Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koma106


koma106
senior tag

Tetszik. Kár, hogy az aksi alapból kicsi lesz és hogy nincs görgetősáv a tapipadnál. Nekem más kifogásom így elsőkörben nincs is.

Érdekes, hogy annó az eee 701 különösen ajánlott minősítést kapott, igaz akkor még nem volt mihez viszonyítani :)

Le az árakkal!

-

(#2) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Lassan majd jöhet egy giga-mega űber brutál netbook teszt.
Eddig ez tűnik a legígéretesebbnek.
Bár az Acer kis laptopját is dícsérték külföldi fórumon.
Na meg itt van az Asus 900/1/1000. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) kavicssli


kavicssli
addikt

426 perc minimális terheléssel :Y
OFF: Az Acer mini laptopja mikor lesz terítéken?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#4) #95590400 válasza kavicssli (#3) üzenetére


#95590400
törölt tag

OFF: Az Acer mini laptopja mikor lesz terítéken?
gondolom, ha már több lesz, mint egy fotó és néhány adat a papíron. :DDD

(#5) cizoe


cizoe
őstag

nagyon jó ez a wind... akarok egyet..

Rudi: Megtartottátok? :P Megvenném jutányos áron.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) szilu84


szilu84
tag

100-110K, reméljük lesz ez még ennyi se :))

(#7) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Karácsony után majd veszek egyet a nagyobbik aksival, remélem addigra kijön 80k körül :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jó a cikk szvsz. kíváncsi leszek a netbook kínálatra egy év múlva, ha kicsit letisztul a piac. hosszabb fotós kirándulásokhoz ideális társ egy ilyen könnyű gép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) tbs


tbs
addikt

Remélem a produkciós példányok masszívabb darabok lesznek... Az Asus ebben nagyon jó. A fél éve intenzíven használt darab még mindig durván jó masszívusz...

Az ár, ha a kövérakksis, akkor jó lehet. Kíváncsi leszek a kiskerárra... :DDD

Parci: max. mentésre jó, meg esti review-kra. Mint a notik 99%-a... ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) Bibby


Bibby
addikt

Milyen jól teljesített nagyfelbontású videókban... :U Nem számítottam ilyen jó eredményre.

A gördítősáv hiánya apró, de nagyon bosszantó hiba tud lenni... :( Nélküle jelentősen lassabb a tapipaddal ügyködés.

Ελευθερια η θανατος

(#11) durkonorbi


durkonorbi
tag

Ez az új processzor és a köré épülő Centrino Atom platform pontosan azt tudja, amire egy netbookhasználónak szüksége lehet, se többet, se kevesebbet. Különösen jó ezt látni azok után, hogy a processzorgyártók évekig próbáltak fölöslegesen erős hardvereket ránkerőszakolni.

Itt a pont!! Ennél jobban nem is lehetne összefoglalni ennek az új trendnek a lényegét!!!
Én már évek óta ezt mondom - mióta először volt a kezemben p3-as subnoti - persze használt árban, és kisebb teljesítménnyel, de bőven elég ... :) Márcsak azt kellene belátni, hogy kisebb aksival nem is érdemes kiadni .. inkább az legyen az opcionális, árgyengítő lehetőség! :)

Kiváncsi leszek a gép magyarországi árára olyan szepember felé, és hogy mennyire tud majd az atomnak vetélytársat állítani az új VIA!
***
Gördítősávot nem lehet szoftveresen megoldani? :F

***

[ Szerkesztve ]

