Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Avas ököl. :DDD Valóban jó lenne, ha már nem csak koncepciók, hanem bejelentésre váró modellek jönnének hírként a Nokiától.

(#2) vakondvok


vakondvok
tag

olyan mint egy n8 tokban (persze szerintem), de érdekes :)

(#3) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Én sokáig drukkoltam a nokiának hogy szedje össze magát, de már le tettem róla.Szerintem egy szép koncepció láttán senki sem fog rohanni a boltokba mostani kínálatot megvenni ...

(#4) Davidoff91 válasza Gábor17 (#3) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Nálunk a munkahelyen ne tudd meg mi zajlik...Egyik kolléganőm vett magának egy Nokia Gipsz Jakabot (bocs de nem bírom követni ezt az új számozást:D). Azóta az összes többi sorra veszi a Nokiákat...Hiába mondom, hogy ne vedd meg, mert póruljársz, csak megveszik...Nő ismerősök dettó...Komolyan lassan valami női márka lesz vagy én nem is tudom...

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#5) stevve válasza Gábor17 (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

A Nokia most kb. úgy működik, mint az MS akkor, amikor már nem volt WM frissítés és még nem volt WP7. Vannak. Közben a háttérben meg biztosan megy a munka és remélhetőleg a jövő év eleji nagy kiállításokra legkésőbb kapunk készülékeket is tőlük. Egy ilyen mamut nehezen mozdul, de ha megmozdul, azt látni fogjuk. :)

(#6) Tonchi


Tonchi
aktív tag

Engem inkább a videó többi része fogott meg, de sajnos itt azaz 1 másodperc a téma :D

(#7) bolondember válasza stevve (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, maradjunk annyiban, hogy nem csúcson futnak a sorok Komáromban - vagy ha igen, akkor nem a nappali műszakban. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#8) Kumite válasza Davidoff91 (#4) üzenetére


Kumite
aktív tag

Miért is jár pórul, aki Nokiát vesz? Mondjuk egy ouch and Type-pal, vagy egy olyan klasszikus telefonnal, aminek csak az a lényege, hogy legyenek rajta gombok és lehessen vele telefonálni.

(#9) stevve válasza bolondember (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Az baj, mert akkor még a tervezőasztalon fekszenek. :( Legalábbis jó esetben.

[ Szerkesztve ]

(#10) Davidoff91 válasza Kumite (#8) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Vannak még normális telefonjaik, ezt aláírom, de "mélységesen szeretett" 5800-ám másfél éves huzavonája kapcsán a hócipőm tele lett az egész díszes társasággal... Mint hűséges vásárlójuknak, volt pofájuk azal kiszúrni a szemem, hogy az a telefon hibátlan, csak rosszul fogom, nekem azért nem működik rajta semmi:D:D Viccet félretéve elmerengtem rajta, hogy mire is adnak 2 év garanciát, ha aztán közlik hogy ők aztán meg nem javítják, ennek nincs semmi baja...És igen ÉN nagyon póruljártam vele, konkrétan 70ezres bukó volt a dolog, ja és még 2 hónapig nem is vehetek másik telefont, hála a hűségszerződésnek...Ez így mind az utálatom oka.

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#11) Kumite válasza Davidoff91 (#10) üzenetére


Kumite
aktív tag

Mi volt a baja? Mi nem működött szerinted, amire ők azt mondták, hogy nincs baja? Garázs GSM-ben vetted-e helyi garanciával, vagy Nokia boltban gyárival? Ha elromlott, hogy romlott / rontottad el?
Nekem nagyon sántít ez a dolog: Te azt mondod, hogy valami nem működik, ők meg azt mondják, hogy de igen, az működik. Nem valami reális, ezért kérdezem a dolgot...

