Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shade45


Shade45
senior tag

Ahhha, tehát amit "elvettek" (hozzáadtak) a TV előfizetések díjához kötelezően (lásd.: TV2, RTL + 300 -Ft.), azt most visszaadják majd a netes áfa csökkentéssel.

Ügyesen megoldották, hogy a hörcsög zsebébe landoljon a plusz összeg, de a nép se háborogjon az emelésen.

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hol vagy bambano?

https://www.coreinfinity.tech

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

fogadjunk hogy lesznek trükközések?

Pl előtte majd valaki bedob egy áremelést

(#4) #06658560 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Útban a Kossuth térre?

(#5) Straw válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Straw
senior tag

az már megtörtént ahogy Shade45 is írta, okosan kitalálták ezt. De azért a szolgáltatókat sem kell sajnálni, ez nem egy légből kapott ötlet hirtelen megvalósulása, azért lehetett rá számítani, és ha okosak voltak akkor beépítették az RTL-TV2 díjakba, csak minimális előrelátás kellett hozzá, és mivel nem publikus melyik szolgáltató mennyiben állapodott meg a fenti csatornákkal, sosem fog kiderülni.

42

(#6) Dezsike válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Dezsike
tag

Pontosan ezt akartam én is mondani... Valószínűleg a szolgáltatás nettó árát emelni fogják ha nem is annyival, hogy a teljes csökkentést benyeljék, valamennyit biztos rátesznek. Pont a 60 napos előzetes tájékoztatási kötelezettség határideje előtt vagyunk, az új ÁSZF már lazán tartalmazhatja az emelést is amin az emberek többsége a csökkentés lázában valószínűleg úgyis átsiklik majd.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez is olyan lesz mint a húsáfa csökkentés, mindenki jól fog járni csak a fogyasztó nem. Magasabb alap + 18% áfa. Ugyan ott fogunk lenni néhány hónapon belül.Reménykedem benne hogy nem így lesz.Nekem magas az összköltségem(tv,telefon,internet), és ebből csak az internet áfa csökken a többi marad.Így is 15.xx0 fizetem a 120M combi csomagért,nekem ebből érné meg az áfacsökkentés.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) pengwin válasza Televan74 (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Én sem értem mire verik a nyálukat, ez csak hírverésre jó, spórolni nem...
Az én Max L kártyás csomagom pl. kemény 142 egész HUF-fal fog január elsejétől csökkenni, 4000-ről 3858 forintra... :D
A vezetékes, kombinált előfizetéseknél meg már előre lenyelte más cég ezt az összeget, ahogy fentebb is írták. Mondjuk én pl. nem értem, mit ad a TV2 és az RTL (és nem a csúszópénzekre vagy osztalékokra gondolok), ami miatt minden háztartásban ott kell lenniük.

Üdv, pengwin

(#9) Manbal válasza Shade45 (#1) üzenetére


Manbal
senior tag

az értelmesebb ember nem néz ilyen szennyeket mint RTL, TV2 stb... sőt TV-t se néz! szóval akinek nincs TV előfizetése annak ez nagyon is jó, további költségcsökkentés! ha ragaszkodsz az agymosáshoz, legyen csak TV-d, de akkor fizesd is meg a kapzsi multik "igényeit"...

(#10) #54625216 válasza Televan74 (#7) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az ÁFA csökkentése nem a végfelhasználói díjakat csökkenti, hanem az adott szektor versenyképességét növeli.
Értsd: a hús áfáját nem azért csökkentették, hogy olcsóbb legyen a hús, hanem hogy a hazai termelők ne kerüljenek versenyhátrányba a külföldiekkel szemben a magasabb áfa miatt.
Egyébként pont azért nem szokták a szolgáltatások áfáját csökkenteni (pl. a netét sem), mert azok kevésbé vannak kitéve a nemzetközi versenynek. A net áfáját most azért csökkentik mégis, mert egyrészt a netadó blamázzsal szemben kellett valami PR szinten eladható kedvezmény, másrészt a magas áfa már a hálózatfejlesztést lassította.
Azonban ne legyenek illúzióink: az áfa csökkentést a cégek kapják, nem a fogyasztók.
Nem véletlen, hogy a legtöbb cég PR-osa mindig az áfa miatt sír, sosem mondjuk az alacsony minimálbér, vagy a magas szja miatt, ezért nem kell fogyasztóként bedőlni a cégek politikai lobbizásának még akkor sem, ha "az ellenségem ellensége a barátom" elv alapján az ellenzéki érzület és a céges érdek egy oldalra kerül, mert a végén úgyis a fogyasztó állja a cehhet.