(#12) DarkByte


DarkByte
addikt

Huh, nagyon jó kis teszt lett! :C
Meglepődtem az Atom teljesítményén. Azért azt nem gondoltam volna hogy a 720p-s x264-et elviszi, HT ide vagy oda :Y (azt meg lehetne tudni hogy milyen kodekkel teszteltetek? csak mert ha ffdshow-al akkor azt CoreAVC-re cserélve még lehet nyerni egy kis plusz erőt) Ez a kis noti úgy nézem még egyszerűbb programozói feladatokra is jól jöhet, főleg hogy van benne RAM dögivel és a külső kijelző, billentyűzet, egér sem lehetetlenség. Mindemellett csendes, nem melegszik, és már-már teljesen leszokik a konnektorról a nagyobbik akksival. Erősen best-buy már most is véleményem szerint, az erős noti helyett azt hiszem inkább egy erősebb asztali gép és egy ilyen kisgép lesz. :K (Nem mellesleg szerintem a régebbi játékokkal, úgy mint WarCraft III, Quake III, .. ezen is el lehet szórakozni ha nagyon unná magát az ember :U) Őszig had jöjjenek csak a konkurensek és csökkenjen az ár, ez után a VIA C8-ra leszek nagyon kiváncsi.

Feketében egyébként nagyon jól néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#13) Gergő_


Gergő_
őstag

Köszi a tesztet nagyon hasznos volt,sokat segít a döntésben :R
"Nem lehet tudni",mikortól kapható a 6 cellás akksival?
A processzor gondolom be van forrasztva ugye?

[ Szerkesztve ]

(#14) rudi válasza Parci (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Az lesz majd az érdekes, hogy az Apple hogyan oldja meg ezt a feladatot, mert hogy meg fogja oldani abban nem kételkedem :) Egy fél Airnyi szálcsiszolt alu (vagy sötét grafit) cuccon már én is erősen elgondolkodnék, addig viszont marad az X40, az a rázósabb túrákat is kibírja.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) shev7 válasza koma106 (#1) üzenetére


shev7
veterán

"nincs görgetősáv a tapipadnál."

Az nem csak driverbeallitas kerdese?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) rudi válasza DarkByte (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Az innen letölthető ffdshow-t és x264 kodeket használtam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Lenry


Lenry
félisten

táblázatokban az IBM nevét elírtátok... ThikPad = ThinkPad :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Bibby


Bibby
addikt

Tényleg, a tesztből kimaradt az f10-es "turbo" gomb! :)

Külföldi tesztben olvastam hogy ez felhúzza 1,9 Ghz-re a processzort, persze azt hiszem csak akkor ha hálózatról megy.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#19) Parci válasza rudi (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, x40 is elég jó már. én a 15,4"-os, közel 3 kilós hp-t külön táskában kellett vigyem legutóbb, marha ortopéd és röhejes volt az egész. amúgy az x300 is elég jó megoldás már (mert az viszont univerzális megoldásnak is marha jó), csak harmadolni kéne az árát, majd az így kapott összeg feléért megvenni, használtan.

az apple-re én is kíváncsi leszek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) DarkByte válasza rudi (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

Értem. Hát akkor CoreAVC-vel kisebb szaggatások árán még lehet a 1080p is nézhető, mert ffdshow-val a 720p nekem is 80-90% körül megy a 3.0Ghz-es Prescott-omon. Döbbenetes..

[ Szerkesztve ]

(#21) simonzé


simonzé
addikt

Hát ez remek! Gyönyörű a kis dög és racionálisan tervezték meg. Feltették a kérdést hogy mi kell a népnek. Na pont ez: minimum 9-10 collos 1024-es LCD, erős akku, normális bill, hatékony áramfelhasználás. Jól jött ez az Atom, és nagyon jókor! Már csak a Via hiányzik a pályáról. Ha tényleg akkorát fog pukkanni mint mondják, akkor eljön a netbook kánaán.
Nem hittem hogy pont az MSI trafál bele a legjobban. Még a Dell és az Acer lehet komolyabb.

I don't fit in. I fit out.

