Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Szerintem mindent ami őszinte és hiteles. De ezért is vagyunk annyian és írunk és olvasunk, hogy mindenki a kedvére valót lelhessen.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) MrDerekas válasza TheLázs (#1) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igaz. :) Akkor ne szurkáljuk a ködöt. Legyen az az Önök kérték rovat. Aztán ha valaki teljesít egy itt közzétett kívánságot, válaszként linkelheti is a bejegyzést.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy gyors kérdés.
Szabad vagy sem az írások tipikus hibáival foglalkozni?

A történet felépítésének vannak szabályai, amit érdemes megtartani.
Sajnos a legzseniálisabb történetek is olvashatatlanok, a gyakori és kellemetlen fogalmazási és formai hibák okán.

Szóval ez a fajta kritika/jó tanács jöhet vagy sem?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szerintem tegyél rá, hogy ki, mit szeretne. Béríró szeretnél lenni, vagy leírni, amit éppen gondolsz?

Én még verseket is raktam a címlapra és volt, ami kiemelt írás lett. Szerinted az mennyire népszerű? És tudod mit? Sok pozitív visszajelzés volt.
Arról írj, amiről te szeretnél, de ha nincs ötleted, akkor ne írj.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) MrDerekas válasza Hieronymus (#3) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha valaki ír és publikál, az vállalja szerintem a kritikát is. Ugyanúgy, mint az olvasók véleményét.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#6) MrDerekas válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor csak úgy teszek, mint eddig.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#7) #33253120 válasza MrDerekas (#6) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem is kell más.

(#8) Hieronymus válasza MrDerekas (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az utolsó írásod kritikája.
A történet illetve cselekmény most nem téma. A formai megjelenés és értelmezhetőség javítása a cél.

Halkirálynő

"Szokásához híven, ma is korán kelt így még láthatta a gyönyörű napfelkeltét, amint annak vörös fénye, halvány rózsaszínre festette a tengerparti kisváros még álmos utcáit."

Ez túlzottan összetett mondatszerkezet. Az olvasó könnyen veszti el a fonalat és nem tudja, miről szól a mondat.
Szokásához híven, ma is korán kelt. így Még láthatta a gyönyörű napfelkeltét. A felkelő nap vörös fénye, halvány rózsaszínre festette a tengerparti kisváros még álmos utcáit.

"Hogy mi is volt, ami zavarta a szállítót?
Ebből a hogy mi is volt képzavar és szóhalmozás. Mi zavarta a szállítót? Vagy mi volt az, ami zavarta a szállítót? Az "is", csak akkor áll a helyén, ha több minden zavarta a szállítót és ezeket rakod listába.

Vegyél a kezedbe egy gyereknek írt, sikeres könyvet. Kezd el olvasni. Az olvasottnál nem sokkal bonyolultabb mondatszerkezetet használhatsz. Ezzel elérheted azt, hogy az olvasód nem fárad bele az olvasásba. Magával ragadhatja a történet.

Szerencsére a hogyozással jól állsz. Volt ezen a fórumon lelkes írnok, aki soronként 2,5 hoggyal gazdálkodott.

Vedd elő a Halkirálynőt és fogalmazd át, lendületes stílusban. Kösse le az olvasó figyelmét, ne kelljen a mondatok értelmezésével foglalkozniuk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem viszont pont nem kellene átírni és szétszabdalni azt a mondatot. Tökéletesen érthető és végre valaki nem tőmondatokban írja le, amit szeretne.
Én inkább örülök annak, hogy még van valaki, aki képes összetett mondatokat megfogalmazni.

A másikat pedig jól láthatóan nem tudtad értelmezni. A "Hogy mi is volt, ami zavarta a szállítót?" egy teljesen elfogadott formája annak, hogy "Valójában mi zavarta a szállítót?", csak szebb a megfogalmazás.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Hieronymus válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..csak szebb a megfogalmazás."

Nem szebb, csak pongyolaság. Élő beszélgetésben elfogadható. Szépirodalmi írásban csak akkor, ha egy szereplővel mondatod ki. De leírásként nincs rendben.

Egyénként lehet a körmondatokat jól csinálni, csak nehéz. Itt egy példa ami rendben van.

