Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Külsőre nagyon szép ez a színvilág, a Redmi Note 8-nál lehet még ezzel találkozni.

120 ezer viszont nagyon sok, és ehhez mérten karcsú a hardver is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) DS39


DS39
nagyúr

Basszus ezek az elmosott részletek... Kár, hogy ráírták, hogy Zeiss. :(

(#3) Drughi


Drughi
addikt

Nyitó kép megnéz - pupilla kitágul - pulzusszám emelkedik - lapoz hátra a verdiktre - szomorúan konstatálom a végeredményt.

Ez nem az a Zeiss amit szeretnék látni, kár érte.

A tesztet köszi!

(#4) Máté94


Máté94
addikt

Ez számomra elegendő lenne, 60 000 Ft körül. :B

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez ennyiért nagyon gyenge. :(

(#6) Plug Life


Plug Life
senior tag

A NOKIA forog a sírjában...

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok köze nincsen a Zeiss-hez max. rá van írva, kínaiakkal úgy sem lehet mit kezdeni...

(#8) fornettisuti válasza Graphics (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

es a huaweinel, es a mizunal, es a samsungnal, amik csak igy kapasbol beugrottak.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) nyisziati


nyisziati
veterán

Ez koppra olyan, mint az én telóm, leszámítva az amoledet és a nagyobb aksit.
Úgyhogy ennek a Nokiának majd kb. fél év múlva kell utánanézni, 70-80 e környékén. Annyit nagyjából megér.

(#10) rdt89


rdt89
addikt

Meglenne a potenciál, hogy odacsapjon a nagyoknak, de még várni kell pár évet rá remélem.

(#11) Drughi válasza nyisziati (#9) üzenetére


Drughi
addikt

Egy 80ezres xiaomi minden téren jobb lesz akkor nála.
Ez a telefon egyszerűen nem versenyképes.

(#12) nyisziati válasza Drughi (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát ennyiért semmiképp.
Pont azon morfondíroztam, hogy egy Redmi Note 7 se rosszabb (max. 1-2 kisebb dologban), viszont féláron van.

(#13) Ricardo válasza nyisziati (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

Ilyen fotóképességekkel, snapdragon 660-nal, eMMC tárolóval a 70-80as ársávban sem rúg labdába.

(#14) joey04


joey04
titán

gsmarena:

While decently bright, the display's prevalent blueness is nigh impossible to get rid of, black illumination is noticeable too.

Battery life isn't competitive, neither is charging speed.

The chipset is showing signs of age, more powerful and power-efficient options are available.

Unimpressive camera output despite promising hardware.

No 1080p/60fps video, meh 1080p/30fps footage.

Hát ez így kuka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Postas99


Postas99
senior tag

Ez még 60e esetén is drága. Vedd hozzá hogy a lencse nem lesz jobb az akksi kicsi, a bootloader nem nyitható.
Otthon az elődje n7p megvan, sírok hogy milyen gatyaszaggató sz@r képeket készít az is. Beltéri erős megvilágítás mellett is homályos. Kuka az egész cég.

(#16) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

120ezer? Komolyan?
Az első kamerakép milyen már? A 3 éves, 60ezres Xiaomi-m szebbet csinál...
Ez a telefon ennyiért értékelhetetlen... Kb fele enniért lenne reális!

Minden szavam magánvélemény!

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát nehéz a döntés ebben a kategóriában. A pure droid előnyt jelent...mármint jelentene, ha nem a HMD-ről lenne szó. Az ember azt gondolja, hogy ha valami Android One, akkor ott szoftveresen nincsenek gondok.
Összességében én nem hiszem, hogy ezt venném. Ha nem lenne balfék a HMD szoftver terén, akkor okés lenne. Most már bizonyítania kell, pofára eddig bőven adtam nekik, de már nem adok!

[ Szerkesztve ]

(#18) TFSi


TFSi
őstag

A 7plus-nál még reménykedtem, hogy feltámad a Nokia. Egyelőre agonizál. Ettől függetlenül várom a 8.2-t és a 9.1-et.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#19) Penny marke


Penny marke
lelkes újonc

Szerintem legyen 200ft mert a hmd készüléke, egyébként ha valakinek kell emagon 109.000ft

(#20) ates válasza Drughi (#11) üzenetére


ates
aktív tag

X.R.Note 8 pro 6/128 kiszerelésben most 85ezer, így lehet, hogy fél évet se kell várni. Aztán majd kiderül a teszt után. Azért az beszédes, hogy plecsni nélkül távozott a 7.2.

