Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PazsitZ válasza Lauda (#45) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az előre menetelésben iazad van, de véleményem szerint, egy új állás kereséséhez, találásához, nem szükséges, hogy aktuálisan ne legyen állásod.
Főleg manapság, a telefon, internet-email-skype világában. A személyes találkozók meg optimális esetben nem 10 személyes találkozó körösek. 1-1 napra meg el lehet azért szabadulni.

De persze ez csak egy vélemény, neki kell eldöntenie, hogy jó neki, mennyire van elege, meddig tud nyújtózkodni.

- http://pazsitz.hu -

(#52) Lauda válasza Vakegérke (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Mint dolgozzon 50 evet alja penzert? Igen.

Mr X, Kassadin

Ertem en, akik sosem lepnek elobbre, mind mind ezeket papoljak allandoan. Mi lesz ekkor, mi lesz akkor, most ezert nem most azert nem stb...

(#53) Kassadin válasza Vakegérke (#50) üzenetére


Kassadin
addikt

Targoncázik, másik bejegyzésében írta.

#52: Könnyű magas lovon ülni. Tapasztaltad, amit leírtam, vagy csak írod ezt a demagóg hülyeséget a vak világba?

[ Szerkesztve ]

(#55) Mr X válasza Lauda (#52) üzenetére


Mr X
veterán

Nem nagyon vagy képben, úgy látom.

Apám most egy gyárban dolgozik, kis pénzért. Ott van asszony meg iskolás gyerek. Nem szereti a munkáját, keveset is keres. Szerinted mondjon fel, aztán éldegéljenek egy fizetésből míg nem lesz jobb meló? Elárulom, nincs munkahely ott, ahol laknak. Sokkal több munkanélküli van, mint álláslehetőség. Inkább dögöljenek éhen?

Előrelépés:

Egy gyárban dolgozik 1000 ember. Ha ebből 400 többre is képes, akkor szerinted mindnek lesz lehetősége feljebb jutni? Elárulom, nem, csak nagyon kicsi százalékának.

[ Szerkesztve ]

(#56) djculture


djculture
félisten

Abból 100000+1 ember van, haverom is azt csinálja volt már mindenhol.
Coop, dohányfermentáló, hűtőgépgyár, öntöde, áruházak.
Pénz nincs sehol se főleg most. Nincs más tűrni kell...
Vagy irány külföld, bár oda is kell ismeretség. Mert pár haver ment ki 1-2 éve angliába csomagolni.
Egy darabig volt is fizetésük aztán úgy nagyából eltünt a cégvezér a pénzel együtt.
Ők meg ott maradtak hoppon, a követség segítségével tudtak hazakecmeregni.

[ Szerkesztve ]

(#57) philoxenia válasza Lauda (#45) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A maradék 10%-nak gyakran a szülői háttér, a kapcsolatok adják a lehetőséget, az önerőből magasra jutó emberek nagyjából az 1%-ot, ha elérik.....
Ha valaki például Oxfordba kijuthatott anno az átkosban, az nem feltétlenül csak a tehetségén múlott, hogy ismert példát hozzak....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58) Kassadin válasza djculture (#56) üzenetére


Kassadin
addikt

Az, hogy nincsen pénz sehol sem, azért erős túlzás. Inkább mondjuk azt, hogy az egyszerű, kétkezi munkásoknak nem terem sok babér. A pénzügyi/IT szektorban elég jól megfizetik az embert, de ez még elmondható a mérnökökről is például. Végzettség, munkahely és maga hogy az ország melyik részén dolgozol, szerintem ezek a döntő tényezők a fizut illetően.

#60: Még anno, amikor én voltam munkaügyi központban, pályakezdő gépészmérnököket kerestek 300-400e forintos fizetésért. Ne mondd azt, hogy az kevés pénz...

A merci gyárra meg inkább írok privátot, mert sértené a szabályzatot ez a rész.

