Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

32GB belső memória? Lesz ára neki rendesen. Itthon tippre 170e fölött

[ Szerkesztve ]

(#2) tjb007


tjb007
nagyúr

Itt meg megint mást írnak. Saját SoC, 8MP -es kamera stb.

Úgy látom ismét divatba jön a "banánfon".

[ Szerkesztve ]

(#3) hunter84


hunter84
aktív tag

Szerintem javítsatok a cikken, ugyanis ezt a specifikációt már meg is cáfolták, ennél jóval izmosabb hardver lesz.

(#4) AS


AS
félisten

Ez egyáltalán nem biztos adat kár így kirakni i valamit. :))
Most ez tűnik reálisnak: LINK

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) Blyan válasza tjb007 (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Nem is értem, miért kerülne TI SoC egy Samu gyártotta készülékbe?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) Picco válasza tjb007 (#2) üzenetére


Picco
addikt

ez az elso kommented az elmult 2-3 hetben amiben nem szerepel hogy "nalunk nem lesz kaphato", amikor meglatom az avatarod mar automatice anyazok is h ide nem jut el a kiszemelt telefon :DDD
abszolut no offense :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) lcee79 válasza tjb007 (#2) üzenetére


lcee79
őstag

Banán-fon ergonomikusabb mint a sima egyenes
nekem pont emiatt tetszik.

Meg a fullos adatai miatt :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#8) V8David


V8David
tag

Részletes, de továbbra is csak pletyka szerinti adatlap. Ennél biztosan izmosabb lesz és a TI Soc sem valószínű! ;]

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#9) Polllen


Polllen
nagyúr

4,65"-s kijelző? :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) Youri válasza Blyan (#5) üzenetére


Youri
veterán

Azért, mert ez a Google referencia készüléke, és most ezt a TI SoC-ot tartják az iparág csúcsának (ugye mert a Tegra 3 még nincs)

Amúgy: A hivatalos premier előtt néhány nappal leleplezésre... vs a pletykák szerint...
Itt azért van még képzavar :F

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#11) lcee79


lcee79
őstag

mondjuk az 1.2 ghz-es procit nem értem
vagy direkt visszafogták? MErthogy a wikipedián a specifikációkban 1.5 ghz szerepel
wikipédia

OMAP4460
Semiconductor Technology: 45 nm
CPU: 1.5 GHz Dual-Core ARM Cortex-A9;PowerVR SGX540 @ 384 MHz
GPU: Memory Technology: Dual-channel LPDDR2 memory controller
Utilizing Devices: Google Nexus Prime, Archos 101 (Gen 9), Archos 80 (Gen 9), Sharp 104SH

(#2) tjb007 által beszúrt linken is 1.5 GHZ-et emlegetnek

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12) Pompi válasza Polllen (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nonszensz ez a méret. Nekem már a 4" is sok, de azzal már kezdek barátkozni, nade ez ... :(

Feel Good Inc.

(#13) qpwoeiruty


qpwoeiruty
tag

:Y :Y

(#14) Blyan válasza Youri (#10) üzenetére


Blyan
félisten

Akkor ménem 4470?:)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) Youri válasza Pompi (#12) üzenetére


Youri
veterán

Ízlések... Pár napja volt szerencsém egy Dell Streakhez, és megtaláltam az ideálist, legalábbis méretben.

Blyan: Az már tablet proci :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#16) catroot válasza Pompi (#12) üzenetére


catroot
veterán

Én féltem anno a 4"-ol, de mostanra pont jólett, felette lenni, háááát...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#17) tjb007 válasza lcee79 (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, de ott már a saját chipsetet említik, a 4212 -es Exynos -t.

(#5) Blyan

Én sem de majd jövő héten úgy is kiderül.

(#7) lcee79

Telefonáláshoz valóban ergonomikusabb viszont ugyebár már nem csak arra használnak manapság egy telefont.