(#12) rudymester válasza Kumite (#11) üzenetére


rudymester
senior tag

Ha 2 év hűséggel vette, akkor valószínűleg szolgáltatós.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#13) LuckyL válasza Kumite (#11) üzenetére


LuckyL
őstag

ezt a konkrét garanciális esetet nem ismerem, de azt tudom hogy nekem is akkor lett elegem a nokiából mikor a harmadik okostelefonjuk is tönkrement fél éven belül
egy szoftveres szemétdomb az összes, hányinger (elnézést, tényleg nem tudom máshogy minősíteni)
Én hülye másfél éve megvettem egy vagyonért az N97-et
egy rohadt napig nem működött hiba nélkül!!!!!!!!!!!!!!!
utána volt 2db a 6-os sorozatból (már nem tudom a pontos típusokat)
azok is szarok voltak állandóan (hangszórógondok többször javítva, szoftveres hibák, lefagyások, állandó újraindulások stb. stb.)

az egyszerű, telefonálásra, smsezésre való telefonjaikkal nincs gond (még most is olyat használok második telefonnak), de ez az okostelefon korszak nem jött be nekik...éljen a htc és az android
2-3 éve eszembe nem jutott volna nokián kívül mást venni, de mostmár soha nem vennék tőlük

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14) LuckyL válasza LuckyL (#13) üzenetére


LuckyL
őstag

bocsi, lejárt a szerkesztési idő
nem 6-os sorozat volt, hanem E sorozat
E72 volt, meg azelőtt valami másik hasonló
de szar volt az összes!

jól fel is idegesítettem magam rajta hogy hogy rámsózták a gagyit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15) rep3at


rep3at
őstag

Én egy Touch & Type készüléket használok, eddig teljes megelégedettséggel, semmi gondom nem volt vele (bár még nincs túl régóta nálam).

Forward thinking. كرر

(#16) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hát érdekes.Ha lesz belőle valami akkor külön fogok neki örülni:)

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#17) kazie


kazie
tag

Van egy cikk, hogy a Vasököl előzetesében, felbukkan egy Nokia koncepció és a sok idióta rögtön nyomja a hülyeséget, hogy szar a Nokia. Már megint megy a vegyél inkább androidos telefont.

Vki végre írja már le, hogy az Android mivel tud többet, mint a Symbianˇ 3. Nekem még eddig, senki se tudott egy érvet mondani az android mellett.

(#18) deka10


deka10
senior tag

Én 5800 után váltottam N8-ra a kamera miatt és nem bántam meg az 5800 még most is üzem kész és gari lejárat előtt volt problémám a kijelzővel elsőre cserélték a kijelzőt is és az érintő panelt is. Bár anno is panaszkodtak mások hogy szar a szervizelés én nem tapasztaltam. Bár elsők között vettem az 5800-át nem jött elő a hangszóró hiba és N8-nál sem látom a sokat emlegetett képernyő lilulást, lehet szerencsés vagyok.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#19) Oppenheimer válasza kazie (#17) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vannak rá appok :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#20) Karma válasza kazie (#17) üzenetére


Karma
félisten

Sokkal jobb a szovegbevitel meg kisebb kepernyon is. Harmadik ervnek nyitottabb a rendszer a felhasznalok fele, baratsagosabb a fejlesztokkel es meg az orrodat is tisztitsa. Azonos szintu hardveren jobban fut (felteve hogy van eleg RAM), es kategorikusan erosebb hardvert is hasznalnak a gyartok.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#21) xnace válasza Oppenheimer (#19) üzenetére


xnace
őstag

+1:DDD

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#22) Everman válasza kazie (#17) üzenetére


Everman
addikt

"Vki végre írja már le, hogy az Android mivel tud többet, mint a Symbian"

Mondjuk, hogy még jövőre is valószínű, hogy lesz gyártó, aki fejleszt rá :D

(#23) h_rowley


h_rowley
tag

Én a WP7-es Nokiákra várok ! :D azokkal a csudaszép színekkel az kell nekem =)

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#24) caizzz


caizzz
aktív tag

the following week Nokia begins talks on selling the phone division at Microsoft.

marakujás kőbányai

(#25) kpal


kpal
veterán

Jól van Inkább Nokiát lássak a filmekben mint Motora és társait :D

(#26) Kinder válasza kazie (#17) üzenetére


Kinder
senior tag

próbáld ki mindkettőt :)
az életbe' nem fogsz többet nokiát még csak a kezedbe se venni. :)