[ Szerkesztve ]

(#11) Shade45 válasza Manbal (#9) üzenetére


Shade45
senior tag

Nem nézek TV-t, nem vagyok kíváncsi az agybutító, valóvilágos fingásra, büfögésre és meztelenkedésre, se másra... Én ha TV-t nézek az max a Forma-1 miatt van!

Viszont csomagban olcsóbb az előfizetés, mintha csak egyedül a netet köttettem volna be; a gyerek is tud mesét nézni, és az asszony is ki van elégítve a főzős műsorokkal. ;]

(#12) -=RelakS=- válasza Shade45 (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pedig ha alacsony a vérnyomásod, egy ATV Egyenes Beszéd rendesen be tudja állítani :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Pont letojom, igy is alig fizetek erte a penzmoso diginek koszonhetoen, egy guriga wc papir arat elengedik, oh jeah. :D

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A hatóság nem ma jelentette be, hanem régen. Én is emlegettem már ezeket a szabályokat többször is, de mindegy.

Egyébként szokásos idiotizmus ebben is benne van, most eltekintve attól, hogy ez sima politikai reklám, a januári számlán reklámozni kell, hogy majd csökken az áfa, miközben azon már csökkentett áfás ár van.

És még mindig eht 129. par. 9. bek.

shadow: itt vagyok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) zdanee


zdanee
őstag

Vajon a "szociális internet" teljes értékű kapcsolat lesz, vagy el kell viselni érte pár kompromisszumot? Mondjuk
- Origo vagy valamilyen propaganda-oldal a nyitóoldal (megoldható, mint egy hotspotos bejelentkezésnél)
- Bizonyos szolgáltatások tiltása (torrent, ToR, VPN, ...)?
- Bizonyos kellemetlen szájtok tiltása, esetleg csak belföldi domainek engedélyezése?
- Adatgyűjtés a felhasználói szokásokról?
- Esetleg forgalomkorlátos lesz?
- Megvonható-e a támogatás és ha igen, milyen okokból?

Remélem, hogy csak a paranoia beszél belőlem, de Dajcstomira és a haverokra egy kakaós csigát sem bíznék, nemhogy az internetelőfizetésemet :(

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) kormoskandur


kormoskandur
tag

jómunkásember netje

(#17) bambano válasza zdanee (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Vajon a "szociális internet" teljes értékű kapcsolat lesz": valamelyik fórumban azt emlegették, hogy 4 megabites kapcsolat lesz. döntsd el, hogy szerinted teljes értékű-e :)

a többiben, amit írtál, nem hiszek, mert a szolgáltatóknak kell megcsinálni a szociális net szolgáltatást, és az ötleteid külön költséget jelentenének, amit senki nem akar kifizetni, ezért, szerintem, nem lesz ilyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Dexar007


Dexar007
veterán

2700ft-ert hüseg nelkül 100/50 böven eleg nekem. De felölem lehet 2 ezer is. ;]

Give me your cum,bull!

(#19) ALBY


ALBY
senior tag

Kötelező propaganda!
(Sosem szólt spórolásról.)

;] ;] ;] !! rezsidémon !! ;] ;] ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#20) dabadab válasza #54625216 (#10) üzenetére


dabadab
titán

"a hús áfáját nem azért csökkentették, hogy olcsóbb legyen a hús, hanem hogy a hazai termelők ne kerüljenek versenyhátrányba a külföldiekkel szemben a magasabb áfa miatt."

Az áfát mindenhol a vevő székhelye szerint kell megfizetni, vagyis a belföldi meg a külföldi termelőkre is ugyanaz az áfa-kulcs vonatkozik.

DRM is theft

(#21) fi:zi'k válasza dabadab (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Legalábbis elméletben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) dabadab válasza fi:zi'k (#21) üzenetére


dabadab
titán

???

DRM is theft

(#23) #06658560 válasza dabadab (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vannak, akik nem fizetik.

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza bambano (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az mikor zavarta a kormányzatot, ha valami szolgáltatónak plusz költséget generált a baromsága?

(#25) Shyciii válasza Manbal (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

"sőt TV-t se néz!"

Bocs, de TV-t nem csak csatorna nézésére lehet használni. Már jóval túlhaladt ezen a világ. Én pl winyót kötök rá és úgy nézek tv-n filmeket.

