Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) xtend


xtend
senior tag

Nekem kb 1 hónapja van ilyen telefonom. Olyan 80-85.000ft-nak megfelelő összegért vettem (nem vágom hány ft most az €) 4/64 változatot. Semmi rosszat nem tudok róla írni. Jó képeket/videót csinál (nem tudom amúgy kinek mi a jó de én nem látom, hogy szanaszét lenne mosódva), eddig még egy program sem akasztotta meg hiába "régi" a soc. Jól össze van szerelve. Max egy infrát tolhattak volna még bele (az előző telefonom Xiaomi abba volt) az néha hiányzik amikor a gyerekek elbarmolják a távirányítót 😁

(#52) sfdrakex válasza xtend (#51) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az, hogy milyennek látunk egy készüléket, erősen függ attól, hogy előtte milyen készülékekkel volt tapasztalatunk. Nyilván ha egy 2-3 éves, megjelenésekor is olcsóbb kategóriás készülékről váltasz, akkor nagy előre lépés. Viszont ha egy 2-3 éves, akkori 100+ ezerbe kerülő csúcs készülékről váltasz, akkor lehet pl a kamera visszalépés.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#53) Francia91 válasza sfdrakex (#52) üzenetére


Francia91
veterán

Én pl Lumia 950-esről váltottam, ami kamerában még ma is élmezőny (pont ezért pihen a fiókban a Lumia 1020-assal együtt, mindkettőt használom fotózni a mai napig :) )

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#54) Postas99


Postas99
senior tag

Csak javaslom, hogy dobj el minden telefont és csak ezt használd!

Visszatérek arra, hogy a családban van N7P, ami egy Moto G4Plus-t 2Gb RAM/16 Gb tárhely )váltott.

Mindkettő PURE ADROID!!!

Csak hogy a jóval is kezdjem: N7P javára:
Nagyobb a kijelző azonos készülékház esetén.
Több memória és nagyobb tárhely.
A MOTO tervezési hibás volt, töltés közben "szellem-random kattintásokat generált a kijeézőn ha közben használtad" erről nagyon sok infó volt annó a neten..

Kontra:
N7P felélesztés után LAGGOL, a kijelzőn lévő dolgokat (adatbevitel stb) duplán kell elvégezni.. pl alkalmazás indítás. Mikro lagg időnként.
N7P hangja nem jobb még OZO-val sem, mint a MOTO-é
WIFI továbbra is leszakad a hálózatról, mindegy milyen állapotban van..
GPS (melegindítás) kb 5-6 perc.. a hidegindítás nagyájból 10 perc (Snapdragon 660)
Gyors töltés? a Moto-hoz képest sz@r.
Foto és képek minősége, felesleges lenne képeket ide betennem mert 100-ból 80 szar.
a fókusz pontot valamiért sosem sikerül eltalálni.. a Moto-ban lézeres volt a PDAF.
Maradjunk annál, hogy a képek legtöbbször csak jó fényviszonyok között értkelhetőek fenntartással, ha nem viszonyítom minidg az előző telefonhoz - MOTO

A készülékház tényleg szép sőt gyönyörű-- ráteszel egy tokot és már semmit sem látsz belőle..
Az ujjlenyomatolvasó a legutolsó szutyok cucc amit az ótvar kínai piacon a legutolsó szemétből összelehetett válogatni , a feleségem felvett 2 ujját hiába vesszük fel újra nem ismeri fel a 2 nap után.

A következő modell nem ettől a sz@r gyártótól lesz.. és hozzáteszem hogy 120e-ét vettem mert tetszett és amikor vettem voltak ár/érték arányban jobb készülékek is a piacon (Nem Xiaomi-ra gondolok).

A szívem mélyén már nagyon várom hogy ez gyártó vagy terméknév bitorló nagyon gyorsan süllyedjen el vagy szűnjön meg. Mert az a fajta viselkedésmód ahogy a vásárlókkal bánnak nem ide való...
Leaggott zs kategóriás telefonokat horror áron értékesíteni, és kihasználni az emberek jóhiszeműségét...

Egyetlen készülékükről sem mondható el, hogy a hibákat orvosolták volna, akár csak egy SAJÁT frissítéssel úgy hogy az tökéletes lett volna.. Pure Android, csak azért mert azzal nem kell szarakodni ahogy jön a frissítés már lehet kitolni és lehet döngetni a mellet hogy mi aztán gyorsak vagyunk.

Nagyjából ez a véleményem a gyártótól és a készülékéről.

(#55) Schuler888 válasza Postas99 (#54) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Pure Android, csak azért mert azzal nem kell szarakodni ahogy jön a frissítés már lehet kitolni és lehet döngetni a mellet hogy mi aztán gyorsak vagyunk."
Ennek az elonynek se lehet orulni annyira, mert rengeteg ra a panasz, illetve nem igazan ugy mukodik az utemterv, a gyakorlat, ahogy annak kene. En azt sajnalom, hogy az igazi nokianal akik mar csak halozatfejlesztessel foglalkoznak, siman csak nezik ahogy amit ok anno felepitettek, csucsra jarattak, hirnevet alakitottak ki, most apropenzert elherdalja egy kinai ceg, miutan a MS mar egy egyszer megcincalta(bar meg mindig sokkal jobban bantak vele, mint ez a kinai csurhe banda, csakhat az a franya WP bukta)... :(
"OZO-val sem", ez vmi nokia, bocsanat HMD fele hokuszpokusz lenne, ami jobb hangzast iger, de valojaban csak egy masfajta EQ beallitas, sem mint igazi truvaj?