(#27) Davidoff91 válasza Kumite (#11) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Telenortól vettem...sosem lett módosítgatva. A problémák pedig, hát nagyjából minden. Kezdve attól, hogy a böngésző kilépett ha olyanja volt, rádiót semmilyen szinten nem lehetett rajta hallgatni, mert lefagyott/újraindult (nesze neked xpressmusic...), a memóriakártyánál az eladás előtt rendszeren bejátszotta hogy nem tudja olvasni, illetve a telefonnal készített képre!!! közölte hogy hibás fájl, ugyanez zeneszámoknál (egyik nap még hallgattam x számot, másnap már hibásnak jelezte), emelett tetűlassú volt, az akksija sem volt jó, volt hogy olyan forró volt már hogy égette az ember kezét a hátlap. Jah és nem vagyok az a telefon elejtős fajta...Rendszeresen nyomattam a hard resetet, hogy legalább valamennyire használható legyen, emellett számtalanszor vittem el Nokia szervízbe, lefagyva, hibákat prezentálva. Meg is ígérték, hogy kicserélik a főpanelt, telefont elvitték a központba, majd ők közölték, hogy ennek a telefonnak nincs semmi baja. Ezt a 7-8. alkalom után már mélységesen megúntam...

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#28) Georgexy válasza Davidoff91 (#27) üzenetére


Georgexy
csendes tag

Az első szavad már elárulta, hogy mi volt a hiba. telenor. A szolgáltatók belekontárkodnak a gyári szoftverbe és instabillá teszik azt. Ennyi. A többi hiba, pedig nem gyakori hiba. Nem volt szerencséd. De ugyanígy járhat egy más márkát választó is a telefonjával. véletlen. Nekem eddig jók a tapasztalataim. Most is egy N8-am van és tökéletes.

Egyébként a Tron-ban is Nokia volt. Nem csak a Star Trek ben. Abban egy N8-al bűvülte a zárat a főhős.

Vitatkoznék, hogy ugyanazon a hardveren jobban fut az Android. Mutass egyet ugyanazon hardverrel!

Nekem a droid túl komlikált. Nem mintha nem tudnám megtanulni, de számomra logikusabb a Symbian. Jah és igen több rá a program. Van rengeteg szutyok és kb ugyananyi használható van szifonra, symbian-ra és WP7-re és droidra.

és az a lényeg szerintem.

Ha azt hiszed már nem lehet rosszabb csak keveset éltél!Ha azt hiszed nem lesz kékhalál akkor jön el érted!

(#29) Karma válasza Georgexy (#28) üzenetére


Karma
félisten

"Vitatkoznék, hogy ugyanazon a hardveren jobban fut az Android. Mutass egyet ugyanazon hardverrel!"

Azt írtam: azonos kategóriájú, hiszen a Nokián kívül egyetlen mai telefon se használ OMAP chipsetet, pláne nem tesznek ARMv6-os CPU-t a csúcsmodellekbe. Vesd össze egyszer egy Blade-del vagy Optimus One-nal (600 MHz-es ARMv6 mindkettő) az N8-ad. Sokat szidom mostanában a csúcskategóriában az Androidot a lagok miatt, de azért teljesen más szint az, amikor valamire ráböksz és egy másodpercig csak az enyhén elsötétült képet bámulod, vagy az alkalmazáslista másodpercekig töltődik. Csakmert előfordul N8-nál is.

Az appokkal meg elég erős tévedésben vagy. Ez egy olyan kijelentés volt, ami egyértelműen mutatja, hogy fogalmad sincs az első és az utolsó platform lehetőségeiről és a már most elérhető alkalmazásokról.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#30) Lenry válasza Georgexy (#28) üzenetére


Lenry
félisten

Nekem a droid túl komlikált.

mi a tököm a komplikált a "rábökök az ikonra és elindul a program"-on? mert átlag felhasználó kb ezen a szinten érintkezik az OS-sel.

jah, meg Marketen "beírom a nevét, rányomok a telepítre".