[ Szerkesztve ]

(#59) Nordic válasza Vakegérke (#50) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ipari Elektronikai Technikus volnék, de sosem dolgoztam a szakmámban, és szerintem majd mindent elfelejtettem. Egyszerűen nem volt lehetőségem elhelyezkedni sehol normális pénzért, ahol meg a szakmámba dolgozhattam volna az minimálbért adott volna, max egy kicsivel többet. Így inkább raktárosként helyezkedtem el, a jelenlegi cégemmel elvégeztem egy OKJ-s targoncás-tanfolyamot. Jelenleg is raktári beosztottként dolgozom, homlokemelős, oldalvillás targoncával, de tudok kezelni gázüzemű és szűkfolyosós(nem tudom mi a pontos neve, de az egész kabint emeli a gép, nem csak a villát, majd 6 tonna, és egy kötött sínpályán közlekedik) targoncát is.

(#60) djculture válasza Kassadin (#58) üzenetére


djculture
félisten

Ha megnézed itthon még a mérnökök is negyedannyiért csinálnak fontos feladatokat mint kinnt.
A mecigyár se hiába települt ide. Egy pár haver ott melózik. Kivitték őket tanulni a német gyárba, csak lestek milyen fizetés és körülmények vannak az anyagyárban.
Persze itthon mikor hazajöttek és felépült a gyár, kiderült a tizedét se fogják kapni..

Nordic

Én is az vagyok meg ipari számítástechnikai technikus. Én az elején elvállaltam lószar fiziért mindent hogy legyen gyakorlatom. Kórházba dolgoztam műszerészként.Elég sok orovostechnikai műszerrel meg plc vezérlésekkel ott ismerkedtem meg.
Aztán leépités volt és annyi. Mentem a samsunghoz javitó műszerésznek. Na azt nem ajánlom senkinek. Embertelenség az egész. Sokáig nem bírtam én se és még 1 év múlva is álmodtam róla hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

(#61) Lauda válasza Kassadin (#53) üzenetére


Lauda
félisten

Mert csak pesten lehet dolgozni ugye? Megint csak kifogas.

Mr X es a masik, csak az az egy gyar van a vilagon es az az egy telepules, ahol dolgozni lehet.

philoxenia ez a harmadik, nekem nem gazdag faterom es se jutok elobbre soha es meg is oldotta.

Nekem mindegy mit csinaltok, de ezeken minden lehet valtoztatni, ha akarja valaki. Persze konnyebb a kifogasokat megtalalni mindig. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Nordic válasza djculture (#60) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt tanúsíthatom. Volt egy kis hegesztői mellékvágányom a cégnél ahol dolgozom, és akkor Augsburg-ba voltam betanulni. Az ottani fehérorosz csávó aki betanított 2500-2800eurót keresett havonta. Nekem az akkori árfolyamon olyan 400eurós volt a fizetésem. Nem akarta elhinni... :U

(#63) zolee5016 válasza Nordic (#59) üzenetére


zolee5016
őstag

Remélem elolvasod a linkelt doksimat! Arra még vigyázz,nehogy az legyen ,hogy megegyeztek a közösbe,de nem tartod be mert Jan 1-től a munkáltató MEGVÁLTOZTATHATJA a közöst ha a dolgozó nem jelenik meg a felmentési idő elötti ledolgozandó munkaidejére!Akkor cumi! DE ha ő nem tartja be megalapozott a Munkaügyi Biróságon a kereseted! Asszem érthető vagyok.11.-én 5 órán keresztül pont ez volt a téma a továbbképzésemen

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#64) Mr X válasza Lauda (#61) üzenetére


Mr X
veterán

Mutasd meg, hol jobb a helyzet. És ez még mindig nem változtat azon, hogy az emberek nagy része anyagilag nem tudja vállalni, hogy csak úgy felmond és úgy kezd el állást keresni. Pláne egy költözéssel egybekötve.

Azért érdekelne, hogy te mit dolgozol, amitől ilyen érdekesen látod a munkaerő-piacot. :)

(#65) djculture válasza Nordic (#62) üzenetére


djculture
félisten

Azt a vasat kellett volna tovább ütni ha jól ment a hegesztés.

