Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ebben két, magonként 1,2 GHz-es üzemelő Cortex-A9 processzor pörög.

Dual processzoros? KELL! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) robiii válasza Bambalazs (#1) üzenetére


robiii
tag

Én is ugyan ezt akartam írni, míg nem láttam, hogy már az első hozzászólás erről szól!
Valamint...

Ettől a virtuális billentyűzettől már a 2002-es Windows XP-ben is 100x szebbet álmodtak meg. Szörnyű!

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#3) zoll96


zoll96
csendes tag

Ezeket a tesztképeket mivel fotóztad? Mobiltelefonnal? :)

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

igen, megint a Moto! :C
Sok jó készüléket tudhat magának a Motorola, ezzel megint odarakták magukat!
Követendő példa a többi gyártónak, hogy nem minden a vékonyság!

(#5) Xaels válasza NoMagix (#4) üzenetére


Xaels
félisten

ICS? Ezzel a kérdéssel a szoftveres támogatásra próbáltam felhívni a figyelmet, ami a Motonál nem 100-as Google ide vagy oda.

A kamera meg nem lett komoly tesztnek kitéve, szinte az összes kép verőfényes napsütésben készült.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6) dani993


dani993
senior tag

KELL!!!!(ENE)

(#7) Blyan


Blyan
félisten

No, ez tetszik. Nagy szó. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8) premete


premete
veterán

Engem az érdekelt volna, hogy a wifije ugyanolyan gyenge-e, mint a "sima" razré, vagy javították, mert a "sima" razré olyan gyenge, hogy max 1-2 jelet talál, ahol a legtöbb cucc 10-15-öt. Nagy akku+fedél az külön is beszerezhető, amiatt biztos nem venném a razr helyett.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9) Xaels válasza premete (#8) üzenetére


Xaels
félisten

Razr akkuja nem cserélhető... :U

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) rep3at


rep3at
őstag

Na ezt aztán elfogadnám :)

Forward thinking. كرر

(#11) premete válasza Xaels (#9) üzenetére


premete
veterán

Miért ne lenne cserélhető?
[link]
Egyébként ICS is van rá már pár országban, és jön ki sorban, minden olyan Motora, amelyik erre alkalmas..
Persze, azt se nagyon értem, hogy a sok barom mit akar az ICS-től olyan készülékeken, ahol még a Froyo is akad. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#13) Xaels válasza premete (#11) üzenetére


Xaels
félisten

Garancia bukása nélkül nem cserélsz akkut... Az meg, hogy 1-2 régióban van már teszt jelleggel ICS még nem jelenti azt, hogy mindenhol lesz rá vagy időben lesz rá és erre a Moto az egyik legjobb példa.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) premete válasza Sanyi.mTs (#12) üzenetére


premete
veterán

Ennek a hírnek, amit linkeltél, semmi köze a Razrhoz és a többi, ICS-nek megfelelő hardverrel ellátott készülékhez. Ahogy a Windows 7-et sem kellene egy PIII-as, 128 MB rammal szerelt gépre erőltetni. :)

Akku: [link]

@ Garancia elveszik főzött romtól és rootolástól is, ha szervizbe kell vinni, akkor pedig normálisabb ember visszateszi a gyári akkut, a Note-omat sem venne be a szerviz extended akkuval.
A másik én nem nagyon tudok még tökéletes ICS-romról, a Note-ra is csak kínai, meg német van hivatalos, amik recoveryben a készüléket tönkreteszik wipe esetén.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15) hyperspace


hyperspace
őstag

2.3. vicc...

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#16) Blyan válasza premete (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Azért a Atrix 1-2, Milestone 3/Droid 3 nem pont az a kategória amivel példálózol.
Oszt arra lesz ICS? Nagyon képlékeny.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17) premete válasza Blyan (#16) üzenetére


premete
veterán

Atrix 4G-re, Atrix2-re lesz, a többit nem ismerem, de a kétmagos, 1 giga rammal szerelt készülékek alkalmasak ICS-re.
+ még a hivatalos garancia lenne jó rá itthon.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18) tybsen válasza Blyan (#7) üzenetére


tybsen
addikt

Ugyanez nálam is.

(#19) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nos, telefont tud csinálni a Motorola. Csak a szoftveres bagázst kéne megreformálni.