[ Szerkesztve ]

(#18) hallerlaller válasza Picco (#6) üzenetére


hallerlaller
addikt

gonosz ;] Sajnos sok itt a nagy csinadratta hír a felénk még mutatóba se jönnek telefonokról, ez legalább lesz..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#19) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Annyira nem vészes amikor fogtam HTC Hd-t a kezemben az se volt vészes...csak sokat eszik ilyen nagy kijelző...

(#20) plus44 válasza AS (#4) üzenetére


plus44
veterán

Szép ez a képen lévő valami. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#21) lcee79 válasza tjb007 (#17) üzenetére


lcee79
őstag

Végülis pár nap múlva kiderül...

Mostanában hogy sokat olvasok új telefonokról alég idegesítő olyanrólé alvasni ami majd hónapok múlva jelenik meg, utána még pár hónap mire lehet kapni külföldön, aztán majd esetleg Magyarországon is.
Régen csak akkor láttam a telefonokat mikor már boltban voltak....
Az lehet hogy jobb volt.. :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22) User°


User°
csendes tag

Ha ez ennyire hajlított lesz, akkor nem tudom hogy fog ez zsebbe biztonságosan pihenni... :)

,,Pull out your quarters, nickels and dimes...."

(#23) lcee79 válasza User° (#22) üzenetére


lcee79
őstag

Az én zsebemben nagyon jól érezné magát :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#24) madstunt


madstunt
addikt

a gsmarena lesz szerintem valid mert a Samu saját SOC-ot nyom jó ideje a felsőkategóriás masinákban

(#25) h-yle válasza Blyan (#14) üzenetére


h-yle
addikt

Sőt! Lehetne 5432 is ezzel az erővel, mert egyik sincs még sorozatgyártásban. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#26) FragMaster válasza b4zsi- (#19) üzenetére


FragMaster
addikt

A super amoleddel valamivel jobb a helyezet a sima lcd-nél. Meg majd meglátjuk mit takar ez a super amoled "HD" amit rebesgetnek. Lehet valamit újítottak és mást kap mint a note illetve annak a pentile matrix nélküli "plus" változata.
Másrészről meg ha tényleg az exynos 4212 kerül bele, akkor arról meg azt mondták még kisebb lesz a fogyasztás (mihez képest ugye, de a 32nm azért nem kutya).

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#27) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Kellemes tulajdonságok.
Csak az ára lesz valószínűleg a fellegekben.

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#28) komloskaroly


komloskaroly
tag

Olvastam hogy 1750es aksit kap az nagyon kevésnek igérkezik ekkora felbontású és méretű
kijelzőhöz de ne legyen igazam

G3 D852

(#29) gerilee válasza User° (#22) üzenetére


gerilee
aktív tag

Azért jó a hajlított, mert sokkal könnyebben tudod több ponton is a fejedre szigszalagozni/gumizni, így biztonságosabb, nem kell zsebre tenni és headsetre sem költeni... :)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#30) Integra válasza tjb007 (#2) üzenetére


Integra
titán

az első mobilom egy nokia 8110i volt.
sosem volt jobb fogású telefonom, azóta sem.
(mai napig hibátlan, fiókban becsomagolva lapul)

ez lenne nálam az első nagy telefon, amire azt mondanám, hogy ok 2 hónap tesztelés, meglátjuk mennyire használható.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) qpwoeiruty válasza tjb007 (#2) üzenetére


qpwoeiruty
tag

Ha ez igaz, és ebbe is bekerül egy PowerVR SGX543MP2, mindez 1,5GHz-es Exynos mellé.. Akkor a vassal biztos nem lesz baj egy ideig :) Az ilyen méretű, mégis 300 feletti dpi-jű kijelző pedig elképesztő lehet.
A 2050mAh aksi is félelmetes.

