Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) #31757056 válasza Fire/SOUL/CD (#42) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia! Azt nem írtam, mert Vistát nem is telepítettem, ezért hozzá való drivereket sem. Ha W7-re gondoltál Vista helyett, akkor a válaszom az, hogy nem adtam neki külön AHCI drivert telepítés alatt, rábíztam, hogy tegye fel a sajátját.

Külön nincs lehetőségem kipróbálni, hogy csak XP vagy csak Win7 van fent, mert nem én vagyok az egyetlen felhasználó a gépemen. Ha így lenne, XP-t egyáltalán nem is telepítenék.

Jelenleg nincs húzva a CPU-m a telepítés idejére 3.0 Ghz-re állítottam vissza (ez 100 Mhz-el még alacsonyabb is mint a gyári órajele), és azóta sem tettem vissza a megszokott beállításra. De ha tényleg ennyire érzékeny az AHCI a tuningra akkor azt hiszem hanyagolni fogom, mert a tuning az még fontosabb számomra.

Mivel most a régebbi vinyómon található rendszereket még tudom IDE módban használni, és most ezt is teszem (szerencsére megtartottam azokat is egyenlőre) csak elég arról a vinyóról boot-olnom, ezért még talán annyit tudok tenni, hogy felteszek a másikra külön csak egy Win7-et, tuningolom a gépet, és úgy tesztelem 1 hétig hogy miként viselkedig, és ha úgy beválik, akkor megpróbálom az eddig a gépemen XP-t használó embereket átszoktatni a win7-re.

Köszönöm a választ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.