Lauda

Ez most nem az helyzet ahol egy szál seggel mész a vakvilágba és elköltözöl x településre mert ott van meló. Albérlet árak horror kategória, uatzás haza mindennap lassan 500ft os benzinnel szintén.

[ Szerkesztve ]

(#66) philoxenia válasza djculture (#65) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pénzben jó, de egészségben.... Hosszútávon, nem igazán... Nemhiába keresnek annyit...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67) Kassadin válasza Lauda (#61) üzenetére


Kassadin
addikt

Hol írtam ilyet? Csak itt sokkal könnyebb munkát találni, mint pl. baz megyében. De te nyilván bárhol munkát találnál 1 héten belül, legalábbis, abból amit írsz, ez jön le. Nem tudom eldönteni igazából, hogy te mi alapján formálsz véleményt, merthogy nem a realitás és a munkaerőpiac alapján, abban biztos vagyok.

Szerintem még írd le azt is, hogy a magyarok csak picsogni tudnak és ők tehetnek arról, amilyen helyzetben vannak, és akkor már teljes lenne a paletta. :K

djculture: Nem tudják életük végéig csinálni, a szem teljesen tönkremegy hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#68) Nordic válasza djculture (#65) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem volt rá lehetőség, rajtam kívül álló okok miatt. :(((

(#69) djculture válasza Nordic (#68) üzenetére


djculture
félisten

Most nézem te árokszállási vagy ismerős a terep én újszászi vagyok. :)
Én aztmondom ne mondj fel a környékünkön atöbbi még ennél is szarabb. Megprobálhatod akár fényszarun a samsungot is, de csak tavsszal ilyenkor az is döglik. Jászberény plasztik az tuti rosszabb mint ahol te vagy, hűtőgépgyár meg az ezernyi kft szintén hétröl hétre leépit felvesz. Hatvanba van valami öntöde vagy mi a fene ott van haver, rohadt kemény meló és 100 rugó megállit fiztetésbe.
Szóval ne mondj fel szerintem, ráadásul lehuzol még pár hónapot és jár végkielégités is ha nem te mondasz fel.

[ Szerkesztve ]

(#70) Lauda válasza Mr X (#64) üzenetére


Lauda
félisten

Mr X, djculture, Kassadin

Az a nagy helyzet, hogy aki mast mer irni, mint hogy ne mondj fel, juj ne is csinalj semmit, az szamit itt kuloncnek. Teljesen mindegy ki hol van, aki valtoztatni akar, az tud, nincs olyan, hogy nem lehet. De igenis lehet, csak tenni kell erte es akarni. Minden ember helyzete mas, mindenkinek mas jelenti a kiutat, erre sajat maganak kell megtalalnia a receptet, nem masnak, de beletorodni a helyzetunkbe a legrosszabb szerintem.

(#71) Nordic válasza zolee5016 (#63) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Elolvastam, és nem igazán értem amit mondasz. Ebben nekem nem sok új volt, ugyanis nővérem jelenleg munkajogot tanul, és az oldal tartalma majdnem szóról szóra ugyanaz, mint ami neki a könyvében van. Természetesen van annyi eszem ,hogy a megegyezett felmondási időt betartsam, mivel fontos, ha élni akarok a még létező munkanélküli segéllyel, ha arra kerül a sor. Azzal is tisztában vagyok, hogy nem éri meg felégetni magam mögött mindent, mert ki tudja, lehet, hogy egyszer visszakerülök ide.

djculture: Még nem döntöttem el, mi lesz. A végkielégítésre viszont nem számítok semmiképp. Az elmúlt évben bárkinek mondott fel a cég, mindenkit fegyelmivel küldött el, hogy ne kelljen fizetni. Amúgy számomra a Samsung, a plasztik, hűtőgépgyár(helyben is meg berényben is) kilőve, meg a Bundi. Tisztában vagyok az ottani helyzettel, majd mindenhol van ismerős/haver.

