Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7time


7time
senior tag

Kérdés mi lehet az igaz ebből mert nekem nagyon jól jönne egy FM2+ Carizo:

AMD is readying its next-gen APUs, codenamed "Godavari" for launch in May 2015, according to industry sources in Taiwan. A successor to "Kaveri," Godavari will feature updated "Excavator" architecture based CPU cores, and the latest Graphics CoreNext 1.2 based stream processors on the integrated GPU. The APU will feature PCI-Express gen 3.0 and high-speed DDR3 integrated memory controllers, just like its predecessor "Kaveri," and could be based on the existing FM2+ platform. These chips will compete against some of the entry/mainstream variants of Intel's Core "Broadwell" processors. It's likely that these chips could be built on existing 28 nm process.

It's also being reported that AMD will launch its first APUs based on the 14 nanometer fab process, codenamed "Summit Ridge," in 2016. These will be succeeded by "Raven Ridge" APUs in 2017. AMD could use Samsung and GlobalFoundries to make its 14 nm chips. Lastly, AMD is reportedly in talks with ASMedia to integrate its USB 3.1 controller logic into its new motherboard chipset, which it plans to launch in September 2015.

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

Lehet megérkezett az új htpc apu-k királya? Már csak a cpu teljesítmény kérdéses, de ha jobb lesz mint a Kaveri annyival hogy megérje, adom el az fm1-est amint lecseréltem és ilyen 25Wos verzióból csinálok htpc-t.

(#3) stratova


stratova
veterán

Tényleg érdekelnének már a tervezett órajelek, mert GFXbenchben látott CPU clk nem volt éppen az egekben, igaz nem volt tiszta a TDP kategóriájuk sem (8800P 1.7 ill 8700P 1.6 GHz 15 W-ra engedne következtetni, de az elnevezés zavaró).
Hasonló órajellel Haswell i7-4650U (40 EU 22 nm) ill. Broadwell i5-5250U (48 EU 14 nm) üzemelt a nagyobb GPU-val rendelkező lapkák között, csak ott ugya lényegese jobb az IPC. i5-5350U már meghaladja ezt az értéket.
Ez a finomított STAMP első olvasatra szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Jól hangzik, várjuk a termékeket. A turbó kivitelezést viszont nem tartom a legjobbnak.

(#5) Fiery válasza stratova (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Alaporajel 2 GHz felett, max Turbo orajel 3.2 GHz felett, iGPU orajel 700 MHz felett, mindez a legerosebb 15 Wattos SKU-nal.

[ Szerkesztve ]

(#6) martonx


martonx
veterán

Ígéretek...

Én kérek elnézést!

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kapni is lehet majd ezeket normális kiszerelésben (=12W-os APU 11.6-13"-os kisnotiban), vagy papírtigrisek maradnak, mint pl az A10 micro-6700t? A részemről köszönöm a hitegetést, aug 31-el szilárd határidőt kaptam egy kisnoti-beszerzésre, így Braswell lesz.

#3: persze, papíron jól néznek ki a specifikációk, termék nem épül rájuk. Broadwellt már több hónapja lehet a boltok polcairól levenni, ebből meg talán lesz pár túlméretes (15.6+") noti, és csókolom. OK, HTPC építőknek remélhetőleg csurran-cseppen nano-ITX lap, bár fene tudja, ez egyelőre mind csak papír, nem szilícium.:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) stratova válasza Fiery (#5) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm. Ez már jobban hangzik, akkor azok ES lapkák lehettek. Reméltem, hogy túl tudnak lépni FX-7500 / A10 Pro-7350B órajelein.

martonx ez simán mehet OFF-ba

[ Szerkesztve ]

(#9) MongolZ


MongolZ
addikt

Bárcsak jönne AM1-be...

(#10) ChRiS_RS válasza Cythyel (#2) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

+1 :K

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Remélem gyártanak annyit, hogy egy két példány "asztali" lapba is bekerül, vagy egyáltalán látunk ilyen terméket.
Azt lehet majd bőgetni fix turbó órajelen, mert elég zavaró a periodikusan változó órajel/teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#12) Fiery válasza #16939776 (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Ha lesz is asztali Carrizo, az mar 14 nanon fog keszulni _szerintem_.

