Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Na, végre rájöttek, hogy a konzolnál nem hardveres akadályok vannak bizonyos grafikai részletesség felett, hanem egyszerűen csak nem kell butítani. Ez aztán a fejlesztőcsapat, még a fizikai korlátok sem állhatnak az útjukba :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Ateszzero válasza Morden24 (#1) üzenetére


Ateszzero
őstag

Gondolod ezen múlt idáig? Hát nem tudom..
Azért PS3-on nyomják, nem hiába. Kövezzetek meg amiért ezt mondom, de PS3 specifikációit elnézve azon inkább megtudják oldani a nem butítást, boxon már nehezebb dolguk lesz.

(#3) #51736960 válasza Ateszzero (#2) üzenetére


#51736960
törölt tag

elnéztem :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Morden24 válasza Ateszzero (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szarkazmus.
Egyébként én eddig nem vettem észre, hogy bármelyik játék jobb lenne PS3-on, leszámítva (állítólag) az FFXIII-t, de hát attól valahol elvárható, és nem is meglepő :)

Szóval maradjunk annyiban, hogy a PC lesz konzolos szinten, nem a konzolos PC-szinten. Csak éppen "szépen" akarták megfogalmazni.

A játékmenet butításokat meg nagyon örülnék, ha elkerülnék, ugyanis annak nem a konzolokhoz vagy PC-khez van köze, hanem ahhoz a hülyeséghez, hogy szögegyszerű, primitív és agyatlan lövöldékkel akarnak versenyezni, mert azoknak nagyobb piaca van (platformtól függetlenül), mint egy intelligens(ebb) játéknak, ahol valamennyit gondolkodni is kell.
Szóval remélem ez tényleg nem lesz "buta" (nem butított) játék.

(#3) Loveless: Én ugyan csak videókon láttam összehasonlító felvételeket, de részemről csak a színkezelésben vettem észre különbséget, egyébként tök ugyanaz (eltekintve néhány játéktól, ahol nyilván a készítők keze van a dologban, nem a konzol hardveres képessége).

(#5) Ateszzero: Állítólag kicseszett nehéz rá programozni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) Ateszzero válasza #51736960 (#3) üzenetére


Ateszzero
őstag

"nálunk a családban mindkét konzol jelen van (egyikkel sem én játszom, csak megfigyelő vagyok), de valahogy ps3-on kicsivel csúnyábbak a játékok szvsz."

Erre én i s rájöttem , de vajon miért lehet ez? Ha egy konzolgép fejlettebb valamelyik vetélytársánál, miért csúnyább a képe a vetélytársénál?
Ez jó kérdés.

(#6) #51736960 válasza Ateszzero (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

bocs, azért szerkesztettem, mert rájöttem, hogy nem ez a topik fő témája, sorry...
(meg ezt már kitárgyalták a főbb topikokban sokszor)

egyébként azért, mert a ps3-ra a legnehezebb fejleszteni, ezért (az exkluzív címeket leszámítva) eléggé belesz*rnak...

[ Szerkesztve ]

(#7) Ateszzero válasza Morden24 (#4) üzenetére


Ateszzero
őstag

A PC lesz konzol szinten? :Y
Ne hülyéskedj már , ezt te sem hiheted el. Esetleg ha a játékra gondoltál. Azt elhisszük.
Az hogy a játékok hasonlítanak látványban a konzoloshoz, az nem azt jelenti hogy a pc annyit is tud.
Muszáj a fejlesztőknek a konzol szintjéhez írni a játékot, mert ha a pc szintjére írják meg, akkor a konzolosok puffognának hogy ők is ugyanazt a játékot vették meg mint a pc-sek, akkor miért nem ugyanazt a játékot kapják?
Azért PC-t konzollal ne hasonlítsunk már. Ráadásul a PC-t a játék mellett még millió dologra lehet használni.

Bocsi az offért.
Morden24 szerintem ezt inkább ne itt tárgyaljuk meg. El fogunk térni a témától, de nagyon. Az én hibám, bocsánat érte a szerkesztőnek is.

[ Szerkesztve ]

(#8) Morden24 válasza Ateszzero (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Baszki, nem hiszem el, hogy ennyire értetlen vagy.

A PC-s verzió lesz konzol szinten. A szarkazmusról ugye tudod, hogy nincsen köze a madárhoz? :D

Muszáj a fejlesztőknek a konzol szintjéhez írni a játékot, mert ha a pc szintjére írják meg, akkor a konzolosok puffognának hogy ők is ugyanazt a játékot vették meg mint a pc-sek, akkor miért nem ugyanazt a játékot kapják?

Erről beszélek. A PC-s lesz a konzolos szinten, csak ők nem ezt mondják, magyarul hazudnak, vagy ha úgy tetszik, szépítenek.

szerk.: Amúgy én még sosem hallottam, hogy a konzolosok puffognának, hogy az ő játékuk kevésbé szebb. Biztos van egy-két bohóc, de hát istenem... :)

Azért PC-t konzollal ne hasonlítsunk már.

Nagyon jól tudom, hogy egy mai PC erősebb, mint egy konzol. Ezt ugatom én is, csak nem akarod megérteni :D
Egyébként azt azért hozzátenném, hogy akinek egy játékban a grafika a lényeg, az ne merjen olyanokat kihányni a száján, hogy a konzol játékok buták. Grafikabuzzancsoknak úgyis mindegy, mivel játszanak, csak nézzen ki "kirájulöcsém".