(#22) Bibby válasza simonzé (#21) üzenetére


Bibby
addikt

Igen, de azok mind csak 9 colosak... és akárhogy nézem ebben a méretben az az 1 col különbség elég sokat számít. De nem merik bevállalni a 10-et, féltik a subnotikat talán. :(

Ελευθερια η θανατος

(#23) radamsky


radamsky
senior tag

aranyos kis gépecske, az akksiidö rendesen megdöbbentett

Kérdés milyen lesz a meghibásodási mutatoja és a szerviz tapasztalat :)
meg a nagyobb akksival mennyi is lesz az az annyi :)

[ Szerkesztve ]

(#24) LordX válasza DarkByte (#20) üzenetére


LordX
veterán

Erősen függ a lejátszott videótól is, mekkora terhelést ad a lejátszása, meg hogy hogyan van beállítva a kódek (CoreAVC rengeteg helyen erősen csal, a legdurvábbikat, az in-loop deblockingot ffdshowban is ki lehet kapcsolni).

Már csak az a kérdés, miért akar valaki 1080p videót nézni egy olyan laptopon, aminek a, 1024x600-as a kijelzője, azaz még a 720p-hez (=1280x720) is kevés b, nincs Blu-Ray meghajtója. Merthogy ugyemár ilyen gép mellé van normális asztali/nagy laptop, aminek a kijelzője elbírja a HD-t, úgyhogy az se igazán érv, hogy a külső kijelzőn lehet nézegetni a lejátszott videót.

(#25) durkonorbi válasza Bibby (#22) üzenetére


durkonorbi
tag

Igazad lehet, valószínűleg azért nem nyomják annyira a 10"-osat, mert nagyon lecsökkenne azok száma, akik képesek sokkal többet kiadni egy jó kis subnotiért ... pedig nekik nem a teljesítmény a fontos, hanem a kis méret és a hordozhatóság ... hát igen ... ennek is eljött az ideje! :) Bár egy szűk réteg - vááalalti felő osztály - biztos ezután is a subnoti mellett marad - mert megteheti, és presztísz dolog is... de végre az átlagember sem kell második táskát cipeljen egy notihoz ... :)

HD-t illetően igencsak igaza van az előttem szólónak! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#26) DarkByte válasza LordX (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

Világos. Elsősorban viszonyítási alapnak volt ez nagyon jó, vagyis hogy meglepően erős processzor ez a kis Atom. Mellesleg ha majd egy-két év múlva az XviD-ről jobban átállnak H.264-re, akkor egyáltalán nem lesz mindegy hogy lejátssza-e azokat (egyébként tudom hogy a CoreAVC csal, de még mindig jobb képe van mint az ffdshow-nak az in-loop deblocking totál tiltása mellett)

A másik dolog hogy a VIA Nano mellé az nVidia össze fog ütni egy jó kis chipset-et amiben lesz hardveres 3D és HD videó gyorsítás, sőt az Intel későbbi ténylegesen Atom alá szánt chipset-e is tudni fog ilyeneket, szóval mások szerint meg nem fölösleges a HD (és végülis egy HDMI -vel nem volna akadálya a nagyobb kijelzőre kivezetésnek sem); lesz olyan aki ezt is figyelembe fogja venni a döntésnél, de én most csak egy jó viszonyítási alapnak láttam ezt a teljesítményére vonatkozólag.Mint írtam, ez a kis MSI már most is nagyon tetszik de azért kíváncsi vagyok a konkurenciára is :K

[ Szerkesztve ]

(#27) 7


7
addikt

Ezek után még kíváncsibb leszek az Acer notebookra. Meg a Dellre is. :K

(#28) and64dns


and64dns
csendes tag

Érdekes Notebook.hu 4400 mAh-s aksival árulja... Most ez melyik aksi lehet? Remélem a nagyobb :(
http://www.notebook.hu/notebook/msi/msi/msi_wind_white

(#29) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagy verseny van kialakulóban a gyártók között. Eddig a Wind a nyerő, de még jön néhány vetélytárs. És ebből a "harcból" csak mi (és a pénztárcánk) jöhet ki győztesen.