[ Szerkesztve ]

(#32) sagit


sagit
addikt

senki ne regye brutàl magasra a lécet, nehogy pofára esés legyen megint... nemsoká itt a bemutató úgy is

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#33) cowk válasza Integra (#30) üzenetére


cowk
tag

reszemrol a legjobb fogasu ex-telefonjaim:
- motorola v3688 (LOL)
- 8310i
- 8800 sirocco
- E71
- SGS2

(#34) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Én mondjuk arra lennék inkább kíváncsi, hogy az a bunkó az alján megfelelően kiegyensúlyozza-e ezt a nagy és ahhoz képest feljebb túl vékony telefont.
Na meg a HD kijelző HD-ségére, 720x1280 kevés lesz, ha pár tucat pixelsor le van foglalva a gombok hiánya miatt, sehogy sem lesz szabványos a megjelenítés.
És az a három pötty is érdekelne az oldalán, hogy mégis micsoda.
A többi meg mit számít? Ha lenne rá pénzem, megvenném, de nincs ráváló. Ennyi. Biztos ütős lesz a hardver, bárki is gyártsa a SoC-ot belé, ennél jobban optimalizált telefont remélhetőleg nem fogsz találni az idei összes androidos gyártó termékpalettájáról.
A másik nagy kérdés meg az ICS, és részemről, hogy az idei Xperia-k megkapják-e ténylegesen.

(#28) komloskaroly: persze, hogy az lesz. Kerülhetett volna bele mondjuk 2500-as vagy 3000-es akku is, de akkor nem 9 mm lenne a legvékonyabb ponton, hanem mondjuk 15 és nem mondjuk 110 gramm lenne, hanem mondjuk 170. Aki használt WM-es PDA-kat még pár évvel ezelőtt, főleg nagy kapacitású akkuval, annak nem igazán jelentene gondot, mert tudja, hogy egyáltalán nem vészes, sőt igen előnyös lehet, ha érzi az ember, hogy van valami a kezében (ilyen drága telefont meg masszív bőrtokban hordunk ingzsebben vagy nadrágszíjon, esetleg táskában, nem nadrágzsebben csupaszon, ha csak nem vagyunk gazdagok vagy felelőtlenek) csak hát a mai divat ennek az ellenkezője, emiatt pedig fel kell áldozni valamit, jelen esetben az akku lehet csak ilyen, annál van a legkevesebb mozgásterük a gyártóknak.

Amúgy meg ahogy korábban írtam, a Google esetében nemhogy a pletykákat, de még a hivatalos bejelentést is kétségekkel kell fogadni addig, amíg nem mutatták be a kész termék piacra kerülő változatát.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#35) pzstm


pzstm
titán

szerintem nyugodt szívvel javítható a cikk
Here are the final specs of the Nexus Prime.

- Exynos 1.5 dualcore.
- 8 megapixel full HD better camera sensor.
- Batter 2050mAh
- NFC
- 4.65-inch 1280x720 Super Amoled HD.
- Powerful dual-core GPU from Imagination

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

a google és a samsung ezt a szivárogtatást nagyon okosan csinálta :D

látták hogy az apple iphone 4S a túlzott várakozások miatt lett csak csalódás (mindenki jóval nagyobb kijelzős változatra várt)
most ők kiszívárogtattak egy rosszabb specet, aztán utána mindenkinek leesik az álla a bejelentésnél.. :DDD

(#37) utomi


utomi
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy akkor most Super AMOLED vagy Super AMOLED + mert nagyon nem mindegy. Konkrétan ha csak SAMOLED akkor b@sszhatjuk a HD felbontást hiszen a technológia miatt az ugye még véletlenül se az. Remélem, hogy nem csak sima SAMOLED lesz. Amúgy impresszív ez a hardveres lista és remélem, hogy az ICS is jó lesz.
Na de a 4,65"????? :Y Nem sok az egy kicsit? Használható kategória az még?