(#13) 7time válasza Fiery (#12) üzenetére


7time
senior tag

Májusra ígérik az bajosan fog menni.

(#14) Fiery válasza 7time (#13) üzenetére


Fiery
veterán

A mediaban itt-ott megjelent hulyeseget nem kell elhinni. Godavari = Kaveri Refresh, szo nincs Carrizo alapu desktop processzorrol jelenleg az AMD-nel. Se idenre, se jovore.

(#15) 7time válasza Fiery (#14) üzenetére


7time
senior tag

Ha valóban úgy van annak értelme 0, de ezt nemsokára úgy is meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#16) Polllen


Polllen
nagyúr

Jól hangzik, persze kíváncsi vagyok, hogy miben lehet majd megvenni ezeket.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) stratova válasza Polllen (#16) üzenetére


stratova
veterán

Csak hogy az egyik legkomolyabb AMD-s üzleti gépről megemlékezzek: HP Elitebook 725/745/755-nek nem ártana egy frissítés, mert az inteles ikertestvér már megkapta Broadwellt [i3-5010U és i5-5200U].

A 35 W-os továbbra is jó kérdés.
Probook 645/655 Richland (itthon Trinity) óta nem frissült. Kaveri Asus K sorozatában talált magának helyet, noha elvileg MSI GX60/70 és a keleten Asus N551ZU-t is szerelik vele.

[ Szerkesztve ]

(#18) Duck663


Duck663
őstag

"Az is kiderült, hogy a 35 wattos modellek csak később érkeznek, mivel az AMD a tervezett órajeleket 25 watton belül is hozni tudta, vagyis a vártnál jobban sikerült a lapka. Ennek megfelelően a 35 wattos opciók esetében a vállalat a tervezettnél magasabb órajelek beállítására koncentrálna."

Ha már ennyire jól sikerült, miért nem jön ki asztali gépekbe? Eddig azt mondták, hogy nem elég jók az órajelek, most ez a gond megoldva, akkor hol maradnak???

A Carrizo memóriavezérlője is 256-bites GDDR5 kompatibilis, mint a Kaverié? Mert akkor igazán jöhetne egy 8GB-os integrált memóriás. Nem kell sz@rozni, a piac majd eldönti kell-e neki ez, szerintem lenne vásárlóbázisa, legalábbis ha nincs túlárazva...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) stratova válasza Duck663 (#18) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz HBM megmarad Zen-nek és a csúcs VGA-knak. Drága stacked memóriához Kaverinek/Carrizonak olyan már most is kamatoztatható extrát kellene nyújtania, amiért hajlandóak mélyen a zsebbe nyúlni, ha nem tévedek jelenleg nincsen náluk ilyen adu. Elvileg egyszer már megpróbálták meggyőzni a piacot GDDR5M-ről, hiába.

[ Szerkesztve ]

(#20) Duck663 válasza stratova (#19) üzenetére


Duck663
őstag

Van benne egy izmosabb iGPU, és szerintem a CPU teljesítményén is javítana a kicsit combosabb memória. Ez elég adu.

Én még nem láttam terméket, de még csak tesztet sem, prototípust sem.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#21) Fiery válasza Duck663 (#18) üzenetére


Fiery
veterán

A Carrizo memoriavezerloje 128 bites. 2 db 64 bites DDR3 vagy 2 db 64 bites DDR4 memoriacsatornat tamogat. Nem tamogat GDDR5-ot.

(#22) 7time válasza Duck663 (#18) üzenetére


7time
senior tag

Ha már ennyire jól sikerült, miért nem jön ki asztali gépekbe?

A TechPower szerint jönnek nem tudom mennyire megbízhatóak és honnan vették az infót.[link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Duck663 válasza Fiery (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi. :R Hát akkor ez csak egy nagyon eltévedt gondolatom volt... :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) ukornel


ukornel
aktív tag

"Az is kiderült, hogy a 35 wattos modellek csak később érkeznek, mivel az AMD a tervezett órajeleket 25 watton belül is hozni tudta, vagyis a vártnál jobban sikerült a lapka. Ennek megfelelően a 35 wattos opciók esetében a vállalat a tervezettnél magasabb órajelek beállítására koncentrálna."