(#30) ^Clown válasza and64dns (#28) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Úgy tudom, hogy az "elírás", hozzánk első körben a kisebb akksival fog érkezni (sajnos).

(#31) DarkByte válasza Bibby (#18) üzenetére


DarkByte
addikt

Az MSI termék oldalán ilyen is szerepel:
• Convenient Magnifying Capability
Ha jól emlékszem ezt sem említették a tesztben, kíváncsi lennék mit is takar ez valójában. :F Szoftveres vagy hardveres megoldást. Bár gyorsan hozzáteszem a teszt egésze szempontjából ez egy eléggé minimális hiányosság. :B

[ Szerkesztve ]

(#32) Szanya


Szanya
tag

Ahogy azt már előttem is említette valaki:
"Különösen jó ezt látni azok után, hogy a processzorgyártók évekig próbáltak fölöslegesen erős hardvereket ránkerőszakolni."
Ismét egy jó kis tesztet olvashattam, amely elég körültekintő volt és részletes. Már- már objektívnek is mondhatnám a feltételezett célközönség véleményeztetésével. :-)
Sajnos jómagam egyre inkább az Apple irányába húzok, de azért még arra törekszem, hogy ha egy másik gyártó jobbat csinál, akkor azt válasszam. Szerencsém, hogy ide még nem tette be a lábát az Apple.

''Szanya csak egy van.''

(#33) Scoobyka


Scoobyka
addikt

engem megvett kilóra eddig a wind...

de még az áron faragni kell:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Hmm. Nem tűnik rossznak.
De azért az XP support az nemsokára behal. Linux csak annak alternatíva aki már hosszan használt valamilyen distrot, aki nem annak kényelmetlenebb sokkal mint a win.
Vista alatt pedig már gyenge ez a vas. A HP-sek nemtudom hogy mit reggeliztek aznap amikor kitalálták hogy vistával is forgalomba kerül a 2133.
Szvsz még mindig a 12-14" os normális notebookok jobb alternatívák, mert a teljesítmény márpedig számít.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#35) vgergo válasza and64dns (#28) üzenetére


vgergo
aktív tag

igen, az a 6 cellás változat lesz

(#36) SystemRoot válasza Parci (#19) üzenetére


SystemRoot
őstag

X300 jó dolog. Én mostanság egy olyat nyúzok.
De ha ebay-en körülnézel, találsz 14"alatti kényelmes notikat, meglehetősen olcsón, persze használtan.(~120k körül, szállítás+mifenével max 140k sztem)
Pl: Toshiba U305

Szvsz, ezek az ideális vételek, annak aki nem finnyás használtat venni.

ez a wind és társai, sztem erős kompromisszumot képeznek teljesítménybe. Jól mutatja ezt hogy a lassan kihaló XP kerül rájuk. No persze nem azért mert az XP jobb lenne mint a Vista, hanem mert kevésbé leterhelőek. De egyébként a Vista sztem sokkal kényelmesebb és funkciódúsabb.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#37) BlaBla18 válasza DarkByte (#31) üzenetére


BlaBla18
csendes tag

• Convenient Magnifying Capability
azt a terültetet ahova az elgérmutató "mutat" kinagyítja.
MSI fejlesztésű szoftver, madjnem mint az alap Windowsos nagyító, csak használható formában.
A tapipad scroll "problémája" orvosolható a synaptics.com ról letölthető driverrel és máris horizontálisan és vertikálisan is lehet scrollozni

:))

[ Szerkesztve ]

MSI MSI MSI MSI MSI

(#38) tbs válasza simonzé (#21) üzenetére


tbs
addikt

Ahogy a tesztben is írták, a jósága ellenére lötyög. Elég kiábrándító... :( Már ha olyan, amit az E*pertben fogdostam. :B