Különös ismeretsége a szállásmesterrel úgy kezdődött, hogy Fülig Jimmy a port said-i Elintéző nevű vendéglőben a vacsoráját fogyasztotta, és egy kis füzetkét olvasott. Szokása szerint aránylag úri külsővel tette ezt, ami nem vonatkozik gombhíjas, sárga kabátjára, tépett gyapjúingére, valamint harisnyáira sem. Az utóbbiakra már csak azért sem vonatkozhat, mert az egyiket négy év előtt Brüsszelben hagyta. Azonban a felső zsebéből egy selyem zsebkendő csücske kandikált ki, és a nyakából egy kifogástalan, finom mívű kerékpár-áttételen nyeles pápaszem, úgynevezett "lorgnon" függött, amit csak igen előkelő és idős úrhölgyek viselnek. Egyik kezével evett, a másikkal a lorgnont tartotta, és a korsónak támasztott könyvet olvasta, ami figyelemre méltó teljesítmény, ha tekintetbe vesszük, hogy Fülig Jimmynek kitűnő szeme volt, viszont a lorgnon üvege erősen nagyított. De az ember néha kénytelen kisebb-nagyobb áldozatot hozni az úri látszat kedvéért.

Nem találsz benne "Hogy mi is volt, ami " jellegű üres szóvirágot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) hege8888 válasza Hieronymus (#10) üzenetére


hege8888
aktív tag

Szerintem az úgy lenne jó, hogy
"Hogy mi is volt az, (a)mi zavarta a szállítót" ?

Szerintem maradhat az elején "hogy mi is volt", mert így veszi mesélésre a stílust, mintha a körében ülőknek sztorizna.

Egyébként MrDerekas gányolós novelláit nagyon szeretem.. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#12) #33253120 válasza hege8888 (#11) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#13) #33253120 válasza Hieronymus (#8) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez most tipikus példája annak, hogy a kedves olvasót lenézik. Az irodalmi vonalú írások nem száraz információátadásról szólnak, hanem a képzeleted játszik el a történettel.
Nem kell túlegyszeresűsíteni, a célközönség el tudja olvasni, a többiek viszont hátha megtanulnak két szónál többet értelmezni egyszerre.

(#14) Hieronymus válasza #33253120 (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért gondolod, hogy lenézés?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) MrDerekas válasza Hieronymus (#14) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szerintem is az. Én bízok az olvasókban. Te meg kijelented, hogy nem képsek szöveget értelmezni és megérteni egy hosszabb mondatot. Én sokféle olvasóval találkoztam és bizony többször kellemesen meglepődtem. Alapból aki önszàntából elolvas egy történetet már rendelkezik a szövegértés képességével. Nekem csak a figyelmét kell fenntartanom. 🙂

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#16) Hieronymus válasza MrDerekas (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én sokféle olvasóval találkoztam és bizony többször kellemesen meglepődtem."

Ugye, nem én becsülöm alá, az olvasók képességeit. :U

És igen, ha az olvasó kiesik a ritmusából, mert meg kell értenie a bonyolult mondatszerkezetben lévő mondanivalót, gyorsan lankad az érdeklődése. A szakszövegekben rendben van, szépirodalomban kevésbé.
Akkor is elfogadható, ha valaki nem akar sikeres íróvá válni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) MrDerekas válasza Hieronymus (#16) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen te. :K Mert te minden olvasó halmazára ráhúztad, hogy Győzike show-n nevelkedtek és nem értik meg a leírt mondatot, ha több szerepel benne, mint alany és állítmány.
Nem mellesleg a Rejtő-féle idézeted sokkal inkább stílus, semmint példája a "jó" összetett mondatnak. Azt hiszem kijelenthetem, hogy nekem a körülírás és/vagy a hosszú mondatok a stílusjegyeim. Ha ettől eltérek, akkor pontosan azt hagyom el, amitől "derekasos" egy-egy történetem, valamint mindazt amiért a kedves olvasók végigolvassák ezen munkáimat. :R
A konkrét műkritikád, pedig mehetett volna magához a műhöz. Véleményem szerint.
Összegezve, egy nagyon kis mértékben tudok neked igazat adni, az általad felvázolt lényegi dolgok vonzásában. Amennyiben újságírás lenne a téma és egy általam írt cikkre kapom mindezt, fejet is hajtok értő kritikád előtt, mert abban a szegmensben igenis fontos, hogy a tizenhárom szavas mondatban legalább tizenkét információ szerepeljen. Azonban, amit én művelek sokkal inkább szépirodalom, semmint média termék, vagy tudósítás. Tény, hogy nagyon sok szót használok, nemritkán idegen szavaktól sem berzenkedek, de mindezt elengedhetetlennek érzem ahhoz, hogy ne csak tartalmat, hanem érzéseket, legfőképpen hangulatot adjak át, vagy tereljem az olvasót abban a világban melyet teremtettem számára, amelyben benne érzi saját magát is arra az időre, még soraimat olvassa. Tehát a többséggel értek egyet és eddig megírt műveimből továbbra is publikálok. Melyek között lesznek nagyon rosszak is. Ott bőven jöhet majd mindenféle kritika :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#18) MrDerekas válasza Hieronymus (#10) üzenetére