<< Heimdal >>

(#20) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Végre egy jó aksis számítgép :Y :C
Windows kéne rá oszt jóság van.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#21) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nagyon, nagyon szeretném ha a többi gyártó is követné ezt a filozófiát. A HTC-s felméréssel ellentétben szerintem nagyon is van létjogosultsága a nagyobb üzemidőnek. Ha már nem két akkuval kéne járkálnom, mert ne adj Isten használom is a mobilom, és nem minimum fényerőn, akkor hamar vége. Az akkumulátorok fejlődése elmarad a hardverekétől. Jelenleg csak a kapacitás növelésével lehet nagyobb üzemidőt biztosítani, és ezért méretben is növekszik az akku. de ügyesen megtervezve, lásd ezt a készüléket, nem dobja nagyon meg a méretet (vastagság). Amúgy is jó ha 1 cm körül van a vastagság. Az ilyen 7-8 mm már a használhatóság határát súrolja. Mert kényelmetlen kézbe venni.
Szóval jó ez a mobil, amolyan úttörőként tekintek rá, csak merem remélni, hogy más is rájön, hogy ez kell.
Viszont a tesztek alapján LTE-n hamar vége van ennek is, szóval ha a 4G elterjed komoly gondok lesznek itt az biztos. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) vicze válasza premete (#14) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudod az aksit a készülék megsértése nélkül kicserélni, a garancia abban a pillanatban ugrik.
Ajánlom figyelmedbe, ilyen a MAXX belseje is: video

[ Szerkesztve ]

(#23) margithid


margithid
veterán

Ilyen aksit próbált már valaki? Nem tudom mennyire lehet valós, de ha igen kicsit jobban megérné mint 30e Ft-ot kifizetni nagyobb aksiért a gyártónak.

(#24) Integra


Integra
titán

2 évvel ezelőtt ugyanennyiért vettem az első szériás desire-t, amit azóta is nyúzok. szóval teljesen rendben van az ár, mert SOKKAL több telefont, tudást kapsz mint 2 éve. nem ez az ár az elszállt, hanem amiért az i4s-t, sgs3-at, one x-et vesztegetik, de azok nagyon..
és ennek a 135ezres induló kártyafüggetlen árnak a fényében igenis jogosan merül fel a kérdés, hogy ugyan mi a fene kerül utóbbi telefonoknál 180ezerbe és mivel tudnak többet? semmi és semmivel.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) Cyberpunk válasza margithid (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A ráírt kapacitásnak jó ha 70%-át hozza. Avagy olcsó húsnak híg a leve. Ha komoly akkut akarsz, akkor valami Mugen Powert nézz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Hatalmas bálnaként terpeszkedik az Xperia S mellett...
30E felár az akkuért? Hmm.

Nézzük csak. A modell elveszítette a RAZR karcsúságát (mintha Xperia arc-ot látnánk el egy egyenes hátlappal, alatta nagyobb akkuval, de akkor értelmét veszíti a név, hiszen akkor hol az ív?)

+30E a nagyobb akkuért.

Nem tudom, én akkor már inkább beruházok egy nagyságrendekkel olcsóbb 2-5000mAh-s power bankba, és megmarad a szép, karcsú modellem, de azért van nálam útközben plusz energia.

Valamit valamiért.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) premete válasza Integra (#24) üzenetére


premete
veterán

Az ár szerintem is rendben lenne, csak a gsm-boltos garanciától tartok. Mondjuk a Motorolák szerencsére nem szoktak olyan gyakran elromlani, mint a Samsungok például. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28) Integra válasza Xaels (#13) üzenetére


Integra
titán

kis pénz, kis foci - ez szüli az ilyen gondolatokat, hogy még haza sem vitted az összekuporgatott pénzből a telefont, de már a teszkós tuning verzió fejben összeállt.. :U nézd végig a hozzászólásokat, hány ilyen lesz még.. ez a kőkemény mo-i realitás.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) DarknessHope válasza premete (#27) üzenetére


DarknessHope
senior tag

végre.. fasza akkumulátoros üzemidő.. bruhaha.. egy Ghoo power-el igazi túlélőcsomag.

egyébként teljes feltöltési idő nem túl hosszú? nem láttam a cikkben.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#30) Cyberpunk válasza mrlujoak (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pont, hogy minimális a méret növekedés. A +30k-t osztom, az egy kicsit túlzó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) Borosz


Borosz
senior tag

Egyet nem értek, mi a frásznak nem gondol erre MINDEN gyártó: bazi nagy akku teljesítmény??? A hócipőm tele van azzal, hogy egy nyamvadt OT990 SEM bír ki egy teljes napot.

