Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) O_L_I


O_L_I
őstag

Ha két éve tartott volna itt az MS és az x86 "zsugorítás" akkor tudott volna igazán nagyot harapni az MS a tablet piacból.
Mostanra annyira beérett az Android platform, hogy tartalom fogyasztásra gyakorlatilag tökéletes, és már lassan tartalom készítésre is be lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

4 év alatt megszázszorozhatom a jelenlegi fizetésemet.
Vagy nem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) kpal


kpal
veterán

MS most W10 -al nagyot dob hogy minden mindennel kompatibilis és Lumia telefonok is új szintre lépnek.

(#5) Dave™ válasza kpal (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

Használod is őket, vagy csak olvastad az MS nyilatkozatot? Tableten a W10 egyelőre elég komoly visszalépés a 8.1-hez képest (bánom, hogy upgradeltem), az új Lumiákkal kapcsolatban pedig ott a szintén befejezetlen W10M, aminél még azt sem tudják hogy a kör vagy négyzet alapú dizájnt erőltessék, sem azt hogy most akkor kellenek-e az androidos appok a store-ba vagy sem. Szóval inkább az a kérdés, hogy lesz-e W10M négy év múlva, illetve hogy tableten tartalomfogyasztásra is értelmes alternatíva lesz (most nem az többek között az appok hiánya miatt), vagy megmarad produktív desktop környezetnek mint ami most is.

(#6) darkpower válasza Pete55555 (#3) üzenetére


darkpower
aktív tag

Pontosan. Még egy ilyen iszonyat nagy kamu kutatást összehozni...
Az egy dolog,h megpróbálják kitalálni, mi lesz jövőre, de, hogy 4 év múlva.. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) sz.balazs.95 válasza kpal (#4) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Engem konkrétan pont az új irányvonal tántorított el úgy kompletten a Windows ökoszisztémától, szóval én nem vagyok túl optimista ezzel kapcsolatban. :D

Az, hogy minden mindennel kompatibilis, azt pontosan hogy érted?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) margithid válasza Dave™ (#5) üzenetére


margithid
veterán

Mi a probléma a win10zel tableten? Nekem T100 nagyon jó, de 8.1gyel se volt problémám...

(#9) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

4 év múlva má azis lehet hogy a nyomogombos telefon hadsereg támadást indit az érintőképernyősek ellen...és győznek a nyomogombosok...:)

(#10) sz.balazs.95 válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) Crafter32


Crafter32
őstag

A tanulmányt ÁPV RT rendelte sikerdíjért cserébe?

(#12) Ronan968


Ronan968
tag

Pont amikor a tablet piac hanyatlik,akkor ilyen optimisták?A Win10-et meg a hajukra kenhetik,mert hiába eredeti win7-em van,ha a samsung nem támogatja a frissítést! :W

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egy ideje már nem hiszek az ilyen kijelentésű elemzőknek.. Látván, hogy néhány régebbi tablettel mit művelt a W10..

Finn the human

(#14) sz.balazs.95 válasza Matada2.3 (#13) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Másrészt meg még a WP elején is "elemeztek" olyanokat, hogy 8-10% lesz a platform részesedése 2014-re kb.
meg volt nem egy hasonló optimista becslés már különböző dolgokkal kapcsolatban.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) n.p válasza margithid (#8) üzenetére


n.p
csendes tag

Sajnos az Edge tableten (UI szempontjából) egyértelmű visszalépés az IE-hez képest...

(#16) sz.balazs.95 válasza n.p (#15) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És akkor még finoman fogalmaztál. :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17) vicze válasza Dave™ (#5) üzenetére


vicze
félisten

"kellenek-e az androidos appok a store-ba vagy sem"
Amit jelenleg olvasni lehet az a "sem" álláspont hiszen kikerült az android VM a W10M preview-ból, és magát a Projektet is erőteljesen leépítették.

(#18) Kasya válasza n.p (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak kivancsisag keppen. Miben?
Nekem teljesen jonak tunt, azt leszamitva, hogy googliznom kellett, hogy hogy lehet uj keresomotort beallitani.