[ Szerkesztve ]

(#72) Vakegérke válasza Lauda (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mert hol is melózol pillanatnyilag? És mit is? Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mennyiért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73) zolee5016 válasza Nordic (#71) üzenetére


zolee5016
őstag

Örülök, hogy igy gondolkodsz! Mármint a hsz 2.-ik fele.abban még érdemes elgondolkodni, hogy nem -e csak belefásultál az egészbe és nem-e mókuskerekezést érzel-e.Egy kiadós szabadság sokat segithet,(lehetőségek átlátása)hogy tiszta fejjel dönts! Sok sikert!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#74) Mr X válasza Lauda (#70) üzenetére


Mr X
veterán

Senki nem mondta, hogy ne változtasson, hiszen igazad van, ha nem jó, lépni kell. Csak annyit mondtunk, hogy ne bele a vakvilágba.

(#75) Lauda válasza Mr X (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Irassa ki magat tappenzre 2 hetre, azalatt menjen fel pestre allasinterjukra, ha sikerul mar valthat is. Ha nem, akkor 1-2 honap mulva megint el lehet ezt jatszani, mindenre van megoldas, csak hasznalni kene a fejunket es a lehetosegeket, amik ott vannak az orrunk elott.

(#76) Mr X válasza Lauda (#75) üzenetére


Mr X
veterán

Erre gondoltam én is. Van megoldás anélkül is, hogy munkanélküli lenne, mert két szék közé esik.

(#77) djculture válasza Lauda (#75) üzenetére


djculture
félisten

Ja és egyedül majd fizeti az albérletet vagy a felutazás napi 5 rugó minimum költségét. Hihető dolog. Nem kéne álom hülyeségeket irkálni csak kicsit belgondolni hogy mi a helyzet a mai magyarországon. Ezeket levonjuk még annyi pénze se lesz mint most!

[ Szerkesztve ]

(#78) Lauda válasza djculture (#77) üzenetére


Lauda
félisten

Mert nem lehet osszecuccolni senki massal mi? Megint leakadtunk az 5 forintos kerdesnel...
Te csak gondolkodj a mai magyarorszagon meg jo sokaig, nem tudok erre mast irni ne haragudj.

[ Szerkesztve ]

(#79) djculture válasza Lauda (#78) üzenetére


djculture
félisten

Oké igazad van piros pontot neked. Te valami milliomos palánta vagy látom. 5ft os kérdés ja az:) Kap napi 6 ezret abbol elmegy neki 5 ezer hát tényleg 5ft os kérdés:)
Nem kell okoskodni én ezt csináltam nyáron, csak nézz körül mennyi egy albérlet pesten illetve akörnyékén. Aztán mennyibe kerül eljutni a melóhelyre.
Nem haragszok csak összekell számolni a kiadást és a bevételt.. Annak akinek nincs a környéken rokon lakás vagy egyéb, annak kiderül hogy ráfizetés. Már 10 éve is az volt úgy hogy hárman laktak a kollégák albérletbe.

[ Szerkesztve ]

(#80) Lauda válasza djculture (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az vagyok szerencsere es eppen ezert vagyok azon, hogy kiszalljak a mokuskerekbol, nem azon, hogy hogy maradjak benne.

(#81) Vakegérke válasza Lauda (#80) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na ja. Kapaszkodsz, de milyen áron?
Volt egy kérdésem, amely válasz nélkül maradt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) Nordic válasza zolee5016 (#73) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt a mókuskerekes témát volt időm átgondolni(decemberben végig táppénzen voltam), nem erről van szó. :N

(#83) ArchElf válasza djculture (#77) üzenetére


ArchElf
addikt

Simán van olyan helyzet, amikor ugyanannyiért (vagy minimálisan kevesebbért) is bőven megéri válatni. Ahogy a mondás is tartja, az egészség megfizethetetlen.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#84) zolee5016 válasza Nordic (#82) üzenetére


zolee5016
őstag

Még mielőtt azt hinnéd lélekbúvár vagyok,hát nem.Én 14.-ikévemet töltöm a szakmámba 7-8 évig mentem is felfele rendesen, de akkor megállt az idő.Pénz motiváció stb.1 évig volt hasonló válságom és mindenáron szabadulni akartam.Nem mertem váltani de maradni sem.Pont"jókor" eltörtem a kezem és lett 3 hét pihim.Ez idő alatt volt időm mindenre ( gondolkozni) és kitörtem.Munkahelyváltás nélkül.Ez nem anyagi hanem saját szemléletváltásból állt!Persze meglett az anyagi vonzata is később.Más beosztás és amás bér.Nálam a tanulás volt a kiút...............