(#32) Legendd válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


Legendd
senior tag

Ha nem lenne ilyen széles, bevállalnám...volt sima RAZR-öm,de már tényleg illett rá a tepsi szó. Viszont az akku kiváló, a Sony S-em ennek a negyedét bírja, juhé :-)

Alea iacta est!

(#33) Legendd válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


Legendd
senior tag

Te ne szólj :D neked 5" az ideális :P

Alea iacta est!

(#34) Cyberpunk válasza Legendd (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vastagságra értettem. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) szőröscica


szőröscica
addikt

Nem értem én teljesen ezt az üzemidő miatti sírást, reggel leveszem a töltőről, este meg rádugom. Nagy dolog.... Ha meg akkora bizniszmen vagyok, hogy napközben sikerül lemeríteni, akkor csak telik egy autós töltőre is.

(#36) Xaels válasza Integra (#28) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt egy Blade kategóriájú készülék esetén megérteném, de ez annál sokkal drágább.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) Cyberpunk válasza szőröscica (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez nem egészen olyan mint azt te most itt elképzelted. Ahány ember annyiféle szokás. Nekem például nincs autóm. Szóval autós töltés eleve kilőve. Kanócos töltögetős módszer sem megoldható mindenhol. És nem nehéz lemeríteni 1 nap alatt. Én már annak örülnék, ha kibírná a nap végét.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) HaZse válasza premete (#17) üzenetére


HaZse
őstag

Azért csak megsúgom: Nexus S-re is van hivatalos ICS 4.0.4-es. Pedig 512MB RAM és "csak" 1 magis 1GHz-es procija van. Egyszerűen a gyártók nem akarnak a régi vasakra ICS-t készíteni.

Gondolok itt pl. A Desire-re.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#39) mrlujoak válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


mrlujoak
veterán

...de sajnos az a minimális vastagítás hazavágta optikailag a RAZR karcsúságát!

Ilyen méreteknél elég pár mm-es hízás, és totál más formát, alakot mutat.

Ráadásul és az Xperia S-szel vontam főleg párhuzamot, hiszen mindkét modell azonos kijelzőmérettel bír... (4,3" - ha nem tévedek) Ebből a szemszögből nézve bizony elég bután fest a MAXX az S mellett...

Razr és Razr maxx:

Méret 130,7 x 68,9 x 7,1 milliméter
Tömeg 126 gramm

Méret 130,7 x 68,9 x 8,99 milliméter
Tömeg 145 gramm

Razr:
"A penge visszatért és élesebb, mint valaha. Az új RAZR egy vékony, okos és gyönyörű telefon."

Na ezt veszítette el a Razr Maxx... :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) premete válasza HaZse (#38) üzenetére


premete
veterán

Volt Nexus S-em, nem kell "megsúgnod", amint rátettem a hivatalos ICS-t, maradt 36 MB szabad ramja és lelassult teljesen; tették is vissza a GB-t az emberek sorban. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#41) Retekegér válasza mrlujoak (#26) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Más se hiányozna, még egy plusz eszközt hurcolásszak magammal, hogy a telefonom "karcsú" maradjon. Szvsz a MAXX is bőven benne a kényelmes tartományban, még vastagabbat is simán elviselnék.

#39 Ebből a szemszögből nézve bizony elég bután fest a MAXX az S mellett...
Ez a Te egyéni ízlésed.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#42) Integra válasza szőröscica (#35) üzenetére


Integra
titán

és mi van akkor ha van autóm, de nem azzal rohangálok a városban, mert nem akarok agyhúgykövet kapni a dugótól meg a sok idiótától aki nem tud vezetni és inkább felszállok a bkv-ra? szóval akkor mi van az autós töltővel? bedugod a villamosba 3 megálló között? ne legyél már ennyire korlátolt...

retekegér: agree, ennyi.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) Cyberpunk válasza mrlujoak (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem tetszik ez, nálam egy méret alatt már zavaróan vékony. A Note-om is szerintem túlzottan vékony. Nem a mérettel van a fő gond, hanem mert vékony és ezért necces fogást találni rajta. Jó itt már problémás lehetne a MAXX vastagsága. Valahol a volt DHD-m vastagsága az pont az ideális lenne nekem. De hát manapság az anorexiás mobilok korát éljük. Amit fontosabbnak tartanak a minél jobb üzemidőnél. szóval kéne valami egyensúly ami ma hiányzik. Persze vannak akik divatból keresnek mobilt, én használom. Ezért is verte nálam ki a HTC állítólagos felmérése a vizet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) HaZse válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


HaZse
őstag

Egyszerű a képlet:

- Ha dolgozol:
a. irodában, ergo tudod tölteni AC-ről, vagy gépről.
b. üzletkötő vagy (nem irodában dolgozol) akkor van autód és ott is tudod tölteni
c. terepen dolgozol, akkor nem tepsis telefon fogsz használni.