(#21) Francia91


Francia91
veterán

2019-ben én azért már elvárnám az alapvetően 1080p/60 fps videórögzítést... A Lumia 950-esem tudta, a jelenlegi Nokia 7.1-esem nem, miközben a hardver támogatná... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#22) nyisziati válasza TFSi (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is reménykedtem. Jót tett volna a piacnak egy régi, feltámasztott név. Ehhez képest ugyanazt a stratégiát követik, ami a bukáshoz vezetett. Nem megfelelő hardver túlárazva, szoftveres pluszok nélkül.

És még a lehetőségeket se használják ki. Lásd 1080/60 videó.

Komolyan azt érzem, csak a lehúzásra törekszenek. Ez gáz egy ilyen névtől. Még azt is meggyalázzák, ami maradt a renoméból, még csak azt se mondja szívesen az ember, hogy "rest in peace".
Maximum "rest in pieces".

(#23) Noukoum


Noukoum
veterán

A hátlap mindenesetre nagyon kellemes. És 1-2 hónap és jópár tízezret csökken az ára.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Shyciii


Shyciii
veterán

120eFt-ért Xiaomi Mi A2 hardvere? Lol. Ez a proci és emmc ultra gáz ennyiért.
Most vettem 80eFt-ért Oneplus 6-ot 8GB/128GB-vel használtan. 100x használhatóbb, mint ez a hulladék nokia-utánzat :)

(#25) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ku.va gyenge...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#26) Bibby


Bibby
addikt

Ez a 3-3,5 óra kijelző idő gyanúsan gyenge. Azért ennél tudnia kellene többet is ekkora akksival.
Mindegy, mert manapság már nem lehet csak a külsővel eladni telefont. Majd a gyártó is rájön.

Ελευθερια η θανατος

(#27) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Én nagyon örülnék a Nokia sikerének, de ez tényleg nem egy erős ajánlat.
Tavaly nyáron vettem a Nokia 8-at, 130.000-ért (és Extreme Digitalban, nem a mutyiGSM-ben az aluljáróban). Snapdragon 835, 1440p kijelző, stabil, gyors telefon azóta is.
Kár, hogy erre meg már nem jön az Android 10, illetve októbertől biztonsági frissítés is csak 3 havonta már. Szóval tök korrekt ez a 2-3 évig frissülés ígéret, de ezt a telefon bejelentésétől számítják szerintem, nem onnantól, hogy az utolsó darabokat legyártották. :U
Gyakorlatilag bő 1 éves telefonom van de már kiesett a pikszisből Nokiáéknál. Aki éveken át tartó korrekt software supportot akar, az vagy Google Pixelt vegyen vagy iPhonet. A Pixel tetszene, de Magyarországon csak szürkén lehet beszerezni tudtommal. (Ha tévedek nyugodtan világosítsatok fel.)

(#28) nicu71 válasza Sidorovich (#27) üzenetére


nicu71
addikt

Valamiért a 8 mostohagyereknek számít,nem foglalkoznak tul sokat vele.A 7+-om a mai napig up to date ,igaz némileg fiatalabb készülék.Amugy én is örülnék ha sikeresebb lenne a Nokia ,de én már elengedtem én is ezt a vonalat,köv.telefon nem hiszem hogy ilyen márka lesz

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29) Sidorovich válasza nicu71 (#28) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Az még nem volt hivatalosan Android One, csak ígérték, hogy ahhoz hasonlóan tiszta Android és jönnek a frissítések 2-3 évig.

(#30) Draken


Draken
őstag

Eleve a számozásnál volt egy váltás, ez nem eredetileg a 6 egyik utóda? A 7plus további utódai a 8.1 és az általam várt 8.2, de kezdek folyamatosan csalódni én is. Nexus 6P után a pure droidot kerestem továbbra is megfizethető áron, de inkább visszalépés volt a 7plus. Teszek egy kitérőt OP irányba a köv. évben.

(#31) Schuler888


Schuler888
senior tag

"töltőadapter teljesen hagyományos, 5V/2A (10W) átlagos sebességgel, a Type-A - Type-C kábel is teljesen megszokottnak mondható. Sajnos tokot, fóliát, fülhallgatót vagy egyéb extrát nem kapunk hozzá"
Aztan a kamera resz... mondom jolvan 60ert oke ez a kisporolt valami, erre amikor az arhoz ertem, a duplaja.. lassan sony szint, az anyacegnek van penze a sz@r telefonok kiadasara is.. :U :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) TFSi válasza Draken (#30) üzenetére


TFSi
őstag

A 8.2-re még kíváncsi leszek, de kezd olyan érzésem lenni, mint a Windows Phone esetében volt. A gond az, hogy az illúzióim ezekkel az új "nagyágyúkkal" kezdenek elillanni. :W

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ilyen elbszott előlapot! Komolyan a hányinger keringet az ilyenektől! Legyen má szögletes az a nyüves kijelző és ne lógjon bele semmi! Tudom, túl sokat kérek... Alul káva, felül meg belelóg az a sz@r... Amikor ilyet látok, a többi már nem is tud érdekelni. Adja az ég, h még sokáig ne pusztuljon meg a G3, mert akkor vehetem elő az F6-ot...

