Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BonFire válasza Toth_Jani (#50) üzenetére


BonFire
veterán

Nemhogy megtisztelve éreznéd magad, amiért a nemzetért dolgozhatsz kalákában! Vagy te lennél a szerencsés, aki bekerülhet a közmunka-programba. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#52) ArthurShelby válasza ttamashu (#48) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tök mindegy, nekem kevesebbet kell fizetnem.
Egyébként nagyon igaz a példád, hogy ennyit tesz félre a szolgáltató. Szerintem anno a netadó ötletével semmi baj nem volt (ha tényleg meg tudják csinálni, hogy ugyanannyi maradjon a havidíj, ahogy most megpróbálják megcsinálni, hogy olcsóbb legyen). Szerintem pofátlanul nagy profitjuk van, és ebből konkrétan szerintem a T kb semmit nem fordított hálózatfejlesztésre.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53) bambano válasza ArthurShelby (#52) üzenetére


bambano
titán

"Szerintem anno a netadó ötletével semmi baj nem volt ": persze, hirdesd csak tovább is, hogy pártolod azt a bődületes ostobaságot, amit netadónak hívtak...

esetleg indíthatnál kampányt is a 120%-os szja adókulcsért. a megítéléseden már semmit nem rontana.

szerk: ja, a t semmit nem fordít hálózatfejlesztésre, a 4g-s mobilhálózat is úgy nőtt ki a földből, hogy a callcenteres lánykák körbepisilték a betonoszlopokat és nőtt rájuk mobilantenna.

szerk2: basszus, vajon megérti, hogy mit jelent a 120%-os szja adókulcs?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) ArthurShelby válasza bambano (#53) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem tudom tudsz e olvasni: "ha tényleg meg tudják csinálni, hogy ugyanannyi maradjon a havidíj, ahogy most megpróbálják megcsinálni, hogy olcsóbb legyen"

A T hálózatfejlesztésénél itt a vezetékes internetet értettem, ami a béke feneke alatt van. A másik vicc, hogy a leggyorsabb netük is csak 120-as, pedig az optika bírná.

"esetleg indíthatnál kampányt": kérlek, ne menjünk át gyogyóba :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55) #04441088


#04441088
törölt tag

Normális, optikai net kellene már városok mellé, nem csak nagyvárosokban kiépíteni mindenféle hiperszuper hálózatot. Konkrétan ugyan az a technológia most, mint 10-12 éve. Nevetséges. Ráadásul egy szakadozó, sz*r netért majdnem 2x annyit fizetek, mint a DiGi leggyorsabb csomagja...aztán nem érdekel mennyi az áfa.

Szerk.:
bambano: Az igazából engem nem nagyon érdekel, hogy a szolgáltatónak mennyibe fáj eljuttatnia hozzám a szolgáltatását, de az már eléggé idegesít, hogy 2016 végén még itt tartunk, ráadásul a t(r)ékom már 2015 tavaszán reklámozta itt a faluban, hogy idén elhozzuk a mittudomén milyen internetet az ön otthonába. Látom, nem nagyon jött össze nekik. Egy optikai hálózat pedig ha jól tudom nem kis munkával jár, pár hete itt volt egy szerelő(ja igen, kb. havi 5-6 hibabejelentést kapnak tőlem, többet csak azért nem, mert dolgozom és keveset vagyok itthon), ő azt mondta, hogy idén év végére biztosan lesz. Bármit rá mernék tenni, hogy nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) bambano válasza #04441088 (#55) üzenetére


bambano
titán

a kiépítés költségéhez képest a digi a drágább...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) #41133696 válasza Dezsike (#6) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyi haszna azért mindenképpen lesz, hogy aki olyan szolgáltatónál van például Invitel, ahol a komplett csomag esetén nem voltak hajlandóak megmondani, hogy mennyibe kerül külön az Internet, ott most ez ki fog derülni. Mielőtt bárki feltenné a kérdést, hogy miért is fontos ez. Sok családnál el van osztva, hogy ki mennyit fizet, és mit az adott szolgáltatáscsomagon belül.