- Ha még tanulsz, akkor meg az órák alatt nem a telefont fogod nyomogatni.

Én még az elmúlt években senkitől se hallottam, hogy lemerült volna a telefonja. Aki sokat beszél, az naponta tölti, vagy van autóban/irodában töltője.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#45) premete válasza Cyberpunk (#43) üzenetére


premete
veterán

Én is azért adtam el a razr-ot, mert túl vékony volt, és a fogása nem volt kellemes. Persze, a gyalázatos wifije is közrejátszott. :)
A kevlár/fém miatt nem hiszem, hogy repedezne, mint az xperiák szoktak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#46) HaZse válasza premete (#40) üzenetére


HaZse
őstag

Érdekes, nekem nem volt lassú. 135MB volt a szabad ram, mikor még nem telepítetél fel semmit. Mondjuk én sose pakoltam tele felesleges alkalmazásokkal (facebook, játékok stb.).

És érdemes a devel menüben az alkalmazások számát korlátozni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#47) Integra válasza HaZse (#44) üzenetére


Integra
titán

nem merül le, mert mindenki tudja, hogy ha nem töltöd, lemerül. mégpedig hamar. a mai okostelefonok nem bírnak egy napot sem rendes használat mellett. azért nem hallod, mert mindenki már a kurva akksihoz igazította a fél életét, ahelyett hogy csak lenne és nem kéne ezzel foglalkozni, max este otthon, mikor lefekszik az ember, akkor töltőre dugja. és ha hiszed ha nem, van olyan is, hogy egyszerűen elfelejted este vagy nem jutsz odáig. és de jó, hogy még bír 20 órát pluszba... igenis bírjon már ki 2-3 napot egy rohadt telefon anélkül, hogy az agyamban felmerülne a töltő szó gondolata akár csak egy pillanatra is, nevetséges, hogy 2012-ben itt tartunk még mindig...
hihetetlen, hogy mennyire korlátolt és szűklátókörűek vagytok..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) parkr


parkr
őstag

de az mi hogy a szzolgáltató állandóan ki van írva?? normálisak ezek?

(#49) mrlujoak válasza Retekegér (#41) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és látod, én meg inkább viszek magammal egy plusz eszközt (amit bármikor otthon is hagyhatok, ha nem kell) és úgy használom, olyannak a "karcsú" telefonom, amilyennek először megálmodta a tervezője...

Elég csak ha belegondolunk egy szilikon, vagy kemény műanyag tokkal mennyire meg tud változni az eredeti külső.
Éppezért én inkább rendelek plusz hátlapot (mint azt tettem eddig is, és most is rendeltem a ray-emhez) illetve fóliát az előlapra, hogy úgy használhassam, olyan formában, mint azt eredetileg megtervezték...

Természetesen ezek - mint azt Te is jól láttad - az én preferenciáim, ezzel lehet azonosulni, vagy nem.

(#43) Cyberpunk:

Ez evidens, sőt! Nekem sem tetszik a túl penge. De nem is ez volt a fő mondanivalója a hsz-nak.
Mindenkinek van olyan forma, méret, amitől eltérve már nem tetszik neki.
Ez megkérdőjelezhetetlen, mert szubjektív.

Én arra próbáltam rávilágítani, hogy a Razr-rel a köztudatba hozott pengeséget, karcsúságot veszítette el a Razr Maxx. Hiába "csak" 2 mm-et hízott, az pont elég (több, mint 26%-os hízás) ahhoz, hogy az eredeti érzést hazavágja.

Neked is, (és még sok ezer embernek) ellenben pont ezzel a vastagsággal lesz optimális és szerethető - és ezzel az ég világon semmi baj nincs.

Csak épp az eredeti Razr filozófiát dobta sutba...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) Cyberpunk válasza HaZse (#44) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez sem tükrözi a valóságot, csak néhány lehetséges dolog amit felsoroltál. :P

#49: igen az ív oda, de akit ez zavar, annak úgysem a MAXX a mobilja.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.