MrDerekas
addikt

"Nem szebb, csak pongyolaság."

Erre az egyre reagálnak, a többire megtették mások, amivel egyet is értek. Nos a pongyolaság, úgy gondolom tudom mit jelen. Egy nem párbeszédben, hanem leírásban szereplő hogyan-ozás, mi is ez-és, pedig kitekintés vagy kiszólás. Egy eszköz az író kezében. Aki olvassa a történetet, hangulatában hirtelen azzal szembesül, hogy ott áll, abban a világban, amit az író teremtett és ha már eddig is érdeklődéssel olvasta a cselekményt vagy leírást, ettől kezdve egyenes magával ragadja. Tekinthetjük gyakorlati pszichológiai fogásnak is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#19) Hieronymus válasza MrDerekas (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Összegezve, egy nagyon kis mértékben tudok neked igazat adni, az általad felvázolt lényegi dolgok vonzásában."

Ez esetben valami azért átért mondandómból.
Vajon mennyit veszítesz el a saját stílusodból, ha nem használsz felesleges szóvirágokat. Ha megjelenik az "is" szó, akkor az értelmezésének megfelelően még valami, az eredeti helyzethez/eseményhez tartozó vagy összefüggésbe hozható adaptív dolog.
Vajon mennyi olvasót veszítesz el, egy gördülékenyebb fogalmazással? A változás mértéke szignifikáns lesz vagy sem? A változás irányvektora kedvező vagy sem?
Az idegen eredetű szavak használata nem véletlen. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) MrDerekas válasza Hieronymus (#19) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem híveket toborozni szándékozom. ;) Tehát elhanyagolható szempont számomra, hogy százalékosan mennyi olvasót hoz, vagy visz az írási stílusom. Amit én közvetíteni akarok, azt pont a szóvirágokkal tudom kiadni - vagy még pontosabban - átadni. Legfeljebb igyekszem összeszedettebben fogalmazni a jövőben, bár kétlem, hogy harminc év berögzülése leküzdhető. :N

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#21) MrDerekas válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Osztom a nézeted. A "modern" írással a legnagyobb bajom a faék egyszerűségű és tőmondatos leírás. Az antológiákban többségben megjelenő verseknél (sógor, koma, jóbarát és pátyolgatott csemetéik, plusz a "kifizetem az oldalaim" költők), pedig a minimális klasszikus vers stílusok, maximális hiánya. Mondjuk ezzel lehet csak magam alatt vágom a fát, mert jövök még versekkel is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#22) MrDerekas válasza hege8888 (#11) üzenetére


MrDerekas
addikt

Pontosan rátapintottál az adott mondat céljára ;)
Köszönöm a méltatást :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#23) MrDerekas válasza #33253120 (#13) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R és :R és szerintem is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#24) IO.sys válasza MrDerekas (#23) üzenetére


IO.sys
őstag

Rájöttem, hogy jó a horror lefekvéshez, úgyhogy az írásaid olvasom esténként. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25) MrDerekas válasza IO.sys (#24) üzenetére


MrDerekas
addikt

Sürgősen keress egy horror írót, akinek sok írása van, vagy keveset fogsz aludni :D
:R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#26) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A hozzászólásaidból kiderült, hogy neked nincs érzéked az irodalomhoz. Ez nem feltétlenül probléma, mert ettől még lehet valaki művelt és olvasott. A probléma az, hogy bele akarsz szólni valamibe, amit nem értesz.