(#26) UnA válasza Shyciii (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

Vagyis filmet nézel és nem tévét :)

(#27) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Bullshit a köbön.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#28) tibaimp válasza Shade45 (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Nem nézek TV-t, nem vagyok kíváncsi az agybutító, valóvilágos fingásra, büfögésre és meztelenkedésre, se másra... Én ha TV-t nézek az max a Forma-1 miatt van!" -- szívemből szóltál kolléga....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) bambano válasza #06658560 (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kérdezed attól, aki mostanában azzal tölti az éjszakáit, hogy számlaképeket farag át... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hagy kérdezzem már meg: mi értelme van a trükközésnek? egyáltalán: milyen trükközés lehetséges?
ráteszed az áfát a számlára, beszeded, egy lendülettel továbbítod a navnak. minimális adminisztráción kívül semmi dolgod vele, nem nyelheted le, stb.

maradjunk annyiban, hogy itt nemigen lesz trükközés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) #06658560 válasza bambano (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

És hirtelen új értelmet nyer, ha valaki számlaképes.

(#32) Forestal válasza Shade45 (#1) üzenetére


Forestal
tag

kivéve persze azt a 100000 háztartást ahol csak tv-s előfizetés van (net nélkül) na ott háborognak tovább
"hörcsög" :C

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#33) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Normális országban úgy lehet finoman kényszeríteni a piacot, hogy minden legyen olcsóbb, vagy legyen több a szolgáltatás, vagy esetleg mindez együtt. Szovjet típusú berendezkedésű országokban divat az ilyen belenyúlás.
És mindig megbosszulja magát, előbb-utóbb megtalálja a lehetőségét a szolgáltató, hogy visszavágjon. A rezsicsökkentés előbb utóbb színvonal csökkentés is mindenhol.

Arról nem beszélve, hogy olyan életszínvonal kellene, hogy az embereknek ne okozzon gondot fizetni valamiért.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#34) Fred23


Fred23
nagyúr

Kormányunk még mindig hisz abban, hogy az önfényezést nem lehet túltolni.

(#36) Draken válasza Manbal (#9) üzenetére


Draken
őstag

Ejj "drága fiam", hát nehogy már te döntsd el, hogy kinek mi a szenny vagy éppenséggel ki az értelmeségi. Általában focit nézek, de ha épp olyanom van rákapcsolok egy nat geo-ra, tehát én egy csökkentagyú b@rom vagyok, értem :D

(#37) Krill77


Krill77
őstag

Köszönöm dajcstomi, h ujra megmentesz minket!

(#38) paatrick válasza Manbal (#9) üzenetére


paatrick
senior tag

Légy szíves magyarázd már el nekem buta prolinak hogy honnan tájékozódjak, hol szórakozzak, hogy ne a csúnya multikat szolgáljam és a TV-t se kapcsoljam be :(

Erről az "én nem nézek TV-t mekkora király vagyok" mozgalomról mindig Gundel egyik kvízműsora ugrik be ami a TV-ben ment. Az volt a feladat hogy bejátszottak épp egy zeneszámot és fel kellett ismerni az előadót. Berakták "Adele - Rolling in the Deep" című számát, a rádiók unásig játszották akkoriban kb a műsor előtt egy hónappal nyert Adele 6 Grammy díjat, köztük ezzel a számmal is, lehozta minden híradó, netes oldal, még újság is. Erre a csávó: "hát nem tudom ki ez én csak rockot hallgatok" és így úszott el 1 millió x forint nyeremény. Szóval attól hogy nem néztek TV-t nem biztos hogy többek lesztek.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#39) Trailblazer válasza paatrick (#38) üzenetére


Trailblazer
addikt

Magam sem vagyok odáig a pop shitért, ám ez annyira ömlött mindenhonnét (már csak a Grammy-k kapcsán is), hogy tudtam volna. :)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#40) dabadab válasza bambano (#30) üzenetére


dabadab
titán

"hagy kérdezzem már meg: mi értelme van a trükközésnek?"

Arra gondolhatott, hogy míg a szolgáltatót a szolgáltatás nettó ára érdekli, addig a fogyasztót a bruttó ár és a szolgáltatók megpróbálhatnak valamit okoskodni, hogy az áfacsökkentést bruttó ár csökkentés helyett részben vagy egészben nettó ár növeléssé váltsák (amit pont tiltani akar a kormányzat).