(#38) Totheground


Totheground
addikt

Mobiloknál nekem ez a kijelző már feleslegesen nagy. A 4még oké, de ez már nem ms, mint felesleges. E -peen villogtatas. Pedig a kétméteres magasságomhoz a kezeim se kicsik, de akkor is. A készülék ettől függetlenül durva lesz.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#39) Maxentius válasza utomi (#37) üzenetére


Maxentius
addikt

Valakinek az 5" is kevés... :/

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#40) plus44 válasza Maxentius (#39) üzenetére


plus44
veterán

Próbáljon meg vele telefonálni, meg egy kézzel használni, átérni...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#41) Maxentius válasza plus44 (#40) üzenetére


Maxentius
addikt

Pontosan, nekem is a 3,7-4" a maximum és ezek az elvek vezérelnek...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#42) Remus389 válasza utomi (#37) üzenetére


Remus389
veterán

[link]ez 4,7 colos, döntsd el hogy nagy-e, gondolom az uj nexus is hasonló méretű lesz

szerintem 2 év múlva már elfogadott lesz ez a méret

igaz nagy, de sokkal kényelmesebb nyomkodni és van akinek ez megéri, mert még mindig nem olyan nagy mint egy laptop vagy táblagép(értsd zsebrevágható még)

1280x720 lesz a felbontása, kb annyi ppi-vel mint a iphone retina, ilyen szinten már nem látszik hogy pentile-os vagy sem

Nem sok az egy kicsit? Használható kategória az még? használható kategória az már?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#43) Integra válasza utomi (#37) üzenetére


Integra
titán

soknak tűnik nagyon, DE a képátló "keskenyebb" lesz, nem lesz szélesebb a telefon maga, hanem picit felfelő "nő".
asszem

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) tjb007 válasza Remus389 (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akinek a 4,7" nagy annak 2 év múlva is nagy lesz, az már egy másik dolog, hogy ha tovább folytatódik ez a tendencia akkor nem sok választás lesz, az emberek kénytelenek lesznek hozzászokni.

(#45) lcee79


lcee79
őstag

geeks.hu-n már kijavították a specifikációkat...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#46) lcee79


lcee79
őstag

kijelzőméret az ugye azért növekszik folyamatosan, mert mindenki netezni akar a telefonján...
Ha nem ez lenne a tendencia akkor nem növesztenék a méretet szerintem.
De nethez minél nagyobb a kép annál jobb, akinek meg kisebb keze van és kényelmetlennek érzi a telefonálást az meg majd fogja 2 kézzel :))

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#47) Remus389 válasza tjb007 (#44) üzenetére


Remus389
veterán

nem tudok egyetérteni

Akinek a 4,7" nagy annak 2 év múlva is nagy lesz miért? a vélemények változnak, ez nem mindenkire vonatkozik, a reklámok úgyis elhitetik velünk

ha tovább folytatódik ez a tendencia akkor nem sok választás lesz, az emberek kénytelenek lesznek hozzászokni. ugyanúgy lesznek kisebb kijelzős mobilok a jövőben is

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#48) Integra válasza lcee79 (#45) üzenetére


Integra
titán

azt mekkora ellen etetés lenne a konkurenciától ha mégis a gyengébb specs lenne a befutó:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Rickazoid válasza plus44 (#40) üzenetére


Rickazoid
addikt

16:9 a képarány, szerintem ez sokaknak elkerülte a figyelmét.
Magyarul lesz ~5,8 cm széles és ~10,3 cm hosszú. Összehasonlításképp egy 3,7"-os, azonos képarányú kijelzőnél ez ~1 cm-rel szélesebb és ~2 cm-re hosszab. Nem olyan sok az.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#50) tjb007 válasza Remus389 (#47) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem is kell egyetérteni.
Ez nem véleményfüggő dolog. Az emberek keze nem nő tovább, az ujjai sem lesznek hosszabbak, ha valakinek a 4,X" nagy és kényelmetlen annak 1-2-3 év múlva is az lesz. Gondolom te sem veszel magadnak két számmal nagyobb cipőt ha neked a 2 számmal kisebb a "tökéletes".

"ugyanúgy lesznek kisebb kijelzős mobilok a jövőben is"

Lesznek persze csak nem épp a felsőkategóriában, legalábbis a mostani felhozatal nem ezt a tendenciát mutatja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.