(#39) engusz


engusz
veterán

Az eddig kapható/tesztelt netbookok közül tényleg a Wind a nyerő kombináció. Szerintem a kijelzőjével is minden rendben van. Nem túl vastag a káva. Az első Asus-ok ezen a téren "viccesebben" néznek ki. Pont ezért nem fogott meg az elején ez a kategória. A HP gépe volt az első, amire azt mondtam, hogy végre egy olyan masina, ami nem úgy néz ki, mint egy t*szkós mini notebooknak álcázott, túlfejlett számológép. (Szigorúan magánvélemény.) Csak az a fránya VIA proci. Az, ami kb. semmit sem tesz le az asztalra. Nem is értem, hogy a HP-nak miért erre esett a választása. Nade a Wind... eddig viszi a pálmát.

Parci gondolkodása a helyes. Fél-egy év múlva is szét kell nézni a piacon, addigra talán mindenki előrukkol a saját netbookjával. Talán addigra a VIA-n is tekernek annyit (új Nano-ra gondolva), hogy megfelelő ellenfél legyen az Atom-nak. És ott az nVidia is, aki a Tegra-val akar az élre törni. Végig kell nézni a harcot, aztán a végén vételezni egy kellemes darabot.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) SystemRoot válasza BlaBla18 (#37) üzenetére


SystemRoot
őstag

Suse Linuxon nekem alapból működött ez, egy dell620on amin egyébként nincs ilyen.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#41) SystemRoot válasza engusz (#39) üzenetére


SystemRoot
őstag

Szvsz fél/egy év az brutálisan sok idő. Aki venni akar egy notit az nem úgy akar venni hogy majd egyszer ha ideális lesz a piaci kínálat.

HP mini-noteja sztem kinézetben és öszerakás igényességben viszi a pálmát. a VIA C7 ahogy mondod teljesen overkill. Az a proci még egy pálcás számológépbe is kevés.
Ellenben én úgy halottam hogy a nano nemsokára jön, és német oldalakon olyan eredményeket láttam hogy odaveri az atom-ot. Sőt mi több állítólag nvidia chipkészlet is kerülhet majd a hp-cuccába, netán nvidia vga rendszerrel. Na az fincsi lenne.
De szvsz ez a kategória nem teljesen jó koncepcióra épül, a gyenge teljesítményével, amikor már minden átlag felhasználó vistát szeretne használni, flashes weblapok millióit nyitogatni miközbe zenét hallgat és filmet néz. Szal sztem ennek a kategóriának a legjobb képviselői lehetnek azok amik talán alternatívák az én szememben a 12-14"os rendes Core2-es notikhoz.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#42) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!
Kb. 1,5 éve vettem egy akkor 3 éves Compaq EVO N1015V notebookot. 14" TFT, 128MB RAM, 20GB HDD-vel. Tettem bele még 256MB RAM-ot. XP Proval használvaszámomra EZ az a gép ami az elegendő teljesítményt nyújtja. Amire NEKEM a hétköznapi életben (munka, zene, Internet, képnézegetés) szükségem van.
A tapipad eredetileg nem rendelkezett görgetősávokkal, de a Synaptic driver telepítése után már igen. Működik is pöpecül. :)
Negatívuma, a ~3 kilós tömege. Szegénykém öreg már, mint az országút, így ha minden jól megy le lesz cserélve, bár hibátlanul működik. (Remélem)
Eleinte az "asztali" notikat nézegettem, de azokat nagynak és nehézkesnek találom. A mostanit se viszem magammal, ha nem muszály, csak ha kocsival megyek valahová. Olyan kis gépre lesz/van szükségem ami elegendő teljesítményt nyújt az általános irodai munkára, de emellett háttérzenét is szolgáltasson (nem a ventillátora) Internetezni is lehessen rajta és ne legyen használhatatlanul kicsi a kijelzője. Ne szakítsa le a vállam, ha vinni kell, és ne 7 jegyű legyen az ára.
Magyarán szubnotebook méretű gép, low-end notebook áron.
Az EEe PC 701-esnek röhejes a teljesítménye és kicsi a kijelzője. Viszont valódi netbook. A 901-esnek jobb a teljesítménye, de változatlanul kicsi a TFT. Az 1000(h) lenne az egyik ideális, de kérdés mikor jön kishazánkba.
Az MSI Wind-et a leírások, hírek alapján már nagyon kiváncsian vártam. A teszt meggyőzött, hogy ez a kategória lenne a nekem való. A 80GB-os HDD ideális kompromisszum, - bár el tudnék képzelni egy 40GB-osat is - egér, billenytűzet csatlakoztatható rá, egyedül a optikai meghajtót hiányolom. De egy ekkora géptestben az már végképp nem férne el. Az adatmentés/hurcolászás a gigás pendrive-ok korában nem lehet akadály. Egyedül az újratelepítés lehet necces, de USB-s optikai meghajtóval az is mehet.