ennél valami stabilabb lábú indokot találj, mert ez csak jól hangzott, de értelme nem volt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) gzbotii


gzbotii
veterán

Hath ha az android komplikalt..akkor szegeny pc-kel h boldogulunk...na mind1 mindeki maga latja..

kapaszkodnak rendesen nokiaek:DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32) mnmlst válasza Davidoff91 (#27) üzenetére


mnmlst
tag

szoftvert nem frissitettel rajta? nalunk is van egy 5800 hasznalatban, a nejen nyustoli es egyre jobban meg van vele elegedve ahogy fejlodik a firmware hozza. tudom, "huzzak le magukat a nokiaek, mert frissiteni kell a firmware-t". melyiken mas gyartonal/os-nel nem?

ami meg fontos info: megvaltoztattam a product code-jat, hogy mindig a legfejlettebb szoftver-t lehessen ratenni. ha erdekel, dobj meg egy privivel, nagyon szivesen adok par linket ;)

(#33) sagit válasza mnmlst (#32) üzenetére


sagit
addikt

imádtam az 5800-m.. nemtudom mi ek kell szarrá szidni a nokiát

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#34) kovgab válasza kazie (#17) üzenetére


kovgab
aktív tag

Hát most már ideje lenne eldönteni, hogy melyik a nagyobb parasztvakítás a v3 vagy az android...
Fészbúkos, videós sejmesen lágy veddmeggyorsan,...,
5800-val eddig elégedett vok.

[ Szerkesztve ]

Ká Úr

(#35) kovgab válasza Karma (#20) üzenetére


kovgab
aktív tag

A hardver legyen ugyan az csak, nagyobb proci és dupla ram...

Ká Úr

(#36) Karma válasza kovgab (#35) üzenetére


Karma
félisten

Azért az N8 hardvere már lassan összemérhető az MSM7227-tel. Szomorú tény, hogy a Nokia mennyire gyenge hardvert használ, még a kínaiak se nagyon merik alulmúlni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#37) B1T3 válasza Karma (#36) üzenetére


B1T3
addikt

Sajnos legtöbben a hardver miatt bélyegzik meg a Symbiant. Bár tény, hogy ez a legerősebb Symbiannal elérhető vas, szóval van összefüggés, ám az esélye megvan az erősebb hardver használatának (elvileg lesz is). Kár hogy az ár nem igazán igazodik a belsőhöz, vagy fordítva, a vas az árhoz, mert ez így nem igazán előnyös számukra sem. Ezt tapasztalatja is a Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#38) Georgexy válasza Karma (#29) üzenetére


Georgexy
csendes tag

Itt egy videó ami számomra is meglepő, de azért valamennyire alátámasztja azt amit én írtam.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b6hienXEd0Y

Adott egy Motorola Atrix és egy Nokia N8.

És a videó tanulsága szerint az n8 néhol gyorsabb néhol ugyanolyan gyors, mint a dual-core-os Atrix.

[ Szerkesztve ]

Ha azt hiszed már nem lehet rosszabb csak keveset éltél!Ha azt hiszed nem lesz kékhalál akkor jön el érted!

(#39) kovgab válasza Karma (#36) üzenetére


kovgab
aktív tag

jah, kicsit alálőttek a hardvernek, viszont remélem. Árhoz képest legalábbis :K

Ká Úr

(#40) kovgab válasza Georgexy (#38) üzenetére


kovgab
aktív tag

hoppá..., nem gondolnám ezt a különbséget.

Ká Úr

(#41) Karma válasza Georgexy (#38) üzenetére


Karma
félisten

Az Atrix köztudottan egy bugos szar - mondjuk a képgaléria a legkínosabb, a böngésző meg maga a rendszer azért simább. Próbáld meg az SGS2-vel összevetni videókon, ott már tényleg nagyítóval kell keresni a mikrolagokat is (mint tettem a minap egy SGS trollal való vitatkozás során).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#42) gzbotii


gzbotii
veterán

na ha valaki latta/emlekszik a 2009-es Star trek-re abban is nokia van a kocsibanm amikor a kisgyerek kocsikazik :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.