Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #79335424 válasza mike1334 (#50) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak arra utaltam, hogy van olyan életmód is, amihez egy tablet praktikusabb, mint egy PC. Én "asztali környezetben" is ARM Androidot használok évek óta.

(#52) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezek után arra vagyok kíváncsi, hogy telefon vonalon mit jósolnak.

(#53) kolosanyi válasza Pete55555 (#3) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha bejön meghívsz egy sörre? Becsszó, én is meghívlak ha a Microsoftnak ez bejön. :D

(#54) mike1334 válasza #79335424 (#51) üzenetére


mike1334
veterán

Abszolút, de azért a legtöbb esetben a pc/windows kombó a legpraktikusabb még mindig ilyen munkára.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#55) Lord Sidious válasza mike1334 (#54) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Vannak akik taxisofor, kamionos, embercsempesz fejjel gondolkoznak. Ez ertheto is, lenyegeben ezek a munkakorok teszik ki az atlag dolgozok tulnyomo tobbseget. :) szamukra a letelemek a prono nezest es navizast meg lehet oldani barmilyen OS-es kutyun. :D

[ Szerkesztve ]

(#56) #79335424 válasza Lord Sidious (#55) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ők teszik ki a túlnyomó részt. Ha nem így lenne, akkor a mobil eszközök megjelenése nem szorította volna vissza a PC eladásokat és a Microsoft sem vergődne.

(#57) macskea válasza #79335424 (#49) üzenetére


macskea
őstag

Ha már a kommentedre adott válasszal nem tudtál mit kezdeni, belekötöttél a válaszadó szóhasználatába, igaz?! :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#58) lev258 válasza #79335424 (#26) üzenetére


lev258
veterán

A dual-boot jó dolog, de ebben az esetben megbukik. Rendes Windows használathoz x86, rendes Android használathoz ARM kell. Minden más csak emuláción keresztül megy. Így aztán a dual-ból single lesz, ha teljes élményt szeretne valaki.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#59) Wesder válasza lev258 (#58) üzenetére


Wesder
félisten

Sajna ez így igaz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#60) vicze válasza #79335424 (#56) üzenetére


vicze
félisten

A PC eladásokat az szorította vissza, hogy nincs értelme gépet cserélni mert a HW fejlődése gyakorlatilag stagnál. az 5éves HW pont ugyan olyan jó mint akkor, raksz bele egy SSD-t és hasít.
A nem kicsi asztali gépemet(adatlap) is 5évente cserélem már, nincs értelme gyakrabban.

A tablet eladások már 3év után elkezdtek stagnálni jövőre jövőre meg már kevesebb lesz mint idén. Ez se hanyatlás, csak éppen ez a piac is telítődik és normalizálódik, itt se lesz értelme évente cserélgetni,h a a HW beáll egy szintre.

Az MS miért is vergődik? :) A cég köszöni jól el van a vállalati termékek jó pár milliárdos profitjával, pusztán OS licence-ből nem lenne túl nagy bevétel igazából a fejlesztés költségéhez mérten.
Igazából az ingyenes Win-nel elérték azt, hogy a vállalati termékek és fizetős termékeik nem veszítenek piacot, tehát a nyereséget termelő rész megmarad.

@lev258: Uh, ez nem kicsi hülyeség.
Egyéb iránt a dual ott bukik meg, hogy huzamosabb idő után csak egyiket használod, és a váltogatás értelmetlenné válik.

[ Szerkesztve ]

(#61) Döglött Róka válasza vicze (#60) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hiaba irod le olyanoknak, akik a microsoftot csak az asztali PC-hez tudjak kotni:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#62) lev258 válasza vicze (#60) üzenetére


lev258
veterán

Miért hülyeség? :F
Somatom: Mind a Windows, mind az Android esetén a rájuk épülő ökoszisztéma adja a lényegüket, a felhasználási lehetőségüket. Előbbi esetén ez x86-os szoftvereket jelent, utóbbi esetén ARM-re írtakat. Ha felteszel egy Androidon egy x86-os gépre, persze működik, de a használati lehetőségei eléggé korlátozottak. Gyakorlatilag bármely hagyományos Linux rendszerrel előrébb van az ember. Ennek épp az az oka, hogy az Android ökoszisztéma itt használhatatlan lesz vagy nagyon erősen leredukálódik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63) #79335424 válasza lev258 (#58) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért kéne az Androidhoz ARM? Az Asusokkal általában elégedettek a vásárlók.

(#64) NGA válasza willope (#36) üzenetére


NGA
addikt

Chrome ipad air-on döbbenetesen szar. Igaz a Safari sem jobb.