Kérdem a tesztelőket, meg akinek véleménye van a fenti cél(ok)ra mennyire használható a gép?

Üdv. V. Körte

(#43) SystemRoot válasza vadkörte (#42) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát a teljesítmény fontossága biztos relatív. De én szerintem 10évvel korábban halnék meg idegösszeomlásban, ha egy ilyen 1gbnyi memós 1,6ghz es gyenge atomot kéne használnom huzamosabb ideig. Persze mindenre rá lehet fogni hogy elég, de ha egyszer megszokod egy jófajtán összerakott asztali gép reagálóképességét, akkor utána szenvedős nagyon. Az előző notim egy D620volt. 1gb ramal és sima Coreduo-val. Az sokkal erősebb mint egy ilyen egymagos ht-s, eleve gyengealapú proci, és nekem kevés volt annak is a teljesítménye. Bár nem volt vészes, de azért nagy felüdülés volt átülni mindig az asztali géphez. A mostani thinkpad már teljesen ok, már itthon is gyakran ezt használom, mert kényelmesebb az ágyban feküdni, és mint egy újságot olvasni. De ha nem reagálna rendesen, és belassulna ha kinyitnék 10alkalmazást akkor, visszaülnék az nagygéphez.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#44) engusz válasza SystemRoot (#41) üzenetére


engusz
veterán

"Szvsz fél/egy év az brutálisan sok idő. Aki venni akar egy notit az nem úgy akar venni hogy majd egyszer ha ideális lesz a piaci kínálat."

Természetesen. Aki most akar ilyen gépet venni, az ne várjon. De aki szeret jó döntéseket hozni, s ráér később befektetnie, annak érdemes várni. Sarkított példa: a tavaly év végi gépfejlesztőknek azt javasoltam, hogy várják meg a Wolfdale-eket, mert picivel több pénzért, de jobbak lesznek, mint az akkor piacon lévő C2D-k. A legtöbb nem hallgatott rám, vásároltak össze-vissza. Február-márciusban szentségeltek, mert fizethettek rá a Wolfdale-ekre. Pedig - saját bevallásuk szerint - kivárhatták volna azt a 2-3 hónapot.

"Ellenben én úgy halottam hogy a nano nemsokára jön, és német oldalakon olyan eredményeket láttam hogy odaveri az atom-ot. Sőt mi több állítólag nvidia chipkészlet is kerülhet majd a hp-cuccába, netán nvidia vga rendszerrel. Na az fincsi lenne."

Ezek roppant jó hírek. Esetleg Tegra-val szerelt HP netbook? Ilyenről nincs információ. Nekem is a HP tetszik a legjobban (a Wind után), de a gyenge VIA processzor miatt hátrébb sorolódott.

"De szvsz ez a kategória nem teljesen jó koncepcióra épül, a gyenge teljesítményével, amikor már minden átlag felhasználó vistát szeretne használni, flashes weblapok millióit nyitogatni miközbe zenét hallgat és filmet néz."