Te azt mondanád egy kék szemű lánynak: - Szép kék a szemed!
Ezzel nincs semmi baj, de mi az mondanánk: - Olyan a szemed, mikor a holdfény csillog a tenger hullámain!

Érted már, hogy mi a különbség?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) IO.sys válasza Geri Bátyó (#26) üzenetére


IO.sys
őstag

Egyetértek, ez nem gépkönyv egy gyártósorhoz. :U
Mondjuk néhol tényleg kicsit sok a jelző, de ez legyen a legnagyobb bajom, mert nagyon jók a történetek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#28) #33253120 válasza Geri Bátyó (#26) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gamer nyelvre lefordítva, minden játéknak csak easy módja legyen, mert azok, akik nem olyan jók ebben a játékizében, csak hátrányba kerülnének. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) MrDerekas válasza Geri Bátyó (#26) üzenetére


MrDerekas
addikt

Pontosan. Én ugye igyekszem diplomatikus, esetleg túl burkolt lenni, mikor nem értek egyet valakivel. Legyen az kritika vagy vélemény. Azonban itt a fentiek kapcsán még mindig csóválom a fejem, hogy valóban ennyire alacsonyra kellene-e tenni a mércét... Az olvasói vélemények alapján egyértelműen nem. Ez pedig nagyon jó dolog, főleg hogy oktatási reform eredményeként pár éve sikeresen neveltek szövegnemértésre néhány évfolyamot. (Saját gyermekeim is épp beleestek ebbe.) Viszont amikor egy írás vezeti is az olvasót, jól írja körül a fogalmakat, akkor ezek a gyerekek is megtalálják a történetet és nem csak a betűk halmazát látják, nem kínlódva, elbambulva szenvedik végig magukat a leíráson.
A példád is tetszett. A lányommal beszélgettünk a fogalmazásról, annak fogásairól, lényegéről. Ott "Az alma leesett a fáról" mondat volt az alap. Ez nőtte ki magát "A lenyugvó nap bíbor lángolásában aláhulló, tompa piros fényű gömbölyded gyümölcs, szinte suhant a mélyzöld pázsit puha szőnyegének vonzó ölelésébe." mondattá. Azóta 5* minden fogalmazása :)

(#27) IO.sys Ezen gépkönyvön sikeresen besírtam :C

(#28) T_chris Nagyon jó költői kép ez is :D

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#30) Geri Bátyó válasza MrDerekas (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Van az a helyzet, amikor nem kell diplomatikusnak lenni. Illetve dehogynem. Írhattam volna Hieronymusnak, hogy ostoba és ne szóljon bele, pedig nem ostoba, csak nem érti ezt a nyelvezetet és irodalmiságot. Pedig ő idősebb, mint a gyerekeid, de már az ő korosztálya (feltételezem, hogy fiatalabb nálunk) sem olvasott annyit és annyi félét, mint mi. Ezzel pedig sokat veszítettek. A mostani generációt pedig szinte szándékosan butítják el. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) MrDerekas válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R
Igen. Nagyon nagy érvágás az elmének a könyves irodalom elsikkadása és valóban csordába terelik az egyént :(

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#32) IO.sys válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére


IO.sys
őstag

Akinek ez sok meg "vad", ajánlom Arthur Schopenhauer
A világ mint akarat és képzet c. könyvét. Volt olyan mondat, amit 4 napig olvastam, mire azt mertem hinni, hogy megértettem. 568 oldal (apróbetűs) hardcore filozófia. Azóta semmi sem fáj. :DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#33) Geri Bátyó válasza IO.sys (#32) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem értelmezésben Frank Herbert: A Dűne messiása volt a csúcs. Azt a virágnyelvet értelmezni, nem volt semmi. A Dűne: Káptalanház is kemény.
Kundera könnyebb, pedig ő sem egyszerű! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) Hieronymus válasza Geri Bátyó (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Értem, persze.
Akinek más a véleménye az nem ért hozzá. :DD

Ámde, most átértékelem az eddigi gondolataimat, annak tükrökben hogy, hogy-hogy nem, kaptam ám válaszokat bőven, amik egyhangúságának példázata alapján, az átértékelés alátámasztását szolgáló szignifikáns monolitás prezentálom. Remélem érhető a kérdés filozófiájának, a megközelítésem szerinti kvintesszenciája.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) MrDerekas válasza Hieronymus (#34) üzenetére


MrDerekas
addikt

A két hosszabb mondatoddal szerinted hány olvasót vesztettél? ;] Szónoki kérdés ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#36) #33253120 válasza MrDerekas (#35) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem a két hosszabb mondatával egy ”t„-t vesztett el útközben.