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#85) Lauda válasza Vakegérke (#81) üzenetére


Lauda
félisten

Mit ertesz azon, hogy milyen aron? Mennyibe kerul, mit kell eladni/megvenni??

Az ugy is fog maradni.

(#86) philoxenia válasza Lauda (#85) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87) Vakegérke válasza Lauda (#85) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feltételeztem rólad, hogy megérted a kérdést.
Tévedtem, megesik néha.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#88) Lauda válasza philoxenia (#86) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a lenyeg, hasznaljuk ki a lehetoseget. :DDD :DDD

Vakegérke piszkalodasra semmi szukseg, ha konkret, ertelmest kerdest teszel fel, arra tudok valaszolni. A mi az ara mindenkinel mast jelent, csalad, penz, baratok, baratno, tanulmanyok, munkahely stb stb...

(#89) Vakegérke válasza Lauda (#88) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez elég konkrét?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#90) tope


tope
addikt

Az egészre csak ezt reagálnám

(#91) Lauda válasza Vakegérke (#89) üzenetére


Lauda
félisten

Arra valaszoltam.

(#92) Kassadin válasza Lauda (#70) üzenetére


Kassadin
addikt

Én nem azért támadtam neked, mert mást mertél írni, hanem azért mert ilyen gyerekkori, még nem nőtt be a feje lágya naivitással írtad le <számomra> a dolgokat. Pedig baromira nem vagy te ilyen és a korod sem már gyerekkorban van, ezért volt meglepő tőled pont ilyesmit olvasni. Mellesleg a legtöbb helyen nehéz előrelépni, közted és a következő szint között állnak a karrieristák, akik felfele nyalnak, lefele taposnak elvet követik.

"De igenis lehet, csak tenni kell erte es akarni. Minden ember helyzete mas, mindenkinek mas jelenti a kiutat, erre sajat maganak kell megtalalnia a receptet, nem masnak, de beletorodni a helyzetunkbe a legrosszabb szerintem."

Ezt adom. :DDD
Minden egyes szava igaz.

(#93) Vakegérke válasza Lauda (#91) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, de tudd be butaságomnak, nem találom a választ. Linkelnéd?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94) Nordic válasza Vakegérke (#93) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Lehet hogy privátban küldte, te meg már rég letiltottad:DDD.

(#95) danih válasza Nordic (#94) üzenetére


danih
addikt

Ha már itt vagyunk, technikai kérdés:
ha valakit letiltok, az tud nekem üzenetet küldeni? tudhatja, hogy letiltottam? kap erről infót? :)

(#96) philoxenia válasza danih (#95) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kap értesítést a letiltásról, továbbra is boldogan anyázik, bár egy idő múlva az okosabbak rájöhetnek, hogy nem a félelem miatt nem válaszolsz.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97) Nordic válasza philoxenia (#96) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"az okosabbak rájöhetnek, hogy nem a félelem miatt nem válaszolsz...." - :DDD Elképzeltem, amint a delikvens örömujjongásban tör ki a gép előtt, hogy mennyire befenyített mindenkit, és rettegnek tőle, közben meg letiltotta mindenki ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98) Lauda válasza Kassadin (#92) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor tessek elni is vele. :)

Vakegérke belolem nem csinalsz bolondot, arra vannak masok.

(#99) Domxc


Domxc
senior tag

Hat eloszor mondd azt a fonoknek, hogy hozok egy kavet, utana pisalj bele, ezt fotozd le, mondj fel, es mikor kisetalsz kuldd el a kepet emailben.

;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#100) ArchElf válasza Domxc (#99) üzenetére


ArchElf
addikt

Na ezért lett zárva a másik topic is :U ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.