Ebben van valami. Viszont saját példámat alapul véve, azé' van létjogosultságuk ezeknek a gépeknek. Sokszor szívesebben ülnék be a fotelbe, ölemben egy ilyen kis csendes géppel, és csetelnék, méleznék, mintsem, hogy a nagy monstrum előtt görnyedjek. TV-zés közben, a teraszon sütkérezve, stb.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#45) SystemRoot válasza engusz (#44) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jah, de a kényelmes fotelban ülős dolog az megy a 12-14" al is. Sőt én megmondom neked őszintén hogy nem tudom elképzelni milyen lehet az élet 13.3" alatt. 12"még talán talán. De sokkal inkább 14"hoz közeli az ideális. Ennél kisebb egyszerűen kényelmetlen, nem férsz el. Szal én amondó vagyok hogyha valaki csak 100-140k között tud rászánni, az akkor ne legyen finnyás és vegyen használtan egy kissé régebbi-generációs szubnoti szerűséget. Ha meg van pénze akkor vegyen újan egy ugyanolyat, de ne túl drágát még ha lenne is rá pénze mert elavul mint a fene, és akkor már inkább cserélje sűrűbben ha van rá pénze és jobban up to date lesz.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#46) Bibby válasza SystemRoot (#43) üzenetére


Bibby
addikt

Egyszerű: nem neked való. Én például még soha nem használtam kétmagos gépet, le sem írom inkább most milyen konfigról írok.
Másrészt meg nem kellene egyáltalán asztali géphez mérni. Egy böngészőt futtatsz, meg közben megy az msn és szól a zene. Szerinted ebben észrevennéd a lassúságát? Erősen kétlem. 10 alkalmazást nem egy netbookkal kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#47) vadkörte válasza Bibby (#46) üzenetére


vadkörte
addikt

Én pl. egy 700MHz-es ceruzáról, amiben 128MB SD-RAM kattog. Otthon meg egy 2,4GHz-es P4-est nyúzok. Abban 3 évig csak 512MB RAM és 80GB HDD volt. Nemrég kapott +1GB RAM-ot, fél éve meg 200GB HDD-t.
Mellesleg azon még nagy állományméretű fotókat is szerkesztek.
Mint írtam általános irodai célokra, Internetre kellene egy noti, ami kicsi, könnyű és viszonylag olcsó. Nem vagyok finnyás, hisz a mostani is használt volt. De olyan hibái jöttek elő a használat során, ami miatt inkább nem veszek használt számítógépet.
Kocsiból fényképezőgépből elmegy a használt is (kocsim is fényképezőm is az) de a számítógép az más tészta...

Üdv. V. Körte

(#48) DarkByte válasza SystemRoot (#36) üzenetére


DarkByte
addikt

ez a wind és társai, sztem erős kompromisszumot képeznek teljesítménybe.
Az én véleményem pedig az hogy ez a vas már bőven elég minden átlagos dologra, ami nem játék. Ha nagyjából azt a teljesítményt hozza mint az én mostani asztali gépem amelyet négy éve használok, akkor az bőven okés lesz. Igazából nem is nagyon cserélném az asztali gépemet, ha nem akarnák mostanság megint játszani is kicsit. Az Atom Klub -ban akosf által leírt hozzászólások alapján ha nem számításigényes dolgokra használjuk, akkor nagyon jó opció. (Megjegyzem persze hogy az ott lévő benchmark teszt alapján fele olyan erősnek látszik mint a mostani asztalim) Nálam számításigényes feladatnak a renderel-és és a HD videó lejátszás számít ha a játékot nem nézzük. Na most ha a 720p-t elvitte zokszó nélkül akkor nehogy már a teljesítménye ne legyen elég több tíz weblaphoz, főleg 1GB RAM-al :F A Flash videókról már nem is beszélve. Egyébként is mivel van benne Hyper Threading - akárcsak a mostani gépemben - biztos hogy a weblap nézés nem nagy ügy neki. A HT ilyen szempontból elég sokat jelent, tesóm is megjegyezte már hogy nálam minden gördülékenyebben megy mint az Ő Athlon 64 3000-esén.