(#65) lev258 válasza lev258 (#62) üzenetére


lev258
veterán

Persze emulációs lehetőségek mindig vannak, kérdés, megéri-e, egyáltalán szükséges-e.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#66) vicze válasza lev258 (#62) üzenetére


vicze
félisten

Mert fogalmad sincs, miről beszélsz. Nincs semmiféle emuláció egyike estben sem.
Pont annyi emuláció van, mint Windows/x64 és Android/ARM esetében...

(#67) lev258 válasza vicze (#66) üzenetére


lev258
veterán

Kérlek fejtsd ki akkor, miről beszélsz. Akár privátban is. Úgy nehéz kommunikációt létesíteni, ha a másik fél csak annyit tud mondani: nincs igazad, tévedsz.
Emuláció alatt én azt értem, hogy pl. egy ARM-re írt alkalmazást elindítani x86-os platformon.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#68) vicze válasza lev258 (#67) üzenetére


vicze
félisten

Ha az Android X86-on fut akkor az SDK-ban írt alkalmazások nem architektúra függőek, telepítéskor(4.4 előtt futtatáskor) fognak lefordulni az adott JVM-re és binárist létrehozni. Ha NDK bináris is van az alkalmazásban, akkor a fejlesztő azt célzottan le kell fordítsa az adott architektúrára így az APK csomag része lesz, a ARMv7, ARMv8, X86 vagy MIPS bináris is, attól függően milyen készüléken fut.

Windows esetében tök mindegy az alkalmazásoknak. ARM-en csak az Univerzális appok futnak, amik Windows Runtime-ban vannak írva, a Win32-es programok nyilván nem, így megint csak nem értem milyen emulációról van szó. A Windows Runtime appok teljesen ugyan úgy futnak ARM-en mint x86/x64-en telepítéskori fordítás történik, ahogy minden .NET-es alkalmazásnál.

(#69) sz.balazs.95 válasza kpal (#43) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ok, céges környezetben valóban az az alap.
nade. a Tableteket alapból nem céges környezetbe szánták - persze ott vannak a direkt erre a piacra szánt típusok is, nade azok a piac elhanyagolható arányát képviselik - szóval a tabletek fő csapásiránya a konzumer piac.
Aki mondjuk a notebookját 99%-ban arra használja, hogy levelez, böngészik, YouTube-ozik, néha játszik, stb. na, neki jó eséllyel egy Androidos tablet is elég - akinek több kell, az nyilván nem olyat vesz, hanem Windowsos laptopot, és vagy 2-in-1 gépet.

De ha a tök átlag felhasználó tök átlag szokásait vesszük alapul, akkor a Windows csak fölösleges plusz macera, mivel sokkal jobban kell vele foglalkozni, mint egy droidos tabbal. - persze nem napi több órát, de mindezt szigorúan átlagfelhasználó szemével kell értelmezni. :)

(#48) jorgoszka: Azok vesznek egy olcsó Win tabletet, és abból ugyanúgy kiábrándulnak majd. :C

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#70) lev258 válasza vicze (#68) üzenetére


lev258
veterán

Pontosan erről van szó. Az elérhető szoftverek nagy része előre adott platformra van megírva. És a fejlesztőknek csak töredéke foglalkozik azzal, hogy a másikra is elérhető legyen (nem úgy írja meg, hogy egy gombnyomásra hibátlanul lefordul a másikra is). Épp ezért írtam, hogy maga az ökoszisztéma okozza a problémát, az nem jön át a másik platformra.
Ha a fejlesztők majd ugyanannyira célozzák mind az ARM, mint az x86-os platformot az említett operációs rendszereken, akkor lesz valós lehetőség a dual-boot. Addig viszont az egyik rendszer megszenvedi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#71) mike1334 válasza sz.balazs.95 (#69) üzenetére


mike1334
veterán

Ezeknek a felhasználóknak sokkal praktikusabb az 5 colos telefon, ami úgyis kéznél van, mint külön venni egy 7 colos tabletet...nem véletlenül csökken a tabletek eladása...sok ismerős megvette, azóta meg ott áll a polcon, be se kapcsolta...a laptop/pc és telefon kombó a leggyakoribb, legalábbis, amit én látok abban.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#72) vicze válasza lev258 (#70) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra se érted miről beszélek...

Windowson eleve lehetőséged sincs megcélozni bármit is, minden univerzális. Androidon pedig kis százalék használ NDK-t, ami meg igen ott meg nem találkoztam x84 nélküli verzióval.

(#73) TTTotya válasza twollah1976 (#1) üzenetére


TTTotya
senior tag

Nem igazán értem honnan szedték ezt, beszedtek valamit vagy van időgépük, vagy felhívtak egy TV-s jósnőt.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.