Az utóbbi időben szokatlan mondat ez az AMD-s híreknél, örülünk neki :D

#5 Fiery
"Alaporajel 2 GHz felett, max Turbo orajel 3.2 GHz felett, iGPU orajel 700 MHz felett, mindez a legerosebb 15 Wattos SKU-nal."

Felett, de mennyivel? :)
Nem mindegy, mert a 19 W-os FX-7500 mobil Kaveri alap/turbó órajelei 4x 2,1/3,3 GHz; IGP (R7 384 shaderrel) 498/553 MHz.
Úgy nézem, IGP órajelben várható inkább előrelépés, meg fogyasztásban egy kisebb. Ja, a Carrizo fogyasztásában benne van az integrált déli híd is, akkor az még további pár watt előny a Kaverivel szemben, akkor az sem olyan kicsi előrelépés...

[ Szerkesztve ]

(#25) Fiery válasza ukornel (#24) üzenetére


Fiery
veterán

Majd meglatod, mennyivel felette ;) Elvileg hamarosan be kellene jelenteniuk mindent (Carrizo, Godavari, Zen architektura), jovo heten, ha jol tudom.

Es igen, az integralt deli hid eleg sokat szamit, (alaplapi) teruletben es fogyasztasban is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Cythyel válasza Fiery (#25) üzenetére


Cythyel
senior tag

ha 2016-ban jön a Zen, lehet megvárom és nem veszek most i7-et, kibírom addig az A8-3850 apu-val

(#27) solfilo


solfilo
veterán

Elég jól hangzanak a leírtak. :)
Carrizo-L-ről valami új infó? Vagy mivel 12-15W TDP-t is tud a "normál" Carrizo, így értelmét veszítette?

(#25) Fiery Köszi az infómorzsát, a bejelentéseket szeretettel várjuk. :C

solfilo

(#28) ukornel válasza Fiery (#25) üzenetére


ukornel
aktív tag

Értem (nudge-nudge), köszi :)

(#29) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Hmm....nagyon várós! Ha nem lesz vészesen lassú (tehát karcolja pl egy i3-4010U szintjét) akkor simán cserélem a 4200M-es ProBook-omat egy ilyen tesóra :C

Üdv!

(#30) solfilo válasza HeadKnife (#29) üzenetére


solfilo
veterán

A i3-4010U-t kb hozza egy A10-7300 Kaveri is (19W TDP), feltételezem lesz olyan 15W-os Carrizo, ami megüti ezt a szintet. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) t72killer válasza HeadKnife (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a Kaveri-s Elitebook nem idézett elő akut AMD-vásárlási lázat :U A fogyasztási adatok papíron szépek, viszont akksiidőben érdekes mód messze lemarad a Broadwellektől. A CPU-teljesítményben mérhető ~50%-os hátrányról nem is beszélve :U.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) ukornel válasza solfilo (#30) üzenetére


ukornel
aktív tag

Fiery meglebbentett infói alapján a legerősebb 15W-os Carrizo CPU órajelei minimum megegyeznek (nem kizárt, hogy megelőzik) a legerősebb 19W-os FX-7500-as Kaveriével (ami 100-200 MHz-el magasabb az A10-7300 órajeleinél); az IGP órajelei jelentősen magasabbak.

[ Szerkesztve ]

(#33) solfilo válasza ukornel (#32) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy legyen! Nem beszélve, hogy valamennyit az architektúra is előre kellett lépjen c2c. Legalább is gondolom. :)

solfilo

(#35) subset


subset
senior tag

...na végre v.mi jól hangzó innováció az AMD-től

Használj Te is szabad szoftvert !

(#36) HeadKnife válasza solfilo (#30) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Nagyon remélem hogy így lesz :K

t72killer: az a nagy harci helyzet (kövezhettek... :DDD ), hogy engem annyira nem tud meghatni ez a fogyasztás/teljesítmény mizéria. A lényeg hogy mit mennyiért kapok meg. Ha elég arra amire én használnám, akkor annyira nem izgat mit tud a konkurencia. 15-25W-os TDP sztem még totál vállalható, főleg hogy jobbára töltőről használom a laposaimat, ha meg akkuról, akkor szépen lehúzatom az órajeleket és 'cakát. Aksiról soha nem konvertáltam, gémeltem és társai, max film, office meg netezgetés.