Jól mutatja ezt hogy a lassan kihaló XP kerül rájuk. No persze nem azért mert az XP jobb lenne mint a Vista, hanem mert kevésbé leterhelőek.
A jelenlegi gépemen is Vista-t használok, és a környezetemből nem egy olyan véleményt hallottam hogy szerintük kellő memória mennyiséggel (1GB vagy felette) egyáltalán nem olyan feltűnően lassú mint ahogyan azt sokan állítják. Én úgy vélem hogy csak a rendszer betöltési ideje nőtt meg, egyébként nem érzek teljesítmény csökkenést - szubjektív de nekem jobban be is jön mint az XP. Ennek ellenére egy ilyen kisgépre én is XP-t tennék, márcsak eleve a lassabb noti vinyók miatt, a vinyók egyébként is a leggyengébb láncszemei a mai gépeknek, rájuk kell várni a legtöbbet. Egyébként a Wind honlapján az MSI írja hogy a vason elmegy a Vista is, és szerintem az 1GB RAM-al elviselhető sebességű is lenne (legalább is biztosan jobban mint a HP netbook-ok). Mint a tesztből is kitűnik inkább egy régi Pentium M-hez kell viszonyítani.

Lehet bennem van a baj, de én most úgy látom hogy ha notiban szeretném ugyanazt a teljesítmény kapni mint egy közép-felső kategóriás asztali gép esetében, akkor sok százezret kell otthagynom a pénztárnál, és akkor még mindig lesz nem kevés olyan asztali gép ami nála erősebb lesz alig az ár feléért. Játszani pedig max. félévig lehet velük kompromisszumokkal. Biztos van akinek van erre pénze, de a többség már eleve nem tud egy ilyen notit megfizetni, másrészt felesleges pénzkidobásnak is látom pont a gyors elévülése miatt (bővíteni sem nagyon lehet). Inkább legyen egy alap noti, ez a kis Wind pedig nem hiszem hogy sokkal marad el a mostani belépő szintű notiktól. Mellette pedig egy asztali gép (akik pedig nem nagyon játszanak, azoknak az sem kell, avagy konzol, mivel most úgy is eléggé divat kijelenteni hogy a konzol jobb mint PC játékra :U)

(#49) SystemRoot válasza DarkByte (#48) üzenetére


SystemRoot
őstag

A végén a játékokat hozod fel hogy ezért nem érdemes vételre a drágább noti, mert úgyis gyengébb mint az olcsóbb asztali, és elavul, jól értelek?
Hát figy én nem a játékokról beszélek, a gamer-notebook az az amerikai világba való, a gazdag gyerekek szülinapjára, ott nem gond az elavulás, mert évente van szülinap, és karácsony, meg miegyéb. Egyébként notiknál a leggyorsabban elavuló dolog a vga. De nem a proci. Amiről én beszélek, a közepesen drága 14"os notik, játkra alkalmatlanok persze. Viszont ezekben rendes c2d proci van, vagy annak ulv verziója. Ezek nem avulnak el egyhamar sztem. És nem kell kompromisszumokat kötni. Viszont egy ilyen atom proci, sztem alapból kompromisszumos.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#50) domi007


domi007
őstag

Lehet, hogy elvetemült vagyok, de ez abszolút mustHAVE!
Egyszerűen minden ízében király!
Mindent tud, teljesen OKés!

(már csak terveznének egy jó kis chipsetet az intelnél e remek mellé, és abszolút király lenne, de teszem hozzá, így is vállalható)

Köszönöm a tesztet!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.