(#19) Farkas82


Farkas82
tag

Azzel a jövendöléssel csak az a baj,hogy az androidos tabletek (legalábbis nagy részük) nem egy ligában fociznak a surface-szel. Honnan gondolják, hogy aki eddig 60e-ért android tabletet vett, ezután 200-ért surface-t fog venni?

[ Szerkesztve ]

(#20) sz.balazs.95 válasza Farkas82 (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezzel csak az a "gond", hogy a Win tabok a 30-60k-s ársávban a legkelendőbbek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) mike1334 válasza Farkas82 (#19) üzenetére


mike1334
veterán

Azt ugye tudod, hogy sokkal olcsóbban is vannak win tabok? Meg rengeteg kínai dual os tab létezik már. Most droidos tabom van, de ha ez megadná magát, az utódja biztosan win-es lesz.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#22) Farkas82 válasza sz.balazs.95 (#20) üzenetére


Farkas82
tag

Bocsi, elküldtem, aztán esett le, hogy nem csak surface van, csak kiestem a szerkesztési időből, mea culpa :R

(#23) sz.balazs.95 válasza Farkas82 (#22) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor nem szóltam. :B :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#24) oszi666


oszi666
őstag

Nem hittem volna, hogy a windows 10%on áll a tabletek terén... Nem rossz. Nagyon tetszenek a gépeik.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#25) Wesder


Wesder
félisten

Mitöl jobb egy win tab? x86-os progik mennek rajta? Pl.: TF2? :DDD Jó az alap hogy x86-os proci kell hozzá, de menne?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) #79335424 válasza Wesder (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ez egy lényeges kérdés. Nem mindegy, hogy ARM, vagy X86 Windows -ról van szó. Az új Z8500 -as, Z8700 -as Cherry Trail procikkal sztem nem lesz rossz a Win. Főleg a 2GB feletti RAM támogatással. Androidosként kifejezetten tetszenek a dual boot megoldások. Tabos droid és asztali Win egy gépben.

(#27) sz.balazs.95 válasza Wesder (#25) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha abból indulok ki, hogy az Encore-om simán vitte a Half Life 2-t, natív felbontáson, medium beállításokkal, akkor simán lehet.
Azóta meg gondolom erősödtek az új SoC-k.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) n.p válasza Kasya (#18) üzenetére


n.p
csendes tag

Például, lent volt az addressbar.
Jobb volt a tabválasztás/bezárás. (nagyobb ablakok voltak, az oldal tartalmával)
Swipe is működött, nem a kis back gombot kellett eltalálni.

(#29) n.p válasza Wesder (#25) üzenetére


n.p
csendes tag

(#30) tothmaxy182 válasza Wesder (#25) üzenetére


tothmaxy182
őstag

[link]
Az egyik legolcsóbb Win-es tablet. Kb 30ezer forint...

Minden szavam magánvélemény!

(#31) Hadrian


Hadrian
tag

Nincs túl meglepő az előre jelzésben. Elég régóta írják, hogy a hagyományos tablet eladások esnek vissza. Ezen belül viszont a 10'-os 2in1 gépek eladása folyamatosan nő. Erre alapoz a cikk és erre építi a Microsoft is tablet fronton.

[ Szerkesztve ]

(#32) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Úgy tudják megduplázni, ha egyet fizet, kettőt kap.

(#33) #79335424 válasza Hadrian (#31) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt vitatnám. A Windows és a Google is ellenezte a dual rendszerű megoldásokat. Emiatt húzta be az Asus a projecten a kéziféket. Szerencsére a kínai gyártók (pl. Chuwi, Teclast, stb.) tojnak az MS, vagy a Google rosszallására.

[ Szerkesztve ]

(#34) #79335424 válasza #79335424 (#33) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry, hülyeséget írtam! Természetesen nem a Windows ellenezte, hanem a Microsoft. :)

(#35) Hadrian válasza #79335424 (#33) üzenetére


Hadrian
tag

Én nem a dual bootra gondoltam, hanem a miix, transformer book és hasonló gépekre. Tablet + leválasztható billentyűzet.