(#37) Hieronymus válasza MrDerekas (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Legyünk pontosak. Egy hosszú mondatom volt.
Ha jól saccolom, akkor a 3-4 olvasó közül nem veszítettem egyet sem.
Nyilván nem növeltem a rajongói táborom, de nekem nem is célom.

Aki írásra adja a fejét és nem mazochista, annak mégiscsak az olvasottság lényeges.
Persze, meg nem értett zseniként, lehet sokat írni az enyészetnek. Ha valakit ez kielégít a legyen boldog.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) MrDerekas válasza Hieronymus (#37) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hmmm. Nem adtam írásra fejem, csupán írok. Ha a darabszám lenne számomra a fontos az olvasók táborából, akkor inkább a fészen gyilkolnék minden lájkért, megosztásért. A magam részéről itt a fórumon is megtaláltam a saját közönségemet és lelkes amatőrként, minden egyes reakciónak nagyon tudok örülni. Mert fontosabb nekem az egyediség, semmint ipari méretű cikkezéssel, blogolással toborozzak híveket esetleg olyan alkotásokkal, amit a népszerűség miatt írok vagy teszek eladhatóvá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez nagyon nem ugyan az, mint szépen és választékosan kifejezni magad (amúgy meg tele van az hsz-ed helyesírási és fogalmazási hibával).

Viszont eszembe jutott egy graffiti gyűjteményből a kedvencem:

Jézus kérdé tanítványait: - Mi vagyok én néktek?
Mire ők így válaszolának: - Te vagy létünk eszkatológiai manifesztációja a kerigma, melyben interperszonális kapcsolataink kiteljesednek.
Erre Jézus kérdé: Mi!!!???

Szóval lehet használni idegen, vagy idegen eredetű szavakat, de attól még nem feltétlenül lesz választékos a kifejezésmód. Ráadásul az idegen szavak indokolatlan használata kifejezetten káros és lehetőség szerint kerülendő.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) #33253120 válasza Geri Bátyó (#39) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egyrészt +1 a jézusra, és +1 a többire. :)

(#41) Hieronymus válasza Geri Bátyó (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha nem érezted ki a cinizmust az előző hozzáaszólásomból, akkor nincs miről beszélni.
A helyesírási hibákra történő hivatkozás, mint érv, a vitatkozás alját jelenti.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) MrDerekas válasza Hieronymus (#41) üzenetére


MrDerekas
addikt

A cicnizmus megvolt. Ha te meg nem bírod az építő jellegű kritikát... ;) A helyesírási hiba nem érv, hanem mulasztás a részedről, miután tudsz helyesen is írni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43) Hieronymus válasza MrDerekas (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha te meg nem bírod az építő jellegű kritikát... ;)"

Nem nekem kell bírni! :DD Nem én publikálok, csak publikációt kritizálok.
Megkérdeztem, hogy szabad kritikát írni vagy sem. A válasz igen volt. Nagyfokú naivitásnak tűnik, ha valaki a kérdés után pozitív kritikát vár tőlem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) MrDerekas válasza Hieronymus (#43) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ki várt pozitívat? Vagy hol pozitív az építő jellegű kritika? Nem kell többet belelátni, mint ami le van írva ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#45) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#41) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A cinizmust pontosan éreztem, azért is reagáltam rá. Amennyiben szarkazmus lett volna benne, valószínűleg jót nevetek és ugyan úgy beírom a Jézusos szöveget. :K

A helyesírási és fogalmazási hibákra nem hivatkoztam. Zárójelben és offban felhívtam a figyelmedet rá. Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) #33253120 válasza Hieronymus (#43) üzenetére