[ Szerkesztve ]

(#34) brutte


brutte
aktív tag

Nekem az az érdekes, hogy minden tesztben más a pozitív és más a negatív. Például az akkut sok helyen jónak mondják. A gyors töltés hiánya nyilván gáz.
Fényképezőgépnél is a [link] gsmarena photo compare oldalán jó képeket készítettek vele.
Azt gondolom, hogy az automata beállítások nem mindig jók, viszont, ha állítod akkor jobb.

A vas nyilván nem a legújabb, de ha nem játszik az ember akkor elégséges lehet.

A HMD frissítéseket miért szidja mindenki?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#35) Draken válasza brutte (#34) üzenetére


Draken
őstag

Security patchek késve érkeznek/érkeztek, normális update ami már hmd "hatáskör", ritkán van.

(#36) Ricardo válasza brutte (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

Jónak ott sem mondanám :( Megnéztem. elmarad a konkurenciától.

(#37) forgonati


forgonati
őstag

Sajna úgy látszik, higy ahogyan már a Nokia név sem garancia semmire, úgy a Zeiss név sem. Amennyire régen ennek a 2 névnek a párosítása garantálta hogy egy nagyon jó cuccot kapsz nagyon jó kamerával, annyira nem számít ma már semmit.

Keelah Se'lai!

(#38) brutte válasza Ricardo (#36) üzenetére


brutte
aktív tag

Mi tekinthető konkurensnek? A mostani ára szerint vagy a 80-100e forintos részen?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#39) Ricardo válasza brutte (#38) üzenetére


Ricardo
félisten

Például az általad linkelt redmi 8-hoz képest. Túlélesített, zajos képet készít. Nézd meg a a Jó fényviszonyoknál készített képet.

[link] https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=9812&idPhone2=9833

Leginkább a gumiköteg aljánál és a fonaton látszik. A szín sincs rendben. Nézd meg a paradicsomot, és a répát. Ott nagyon látszik. Aztán jobban megnézve az egész képen látható. Mintha (nincs jobb szavam rá) fehérítené a képet.

(#40) Orosz Mérnök válasza brutte (#34) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Nekem januárban lesz 2 éves a Nokia 5. Épp ebben a pillanatban indítom a frissítést,ami a délután érkezett,de még dolgoztam,nem foglalkoztam vele. Én az 5-öst 6.2-re váltanám,.de még mindig nincs teszt róla. Mondjuk ha teszt alapján vettem volna,akkor biztos,hogy nem ezt a telefont veszem,de bíztam a megérzésemben,meg egy párszor meg lett tapogatva vásárlás előtt,és az én felhasználási igényeimnek teljesen megfelel. Bár az Android 9-el jött pár kellemetlen hiba is. Ezt leszámítva az ígért frissítések minden hónap végén szépen megérkezik. Telefont jól összerakták,bírja a munkakörülményeimet,zakózott már párszor,igaz,hogy strapa tok van rajta,és egy tökéletesen illeszkedő üvegfólia. De majd egy évig egy mezei szilikon tok óvta.

(#41) csongi


csongi
veterán

Tomeg kinai cucc, Nokia logoval.
Szanalom, Meg mindig lehet ezt a nevet taposni, es kozben penzt termelni vele.

(#42) janeszgol válasza csongi (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem jol indult a marka tobbedszeri ujjaelesztese. Csak most mar kezdenek unrealis kinalatot adni. A Samsunggal es a Huawei-jel nem tud versenyezni a HMD sem mar.

(#43) MichaelSD válasza brutte (#34) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én sem értem a fanargást. A Nokai / HMD, egy egy-két model kivételével, soha nem az üzemidőről és a fényképeiről volt híres. Ezen csodálkozni felesleges. Nekem teljesen elég amit tudnak, de mondjuk nem is vagyok power user.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#44) Francia91 válasza MichaelSD (#43) üzenetére


Francia91
veterán

Nokia 7.1-esem van, nekem is elég amit tud, de azért amikor a SoC támogatja az 1080p/60fps videórögzítést, elvárnám, főleg hogy a 2015-ös Lumia 950-esem már tudta

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45) Ricardo válasza MichaelSD (#43) üzenetére


Ricardo
félisten

A fanyalgás a tudás, és az ár kombinációnak szól legfőképpen.
a Snapdragon nem rossz processzor, és van akinek a fényképek amit készít bőven elegendő, de annyiért, amennyiért adják kevés. Ezért a pénzért más gyártó többet/jobbat add.