(#58) dabadab válasza ArthurShelby (#52) üzenetére


dabadab
titán

"a netadó ötletével semmi baj nem volt (ha tényleg meg tudják csinálni, hogy ugyanannyi maradjon a havidíj"

Ha csak a netadó önmagában több, mint az ISP teljes árbevétele, akkor ez szerinted hosszú távon járhat kellemetlen mellékhatásokkal?

"Szerintem pofátlanul nagy profitjuk van"

A pofátlanul profitot hogyan határozod meg? Mondjuk bevételarányosan? Hány százalék? Az általad ismert ISP-knél mekkora volt?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59) ArthurShelby válasza bambano (#56) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"kiépítés költségéhez képest"
Ha mindenből a legdrágábbat választom a diginél, ahol ki van építve, akkor is csak 6800Ft lesz (4000+2400+400). Meg ha ennyire ügyesen tud kiépíteni a telekom, igazán megtehetné.
És akkor még a felsorolásból kihagytuk a upc-t, aki szintén sokkal jobb minőséget kínál (és már tervben van a 29-es körzet korszerűsítése is)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#60) ArthurShelby válasza dabadab (#58) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van abban valami szép, mikor a moderátor politizál (leejt a pálya).

"Ha csak a netadó önmagában több, mint az ISP teljes árbevétele" :C
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61) dabadab válasza ArthurShelby (#60) üzenetére


dabadab
titán

Izé, amikor az ember rákérdez tényekre, az már politizálásnak számít?...

"Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?"

Akkor légy szíves produkáld a számokat, ha ilyen biztos vagy a dolgodban.

DRM is theft

(#62) ArthurShelby válasza dabadab (#61) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak én politizáltam, mikor reagáltál, akkor te már nem politizáltál.

Nyilván csak nekem kell bizonyítanom a számokat (mindjárt megyek is be a nav-hoz, hogy kikérjem a papírokat), neked nem kell.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63) #06658560 válasza ArthurShelby (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért érzem azt, hogy a magyar valósággal még véletlenül sem találkoztál? Olyan helyeken, mint világvégi kis falu, s hasonló helyek, ahol nem a majdnem nulla befektetéssel elért tízezrekkel kell dolgozni, hanem sok pénzért százakkal? Akik ráadásul nem is milliós nettó havi bevétellel rendelkeznek.

(#64) dabadab válasza ArthurShelby (#62) üzenetére


dabadab
titán

Hogy a francba jön ide a politizálás? Mondtam, hogy politizálsz? Nem. Politizáltam? Nem.
Akkor meg lépjünk ezen túl!

"Nyilván csak nekem kell bizonyítanom a számokat"

Te jöttél azzal, hogy túl sok a profitjuk. Mennyi az a sok?

DRM is theft

(#65) bambano válasza ArthurShelby (#59) üzenetére


bambano
titán

ahol én lakom, ott csak panelházak vannak, alattuk közműalagúttal. egy ilyen területen a hálózat kiépítése annyi, hogy a tervezési és engedélyezési eljárás után pár ember fog egy nagy guriga drótot, begurítja az alagútba, majd 3-4 ember 20 méterenként felkapja és felteszi a fali tartóra. na ezt csinálta a digi. ezt onnan tudom, hogy az első főnököm úgy gondolta, hogy jó dolog, ha tudom, hogy készül a kábeltv, így amikor odakerültem arra a munkahelyre, egy jó darabig én is csináltam a kétkezi munkát.

ehhez képest családi házas területen (még nagyvárosban is) vagy fizetsz egy halom pénzt az áramszolgáltatónak, hogy felrakhasd a kábeledet az oszlopára, vagy föld alá teszed, ez utóbbi 5-10 millió forint/kilométer költséggel oldható meg, attól függően, milyen burkolatot bontasz meg hozzá. ezt a digi sehol nem csinálta meg.

