. Minden rezsiszámlám elektronikusan bonyolódik, egyikről sem kapok papír alapú számlát.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5) Zirowe válasza kovacszk (#4) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez érdekesen hangzik.

És vki nem tudja, hogy a magyar itunes store itthon hogy működik?
Ők is küldenek ki papíralapú számlát?

Én olasz címemmel vagyok beregisztrálva, és ott mindig mailben küldik a számlát a 0€-os vásárlásaimról.
Ez a megoldás itthon miért nem tud megfelelni?:S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) edward2 válasza kovacszk (#4) üzenetére


edward2
addikt

Igen ahogy utánad hozzászóltak én is az itunes otthoni működésére lennék akkor kiváncsi.

Mellesleg amikor a motogp.com-on előfizetek egy videopassra arról is kéne számlát adniuk? Vagy akkor az mégse otthoni értékesítés? De hisz magyar bankkártyával fizetek...

Valamit én itt nem értek :)

(#7) z0d1AK válasza edward2 (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az egy dolog, hogy magyar kártyával fizeted. De nem magyar szervezetnél vásárolsz. Az alkalmazásokat !feltételezem!, hogy a Google Magyarországtól vásárolod.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Jó az elgondolás, így a jobb készülékek tulajdonosai látják hogy mi van külön az ő készülékükre optimalizálva. Remélem azért nem lanyhul majd az egymagos procikra való fejlesztés, az olcsóbb árkategóriákban még jó ideig nem lesz többmagos gép szerintem.

Forward thinking. كرر

(#9) edward2 válasza z0d1AK (#7) üzenetére


edward2
addikt

De akkor ilyen alapon nekem miért kéne a Google Magyarországtól vásárolnom?

Ha meg nekik a Google Magyarországon keresztül kell értékesíteniük akkor a végén mégiscsak nekem lesz igazam, hogy itt bizony valami háttérbaszakodás van.

(#10) z0d1AK válasza edward2 (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Emiatt tettem felkiáltójelek közé a feltételezem szót.:)
Nem tudom pontosan, hogy mi az oka, hogy nincs még Magyarországon fizetős Market.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) kovacszk válasza edward2 (#9) üzenetére


kovacszk
senior tag

Az biztos ha egy külföldi nagy cég be akar vezetni valamit itthon és találkozik a csodálatos magyar bürokráciával, még az életkedve is elmegy. :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#12) Zirowe válasza edward2 (#3) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk kétlem, hogy ennek köze lenne az artisjushoz..
Az eleve zene meg üres adathordozókkal foglalkozik, aminek nem sok köze van a markethez.

Itunes meg gondolom azért nem tartozik nekik elszámolással, mert konkrétan meg tudják mondani kinek a számát adták el, és neki tejelni egyből, mindenféle artisjusos trükközések nélkül.

Amúgy tényleg érdekelne, hogy mi a market korlátozás oka.

z0d1AK: elvileg az itunes honosítva van, és ott is minden online megy, szóval akkor náluk hogy lett ez megoldva?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) #97544192


#97544192
törölt tag

ha még egy ilyen nyomot meglátok arra utalva, hogy vegyek nvidia-t, csúcstelefont mindig amikor kijön, azonnal eladom a galaxy s-em és apple párti leszek, mert nem azért vettem ezt a kva androidot, hogy semmi ne menjen rajta, csak a csúcs telefonokon... undorító ez a dolog, és ilyenkor nem csodálkozok azon, hogy leszarozzák az androidot :U

rep3at: reménykedj csak... az nvidia pc-n is ezt műveli, lefizeti a játékfejlesztőket hogy menjen nvidia-kon a játékuk. azt hiszem, itt is megfogják állni a helyüket, és kizsigerelik az egész android platformot úgy ahogy van

[ Szerkesztve ]

(#14) FoxiestFox válasza edward2 (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet hogy kényelmesebb support terén hanyagolniuk az ilyen kis suttyó országokat.

(#15) Tanisz


Tanisz
senior tag

Magyar fizetős Market hírekről itt lehet olvasgatni:

"Elég régóta nagy gondot okoz, hogy a Google csak meghatározott országok felhasználói számára teszi lehetővé a fizetős Android Market elérését a világon. Valószínűleg a háttérben – hasonlóan az App Store-hoz – a korlátozások oka feltételezhetően valamilyen jogi és/vagy technikai megvalósítással kapcsolatos problémákkal hozható összhangba" forrás: [link]

Ez sem most volt : 2010. szeptember
"Úgy tűnik, hogy ez rövidesen megváltozik, hiszen a Google fél-hivatalosan bejelentette, hogy az elkövetkező hetekben 12 országban válnak majd elérhetővé a nem ingyenes alkalmazások, köztük Magyarországon is. " Forrás: [link]

Itt egy kicsit több az infó : [link]

Egyenlőre okosabbak nem lettünk:)

Lesz majd, ha lesz, de agyalni rajta nem érdemes, hogy mért nincs. Elég valószínű, hogy mindenféle jogi/pénzügyi/ügyleti/üzemeltetési gubanc van a háttérben :(((

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#16) edward2 válasza Tanisz (#15) üzenetére


edward2
addikt

Jó, hát akkor mégiscsak igazam van, hogy valaki valamire rá akarja tenni a kezét, amihez ő soha az életben nem ért, csak egy büdös pióca. Akár artisjus akár nem.

(#17) baliii válasza Zirowe (#5) üzenetére


baliii
senior tag

E-mailben küldenek számlát, legalábbis én papír alapút nem kaptam még tőlük.

(#18) rep3at válasza #97544192 (#13) üzenetére


rep3at
őstag

Ha mindegyik játékból lesz mondjuk "HD" és sima verzió is akkor még jó irányba halad a dolog, az olcsóbb készülékek tulajdonosai (hát igen, mondjuk én) is szeretnének új alkalmazásokat.

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.