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#56) Solten


Solten
addikt

Dragan merik a Nokia logot a kinaiak.

Saor Alba

(#57) Schuler888 válasza Solten (#56) üzenetére


Schuler888
senior tag

Es meg csoda, ha aggodok a Volvo-ert?! :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#59) Francia91 válasza Schuler888 (#55) üzenetére


Francia91
veterán

A Nokia 7.1-esem augusztusban rendszerfrissítéskor tégla lett, ment garis szervizbe.... És ezt külföldi és itthoni fórumokon is olvastam, nemcsak egyedi eset volt. Szűz Droid esetén pedig nem ezt várná az ember :U

Mindenesetre a 7.1.-essel alapvetően elégedett vagyok, ezt a szintet pedig nagy eséllyel a 7.2-es is hozza, a kamera nem katasztrofális, inkább átlagos, amin egy GCam segíteni szokott

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#60) Jim Tonic válasza Solten (#56) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én lemaradtam ezek szerint. Mitől kínai a HMD Global?

(#57) Schuler888:
A Volvo már nem létezne a kínaiak pénze nélkül, azóta meg elé jól megy nekik.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61) nicu71 válasza Postas99 (#54) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem is N7P van és semmi ilyen általad leirt bajt nem tapasztalok .Miért nem viszed be garanciális javításra?Ugyanis ezek a hibák megengedhetetlenek,és nem is jellemzőek.Egyértelműen kifogtál egy hibás darabot!
Az ujjlenyomatolvasó nálam teljesen hibátlan és baromi gyors .A mobilarénás teszt is egyértelműen dicséri és a gyakorlatban sincs rá panasz.
Az OZO audio nem igazán a zenelejátszásért felel ,hanem a 3 mikrofonos videofelvétel hangjához van köze.
Nem mondom hogy életem legjobb telefonja ,de semmi komoly baj nincs vele,és a fórumban egykét esettől eltekintve másnak sincs komolyabb gondja vele.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#62) Schuler888 válasza Jim Tonic (#60) üzenetére


Schuler888
senior tag

Onnan, hogy a Foxconn all mogotte, az h finnek probaljak beallitani kvazi "piaci trukkozes"
Off
Am a volvot nem ertem, kva jo kocsikat csinalt,szepeket is, biztonsagot nem kell ecsetelnem, es az ara se volt a vetelytarsal ketszerese, erthetetlen szamomra a sorsa. V talan ott is a marketing? :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#63) brutte válasza Ricardo (#39) üzenetére


brutte
aktív tag

De érdekes, mert a Linkoln kép és a zöld plédes szamárnál pedig a Nokia tűnik jobbnak.
Rossz fényviszonyoknál pedig szerintem egyértelműen a nokia.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#64) gzbotii válasza hemaka (#7) üzenetére


gzbotii
veterán

Európán már igen. Csak belső piacon nem tudnak ellenük fellépni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65) Jim Tonic válasza Schuler888 (#62) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Foxconn tajvani cég. Legalábbis, amíg Kína így gondolja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#66) gzbotii válasza Jim Tonic (#65) üzenetére


gzbotii
veterán

:DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67) brutte


brutte
aktív tag

Majd ha valaki már vett, akkor jöhetnek a személyes tapasztalatok :R :C

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#68) xtend válasza brutte (#67) üzenetére


xtend
senior tag

(#69) sfdrakex válasza xtend (#68) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Téves

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#70) gzbotii válasza sfdrakex (#69) üzenetére


gzbotii
veterán

A személyes tapasztalata? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#71) sfdrakex válasza gzbotii (#70) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem, a hozzászólásom, benéztem valamit. :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, valaki tudna segíteni abban hogy lefényképezi a telefont max fényerőben + szenzor bekapcsolva nappali, erős fényben?

Notebookcheck szerint így néz ki:


Ezzel szemben egy Xiaomi Redmi Note 9S így:


Mivel más nap készültek a képek, nagyon érdekelne hogy valóságban milyen a Nokia 6.2/7.2 kijelzője erős napsütésben.

(#73) brownus válasza zsero (#72) üzenetére


brownus
veterán

hello,

pár nap és meg tudom mondani (mutatni)

(#74) zsero válasza brownus (#73) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi!

(#75) brownus válasza zsero (#74) üzenetére


brownus
veterán

hello,

nem felejtettem el, de csak most jött meg a teló, + szinte folyamatosan esik az eső.
nem láttam a napot már két hete :( :)

az előző telefonom egy Mi A3 volt, annak a fényereje kinti fényben, napsütésben nagyon kevés volt. ez is az egyik ok volt, amiért telefont cseréltem.

ez a nokia napfényben már sokkal jobb, olvasható, nekem elég. de majd ha lesz tényleg igazi napsütés akkor lövök pár fotót.

és tetszik a telefon, 6/128 verziót vettem, gyors, a kijelző színei gyönyörűek. a fotók amiket készít nagyon szépek, még az esti, félhomályban készültek is!

szóval ennyiért ez szuper vásár volt :)

(#76) brownus válasza zsero (#74) üzenetére


brownus
veterán

Ablakban, 16 óra, tűz a ☀️ maxon:

bocsi a fordított képek miatt :)

(#77) zsero válasza brownus (#76) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi szépen a képeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.