[ Szerkesztve ]

(#46) calocsay válasza Shyciii (#24) üzenetére


calocsay
tag

102 ezer neten függetlenül. (https://www.eumobil.hu/termek/10901)
szerintem egy mobilt nem alapvetően a műszaki adatai adnak el, hanem a design. Műszakilag egy iPhone (se) éri meg a pénzét, de az érzelmi hatás miatt megveszik sokan. Nyugodtan kijelenthető, hogy az emberiség 99%-nak tökéletesen lefedi ez a telefon az igényeit. Ahogy pedig bekerül a szolgáltatói kínálatba, a havi néhány ezres részlet fizetéssel legalább annyira népszerű lesz, mint a sokak számára kimondhatatlan xiaomi vagy huawei. Ez érzelmi kérdés. A design hibátlan, a kamera kitüremkedés pedig csípőből adja magát, hogy egy szép tok kell hozzá, és maris olyan sík lesz a háta, mint az üveg. Nincs miről beszélni. Azért annyira nem lehet rossz a kamera, hogy aki eddig egy vagy két lencsés kamerát használt eddig, az ne venné észre a jelentős minőség javulást. Észre fogja venni! A tiszta android pedig kárpótol nagyon sok mindenért. Ja, ami az 1080/60fps-t illeti ez megint egy érdekes felvetés. Megszámlálhatatlan videó vágó program lassítja neked az eredeti felvételt olyan sebességre, amilyenre akarod utólag. Oké, nem tökéletesen ugyan azt fogod kapni, de ez megint csak egy igen kis réteg “problémája” marad, ráadásul nem tudhatod, hogy egy frissítéssel pikk-pakk nem oldják-e meg ezt az “égető” problémát, különösen annak fényében, hogy a hardver képes lenne le kezelni.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#47) TFSi válasza calocsay (#46) üzenetére


TFSi
őstag

Ez mind igaz és ha a telefon képességeinek megfelelő árazást alkalmaznak, rendben is lenne a dolog. 102e Ft körül már Xiaomi 9T-t lehet venni és azzal nincsen olyan érzése az embernek, hogy át akarják verni. A 7.2 igazából egy ráncfelvarrott, újracsomagolt 7plus.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48) helixP


helixP
nagyúr

És akkor most vegyük elő azokat a kommenteket, hogy a szörnyű MA! mennyire előítéletes a Nokiával szemben és csak indokolatlan lepontozás van a részükről.
Szerintem túlságosan megengedő volt már az elejétől kezdve a szerkesztőség, amikor már egyértelmű volt, hogy csak a Nokia névvel akarják lehúzni a nosztalgiázni akaró átlagjózsit Kínából.

(#49) K0vasz válasza calocsay (#46) üzenetére


K0vasz
aktív tag

azzal egyetértek, hogy a hardver egy dolog, ha az embernek nincsenek nagyon extra elvárásai, akkor egy középkategóriás SoC-kal is ugyanúgy lehet facebookozni meg instázni meg messengerezni, mint egy zsírúj és drága SoC-kal, és a dizájn sokkal többet nyom a latban.
viszont a kamera... ha egy sok éves készüléket cserélsz erre, akkor valszeg valóban jobb lesz az eredmény, de ha azt nézed, hogy a jelenlegi kínálatból ennyi pénzért mit lehet kapni, akkor már kevésbé rózsás a helyzet
a 60fps vs lassításos értekezésed meg nem is értem, de szerintem te se - a 60 fps nem a lassításról szól, hanem a smoothabb felvételről, és mikor már egy évekkel ezelőtti középkategóriás készülék is simán tudott FullHD/30 fps-es videót, akkor ez így elég sovány 2019-ben (főleg, ha a SoC ráadásul amúgy még képes is lenne a 60fps-re)

(#50) Francia91 válasza K0vasz (#49) üzenetére


Francia91
veterán

Erről van szó!
Nem a visszalassítás érdekel, hiszen érdekes módon 120 FPS-es lassított felvétel funkció van a Nokia 7.1-esemben is, hanem a folyamatosabb felvétel. Engem pl a 4k sem érint és érdekel, már a Lumia 950-esem is gyönyörű 4k videót rögzített, ellenben nekem az 1080p/60 fps bőven megfelel. De hát hiába tudja a SoC, a HMD nem él ezzel, pedig 2019-ben nem lenne egy nagy "Was ist das"'...
Most megint a Nokia 7.1-esemre térek vissza:
Ha a FullHD 120 FPS megy neki, akkor a FullHD 60 FPS miért nem?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.