#33253120
törölt tag

Engedd el. Ne akard azért keverni a költői kèpeket az idegen szavakkal, mert azt a plebs úgysem érti meg. A szépírás azoknak szól műfajtól függetlenül akik értik ami le van írva a látszólagos kacifántosság ellenére is.
Ha már hoztál Rejtőt, akkor itt van tőle egy regényindítás, ami jó, de ha a te álláspontodat vesszük figyelembe akkor a "ne zavarjuk össze az olvasót" vonalat követve nem lenne utána regény. "Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál: egy amerikai gyalogos, egy francia őrvezető, egy angol géppuskás és egy orosz hússaláta. A gyalogos, az őrvezető és a géppuskás a padon foglaltak helyet, a hússaláta az asztalon, egy tálban."
A Dűne miatt felmerült Frank Herbert, de mellette ott van Asimov, Kafka, Arthur C Clarke, Orwell akik a szavakkal játszanak.
A ráhatásuk annyira nem egyszerű, hogy a mai napig ötletelnek ezekkel. Érdekes módon a Science fiction átkerült az irodalomba az irodalom átkerült a tudományba....

(A Samsung javíthana a diktálásos szövegbevitelen....)

[ Szerkesztve ]

(#47) Hieronymus válasza #33253120 (#46) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ne akard azért keverni a költői kèpeket az idegen szavakkal, mert azt a plebs úgysem érti meg."

Feladom!
Én nem írok és nem is tervezek erre a vízre evezni.
Tudom magamról, hogy ez nem az én pályám. Nem tanultam írni. Viszont tudom, hogy vannak írott és íratlan szabályok, amiket érdemes megtartani. Ezek megtartása nélkül, a írás, naiv festőinek címére lehet csak pályázni. Hogy ezzel a képzavarral éljek.

PS:

"...A Samsung javíthana a diktálásos szövegbevitelen...."

Sajnos eljutottam oda, hogy a világ egyetlen nyelvén sem tudok rendesen kommunikálni. A magyarral már komoly bajaim vannak. A némettel még vannak komoly bajaim. Nem hiszem, hogy ezen, a diktálás segíteni tudna.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) MrDerekas válasza Hieronymus (#47) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én sem tanultam írni. Mármint csak annyit, amit az iskolában megtanítottak.
A feladást nem értem. Megfogalmazol egy kritikát érvekkel. Ezt úgy gondolom meg is értettem, el is fogadtam, de nem tudom a magamévá tenni. Én érvelek a magam stílusa mellett, amit te meg sem próbálsz megérteni és még Te adod fel. Egy beszélgetés, egy vita nem abból áll, hogy egyik félnek entitási kinyilatkoztatásai vannak, a másiknak pedig elfogadási kötelezettsége. Szerintem.
Amit szintén nem értek, hogy amatőr író stílusát akarod, klasszikus író stílusára formálni. A klasszikus író is azért vált klasszikussá, mert elfogadottá, szerethetővé és élvezhetővé vált és nem biztos, hogy a stílus fejlődött, hanem idő kellett a fogyasztó közönség eléréséhez.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#49) #33253120 válasza Hieronymus (#47) üzenetére


#33253120
törölt tag

"...A Samsung javíthana a diktálásos szövegbevitelen...."
Mivel foglalt volt a kezem ráböktem a mikrofon gombra, és elmondtam a hozzászólást. Hát.... Volt mit javítani benne. :D

A többivel kapcsolatban: Értelek kb 50%-ban. Racionális vagy ahogy én is. Néha radikálisan racionális. De a művészet nem az ésszerűségről, és a könnyű tartalomfogyasztásról szól bár a mai médián keresztül a kiadók, és a producerek ezt akarják sulykolni. Pedig nem. Kellenek a mondatba foglalt leíró költői képek ahhoz, hogy az egyszerű prózából valami más legyen. Ötperces, novella regény.... A költői képek körmondatai nélkül kb az egész egy log. Maximum a történes érdekes benne, nem a leírása. Viszont a költői képek variálásával ugyanaz a történet is más élményt tud nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#50) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#47) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"A magyarral már komoly bajaim vannak."
Nekem is! :( Mióta behozták az új magyar nyelvtant, azóta nem tudok helyesen írni. Mondjuk nem is akarok, mert az a nyelv olyan szintű lebutítása, amit nem vagyok hajlandó elfogadni. Inkább maradok régimódi. :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.