(#36) willope válasza n.p (#15) üzenetére


willope
tag

IE-t, (vagy edge-t-) 1, azaz egy alkalommal szoktam megnyitni egy számítógepen. Hogy letöltsem a chrome-ot meg a firefox-t. Majd minden további esetben, müvelettöl függöen használom e két utóbbi egyikét.
Komolyan próbáldd ki, új világ fog megnyílni elötted.

4 évvel ezelött a HTC meg a Blackberry volt a módi.
4 év múlva lehet, hogy már Apple se lesz. vagy csak az lesz.
Egy dolog örök:a Windows mindig a t¨bbiek mögöt kullogott pár százalékos részesedéssel.

A wp-t kétszer nyírták ki:
1:amikor megalktták ezt a förtelmes dizájnt a rendszernek.Eröltették, hogy ultramodern, meg meg kell szokni meg de igenis szép és tök praktikus.... Ronda, és kész. pont.
2.amikor felvásárolták a Nokiát. Már éppen kezdett volna kapós lenni a rendszer a gyártó neve és a jó minöségü telefonjainak, szolgáltatásainak köszönhetöen. Sok országban egész magas részesedést ért el. Erre megszüntették a húzónevet, az eladások meg -természetesen- bezuhantak. Ezt persze mindenki megmondta elöre, az emberek nem a ronda és primitív windowst akarták venni, hanem Nokiát. Nem kellett nagy Einsteinnek lenni, hogy valaki megjósolja a wp jövöjét. Ök mégsem látták.
Mondom mindezt ex-lumia 720 tulajdonosként.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#37) #79335424 válasza Hadrian (#35) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ja, bocs! Az viszont nem akkora kunszt, hogy piacot lehessen rá alapozni. Már a Galaxy S2 -met is használtam egérrel és billentyűzettel.

(#38) n.p válasza willope (#36) üzenetére


n.p
csendes tag

A Chrome és a Firefox tableten messze rosszabb az Edge-nél is. Arról volt szó...

A WP (design is) nekem pedig jobban bejön mint a másik kettő rendszer. De ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#39) Wesder válasza tothmaxy182 (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Na ez a nem mindegy. Volt itthon egy 10"-os droid, de rajöttem tök felesleges, mert ami telón nem megy, tableten sem fog. Így amikor összetört kivágtam a kukába ès laptopot vettem :DD de lehet majd benevezek egy win tabra :)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) Decske válasza willope (#36) üzenetére


Decske
aktív tag

Chrome-ot nem hogy tabra, de még asztali PC-re sem szabad telepíteni, úgy megfogja. Firefox és Opera akkor kell, ha indavideóról letöltök, plusz vizsgajelentezés vagy órafelfétel van Neptunban, mert arra az Opera vált be. Ezen felül IE vagy Edge. Kb 4 éve volt utoljára használható a Chrome... Azóta nincs lefele megállás. A Kugli egy oprendszert akar Chrome-ból, hogy mindent egy helyen legyen. Az meg kell a francnak. Nekem csak egy böngésző kell, nem még egy oprendszer a Windows-on belül.

Kinek mi a förtelmes design. Szerintem meg az ikonok a rondák, nem informatív, "csak" van. Mielőtt mondod, asztali gépeimen 8 db ikon van kirakva asztalra, és még az is sok. Úgyhogy ez relatív, ne általánosítsunk.

A másodikra meg annyit tudok mondani, hogy nem adtak ki új készüléket csak lefelé 640(XL), meg 535, 532, és 435 talán. 740 meg 840 nincs, pedig sokan váltottak volna rájuk. Lassan 2 éves a csúcskészülékük is, mit vársz akkor? A legtöbben kivárnak az x50-es szériára. A Nokia hardveres részlegének felvásárlása meg szerintem várható volt. Kell egy mobilos hardvergyártó is a cégbe, lásd a Kuglit, ami most kezdi el azt amit a Microsoft a Surface 1-el kezdett anno, úgyhogy néhány éven belül várható lesz a Google mobil is.
"Ronda, primitív Windows" ezen jót röhögtem :D

Ha így érzel a rendszer iránt, akkor, ha szabad megkérdeznem, miért vettél 720-at annó?