kistelepüléseken ezt még súlyosbítja az, hogy nemcsak a településen belül kell kábelezni, hanem a településig is el kell jutni dróttal.

na ezért tud olcsóbb lenni a digi, mint azok az isp-k, akik teljes lefedettségre törekednek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) bambano válasza ArthurShelby (#60) üzenetére


bambano
titán

""Ha csak a netadó önmagában több, mint az ISP teljes árbevétele"
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?"

dabadab nem gondolta komolyan, viszont azok, akik megírták a netadó törvény normaszövegét, azok pontosan így gondolták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) ArthurShelby válasza dabadab (#64) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Politikai jellegű a hír? Igen, hisz arról szól, hogy a kormány kötelezi az ISP-ket az olcsósításra az áfacsökkenés miatt.
Politikai jellegű a hozzászólásom? Igen, hisz hozzászóltam, véleményt formáztam a témában.
Polikiai jellegű a hozzászólásod? Igen, hisz az enyémre reagáltál.
De tényleg lépjünk ezen túl.

Mondom, te is gyere a számokkal, hogy mennyi a netató az ISP-nek, és mennyi az árbevétele.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68) #06658560 válasza ArthurShelby (#67) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tehát beokádsz valamit ide, majd azt várod másoktól, hogy hozzák a számokat, téged megcáfolni, neked ne kelljen hozni a téged alátámasztókat! Igazi magyarosch érvelestechnika.

Csak egy adóteher így neked, tanulmányozni:[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#69) bambano válasza ArthurShelby (#67) üzenetére


bambano
titán

azt tudod, hogy mennyi egy internet előfizetési csomag.
a netadó alanya az isp lett volna, az alapja pedig az előfizető által forgalmazott adat mennyisége gigabájtonként 150 forinttal. itt olvashatod, hogy eredetileg nem volt felső limit.

tehát ha az ügyfél sokat netezik, több adót kellett volna fizetni utána, mint amennyit előfizetési díjként fizet. ez nettó bukta az isp-nek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) proci985 válasza bambano (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

És akkor eljutunk oda, hogy kb olcsóbb megvenni egy blu-rayt, mint az adóterhe lett volna forgalomarányosan netflixről nézve.

Plusz bónuszként ez a szabályozás otthoni felhasználóknak is fájt volna, de céges környezetben ütött volna igazán.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71) bambano válasza proci985 (#70) üzenetére


bambano
titán

pontosan miért is? minek venne az isp blurayt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) proci985 válasza bambano (#71) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

aranyokat illusztralni, hogy dragabb lett volna a forgalmi ado egy Blu-ray film letoltese utan, mint megvenni a filmet a boltban. vagy mondjuk egy jateknal dragabb lett volna az forgalom utani ado (adott esetben 9000 forint egy modern jateknal), mint megvenni a jatekot.

ISP nem fog letolteni blu-rayt, de a felhasznalo igen, az elobb illusztralt irrealis koltseg meg valakinel jelentkezett volna.

cegek meg megint nem feltetlenul br filmeket fognak toltogetni, viszont ott meg ott lett volna pl az offline backup es a felho forgalma.

kozerthetobben: a hozzaszolasodat akartam gyakorlati peldaval kiegesziteni, hogy mennyire atgondolatlan volt a terv.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73) bambano válasza proci985 (#72) üzenetére


bambano
titán

"az elobb illusztralt irrealis koltseg meg valakinel jelentkezett volna.": így van, az eredeti jogszabálytervezet szerint az isp-nél.

tehát a júzer továbbra is ingyen töltögetheti a bluray-ripeket a torrentről, amivel nulla idő alatt csődbe küldi az isp-t, amitől az megszűnik a szolgáltatásával egyetemben. és akkor nem torrentezel tovább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) proci985 válasza bambano (#73) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ne keverd mar ide a torrentet, az ehhez egyaltalan nem kell igy 2016ban. maskepp: pont az a lenyeg, hogy mar teljesen legalis forrasbol is siman osszejon a 100GBs forgalom egy honapban es csak meg se kell magat eroltetnie az embernek.