Amúgy én is 725-öt szerettem volna, de ez a ProBook 650, i5-4200M-el, 2x4GB rummal, 180-as SSD-vel, W7/8 Pro-val még a bolondnak is megért volna 160k-t úgy hogy teljesen új/használatlan a gép...nem hogy nekem :C

Üdv!

(#37) t72killer válasza HeadKnife (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván belejátszik az ár is a képbe. Nálam ennél a kategóriánál a mobilitás a fontos, tápra dugott gépem van: asztali:). A fogyasztás (!=TDP) nem csak az akksiidőt definiálja, hanem beleszól a hűtés méretébe - így az egész lapos súlyába és zajosságába. Ill ok, most olvasom: az AMD nagyon "frappánsan" megoldotta a kérdést: durván throttlingolja a procit, sokkal agresszívebben, mint amit az intelnél eddig láttam.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) stratova válasza t72killer (#37) üzenetére


stratova
veterán

Igen, a 19 W-os jószágnak gyári értékekkel abban a kis házban fejére csaphatott a hővédelem, 15"-on egy fokkal jobb volt a helyzet (emiatt, aki ilyen gépet vett notebookreview felhasználói között, előszeretettel élt AmdMsrTweakerrel).

(#40) t72killer válasza #32839680 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lehetetlen, műtöttem már eeePC-ből is alaplapi elemet, mert valami rejtély okán nem volt hajlandó USB-ről elfogadni a win telepítőt. Elem kivét-betét után csoda: működik :C Persze macera a köbön.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen vajon kerül majd valamilyen desktop alaplapba?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Fiery válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Fiery
veterán

Nem valoszinu. De miniPC-k epulhetnek ra, pl. Gigabyte Brix.

(#43) vinibali válasza #32839680 (#39) üzenetére


vinibali
őstag

ezek a programok a proci regisztereit írják át, csak addig élnek amedig be van kapcsolva a gép(nem lép S1/S3 állapotba). windows alatt jellemzően service-ekkel oldják meg, hogy ébredést követően vagy következő újraindításkor is az alacsonyabb feszültség értékek kerüljenek felhasználásra. szóval minden bekapcsolás és újraindításkor is a default értékeket tölti be a processzor, nincs lehetőség fagyasztani a gépet, nem bios alapú feszelés ez.

egyébként nekem nem tetszenek ezek a turbózások, nem sikerült még nagyon sehol sem hosszú távon(és magas terhelés mellett) kiküszöbölni a throttlingolást. inkább a gyári feszültségek csökkentésén dolgozzanak kicsit többet!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#44) Viktor81 válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

OEM gyartok biztosan fognak ra epitkezni desktop vonalon is, mint ahogyan tettek azt a Kabini, vagy a Beema esetben. Kerdes, hogy hajlando vagy-e kifizetni a nevet es bevallalod-e, hogy elore szerelt a konfig...

V.

[ Szerkesztve ]

(#45) ukornel válasza vinibali (#43) üzenetére


ukornel
aktív tag

"egyébként nekem nem tetszenek ezek a turbózások, nem sikerült még nagyon sehol sem hosszú távon(és magas terhelés mellett) kiküszöbölni a throttlingolást."

Hát igen, amit igazából valójában ígérni tudnak, az az alap órajel, vagy az összes mag által elérhető turbó (hűtéstől függetlenül).
Az 1-2 magra vonatkozó, még magasabb turbó csak a rövid ideig tartó extra terhelésre van, ott viszont néha igenis jól jön.

(#46) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Friss szivárogtatás: [AMD 2015-16 Desktop/Mobility roadmap]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#48) solfilo válasza #32839680 (#47) üzenetére


solfilo
veterán

Carrizo lesz Excavator, ezt eddig is lehetett tudni, desktopra nem jön a dia szerint. Godavari meg valószínűbb, hogy Steamroller, csak a TPU írta, hogy Excavator lenne.

solfilo

(#49) 7time válasza #32839680 (#47) üzenetére


7time
senior tag

A másik hogy arról volt szó nem lesz csak CPU hanem mind APU lesz, gyanús nekem ez a roadmap de lehet igaz is.

(#50) stratova válasza #32839680 (#47) üzenetére


stratova
veterán

Ez most is mint mindig, még változhat. Elvileg Trinity-t is Kaveri követte volna, de betoldottak egy Richland-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.