DRM is theft

(#41) bambano válasza dabadab (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a számlán részletesen szerepel a nettó ár, az áfa tartalom és a bruttó ár is. tehát bújtatott áremelést nem lehet csinálni, legalábbis olyan ügyfelek számára, akik hajlandóak minimális erőfeszítést tenni annak érdekében, hogy informálódjanak. a hőbörgőkkel meg úgyse tudsz mit kezdeni, itt is volt rá példa.

az pedig, hogy a nettó ár változzon, nem tilthatja senki. a szolgáltatónak joga van a költségváltozásait érvényesíteni az árban, de arra is joga van, hogy a szolgáltatás lényeges javítása mellett árat emeljen. tehát olyan biztosan lesz, hogy változik a nettó.

az árváltozásokat egyébként is meg kell hirdetni jogszabályban előírt módon. erre jön rá a 6/2016. NMHH rendelet (IX.30, ugye, nem friss jogszabályváltozás ez), miszerint három számlán részletesen reklámozni kell majd a díjváltozásokat. akinek sem a számla tartalma, sem a számlához adott vagy arra rányomtatott tájékoztató, sem a meghirdetett ászf kivonat, sem a meghirdetett ászf nem elég ahhoz, hogy értesüljön arról, hogy trükköznek-e vagy sem, annak végső mentsvárként marad az eht. 129. par. 9. bek. érvényesítése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) #06658560 válasza bambano (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Volt már olyan rezsicsökkentés, ahol a szolgáltatóra vertek plusz költséget, majd nem voltak azt hajlandók elismerni. Talán az áram piacon.

(#43) bambano válasza #06658560 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, de az áfával nehéz mókolni olyan esetben, amikor számlával jön be a pénz és számlával megy ki.
a nagyobb isp-k nem tudnak áfával kavarni szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az kellene már, hogy motiválva legyenek valahogy a szolgáltatók a HÁLÓZATFEJLESZTÉSRE azaz tolják a kábeleket mindehová, erre kéne kifundálni már valamit leszarok hogy 500 gigás net 3000 vagy 5000 csak lenne

(#45) bambano válasza Cs1csó (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te egyébként melyik fórumon toltad az elmúlt időszakban?
hint: itt is volt róla több poszt és topic, hogy mit találtak ki erre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) ttamashu válasza bambano (#41) üzenetére


ttamashu
aktív tag

"legalábbis olyan ügyfelek számára, akik hajlandóak minimális erőfeszítést tenni annak érdekében, hogy informálódjanak"

A nyakamat tenném rá, hogy az EFI-k több mint fele nem érti az áfa átfolyását egy cégen!
(ha nem kell a nyakamat tennem rá akkor a bátrabb becslésem az hogy a 90%-uk nem érti az áfa működését)

Amit pedig nem ért annak utána sem tud számolni...

Tea az élet!

(#47) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Komolyan, egyszer lenne egy jó hír, hogy a szolgáltatókat köteleznék csökkentésre, erre meg itt zúgolódik mindenki, hogy majd okosba úgy is megoldják, és majd még többet is kell fizetni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48) ttamashu válasza ArthurShelby (#47) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Tehát te sem érted.

A szolgáltató nem csökkent árat. Ha eddig bruttó 1270Ft-ot fizettél a net-ért akkor abból a szolgáltató (nettó) 1000Ft-ot tartott meg. 270ft vándorolt állambácsihoz. Ezután a szolgáltató -valószínű - továbbra is 1000Ft-ot fog kérni tőled, csak az állami sáp 180Ft lesz rajta. Tehát 1180Ft-ot fogsz fizetni, egy szolgáltató sincs kötelezve árcsökkentésre.

Tea az élet!

(#49) BonFire válasza Manbal (#9) üzenetére


BonFire
veterán

„az értelmesebb ember nem néz ilyen szennyeket mint RTL, TV2 stb... sőt TV-t se néz! szóval akinek nincs TV előfizetése annak ez nagyon is jó, további költségcsökkentés! ha ragaszkodsz az agymosáshoz, legyen csak TV-d, de akkor fizesd is meg a kapzsi multik "igényeit"...”

Az értelmes ember azt az ajánlatot fogadja el, amelyik kedvezőbb.

Ha net+tv+telefon együtt kevesebbe kerül, mint a net magában, akkor nyilván előfizet tévére is, még ha sosem nézi is. Aztán a Budapesten kívüli világ elég nagy, vannak helyek, ahol nincs választási lehetőség, csak másfél Megabites, lábbal hajtós net tízezerért, kábeltévé kombóval.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#50) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Örülök hogy havi 200 forintot visszakapok abból a 15000-ből amit mindenkitől elvettek aki dolgozik.
Igaz a jól keresőknek visszaadták amit az alacsony keresetűektől vettek el. (SZJA )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.