Netflix + steam is boven eleg havi 100+GBs forgalmat generalni, es ehhez meg extrem felhasznalas se kell. Deus Ex: Mankind divided elso honap alatt siman csinalt magaban majdnem ekkora forgalmat ahogy neztem (55-60GB alapjatek plusz par nagyobb patch). Netflix meg tud 4K szorast aminek azert nem elhanyagolhato a savszel igenye.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Bárcsak az áram számla is ilyen lenne!
"Egyéb költségek: 50ezer." :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#76) Raysen623


Raysen623
addikt

Az a sanda gyanúm támadt az olcsó internet féle ocsmány elképzelés után, hogy valahol itt kilóg a lóláb. Ugye a netadó elbukott, de a fondorlatos egyházfiak úgy tűnik nem álltak le a brainstormingal: most meglépik ezt a netes rezsihazugságot, a szolgáltatókat kivéreztetik, majd utána előkerülnek a stróman gázszerelők meg hentesek, akik tőkeinjekcióval (értsd: adófizetők pénzéből megfinanszírozva valamelyik állami bankon keresztül kapott, vissza nem térítendő hitel formájában) átveszik a cégeket. Másnap valaki szó nélkül beterjeszt egy törvénymódosítást suttyomban (mint ahogyan eddig is) és máris lehet normális áron adni megint a netelőfizetést. A tartalmakat pedig jobban tudják majd szűrni, mivel ők lesznek a szolgáltatók! Onnan pedig már csak pár lépés az észak-kóreai állapot. Hát elég ocsmány.... :W

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#77) Reinkz


Reinkz
senior tag

Raysen:

:U igen ez csak is így lesz!

[ Szerkesztve ]

(#78) tatararpad válasza Raysen623 (#76) üzenetére


tatararpad
őstag

Az áfa az államé, azt a szolgáltató csak beszedte a fogyasztótól. Szvsz ha csökkentik az áfát a szolgáltatónak az nem teher, általában lehetőség, hogy úgy növelje a bevételét hogy a fogyasztó ne vegye észre a bruttó áron. Most erre kitaláltak ilyen PR baromságokat, de ettől még win-win elven én növelném úgy a nettó árakat, hogy a számlán szép színesen maradjon spórolás is, és a fogyasztó és az állam is boldog legyen.

Mondjuk ha szolgáltató kivezet és újrabevezet egy csomagot enyhén más tulajdonságokkal például, akkor mihez kell neki viszonyítania majd a spórolást?

(#79) #06658560 válasza tatararpad (#78) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azzal viszont, hogy bonyolítják a számlát, számlázást, egyből keletkezik plusz költség.

(#80) tatararpad válasza #06658560 (#79) üzenetére


tatararpad
őstag

Igen. Lassan minden új számlázó programot úgy fognak hirdetni, hogy "megfelel az állami rezsicsökkentés által felállított kritériumoknak".

(#81) Snoop-y válasza ArthurShelby (#52) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meglepodnel hogy a halozatfejlesztes osszegebol amit a T koltott komplett lakotelepeket lehetne felhuzni...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#82) sanzi89 válasza bambano (#65) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért szép lassan a Digi is terjeszkedik kertes házakkal tarkított területeket, ahol pl az áramszolgáltató karóin megy az optika. Békéscsabán ilyen helyen lakom, de szüleimnél a város legszélső utcájában 15km-re a megyeszékelytől is elérhető ugyanaz, mint nekem. Az egy dolog, hogy nekik csak fél éve, és Szegeden a panelrengetegben meg 6 évvel ezelőtt is volt Digi, de logikusan én is ott fejlesztenék először, ahol a legkisebb befektetéssel van a legnagyobb hasznos.
A többi szolgáltató ami elérhető (T, Invitel) nem nagyon törte össze magát látszólag ezeken a környékeken. Számokat persze nem tudok csak azt, hogy milyen szolgáltatásra mennyiért tudok előfizetni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#83) Raysen623 válasza Reinkz (#77) üzenetére