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#41) D1Rect


D1Rect
félisten

4 év múlva eladnak 12 tabletet? ;]

(#42) HaZse


HaZse
őstag

Szerintem azért jobb a win-es tab, mint az androidos, mert a win-es tabban található 2GB RAM és a 32/64/125GB-os belső tárhely bőven elég és a RAM-ot is jobban kezeli egy win10. Nem beszélve, hogy ezek az új Intel procik azért teljesítményben már elérik a régi C2D-s gépeket.

Én három eszközön is használom a W10-es rendszer.:

1: Aszatli gép
2: Lumia 930
3: Lenovo Miix2 10"

Azt kell, hogy mondjam nekem így, hogy mind a 3 eszközön ugyanolyan rendszer fut, nekem teljesen megfelel.

A tabon elég jól lehet használni a win10-et, de még azért fejlődhetne egy kicsit, hogy jobban ujjra tudjon állni rajta minden. Pl. gondolok it arra, hogy mikor a gép tartalmát böngészem, akkor ne olyan kicsi hangyaf@sznyi betűk legyenek már, hanem rendesen olvasható méretű. És hozzá a meü elemeket is lehetne nagyítani vagy egy teljesen más GUI-t tenni a tab mód mellé, mikor a mezei asztalt nyitod meg.

De ezen kívül nekem sokkal jobb a tab, mert az Edge böngészővel minden oldalt rendesen tudom böngészni és nem mobilos nézetben.

Volt előtte nekem Androidos tabletem (Galaxy Tab 3 10"), de a fiamnak játékon kívül semmire sem tudtam rendesen használni. Win10 alatt vannak játékok, igaz nem olyan sok, mint androidon, de a fiamnak bőven elég az ott található mennyiség. Arról nem beszélve, hogy az Áruházban található alkalmazások minősége is megfelelő.

Amúgy látom, hogy itt is megy a trollkodás rendesen, mint az Apple topikban. De egyeseknek látszik, hogy jólesik a beszólás és a fikázás. Nálam ezek az emberek csak magukat minősítik. De legalább tudom gyűjteni a nick neveket a saját fekete listámban, hogy kivel ne is álljak szóba. :D

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#43) kpal válasza sz.balazs.95 (#7) üzenetére


kpal
veterán

Manapság mindenhez Win az ideális ,pc-k nagy részén az fut.

[ Szerkesztve ]

(#44) #79335424 válasza kpal (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

PC...PC...nem ugrik be. Melyik múzeumban lehet olyat találni? :)

(#45) Lord Sidious válasza #79335424 (#37) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

En egy sonye. xperia mini prot hasznalok bill.-el es egerrel. Bill. adott az eger meg akkor jon jol, amikor a telefonon szerkesztett wordbe kell javitgatni. Ugyanis telon forditon a Haboru es beket klingonra.

[ Szerkesztve ]

(#46) mike1334 válasza #79335424 (#44) üzenetére


mike1334
veterán

Segítek..az a doboz a monitor alatt/mellett, amivel az irodában dolgozók nagy része keresi a tabletre valót....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#47) Depression


Depression
veterán

4 év alatt eladnak mégegyet :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#48) jorgoszka válasza O_L_I (#2) üzenetére


jorgoszka
tag

Hogy én mennyire rühellem ezt a "tartalom fogyasztás" kifejezést...
Egyébként, egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy az "olcsójános" androidos tabletekből kiábrándult felhasználók megpróbálkoznak a Windows-zal.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#49) #79335424 válasza mike1334 (#46) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Irodában dolgozó"
Hmmm... Mennyi új kifejezés. :)

(#50) mike1334 válasza #79335424 (#49) üzenetére


mike1334
veterán

Melyik az új? Az iroda vagy a dolgozó? Esetleg a helyhatározós szerkezet? Irodai dolgozó jobban megfelel? Mert én pl nem tartom annak magam, de tény, hogy egy irodában ülök és dolgozok...:P

jorgoszka: Nekem évek óta Nexus 10 van, mégis win-est vennék újra..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.