Ráadásul a PC-t a játék mellett még millió dologra lehet használni.

Na, már megint itt tartunk. Rójuk már fel a mikrosütőnek, hogy nem mosogat és nem jön be rajta az RTL Klub... :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) FoxiestFox válasza Morden24 (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó ez a fórum, hogy ilyen türelmesen próbáljátok néha megtanítani az embereknek a szövegértést, az irónia és a szarkazmus jelentését...
De vannak, akikből ezek kimaradtak.. :))

Amúgy eddig a hírig bíztam ebben a játékban, de most már valahogy nem tudok hinni benne. :U

(#10) Morden24 válasza FoxiestFox (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, nekem nagy paráim nincsenek, eddig is konzolra vettem volna meg, szóval nem érdekel, hogy milyen lesz vagy nem lesz a PC-s grafika. De őszintén, ha elérnek egy Halo 3 környéki grafikát, az nekem már rég jó, a lényeg, hogy a játék legyen jó (leginkább a történet).

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Rebell


Rebell
senior tag

Feltennék 1 hülye kérdést.

az mitől van hogy az összes új játék simán megy konzolon, de ha
Pc-re akarsz vmit beujítani, akkor elöbb még a gépet is fejlesztened kell?

Pedig ha azt nézzük 1 konzol jóval gyengébb Hardveres kat. mint a PC. (Mondjuk lehet hogy Ps3 8magjára ez nem igaz), de a videokari teljesitménye is jóval kevesebb.

(Teszem fel, jön majd Crysis2.Pc-t megint kellene tuningolni, de a konzolon ugyanugy futnak a dolgok mint eddig. Miért?) :F

(#12) Morden24 válasza Rebell (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

PC-n azért a kimaxolt grafika jobb, mint konzolon.
Az más kérdés, hogy megéri-e az esetenként drámai felárat a grafikai többlet, de az tény, hogy PC-n [általában] minden szebb.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Rebell válasza Morden24 (#12) üzenetére


Rebell
senior tag

De ettől még a Hardveres részét nem magyaráztad meg. :U
Sztem a Crysis 2 az én 9800GtX-mel nem lessz szebb mint 1 konzolos változat. (kisebb gépigényel nemtudnák megirni a Gamet?

[ Szerkesztve ]

(#14) ViTaZi válasza Rebell (#13) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Az optimalizáció a válasz. Az optimalizáción múlik minden. Nézd meg az Iphone 4-es techdemot-t. Valami elképesztő h arra a kis "vacakra" mit ki nem hoztak. Ott is annyi h jól vannak optimalizálva a játék. Persze fix handverre könnyebb mint pl. pc-re de ez akkor sem kifogás.

[ Szerkesztve ]

braner00 kerüljétek!

(#15) Morden24 válasza Rebell (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyszerű: a konzol hardverét 100%-osan ki tudod használni, és az optimalizáció is ezerszer könnyebb és célravezetőbb.

Sectumsempra - For Enemies

(#16) Ateszzero válasza Morden24 (#8) üzenetére


Ateszzero
őstag

Nem én vagyok értetlen , hanem te nem fogalmazod meg érthetően a hozzászólásaid.
Az ilyen lenéző , primitív dumákat pedig kikérem magamnak. Ha én normálisan szólok hozzád , azt viszont el is várom.
A témát pedig lezárom erről, elkerültük( félreértettelek) egymás nézeteit.

A grafika nekem egyébként mellékes egy játéknál. Egy C64-en (Nes, Snes, N64, stb..)felnőtt ember vagyok. Persze azt a grafot már nem szívesen nézném vissza. A zene, hangulat , és játékmenet a legfontosabb számomra.

(#17) BalaNce87 válasza ViTaZi (#14) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ez így van, szimplán nincs pc-be akkora pénz és ez meglátszik a játékokon. Ha pc-be lenne több pénz akkor rendesen foglalkoznának is a játékkal, de így csak összedobnak valami szemetet hogy azért mi jó fejek vagyunk és kiadjuk pc-re, hát kösz a szar munkát nyugodtan megtarthatják, érdekből nem kell fogalkozni a pc-vel is, valszeg csak azért jönnek ki rá játékok mert a videókártya fejlesztő cégek tejelnek.

"a játék semmilyen formában nem lesz a konzolok szintjére butítva, így mind grafikailag, mind játékélmény tekintetében is ugyanazt a játékot kapják majd a konzolosok, mint PC-s társaik".
De jó lenne ha ez fordítva is mükődne, de hát pénz beszél kutya ugat.

[ Szerkesztve ]

(#18) Fortissimus


Fortissimus
őstag

nagyon jo a vidi, ugy latszik melto lesz a folytatas az elso reszhez.
de messze van meg jovo februar:(

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#19) Morden24 válasza Ateszzero (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem kell besértődni, nem bántásból mondtam (ezért volt ott a szmájli is), de másnak azért leesett :B

Sectumsempra - For Enemies

(#20) Ateszzero válasza Morden24 (#19) üzenetére


Ateszzero
őstag

Nem azért írtam mert megsértődtem, azért írtam mert nem sok híja volt a megsértődésnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.