Raysen623
addikt

1. Eleve így kezdtem: "Az a sanda gyanúm támadt..."
2. Ne legyen igazam! Azonban a közműszolgáltatók sorsát tekintve már láttunk ilyesmit megvalósulni...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#84) turbuczn válasza Shade45 (#11) üzenetére


turbuczn
tag

"Nem nézek TV-t, nem vagyok kíváncsi az agybutító, valóvilágos fingásra, büfögésre és meztelenkedésre, se másra... Én ha TV-t nézek az max a Forma-1 miatt van!"

Akkor miért nem MindigTV alkalmazással nézed? Ott van már a windows 8/10-ben a lehetőség, jó minőségben, vagy tablet, telefon, amit tv-re kötsz.....
Megspórolhatnád a TV előfizetés díját!

Sorry, tárgytalan ebben az esetben!

[ Szerkesztve ]

(#85) Shade45 válasza turbuczn (#84) üzenetére


Shade45
senior tag

Olvasd tovább kérlek! :U

(#86) zoli62


zoli62
addikt

Tök egyszerű, 7 %-kal fog csökkeni a bruttó havidíj.

(#87) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Szeretnék hinni a mesékben...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#88) bambano válasza sanzi89 (#82) üzenetére


bambano
titán

az upc pl. úgy építette meg debrecent, hogy minden évben egy nagyobb szeletet megépített a városból.
ők is a panelben kezdték nyilván, de utána nem tűntek el évekre...
ez korrektebb lett volna a digitől is, sok szempontból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) Forestal válasza Snoop-y (#81) üzenetére


Forestal
tag

Ott a pont! :K nem is oly rég még én is beleláthattam a hálózatfejlesztésekbe. Ha meg is húzták valahol a nadrágszíjat az a dolgozói létszám volt...

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#90) togvau válasza Shade45 (#1) üzenetére


togvau
senior tag

Mindegyik "csökkentés" ilyen. Amit elvettek, annak egy részét visszaadják, de beválik, mert a hülye paraszt már nem emlékszik arra, amikor elvették, logikája sincs.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#91) togvau válasza Snoop-y (#81) üzenetére


togvau
senior tag

Így mossák a pénzt? :)

hitler, sztálin, micro usb

(#92) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem féltem a szolgáltatókat, megfogják találni az esetleges kiesések pótlását. Majd mást emelnek helyette.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93) bambano válasza Kékes525 (#92) üzenetére


bambano
titán

én meg féltem a felhasználókat. ha ennyien nem értik, hogy ez a dolog hogy fog megtörténni, az azt jelenti, hogy az ország kezd végletesen elhülyülni.

például te sem érted, hogy ez a lépés a szolgáltatót pénzügyileg nem érinti. értsd: nem lesz kiesése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94) Kékes525 válasza bambano (#93) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Akkor ez az oldala tiszta. Viszont akkor a kormány talál rá fedezetet más emelésből. Eddig is igazából azt tette. Amit rezsicsökkentésre kiadott azt más adókból szedte be. Újraelosztást csinált, csinál. Persze ez sem ördögtől való, ha jól csinálja. Ha jól csinálja...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95) togvau válasza Kékes525 (#94) üzenetére


togvau
senior tag

nem adott ki semmit rezsicsökkentésre, csak csökkentette a profitot... ugyan is az energiaárak a válság óta esnek, viszont az állam mesterségesen magasan tartotta, majd a csökkentésnél lemondott egy kis profitról... 2018-ban is így lesz, addig garancsi jól megszedi magát.

hitler, sztálin, micro usb

(#96) draco31


draco31
veterán

Most kíváncsiságból megkérdeztem a szolgáltatómat, és inkább árat emeltek, így lehet csökkent az áfa, de ugyan annyit fogok fizetni ugyan azért, amennyit eddig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.